Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 64   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Fórumosok találkozói 2010 Tokorcs  (Megtekintve 107993 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #210 Dátum: 2010. Január 13. - 20:41:23 »

Örömmel látom, hogy gyarapodik a lista! És fogy a faház!  Vigyorog

Gondolkodtam a programokon:
Péntek: érkezés valamikor, remélhetőleg estére mindenki befut, örülés a viszontlátásnak, illetve az új ismerősöknek. Köszöntők és pertura történő poharazgatás, utána a jelentkezőknek vadászati témájú kvíz kitöltése. (kérdéseket Voldi és én állítjuk össze, így sajnos ebből kizárjuk magunkat  Szomorú)
Közben az önként vállalkozók főznek. (Úgy gondoltam, hogy minden fő étkezés a saját főztünkből történjen. Főzni szeretők jelentkezését várom, akik vállalják az ételek elkészítését, természetesen közösen finanszírozott alapanyagokból. Ez egyben főzőverseny is, amelyet a találkozó résztvevőinek szavazatai alapján bírálunk el.)

Szombat: időben ébresztő és indulás Kemenesmagasi lőtérre.
Skeet verseny lebonyolítása, közben főzőcske, majd az ebéd elfogyasztása.
Délután kirándulás a Ság-hegyre, (esetleg pincelátogatás.)
Este: korongverseny és kvízverseny eredményhirdetése, díjazása.
Baráti beszélgetés, az élet és a vadászat dolgainak megvitatása.

Vasárnap délben kelés. Ha még akad olyan olvtárs, aki hajlandó volt főzni, akkor az ebéd elfogyasztása.
Főzőverseny eredményhirdetése.
Délután könnyes búcsú, majd hazautazás.

Úgy mint tavaly, a korongverseny és a főzőverseny díjaira várunk felajánlásokat!
A kvízverseny díjazása reményeim szerint a nevezési díjból (500-1000 Ft) történik.
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #211 Dátum: 2010. Január 13. - 21:14:14 »

Egy-két kérdéssel hadd járuljak hozzá a kvízhez. Természetesen vadászíjászattal kapcsolatos lesz. Hadd izzadjatok, ahogy az én homlokom is gyöngyözött, míg a Horrido mester által lefotózott lőszereket próbáltam beazonosítani. Fejvakarás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #212 Dátum: 2010. Január 13. - 21:28:59 »

Pyrus!

Nézegettem a honlapot!
Kérdéseim:
Van itt olyan rész, ahol bográcsban lehet főzni, el tudjuk közösen fogyasztani a kaját, és tudunk bulizni, úgy, hogy másokat nem zavarunk.
Nekem úgy tűnik, itt nagyon berendezkedtek a vendégek teljes ellátására! Fogják itt nekünk engedni az "önállóságot"?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #213 Dátum: 2010. Január 13. - 21:32:46 »

Pyrus!

Nézegettem a honlapot!
Kérdéseim:
Van itt olyan rész, ahol bográcsban lehet főzni, el tudjuk közösen fogyasztani a kaját, és tudunk bulizni, úgy, hogy másokat nem zavarunk.
Nekem úgy tűnik, itt nagyon berendezkedtek a vendégek teljes ellátására! Fogják itt nekünk engedni az "önállóságot"?


Természetesen igen!
Van tűzrakóhely, kemence, fedett, bár nyitott rész.
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #214 Dátum: 2010. Január 13. - 21:41:52 »

 Igen
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #215 Dátum: 2010. Január 13. - 22:19:49 »

1. Voldi+1 (2 éjszaka, faház)
2. Pyrus+1 (2 éjszaka, faház)
3. Girgesz+1 (2 éjszaka, faház)
4. Boar+1 (2 éjszaka, faház)
5. Németh Lajos+1 (2 éjszaka, faház)
6. Erdőjáró + 2  ( lakókocsival a faházak között! Mosolyog Mosolyog Mosolyog)
7.O.Laci +1 (2 éjszaka,faház)
8. Karcsi +1 (2 éjszaka,faház)
9. Gaben + Marksman faházban mennyiben addig nem jön közbe semmi


 Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Január 13. - 22:29:57 írta Voldemort » Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #216 Dátum: 2010. Január 13. - 22:44:55 »

A vetélkedővel kapcsolatosan lehet olyan kérdéseket is összeállítani, hogy a szalonka ivarának megállapítása a tollazat rajzolata alapján, vagy a szarvas bélflórájának hatásmechanizmusa, de nem hinném, hogy ez a cél!
Az a véleményem, nem szabad itt speciális szakmai területek felé elmenni, hanem olyan kérdéseket kellene összeállítani, amit minden vadásznak, természetjárónak illik tudni.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #217 Dátum: 2010. Január 14. - 07:50:13 »

1. Voldi+1 (2 éjszaka, faház)
2. Pyrus+1 (2 éjszaka, faház)
3. Girgesz+1 (2 éjszaka, faház)
4. Boar+1 (2 éjszaka, faház)
5. Németh Lajos+1 (2 éjszaka, faház)
6. Erdőjáró + 2  ( lakókocsival a faházak között! Mosolyog Mosolyog Mosolyog)
7.O.Laci +1 (2 éjszaka,faház)
8. Karcsi +1 (2 éjszaka,faház)
9. Gaben + Marksman faházban mennyiben addig nem jön közbe semmi
10. Kapszli+1 (2 éjszaka, faház)
Naplózva

Üdv:Kapszli
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #218 Dátum: 2010. Január 14. - 07:53:44 »

A kemping és a közelebbi vendégházak közötti távolság nincs 200 m.
A sütés-főzés, dajdajozás helyszíne a kettő között, de a kempinghez közelebb.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #219 Dátum: 2010. Január 14. - 08:43:53 »

Sziasztok!

Én is jelentkezek!  Táncol
Bár kicsit még korán vagyunk, még nem látom a május végi dolgaimat, de remélem nem jön közbe semmi.

1. Voldi+1 (2 éjszaka, faház)
2. Pyrus+1 (2 éjszaka, faház)
3. Girgesz+1 (2 éjszaka, faház)
4. Boar+1 (2 éjszaka, faház)
5. Németh Lajos+1 (2 éjszaka, faház)
6. Erdőjáró + 2  ( lakókocsival a faházak között! Mosolyog Mosolyog Mosolyog)
7.O.Laci +1 (2 éjszaka,faház)
8. Karcsi +1 (2 éjszaka,faház)
9. Gaben + Marksman faházban mennyiben addig nem jön közbe semmi
10. Kapszli+1 (2 éjszaka, faház)
11. Anti + oldalborda (2 éjszaka faház -ha van még)
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16598



« Új üzenet #220 Dátum: 2010. Január 14. - 09:04:10 »

Úgy tűnik, a faházak "elkeltek".
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sziju
Vendég
« Új üzenet #221 Dátum: 2010. Január 14. - 09:10:39 »

A vetélkedővel kapcsolatosan lehet olyan kérdéseket is összeállítani, hogy a szalonka ivarának megállapítása a tollazat rajzolata alapján, vagy a szarvas bélflórájának hatásmechanizmusa, de nem hinném, hogy ez a cél!
Az a véleményem, nem szabad itt speciális szakmai területek felé elmenni, hanem olyan kérdéseket kellene összeállítani, amit minden vadásznak, természetjárónak illik tudni.


Kedves Attila!

Nem kell félned a kvíz kérdésekkel kapcsolatban. Természetesen olyan kérdésekre gondoltam, amelyre a választ minden vadásznak, természetjárónak illik tudni a vadászíjászatról, aki olvassa a fórumot, hiszen szó volt róla többször is. Nem gondolnám, hogy problémát jelentene a válaszadás. Nem speciális ismereteket kívánó, vadászíjászattal foglalkozó kérdésekre gondoltam. Ahogy nem csak íjászattal, hanem solymászattal, vagy a kutyás utánkereséssel kapcsolatos kérdéseknek is helye lenne, vagy vadászetikai kérdéseknek, és erre meg lehetne kérni azokat, akik jobban értenek hozzá, hogy egy-két kérdést írjanak meg. A kvíz összeállítói pedig válogathatnának a kérdésekből, mi az, amit jónak látnak a tesztbe.

Ennek a fórumnak az általános ismeretek és a vadászati kultúra átadása is a célja. Ha csak egy szakterületre szűkítjük a kérdések körét, akkor az sem jó igazán.

A tavalyi tesztet én is igyekeztem legjobb tudásom szerint megoldani, bár igencsak speciális kérdések voltak benne. Wave Vadász
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #222 Dátum: 2010. Január 14. - 09:50:37 »

A lövészverseny 3 helyezettjének és a kvízverseny győztesének felajánlok egy nyári disznóleses hétvégét.
Az időpontot egyelőre nem tudjuk fixálni, valahogy a zab tejesedését, a szeder (fehér eper) érését és a holdvilágot kéne egybehozni, talán a június 24-27-i hétvége, de addig még pontosítjuk.

A kajához igyekszem egy konyhasüldővel hozzájárulni (ha a disznó is úgy akarja), esetleg egy hegyi pörköltet fővadász módra megpróbálnék elkövetni bográcsban.
Csabi, valamilyen hűtési lehetőség van ott? Azért kérdem, mert ha igen, úgy irányítható a főzés időpontja, egyébként vagy első estére, vagy legkésőbb szombat délre kéne megcsinálni.

Esetleg a tervezett pinceszer után, (vagy ha nem jön össze helyett) egy borkóstolás/borverseny mint program, hozott anyagokból nem jöhetne szóba? Mégiscsak fennköltebb tudományos ismeretterjesztő módon (TIT alapon) alkoholizálni, mint csak úgy lárpullár' vedelni!  Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #223 Dátum: 2010. Január 14. - 09:54:43 »

"  A lövészverseny 3 helyezettjének...  "
Első vagy utolsó? Vállat von

 Wave


 Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #224 Dátum: 2010. Január 14. - 10:00:42 »

A lövészverseny 3 helyezettjének és a kvízverseny győztesének felajánlok egy nyári disznóleses hétvégét.
Az időpontot egyelőre nem tudjuk fixálni, valahogy a zab tejesedését, a szeder (fehér eper) érését és a holdvilágot kéne egybehozni, talán a június 24-27-i hétvége, de addig még pontosítjuk.

A kajához igyekszem egy konyhasüldővel hozzájárulni (ha a disznó is úgy akarja), esetleg egy hegyi pörköltet fővadász módra megpróbálnék elkövetni bográcsban.
Csabi, valamilyen hűtési lehetőség van ott? Azért kérdem, mert ha igen, úgy irányítható a főzés időpontja, egyébként vagy első estére, vagy legkésőbb szombat délre kéne megcsinálni.

Esetleg a tervezett pinceszer után, (vagy ha nem jön össze helyett) egy borkóstolás/borverseny mint program, hozott anyagokból nem jöhetne szóba? Mégiscsak fennköltebb tudományos ismeretterjesztő módon (TIT alapon) alkoholizálni, mint csak úgy lárpullár' vedelni!  Ördög

Köszönjük a felajánlásokat, Lajos!
Hűtési lehetőségeket megkérdezem, szerintem megoldható.
Borverseny jó ötlet!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... 64   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: