Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászfórumos Vándor Irodalmi Pályázat  (Megtekintve 58781 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #180 Dátum: 2012. Május 15. - 10:57:45 »

Csak most már árulja el valaki, hogy melyiket ki írta!  OOO
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9522


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #181 Dátum: 2012. Május 15. - 10:59:05 »

Csak most már árulja el valaki, hogy melyiket ki írta!  OOO

Mindegyik írás címe mellett ott a szerző....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #182 Dátum: 2012. Május 15. - 11:41:45 »

Mindegyik írás címe mellett ott a szerző....

...jah, bocsánat!  Stoel
Eddig mindig csak a tetejét nyitottam meg, és a szavazós résznél kerestem a szerzők nevét (mint ahogy a legutóbbinál is ott volt feltüntetve).
 Wave
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9522


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #183 Dátum: 2012. Május 15. - 11:47:47 »

...jah, bocsánat!  Stoel
Eddig mindig csak a tetejét nyitottam meg, és a szavazós résznél kerestem a szerzők nevét (mint ahogy a legutóbbinál is ott volt feltüntetve).
 Wave

Most azért tettem oda, hátha végiglapozza- elolvassa újból emiatt az érdeklődő megint  Stoel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #184 Dátum: 2013. április 27. - 07:15:53 »

Jó napot!
Van itt valami amit nem értek és hátha többen okosabbak leszünk Fejvakarás
Van ezen a fórumon kb. 2700 regisztrált tag.
Nem tudom, hogy ebből mennyi az aki néhanapján ide is tolja a képes felét, de tegyük fel, hogy legalább a fele (még ha nem is ír hozzá semmit).
Ezzel szemben az irodalmi pályázatra 9 pályamű érkezett be.
Ez elkeserítően kis szám, szinte még kerekítési tényezőnek sem alkalmas tétel.... Rííí

Miért ez a nagy érdektelenség és zsigerből való ellenállás, ha gyönyörű anyanyelvünk sorsáról, múltjáról-jelenéről-jövőjéről van szó??? Vállat von
Riasztó az is, ahogyan nagyon sokan a helyesíráshoz állnak, de ezen a téren (itt) talán történtek változások az elmúlt években.
Miért nem tekintjük nemzeti kincsnek a saját, egyedülálló nyelvünket?
Miért kell minden információs táblára szolgai módon angol és egyéb, idegennyelvű hányadék-szövegeket biggyeszteni????
Mert, hogy egy Isten háta mögötti eldugott gumisműhely (ahol soha nem jár külföldi) az már csak "service" és egy fodrászat kizárólag ilyen-olyan "stúdió" lehet, az teljesen hétköznapi,
de vannak ennél sokkal vadabbak is, biztosan mindenki látott már ezekre példát szép számmal.
Vagy ennyire beégett a magyarba az '50-es '60-as évek tiltott gyümölcseinek feltétlen majmolása?
Édesapám, aki 42 éven át tanított magyar nyelvet és irodalmat, idős beteg és érzékeny emberként naponta sírja el magát a monitor előtt, látván hová süllyedt a nyelv-kultúra.
Látva a 42 év kudarcát, a hiábavaló erőfeszítés eredménytelenségét.
Pedig ezt nem lehet pénztelenséggel, devizahitellel, de még csak "gyurcsányorbánbajnaizással" sem megmagyarázni.
Sőt! Meg lehet ezt egyáltalán valamivel magyarázni???
Bízom benne, hogy ez a maroknyi lelkes csapat nem fogja feladni és ha lesz még irodalmi pályázat, akkor is előrukkol valami újdonsággal.
Én biztos, hogy újra köztük leszek, a helyezéstől teljesen függetlenül.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
magesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 215



« Új üzenet #185 Dátum: 2013. április 27. - 08:07:00 »

Jó napot!
Van itt valami amit nem értek és hátha többen okosabbak leszünk Fejvakarás
Van ezen a fórumon kb. 2700 regisztrált tag.
Nem tudom, hogy ebből mennyi az aki néhanapján ide is tolja a képes felét, de tegyük fel, hogy legalább a fele (még ha nem is ír hozzá semmit).
Ezzel szemben az irodalmi pályázatra 9 pályamű érkezett be.
Ez elkeserítően kis szám, szinte még kerekítési tényezőnek sem alkalmas tétel.... Rííí

Miért ez a nagy érdektelenség és zsigerből való ellenállás, ha gyönyörű anyanyelvünk sorsáról, múltjáról-jelenéről-jövőjéről van szó??? Vállat von
Riasztó az is, ahogyan nagyon sokan a helyesíráshoz állnak, de ezen a téren (itt) talán történtek változások az elmúlt években.
Miért nem tekintjük nemzeti kincsnek a saját, egyedülálló nyelvünket?
Miért kell minden információs táblára szolgai módon angol és egyéb, idegennyelvű hányadék-szövegeket biggyeszteni????
Mert, hogy egy Isten háta mögötti eldugott gumisműhely (ahol soha nem jár külföldi) az már csak "service" és egy fodrászat kizárólag ilyen-olyan "stúdió" lehet, az teljesen hétköznapi,
de vannak ennél sokkal vadabbak is, biztosan mindenki látott már ezekre példát szép számmal.
Vagy ennyire beégett a magyarba az '50-es '60-as évek tiltott gyümölcseinek feltétlen majmolása?
Édesapám, aki 42 éven át tanított magyar nyelvet és irodalmat, idős beteg és érzékeny emberként naponta sírja el magát a monitor előtt, látván hová süllyedt a nyelv-kultúra.
Látva a 42 év kudarcát, a hiábavaló erőfeszítés eredménytelenségét.
Pedig ezt nem lehet pénztelenséggel, devizahitellel, de még csak "gyurcsányorbánbajnaizással" sem megmagyarázni.
Sőt! Meg lehet ezt egyáltalán valamivel magyarázni???
Bízom benne, hogy ez a maroknyi lelkes csapat nem fogja feladni és ha lesz még irodalmi pályázat, akkor is előrukkol valami újdonsággal.
Én biztos, hogy újra köztük leszek, a helyezéstől teljesen függetlenül.
 Emelem
Csabi!
Tökéletesen helyes a meglátásod,sajnos!  Emelem
A pályázat résztvevőinek pedig gratulálok az írásaikhoz!Élvezetes olvasmányt nyújtott mind és nehéz is volt választanom.
Szép napot Uraim és kellemes hétvégét!
Üdv:magesz
 
Naplózva

-"Nagyon bölcs az emberi természetnek az a tulajdonsága, hogy a kínzó emlékeket idővel elhalványítja, de a kedves élményeket megőrzi, sőt esetleg még meg is színesíti."-Kittenberger
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #186 Dátum: 2013. április 27. - 08:14:26 »

Üdv  Emelem !  Nem tudom mennyien szavaztak , de a szokásos érdektelenség szomorú .
Azért jó lett volna ha kettőre szavazni ,.  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9522


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #187 Dátum: 2013. április 27. - 12:00:36 »

Azért jó lett volna ha kettőre szavazni ,.  Emelem

Nem így kell szavazat számot növelni!

Az általad legjobbnak ítéltnek kell adni az egy szavazatod. Nem kettőnek, háromnak, egynek, a legjobbnak ítéltnek. Aztán az melyik lesz, azt mindenkinek magának kell eldönteni. Igen, van olyan helyzet, hogy dönteni kell....
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #188 Dátum: 2013. április 27. - 12:14:06 »

Nem akarom tokostól bevinni az ajtót,de: szerintem meg tükrözheti az egészséges arányt a mostani szám,hiszen a legaktívabb tagok 250 körül lehetnek,amihez ha a kilencet arányítjuk, az 3,6 % ami még így is felülreprezentált a Magyarországon 1 főre jutó jó írók számához/arányához képest. Vannak jobb és vannak döcögősebb írások az idén is,ami lehetővé teszi a válogatást. Hezitáltam, írások között,de tudtam dönteni. Az meg valahol természetes és jó,hogy rejlik még a tagokban potenciál,mert versenyen kívül is vannak jó írások.  Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #189 Dátum: 2013. április 27. - 13:02:15 »

Voldemort  Emelem ! Egyáltalán kikérem magamnak , nem a szavazat számot akarom növelni !
Dönteni pedig tudok !  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9522


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #190 Dátum: 2013. április 27. - 14:36:40 »

Üdv  Emelem !  Nem tudom mennyien szavaztak , de a szokásos érdektelenség szomorú .
Azért jó lett volna ha kettőre szavazni ,.  Emelem

Javaslom, olvasd el újból, hogy mit írtál, nemigen lehet azt másképp érteni!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #191 Dátum: 2013. április 27. - 16:57:07 »

Voldemort hagyjuk , látom felesleges . Olvasd el e régebbieket is . Egyébként már kérdeztem régebben is !!!!
Talán a csevegőben .  Emelem Lassan olyan leszel mint a ...... kiragadsz valamit és másként értelmezed .
Nem olvasol a sorok között . Ha ez két külön hsz. akkor hogy olvasod ? össze ollózod ?
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9522


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #192 Dátum: 2013. április 27. - 17:09:52 »

Voldemort hagyjuk , látom felesleges . Olvasd el e régebbieket is . Egyébként már kérdeztem régebben is !!!!
Talán a csevegőben .  Emelem Lassan olyan leszel mint a ...... kiragadsz valamit és másként értelmezed .
Nem olvasol a sorok között . Ha ez két külön hsz. akkor hogy olvasod ? össze ollózod ?

Összeollózom? Mit Lacus?

Egy hozzászólásod idéztem. Nem kettőt. Nem ragadok ki semmit egy teljes írásodról van szó, nem kiragadott bármiről.
Hagyjuk, nem ez az első hozzászólás, amit nem tudok hova tenni, mert érthetetlen.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #193 Dátum: 2013. április 27. - 17:14:09 »

Bocsánat, hogy a kibic közbeszól, de szerintem jó gondolat a Lacusé! A művészet nem olyan, mint a sport, vagy a géptan, nem mérhető egzaktul. Ha valakinek két, vagy több mű is tetszik, de nem tud dönteni melyik a jobb, szavazhatna mindkettőre! De így nem. 
Mondom én, aki egyikre sem szavaztam, de nem is vagyok elfogult!  Kacsint
 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9522


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #194 Dátum: 2013. április 27. - 17:16:48 »

Bocsánat, hogy a kibic közbeszól, de szerintem jó gondolat a Lacusé! A művészet nem olyan, mint a sport, vagy a géptan, nem mérhető egzaktul. Ha valakinek két, vagy több mű is tetszik, de nem tud dönteni melyik a jobb, szavazhatna mindkettőre! De így nem.  
Mondom én, aki egyikre sem szavaztam, de nem is vagyok elfogult!  Kacsint
 Emelem

Szerintem meg nem, és ennyi!

Egyet kell választani, vagy nem választani! A szabály egyértelmű, egyet, nem kettőt, vagy hármat kell jelölni. Nincs miről vitatkozni.

A kibicnek meg egyébként is!  

Aki nem teszi meg a szerzőknek azt, hogy értékeli a munkáját, ne szóljon be a pálya széléről!  Türelmetlenül

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: