Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gombászsarok  (Megtekintve 148869 alkalommal)
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #840 Dátum: 2018. Június 11. - 16:21:26 »

Erdélyben láttam tepsiben is sütni(ott alá is került egy kis zsalonnazsír) de a "sparheld" platnija az igazi. Belesül a szalonna zsírja, beleolvad a juhtúró...nyamm... Kacsint

Hagyjátok abba!  Rííí  Rííí Még egy szimpla szalonnasütés is csak a messzi jövőben van....
Mindamellett platnin sütött tócsni passzolna hozzá szerintem...
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11251


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #841 Dátum: 2018. Június 11. - 17:08:51 »

Erdélyben láttam tepsiben is sütni(ott alá is került egy kis zsalonnazsír) de a "sparheld" platnija az igazi. Belesül a szalonna zsírja, beleolvad a juhtúró...nyamm... Kacsint
Látszik,hogy nálam csak te vagy dagadtabb...háromnegyed 4kor éhesnek lenni  Ördög eddig azt hittem ez csak velem fordul elő. Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #842 Dátum: 2018. Június 11. - 19:04:52 »

Látszik,hogy nálam csak te vagy dagadtabb...háromnegyed 4kor éhesnek lenni  Ördög eddig azt hittem ez csak velem fordul elő. Röhög

Hajnali 4 órakor?   Hogy lehet ilyet csinálni?   Én éjjel kettőkor szoktam vacsizni! Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #843 Dátum: 2018. Június 11. - 19:52:08 »

 Emelem
A keserűgombát serpenyőben, zsírban megsütni, tányérra kiszedni, megszórni apróra vágott foghagymával, majd leönteni forró  zsírral(amibe a gomba sült). Körítésnek száraz fehérbor.   
Naplózva

Üdv Chris
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #844 Dátum: 2018. Június 11. - 20:40:35 »

Emelem
A keserűgombát serpenyőben, zsírban megsütni, tányérra kiszedni, megszórni apróra vágott foghagymával, majd leönteni forró  zsírral(amibe a gomba sült). Körítésnek száraz fehérbor.   

Szevasz!!!  Emelem De most már ideje lenne abbahagyni, mert különben most nekimegyek az erdőnek keserűgombáért. Foez
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #845 Dátum: 2018. Június 11. - 20:47:51 »

A keserugombat a tonkkel rajta ajanlatos sutni, majd amikor kesz lett akkor levagni a tonkot jo alacsonyan. Azt olvastam a kesernyes tejnedv oda gyul ossze suteskor.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #846 Dátum: 2018. Június 11. - 22:04:31 »

A keserűgombát serpenyőben, zsírban megsütni, tányérra kiszedni, megszórni apróra vágott foghagymával, majd leönteni forró  zsírral(amibe a gomba sült). Körítésnek száraz fehérbor.   

Naszóval:

Ott volt a spájzban a múltkori kacsacombsütés zsírja a serpenyőben.
Abból kipiszkálgattam a rozmaringleveleket, aztán abba mentek a gombák.

Mikor elkészült szórtam rá apróra vágott fokhagymát, meg némelyik kapott egy vékony szelet tihany camambert.

Volt hozzá friss kenyér is, meg rozéfröccs is.  Vörösbor

Nem sok gomba volt, el is fogyott hiánytalanul.

Nem mondom, hogy nem ettem már finomabb gombát, de jó volt.  Nyálcsorog
Keserűséget én nem éreztem rajta, inkább az idősebbeken némi csípősséget.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #847 Dátum: 2018. Június 12. - 08:10:34 »


... meg némelyik kapott egy vékony szelet tihany camambert.


A Tihany elkurvult az utóbbi időben.
Próbáld ki a Presidentet.
Olyan, mint a Tihany volt 6-7 éve.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #848 Dátum: 2018. Június 12. - 15:25:28 »

Szervusztok.
Köszönöm, hogy a "bőséges" gombász tudásomat ilyen mértékben bővítettétek. Igazából csak ősszel szoktam és akkor is csak őzláb gombát szedni.Nálunk ilyenkor az erdőben olyan mennyiségű kullancs van, hogy ép eszű ember nem megy be. Egy kilóméteres nyiladékon való sétán kutyánként 20-25, rajtam 10-15. Ma visszamentem, hogy szedek pár darabot és beviszem a szakértőhöz , de a nagy folton ahol legalább 30-50 kiló gyönyörű fiatal gomba volt mind leöregedett. Némi levet erőltettem ki egy pár darabból, hát nem tudom miért keserűnek hívják, mert a könnyem is kicsordult olyan erős volt.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #849 Dátum: 2018. Június 12. - 16:00:43 »

Szervusztok.
Köszönöm, hogy a "bőséges" gombász tudásomat ilyen mértékben bővítettétek. Igazából csak ősszel szoktam és akkor is csak őzláb gombát szedni.Nálunk ilyenkor az erdőben olyan mennyiségű kullancs van, hogy ép eszű ember nem megy be. Egy kilóméteres nyiladékon való sétán kutyánként 20-25, rajtam 10-15. Ma visszamentem, hogy szedek pár darabot és beviszem a szakértőhöz , de a nagy folton ahol legalább 30-50 kiló gyönyörű fiatal gomba volt mind leöregedett. Némi levet erőltettem ki egy pár darabból, hát nem tudom miért keserűnek hívják, mert a könnyem is kicsordult olyan erős volt.
Lactarius piperatus..."Borsos tejelőgomba". Ez találóbb név... Meglepődött
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #850 Dátum: 2018. Június 12. - 22:05:44 »

Szervusztok.
Köszönöm, hogy a "bőséges" gombász tudásomat ilyen mértékben bővítettétek. Igazából csak ősszel szoktam és akkor is csak őzláb gombát szedni.Nálunk ilyenkor az erdőben olyan mennyiségű kullancs van, hogy ép eszű ember nem megy be. Egy kilóméteres nyiladékon való sétán kutyánként 20-25, rajtam 10-15. Ma visszamentem, hogy szedek pár darabot és beviszem a szakértőhöz , de a nagy folton ahol legalább 30-50 kiló gyönyörű fiatal gomba volt mind leöregedett. Némi levet erőltettem ki egy pár darabból, hát nem tudom miért keserűnek hívják, mert a könnyem is kicsordult olyan erős volt.

Ha nem tejel össze ne szedd!!! Az a mérges párja. A nyavalya se tudja, hogy hívják, de jobb elkerülni.  Emelem
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #851 Dátum: 2018. Június 14. - 21:53:07 »

Ha néhanapján kijut az ember az erdőbe, egész csuda dolgokat talál...



Négyünk terítéke  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #852 Dátum: 2018. Június 15. - 10:22:42 »

Ha néhanapján kijut az ember az erdőbe, egész csuda dolgokat talál...



Négyünk terítéke  Vigyorog

A térképet hol szedtétek?  Vigyorog
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #853 Dátum: 2018. Június 15. - 12:32:25 »

A térképet hol szedtétek?  Vigyorog

  Hol, hol..? Hát konkrétan megírta: Találták!
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
zajandras
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940


« Új üzenet #854 Dátum: 2018. Június 15. - 12:37:55 »

A térképet hol szedtétek?  Vigyorog

Engem a jó állapotú plató bélés érdekelne, merre terem az ilyen?  Ördög
Naplózva

"Már az is megérte, hogy sétáltunk egy jót..."
Oldalak: 1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 [57] 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: