Oldalak: 1 ... 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 [693] 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 ... 715   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Meglesett pillanatok  (Megtekintve 795519 alkalommal)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #10380 Dátum: 2020. Október 13. - 21:54:42 »








Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10381 Dátum: 2020. Október 14. - 15:21:23 »

Szervusz Genfi!  Emelem

 Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Érdekes  és egyben kemény világ, a hegyi élet! Személyes tapasztalatom még (sajnos) nincs vele kapcsolatban, de remélem azért életem folyamán lehetőségem adódik még rá...tervben van... Együtt tudok érezni, sík terepen is elég cipelni a szettet állvánnyal együtt, nap végére azért érzem a végtagjaimat, még ha a monopodot is viszem magammal, nem az állványt... Hiába, öregszem!  :Mosolyog  Stoel Az 500-as teléd, fix vagy zoom (...ha jól tudom Nikonnak 200 - 500-as zoom-ja van... Fejvakarás )? Méretben számottevő a különbség (no,persze nem csak méretben, minőségben sem hasonlítható össze a fix a zoom-al)...
 Mennyire tanulékony a vad fent (is), azért rájön, hogy az ember árnyékában védelmet talál valamelyest. S.Peti

Szervusz!

Ahogy hegyi vadaszatnal is csak nagyon ritkan hasznalnak magaslest, ugy a hegyi fotozas is teljesen mas, mint a megszokott otthoni termeszet fotozas, ahol lessatrat, stabil allvanyt, foldbe asott tukros leshelyet hasznalnak telepitett szoroval.

A hegyi fotozas olyan mint a vizalatti, folyamatosan mozgasban vagyok, es azonnal lecsapok a kinalkozo lehetosegre, mert lehet, hogy tobbe nem lesz ilyen. Akkor es ott kell azonnal erezni, hogy ezt hogy kell fotozni.

A hegyi es a vizalatti felveteleket sem lehet megismetelni vagy allvanyra tenni a gepet. Nem lehet arra varni, hogy holnap majd megint kijon a bogo bika a nadas szelere...







Nem is beszelve arrol, hogy a hegyi idojarast, viz alatti aramlasokat nem lehet kiszamitani. Ott par oran belul minden valtozhat.

Ezert en inkabb a hegyen megprobalok kozelebb cserkelni es kezbol fotozni a 70-200mm-es optikaval, mint vinni magammal a 200-500mm-es Nikon optikat es valamilyen allvanyt. Az osszes koszali kecskes, zerges, mormotas felveteleimet egy sorozat kivetellel szabad kezbol keszitettem.

Termesztesen a viz alatti kepek is kivetel nelkul mozgasban keszeltek. En mozogtam, a viz mozgott, a fenykep targya is mozgasban volt...
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #10382 Dátum: 2020. Október 21. - 14:33:37 »


 Szervusz Genfi!  Emelem

 Nagyon szépen köszönöm válaszod! Mint a vadászat, hegyi, úgy eme tevékenység is egész embert kíván! Sőt...itt, mint általában, ahogy írtad is, közelebb kell jutnunk, hogy értékelhető felvétel készüljön. Ehhez kell "elszántság", hogy puska helyett a fényképezőgéphez nyúlva is sikerüljön "terítékre"hozni egy - egy felvételen, képen az adott vadat, "témát"!
Gratulálok az eddigi eredményekhez, képekhez!  Igen  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10383 Dátum: 2020. Október 22. - 11:22:16 »

Szervusz Genfi!  Emelem

 Nagyon szépen köszönöm válaszod! Mint a vadászat, hegyi, úgy eme tevékenység is egész embert kíván! Sőt...itt, mint általában, ahogy írtad is, közelebb kell jutnunk, hogy értékelhető felvétel készüljön. Ehhez kell "elszántság", hogy puska helyett a fényképezőgéphez nyúlva is sikerüljön "terítékre"hozni egy - egy felvételen, képen az adott vadat, "témát"!
Gratulálok az eddigi eredményekhez, képekhez!  Igen  Emelem

Szervusz!

Koszonom!  Emelem

Erdelyben, Ausztriaban, Franciaorszagban es Spanyolorszagban vadasztam mar zergere, de csak Ausztriaban lattam epitett lest a hegyen. Azt is csak egyszer.

Tobbszor probalkoztam fotozni es vadaszni is parhuzamosan, de a nagy geppel mindig megjartam. Nem tudtam egyszerre kezelni a nagy gepet es ha kell, akkor vadaszni is. Pedig probalkoztam !

Ezert egy ideig a Nikon Coolpix 110-es es 130-as kis gepnel maradtam. Ez a fenykepezogep vizhatlan es volt benne beepitett GPS is + terkep. Persze ez egy nagyon primitiv terkep, ne gondoljon senki turista terkepre, de a falu utcai rajta vannak, es megmondja, hogy milyen magasan vagyok, rogziti a kep GPS koordinatait is. Ezzel lehet teritek fotokat kesziteni, de a minoseg eleg gyenge.

Egy ido utan szerettem volna tavoli kepeket is csinalni, ezert kiprobaltam a Nikon Coolpix 900 es Coolpix 1000-es gepeket. A 900-as eleg jo kepeket csinal es egy kemeny tokban belefer a vadasz hatizsakomba is. A Nikon P1000-es optikaja 24-3000mm-nek felel meg es szinte hihetetlen x125-os nagyitast tud. De termeszetesen ezzel nem lehet olyan minosegu kepeket csinalni mint a nagy geppel.

A kepeken piros pont jeloli a zerge helyet.







Szerintem a P1000-es inkabb egy digitalis spektiv, mint egy "normal" fenykepezogep. Emleknek, tavoli trofea biralatnak viszont nagyon jo kepeket csinal.

Minden hegyi tura elott igy el kell hogy dontsem, hogy most vadaszni fogok vagy fenykepezni. Nekem nem sikerult osszehangolni ezt a ket tevekenyseget.


Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #10384 Dátum: 2020. Október 22. - 16:48:27 »


Minden hegyi tura elott igy el kell hogy dontsem, hogy most vadaszni fogok vagy fenykepezni. Nekem nem sikerult osszehangolni ezt a ket tevekenyseget.


Egyszer csak sikerülni fog! Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #10385 Dátum: 2020. Október 23. - 11:00:02 »

Egyszer csak sikerülni fog! Igen

 Emelem

Szervusz!

Lehet, hogy igazad van, de nem vagyok ebben biztos.  S.Peti

Abban viszont biztos vagyok, hogy vagy 35-40 eve eleg sokat vadasztam vizalatt. Meg mindig megvannak a szigony puskaim, de mar nem hasznalom oket, es nem csak azert, mert a torveny szerint ha valakit szigonyozason ernek, akkor automatikusan bevonjak a fegyver tartasi engedelyt.  Figyelmes olvasás Vizalatt mar csak fotozom.

Az elmult evekben gyakran jarok fenykepezni a hegyekbe es ahogy egyre jobban megismerem a koszali kecskeket es a mormotakat, akik biznak bennem es engedik, hogy 10-15 meterrol fenykepeket keszitsek a gidakrol is, mar egyre kevesbe vonz, hogy egy ilyen szelid joszag fejet kitegyem a falra. Ugy erzem 10-15 meterrol nem lenne "vadaszat" oldalba csapni a koszali kecsket vagy mormotat. Lehet, hogy oregszem... Ördög
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #10386 Dátum: 2020. November 02. - 20:00:39 »

Szervusz!

Koszonom!  Emelem

Erdelyben, Ausztriaban, Franciaorszagban es Spanyolorszagban vadasztam mar zergere, de csak Ausztriaban lattam epitett lest a hegyen. Azt is csak egyszer.

Tobbszor probalkoztam fotozni es vadaszni is parhuzamosan, de a nagy geppel mindig megjartam. Nem tudtam egyszerre kezelni a nagy gepet es ha kell, akkor vadaszni is. Pedig probalkoztam !

Ezert egy ideig a Nikon Coolpix 110-es es 130-as kis gepnel maradtam. Ez a fenykepezogep vizhatlan es volt benne beepitett GPS is + terkep. Persze ez egy nagyon primitiv terkep, ne gondoljon senki turista terkepre, de a falu utcai rajta vannak, es megmondja, hogy milyen magasan vagyok, rogziti a kep GPS koordinatait is. Ezzel lehet teritek fotokat kesziteni, de a minoseg eleg gyenge.

Egy ido utan szerettem volna tavoli kepeket is csinalni, ezert kiprobaltam a Nikon Coolpix 900 es Coolpix 1000-es gepeket. A 900-as eleg jo kepeket csinal es egy kemeny tokban belefer a vadasz hatizsakomba is. A Nikon P1000-es optikaja 24-3000mm-nek felel meg es szinte hihetetlen x125-os nagyitast tud. De termeszetesen ezzel nem lehet olyan minosegu kepeket csinalni mint a nagy geppel.

A kepeken piros pont jeloli a zerge helyet.







Szerintem a P1000-es inkabb egy digitalis spektiv, mint egy "normal" fenykepezogep. Emleknek, tavoli trofea biralatnak viszont nagyon jo kepeket csinal.

Minden hegyi tura elott igy el kell hogy dontsem, hogy most vadaszni fogok vagy fenykepezni. Nekem nem sikerult osszehangolni ezt a ket tevekenyseget.


 Szervusz Genfi! Emelem

 Teljes mértékben megértem, hogy a kettő "tevékenységet" nehezen lehet együtt, egy időben végezni! Anno voltak puskáim nekem is de személy szerint nehezen tudtam (volna) én is összeegyeztetni a kettőt egy kiülés alkalmával... az egyik  a másik rovására megy! ...kettő lovat nehéz megülni egyszerre...
  Jók ezek a gépek! Aránylag kis helyet foglal és ahogy írtad, az optikai zoom teljesen használható és használható képeket is készít! Mint ahogy láthatjuk a felvételeiden  Igen
 Továbbra is várjuk szép képeidet!  Emelem Kívánok hozzá egy kalappal és persze, szép fényeket!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #10387 Dátum: 2020. November 02. - 20:48:16 »






 Egyszer csak megjelent mellettem hangtalanul, nem engedett annyi időt, hogy "korrigáljam" a zoom-ot, hiányzik az a tized milliméter, lemaradt az agancs vég.





 Ismerkedés a vadászterület berendezésével...

Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #10388 Dátum: 2020. November 03. - 05:42:18 »

 
Csabi!
Igen Igen

 Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #10389 Dátum: 2020. November 04. - 09:18:15 »


 Köszönöm!  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #10390 Dátum: 2020. November 04. - 09:19:41 »


 Álmosan, kevés fénynél...









Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #10391 Dátum: 2020. November 05. - 10:40:03 »




 Ha viszket, akkor viszket!









Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #10392 Dátum: 2020. November 05. - 13:24:02 »

 Igen
 Emelem
Naplózva

Üdv Chris
Plank Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1345



« Új üzenet #10393 Dátum: 2020. November 07. - 19:19:09 »


  Emelem
Naplózva

"Az legyen a vadász nemes törekvése,hogy a vadat óvja,kímélje és védje,vadásszon ahogy a törvény és szokás kívánja,s teremtményeiben a teremtőt áldja"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #10394 Dátum: 2020. November 07. - 19:24:34 »

Csaba!  Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Oldalak: 1 ... 673 674 675 676 677 678 679 680 681 682 683 684 685 686 687 688 689 690 691 692 [693] 694 695 696 697 698 699 700 701 702 703 704 705 706 707 708 709 710 711 712 713 ... 715   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: