Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 36   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadföld, takarmányozás  (Megtekintve 124024 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #15 Dátum: 2008. április 25. - 08:37:51 »

A kávé zaccról senkinek sincsen tapasztalata?
Szia a kávézacccc, az csak arra jó hogy megálítsa a disznót a váltón, ha kukorica van a szórón akkor b@..ik rá, nem foglalkoznak vele, sőt...
Nem tudom ki találta ki és milyen formába, de nekem hozzá se nagyon nyúltak...
Naplózva

Üdv End
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #16 Dátum: 2008. április 25. - 08:52:21 »

A kávé zaccról senkinek sincsen tapasztalata?
Szia a kávézacccc, az csak arra jó hogy megálítsa a disznót a váltón, ha kukorica van a szórón akkor b@..ik rá, nem foglalkoznak vele, sőt...
Nem tudom ki találta ki és milyen formába, de nekem hozzá se nagyon nyúltak...
Tegnap az egyik szóróra raktam ki egy részre kukoricával, majd ma megnézem mennyire, érdekli őket, és majd beszámolok.
Naplózva
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #17 Dátum: 2008. április 25. - 09:01:22 »

Az Akah árul ilyen csodaszereket. Szokott működni. A kátrányos az a bükkfakátrány (Buchenholzteer), az is jó. Hasonló, mint a régi fa villanyoszlopok impregnáló máza, azt is imádják.

Szervusz Horrido!

Errefelé, amikor még lényegesen nagyobb volt a vadállomány, a gím- és dámbikák előszeretettel tisztítottak az általad is bemutatott típusú villanyoszlopokon is. Párat emiatt le kellett volt cserélni.
Egyet-egyet még lehet találni.
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #18 Dátum: 2008. április 25. - 15:23:39 »

Egy alkalom kevés de eddig úgynézki, hogy tetszik nekik, mert ahová a zaccot kiöntöttem az a rész igen szépen meg volt túrva. A sópasztára visszatérve akkor nyugodtan ki lehet rakni régi sózókra is? Nekem sokkal egyszerűbb lenne, mert a másikat rendszerint ellopják.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #19 Dátum: 2008. április 25. - 23:32:46 »

Na végül jöjjön a vaddisznócsaló csodaszer:
Íme.

Itt jobban látszik:


Már a szaga is olyan mint a búgó kané, mégis 100millióan rakják a levesbe. >Nevet Disznó nem tud elenállni.
Mind simán a szóróra, egy fatörzsre kilocsálva, mind maggis vizbe áztatot kukoricaként tökéletes.
Főleg új szóró kialakításnál.
Magam a váltóra, ahol leskelődök szoktam kicsepegtetni, bármi sietős a konda dolga, megállnak és lehet válogatni, vagy bírálni az egyedüli darabot.
Nagyobb hiperélelmiszerben nálunk is lehet kapni, párszázért; használjátok egészséggel...
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #20 Dátum: 2008. április 26. - 08:48:10 »

Látom mindenki dobálja be az ászokat... Bion

Na akkor én is még:

Aki horgászik az tudja, hogy nagyon sok féle hallisztet lehet kapni, igen jók, tartósak mert dobozban zacskóba elvannak, nem úúgy mint a hal.. Bion
Kis gödörbe-likbe kell önteni, és megfelelő víz hozzáadásával igen büdi tud lenni, nagyon messziről megkeresik a disznók, és veszekednek érte, a legóvatosabb disznókat is megálítja a szórón-váltón
 Táncol
« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 04. - 08:49:35 írta galoscsabus » Naplózva

Üdv End
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #21 Dátum: 2008. április 26. - 10:09:48 »

És hallisztet azt hol lehet beszerezni?
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #22 Dátum: 2008. április 26. - 11:44:41 »

A horgászok a mi legjobb barátaink.  gyozo Horgászbolt, takarmánybolt.
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #23 Dátum: 2008. április 26. - 13:05:42 »

A horgászok a mi legjobb barátaink.  gyozo Horgászbolt, takarmánybolt.
Igen gyozo gyozo gyozo
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #24 Dátum: 2008. április 27. - 10:27:19 »

A kávé zaccról senkinek sincsen tapasztalata?
Szia a kávézacccc, az csak arra jó hogy megálítsa a disznót a váltón, ha kukorica van a szórón akkor b@..ik rá, nem foglalkoznak vele, sőt...
Nem tudom ki találta ki és milyen formába, de nekem hozzá se nagyon nyúltak...

Na én ugyanígy jártam ezzel a szarvasgombás sóval.
A bükkfakátrányt még csak-csak, de a sót már csak akkor vették fel, amikor a szóróról elfogyott minden...magyarul nyalánkság volt, de a sónak sem estek neki valami nagy vehemenciával.
Most normál marhasó van kint...ugyanolyan "vehemenciával" vették fel a szarvasgombást.
Szóval a mi homoki disznaink, meg szarvasaink a csodacsaliktól nem esnek haynatt...mindenek felett áll a kukorica.
Naplózva
Karcsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 650



« Új üzenet #25 Dátum: 2008. április 27. - 11:23:10 »

Ilyen Maggi "akármim" Nekem is van egy pár üveggel.Valami hipermarketben seljtezték ki.Az eggyik vadászunk hozta.
Eggyik szóróra locsoltam ki belőle a másikra nem.Nem vettem észre különbséget.Ahogy Wetzlar irta,első a kukorica.
Lehet,hogy a disznót megállitja,de csak mig újdonság,bár minden vadat,minden újdonség kiváncsivá teszMikor megszokta tudja,hogy ugyanazt találja.
Naplózva

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van. (Bob Dylen)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #26 Dátum: 2008. április 27. - 12:13:21 »

Szerintem, ahol rendszeresen etetve vannak, és van disznó is, oda nem kell semmilyen csali. Elég a kukorica.
Ahol viszont régen volt etetve, vagy kevés a disznó, oda érdemes olyant kivinni, aminek "illata" van. Arra jó, hogy jelezzük nekik, hogy van kaja. Így is lehet, hogy csak napok múlva kóstolják meg.

Ami nagyon büdös, azt viszont közvetlenül a szóróra nem szabad tenni, mert ha meglövöd a disznót, és belefekszik, az is büdös lesz. úgy meg nem lehet leadni. Ezért jobb szóró széli fatörzsre, vagy földbe vájt lyukakba tenni a csalianyagot, ahol még meg lehet lőni.
Jól működő szóróra meg nem kell, mert ellenkező hatást válthat ki, úgy meglepődnek, hogy nem jönnek oda.
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #27 Dátum: 2008. Május 05. - 13:31:37 »

A kávé zaccról senkinek sincsen tapasztalata?

Kérdeztem egy idős vadásztársat aki mindenféle maradékot kihord a szóróra, hogy a zaccot próbálta-e?

-Dehogy próbáltam, hát én a földön ülök, nem lesen!
-??? (értetlenül nézek)
-Gyerek! Hát nekem ott bekávéznak a disznók, kitudja mit csinálnak velem!?

Ezt azóta is mesélem mindenkinek... Bion
Naplózva
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #28 Dátum: 2008. Május 05. - 15:11:58 »

A kávé zaccról senkinek sincsen tapasztalata?

Kérdeztem egy idős vadásztársat aki mindenféle maradékot kihord a szóróra, hogy a zaccot próbálta-e?

-Dehogy próbáltam, hát én a földön ülök, nem lesen!
-??? (értetlenül nézek)
-Gyerek! Hát nekem ott bekávéznak a disznók, kitudja mit csinálnak velem!?

Ezt azóta is mesélem mindenkinek... Bion
Kipróbáltam csodákra ez sem képes, de mint valaki írta elidőzik vele a disznó, szívesen turkálgat benne.
Naplózva
Szilva
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1271


M 66


« Új üzenet #29 Dátum: 2008. Május 05. - 22:30:09 »

A megoldás az orrunk előtt hever csak nem vesszük észre!
Naplózva

Mit die Beste Waffe aller Waffen ist eine Mauser 66 !
Oldalak: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... 36   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: