Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143186 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #195 Dátum: 2010. November 12. - 20:46:13 »

Szia Roli!

Én az 5 millába minden kiadást számoltam, nem csak a hivatásos bérét.
Azért számoltam így, mert előrébb már szóltam arról, hogy a jó az lenne, ha a tagdíj fedezné az összes kiadást, és nem kellene eladni az amúgy is igen kevés vadunkat.Saját társaságomról beszélek!


Szervusz elaccc!

Hogyha nagyon őszinte akarok lenni, és ezt a Pechtol Úr féle nyilatkozatot nem tudom ilyen örömmel fogadni.
Másfél éve volt vele egy kiadós beszélgetésünk, ahol elmondtam neki, hogy működik ez a fórum, és több hasonló, amit -nagyon óvatos becsléssel is - olvas a vadászok legalább10-15 %-a. Ez akár hogyan is számoljuk legalább 5-8 000 vadász. Tájékoztattam, hogy ezek a fórumok napi szinten adnak tájékoztatást az vadászberkekben történtekről, és van külön topik "A kérdések, melyre választ várunk" címmel, ahol kimondottan a vadászati vezetőknek tesznek fel kérdést, és szeretnének választ kapni. A VIP fórumon feltett kérdésekre évek óta, a minálunk feltettekre meg még soha nem válaszolt senki.
Taki "besegített" ebben, és dicsérve a Fórumot elmondta, hogy a mi fórumunkon nincs veszekedés, nincs politika valóban szinte csak a vadászattal foglalkozunk. Pechtol úr azt ígérte, hogy fellép a fórumra, és megnézi a kérdéseket. Az ígérni nem tudta, hogy ő maga rendszeresen megválaszolja, mert annyira elfoglalt  Fejvakarás Fejvakarás ( mire van vajon ideje, ha arra nincs,hogy a megválasztói kérdéseire legalább havonta egyszer válaszoljon?)  de megbíz ezzel egy munkatársát, és rendszeresen választ adnak.
Ugyan ezt elmondtam a Kamara gyűlésén is kiegészítve azzal, hogy ez az internetes forma alkalmas  közvetlen kapcsolat kialakítására a Kamara és a tagság között, gyors tájékoztatásra, kérdésekre ad lehetőséget, mindkét félnek, és sokkal hamarabb eljuthat minden információ úgy a társaságokhoz, vadászokhoz, vagy a Kamarához.   Szinte aznap értesülünk a kiemelkedő trófeákról, a történésekről. Nem hiszem, hogy ilyen gyorsan képet tudnak szerezni a bőgés, barcogás, üzekedés helyzetesről,vagy a  szalonkák érkezéséről másképpen. Ha még azt is tudnánk, hogy figyelembe veszik a véleményünket, kérésünket ez csak javulhat!

Másik felszólaló ( Nyikita) elmondta, hogy az internettel kiváltható lenne a megyénként kiadott időszakos tájékoztató füzetecske, és meg lehetne spórolni több százezer forintot! Minden társaság intéző bizottságában van olyan aki internetezik, lehetne a levelezést emailban intézni. Ez is spórolás, és azt a pénzt lehetne hasznos dolgokra költeni. (Pl vadászattal kapcsolatos lakossági tájékoztatás stb)

Ugyan mi valósult meg ebből? Szerintem ahogy felálltunk az asztaltól már el is felejtették!
Na ezért nem tudok én már hinni benne! Sajnálom!

Üdv. Attila
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #196 Dátum: 2010. November 13. - 08:10:25 »

Szia Roli!

Én az 5 millába minden kiadást számoltam, nem csak a hivatásos bérét.
Azért számoltam így, mert előrébb már szóltam arról, hogy a jó az lenne, ha a tagdíj fedezné az összes kiadást, és nem kellene eladni az amúgy is igen kevés vadunkat.Saját társaságomról beszélek!


Szervusz elaccc!

Hogyha nagyon őszinte akarok lenni, és ezt a Pechtol Úr féle nyilatkozatot nem tudom ilyen örömmel fogadni.
Másfél éve volt vele egy kiadós beszélgetésünk, ahol elmondtam neki, hogy működik ez a fórum, és több hasonló, amit -nagyon óvatos becsléssel is - olvas a vadászok legalább10-15 %-a. Ez akár hogyan is számoljuk legalább 5-8 000 vadász. Tájékoztattam, hogy ezek a fórumok napi szinten adnak tájékoztatást az vadászberkekben történtekről, és van külön topik "A kérdések, melyre választ várunk" címmel, ahol kimondottan a vadászati vezetőknek tesznek fel kérdést, és szeretnének választ kapni. A VIP fórumon feltett kérdésekre évek óta, a minálunk feltettekre meg még soha nem válaszolt senki.
Taki "besegített" ebben, és dicsérve a Fórumot elmondta, hogy a mi fórumunkon nincs veszekedés, nincs politika valóban szinte csak a vadászattal foglalkozunk. Pechtol úr azt ígérte, hogy fellép a fórumra, és megnézi a kérdéseket. Az ígérni nem tudta, hogy ő maga rendszeresen megválaszolja, mert annyira elfoglalt  Fejvakarás Fejvakarás ( mire van vajon ideje, ha arra nincs,hogy a megválasztói kérdéseire legalább havonta egyszer válaszoljon?)  de megbíz ezzel egy munkatársát, és rendszeresen választ adnak.
Ugyan ezt elmondtam a Kamara gyűlésén is kiegészítve azzal, hogy ez az internetes forma alkalmas  közvetlen kapcsolat kialakítására a Kamara és a tagság között, gyors tájékoztatásra, kérdésekre ad lehetőséget, mindkét félnek, és sokkal hamarabb eljuthat minden információ úgy a társaságokhoz, vadászokhoz, vagy a Kamarához.   Szinte aznap értesülünk a kiemelkedő trófeákról, a történésekről. Nem hiszem, hogy ilyen gyorsan képet tudnak szerezni a bőgés, barcogás, üzekedés helyzetesről,vagy a  szalonkák érkezéséről másképpen. Ha még azt is tudnánk, hogy figyelembe veszik a véleményünket, kérésünket ez csak javulhat!

Másik felszólaló ( Nyikita) elmondta, hogy az internettel kiváltható lenne a megyénként kiadott időszakos tájékoztató füzetecske, és meg lehetne spórolni több százezer forintot! Minden társaság intéző bizottságában van olyan aki internetezik, lehetne a levelezést emailban intézni. Ez is spórolás, és azt a pénzt lehetne hasznos dolgokra költeni. (Pl vadászattal kapcsolatos lakossági tájékoztatás stb)

Ugyan mi valósult meg ebből? Szerintem ahogy felálltunk az asztaltól már el is felejtették!
Na ezért nem tudok én már hinni benne! Sajnálom!

Üdv. Attila

Szia Attila!

Köszi, hogy ezeket elmondtad! Úgy gondolom a fotós társadalommal (és médiával) összefogva, mi élérhetünk valamit Pechtol Úrnál, és megtudjuk győzni az internetes média (fórumok) fontosságáról! Ezen leszek a jövőben...
Egyébként azért üdvözöltem a cikket, mert azt kilehet olvasni, belőle hogy a probléma felismerve... Persze ezzel még semmi nincs megoldva, de ez már egy előrelépés..., innentől lehet tovább lépni!

Üdv: Laci

Naplózva

" There is good out there "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #197 Dátum: 2010. November 13. - 09:48:23 »

Szervusztok! Emelem

Most, hogy napok óta ilyen kellemesen elbeszélgetünk a vadászat helyzetéről szívesen látnám, ha leírnátok, kinek milyen elképzelése lenne a vadászat, a vadászatra jogosultak működésével kapcsolatosan. Gondolok itt olyasmire mint a szervezeti felépítés,(társaság, vagy gazdálkodási egység) a tisztségviselők,( száma,  végzettsége, főállás vagy társadalmi munka, a fizetési megoldások stb stb.) Hátha kirajzolódna egy jó konstrukció amit érdemes lenne esetleg kipróbálni.

 Vállat von Vállat von Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #198 Dátum: 2010. November 13. - 18:51:13 »

Az alapvető problémát én nem a szevezeti felépítésben, vagy a képviselet mikéntjében látom, hanem abban, hogy tömegek akarnak kivenni pénzt a vadászatból, holott betenni kéne.
Ezért elképzelhetetlennek tartok bármilyen fizetett tisztségviselőt.
Vállaljanak azok tisztséget, akik a máshonnan származó tisztes jövedelmük mellett megtehetik, hogy presztizsből kötik fel a kolompot.
Racionális, adott esetben keserű pirulát is tartalmazó döntések csak olyan emberektől várhatók el, akiket nem a kenyérféltés motivál a határozathozatalkor.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #199 Dátum: 2010. November 13. - 19:28:55 »

Lajos! Emelem

Én azért gondolok valami alapjaiban történő változtatás szükségességére, mert akár milyen jók a "vezetők" szinte csak javasolni tudnak. A döntés joga a tagságé!
Ott érzem az ellentmondást a mai felállásban, hogy most  bármilyen jó, szakmailag megalapozott döntést egy egyszerű szavazással el lehet törölni, Itt már nem kis pénzekről van szó, illetve maga a vad, a vadászat jövője a tét. Vallom, hogy semmilyen gazdálkodásban nincs helye a demokráciának. Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #200 Dátum: 2010. November 13. - 21:52:55 »

Elég egyszerű a dolog.Pont ugyanúgy kellene kezelni a helyzetet, mint minden más téren, ahol kupleráj van : rendet kell csinálni.

Értsd: a hatóságok elkezdik ellenőrizni a jogszabályok betartását, és mondjuk elsőre figyelmeztetés/bírság, másodikra vadászattól eltiltás sok évre, esetleg ha valamely jogosultnál rendszeresen problémák vannak, akkor vonják vissza a jogosultságot. Ennyi.
4-5 éven belül eljutnánk oda, hogy sokkal kevesebb vadász lenne, viszont azok nagyrészt szabályt követő módon tevékenykednének. És akkor lehetne valamilyen szakmai irányba indulni.
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #201 Dátum: 2010. November 13. - 22:00:49 »

Szervusztok!
Sajnos nem tudok egyszerre reagálni mindenre, ami itt történt az utóbbi időben, de néhány észrevételt tennék, talán visszafelé.

Attilával teljesen egyetértek, ugyanis a vadgazdálkodás szakmai kérdés, és itt demokráciának helye valóban nincs. Itt helyes döntéseket kell hozni, ezt pedig csak e g y  szakember tud, főleg, ha szívügye a dolog. Én alapból feltételezem mindenkiről ezt.
A demokrácia egyébként is egy furcsa dolog ld. az Orwell Állatfarmjából származó, mára klasszikussá vált idézetet. (Minden állat egyenlő, de a disznók még egyenlőbbek!)
A közgyűlés ne szakmai kérdésekben döntsön, a közgyűlés döntsön a társaság működési és erkölcsi kérdéseiben, valamint azokban, amit a törvény számára előír. Már annyiszor mondogattuk, a szakemberek "vadgazdálkodjanak", a társaság meg vadásszon.

Ugyanazt gondolom továbbá, amit Lajos leírt. A vadgazdálkodásba inkább betenni kellene pénzt. Ezt nem kell azoknak mondani, akik szeretik a vadat, gyönyörködnek bennük, büszkék rá, és gondozzák, amikor és ahogy éppen kell. Jó kertész sem lesz abból, aki nem szereti a gyümölcsfákat, a növényeket, és tevékenységét elsősorban a bevétel ösztönzi.
Természetesen élni kell, de én alapvetőnek tartom azt az alapot, amire az egész vadászatunkat építjük. Ez nem lehet, csak szellemi-lelki-érzelmi. Azért vadászom, mert szeretem az erdőt, a vadat. Gyönyörűséggel és izgalommal tölt el mindkettő!
Ha alapvetően bármi egyéb motivál, annak végeredményét meg lehet nézni.

A korosztályok közötti ellentétekről.
Én legszívesebben idősebb kollegákat látok szívesen a vezetésben, azon egyszerű oknál fogva, hogy normális esetben az ő ujjuk már nem viszket, tehát alkalmasak arra, hogy olyan döntéseket és szabályokat hozzanak, amik elsősorban a vad (és a vadászok) érdekeit szolgálják. Akkor is, ha ezek történetesen korlátozóak. Nem kell mindig vadászni! Tévedés ne essék, semmi problémám a fiatalabbakkal, nemrégiben még én is az voltam. A két nemzedék együttesen alkotja a közösséget, és mindkettőnek meg van a maga feladata. Jól is van ez így. De tegyük szívünkre a kezünket! Kezdő vadászként ugyan melyikőnk válogatott egy tarvad rudliban nagyon gondosan, amikor tehenet is meg ünőt is kellett lőni, ha valamelyikük (a vezértehénen kívül!) jól keresztbe fordult?
Az öregebbje azonban, ha ott a vad, először mégis mindig a távcsőért nyúl...
Üdv.
L.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #202 Dátum: 2010. November 14. - 13:22:13 »

Elég egyszerű a dolog.Pont ugyanúgy kellene kezelni a helyzetet, mint minden más téren, ahol kupleráj van : rendet kell csinálni.

Értsd: a hatóságok elkezdik ellenőrizni a jogszabályok betartását, és mondjuk elsőre figyelmeztetés/bírság, másodikra vadászattól eltiltás sok évre, esetleg ha valamely jogosultnál rendszeresen problémák vannak, akkor vonják vissza a jogosultságot. Ennyi.
4-5 éven belül eljutnánk oda, hogy sokkal kevesebb vadász lenne, viszont azok nagyrészt szabályt követő módon tevékenykednének. És akkor lehetne valamilyen szakmai irányba indulni.

Full!  Igen
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #203 Dátum: 2010. November 14. - 19:10:42 »

Vallom, hogy semmilyen gazdálkodásban nincs helye a demokráciának. Stoel

Ezzel tulajdonképpen egyetértek. S igazából minél inkább erősödik a gazdálkodási oldal a Vt-k működésében, annál kevésbé lesz helye.

Példaképpen megemlíteném a még prosperáló szövetkezeteket. Elvileg ugyanúgy működnek, mint egy vadásztársaság (egy tagy-egy szavazat elve).
Szépen néznénk ki, ha reggelente demokratikusan eldöntenénk, hogy kinek van kedve aznap szántani. A demokrácia gyakorlatilag kimerül abban, hogy többségi szavazattal vezetőséget és elnököt választ a tagság mondjuk 5 évre, aztán ha nem tetszik a pofája, a mandátum lejártát követően elzavarja. Az éves közgyűlés, az azon való véleménynyilvánítás, beszámoló, könyvvizsgálói jelentés, következő évi terv elfogadása, ezek inkább csak látszatdemokráciai elemek.

Ahhoz, hogy ez hasonlóképpen működjön VT keretek között is, szerintem radikális törvényi változásra nincs szükség. Azt gondolom, hogy az 'egyesülési törvény' (nevezzük így, a pontos nevét most fejből nem tudom) elég tág keretet ad ahhoz, hogy olyan alapszabállyal és házi szabállyal töltsük ki, amilyet a szánk íze megkíván.
Aztán, hogy ezek a helyi szabályzatok meddig engedik a demokráciát, az csak mirajtunk múlik. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #204 Dátum: 2010. November 18. - 14:40:27 »

Én sem  gondolom, hogy új törvénnyel kellene szabályozni a vadásztársaságok felállását, mert erre valóban sokféle lehetőséget ad a Társasági törvény.
Én igazából arra lennék kíváncsi, ki hogyan képzeli el a vadásztársaságok szervezeti formáját, a felállását, illetve a vadgazdálkodás, a vadászat jövőjét.

Azt hittem, hogy erre azért több ember mond véleményt, tesz javaslatot! Mégis csak a mi jövőnkről van szó!:Vvon
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #205 Dátum: 2010. November 18. - 15:53:08 »

Attila!  Emelem

Ebben az országban hol, ki, mikor hallgatta meg valaha is a "nép" hangját?
Én leírtam miben látnám a megoldást, de ehhez az "emberanyag" nem homogén.
Eggyé gyúrni meg azt mondom szinte lehetetlen.

Sokszor jeleztem már, hogy amíg a fejekben nincs rend, addig ne mástól várjuk a csodát. Kacsint
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #206 Dátum: 2010. November 18. - 16:44:08 »

Szia Roli!

A csoda az én életemben már nem fog bekövetkezni, ezért nem is várom!
Az igazság, hogy "saját portámon" szeretnék egy kicsit söprögetni,  Kacsint és ehhez gyűjtöm a nálam tapasztaltabbak ötleteit! Hátha van valakinek olyan ötlete amit érdemes beépíteni az enyéimbe.
Tudod: Agyelszívás! Ördög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #207 Dátum: 2010. November 18. - 19:05:42 »

"Tudod: Agyelszívás!"---Férfiaknál ez nem megy!
"A férfi agya az altesti nyúlványon keresztül kis adagokban kiürül, a maradékot két sörivás közben kibüfögi!" (Galla)   Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #208 Dátum: 2010. November 18. - 19:06:17 »

OFF-ON  Mosolyog
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #209 Dátum: 2010. November 18. - 19:34:48 »

Szia Roli!

A csoda az én életemben már nem fog bekövetkezni, ezért nem is várom!
Az igazság, hogy "saját portámon" szeretnék egy kicsit söprögetni,  Kacsint és ehhez gyűjtöm a nálam tapasztaltabbak ötleteit! Hátha van valakinek olyan ötlete amit érdemes beépíteni az enyéimbe.
Tudod: Agyelszívás! Ördög

Egy vadásztársaságnál nehéz, ott ugye a közgyűlés az "atyaúristen", s nem nagyon akar önszántából számára hátrányos döntéseket elfogadni. Esetleg azt lehetne velük megszavaztatni, hogy az IB szabad kezet kapjon, mind korlátozások bevezetése, mind anyagi előírások terén. Viszont az IB visszahívhatja, ha nem teszik.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: