Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A puska ami vállamat húzza...(...avagy mivel is járjuk az erdőt, mezőt)  (Megtekintve 375287 alkalommal)
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #2265 Dátum: 2019. December 11. - 10:42:45 »

Emelem

Említést már tettem róla, de még nem mutattam be:

Hajtáspuska projekt II.:

Remington 7600; kal.: .35 Whelen  Vigyorog Táncol
Egy Docter Aspherical 1,2-5x32 optikát tettem rá.





A patrony saját tőtike 250gr Hunyady SP RN lövedékkel - ezt hasznátam vadászni, + még 250gr Speer Sp -ezt is ugyanoda viszi.







 Szerintem jó barátok leszünk.  Vigyorog

 Wave

Szia, Anti!

Mi van a 9,3-as BPR-rel?

Zoli
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2266 Dátum: 2019. December 11. - 11:14:14 »


Csak tudnám miért viszed magaddal hajtásra az állófogast ?    Stoel             Ördög

 Emelem

Csak azért, mert vendégvadászként nem tudhatom előre, hogy hova fogok kerülni leállónak, és lehet hogy a szemközti hegyoldalon 150m-re közelkedő gesznyókra kellene lőnöm. Én meg olyan béna fax vagyok, hogy ez szabadkézből nem menne... Vigyorog
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2267 Dátum: 2019. December 11. - 11:16:59 »

Szia, Anti!

Mi van a 9,3-as BPR-rel?

Zoli

 Emelem
Az a Hajtáspuska I.  Vigyorog
Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2268 Dátum: 2019. December 16. - 09:22:35 »

Szia Anti?
.35 Whelen, milyen? Eddig nem is figyeltem fel rá, de szimpatikus. 30-06 hüvelyben 9.1 mm nokedli. Gondolom jó ölő erő, jó vérzés van utána. Milyen kezes a 30-06 hoz viszonyítva? Hangos, rugdosós (nem gondolnám túlzottnak, ránézésre, alig van válla a hüvelynek...nagyon arányos szemrevaló muníció)?
Ruger 01-ben gondolnám például második puskának. Egyszer majd... Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2269 Dátum: 2019. December 16. - 09:44:59 »

Ha már egyetlen lövés, kézenfekvő lenne a 9.3x74 R, de Ruger 01-ben kifogni lehetetlen.  .375 H&H ami gyakori, azt nézegettem, de kicsit túlzás idehaza, ha nem töltögetek, valami lebutított nokedlit hozzá. .35 Whelen lehet az alternatíva?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2270 Dátum: 2019. December 16. - 10:13:32 »

Szia Anti?
.35 Whelen, milyen? Eddig nem is figyeltem fel rá, de szimpatikus. 30-06 hüvelyben 9.1 mm nokedli. Gondolom jó ölő erő, jó vérzés van utána. Milyen kezes a 30-06 hoz viszonyítva? Hangos, rugdosós (nem gondolnám túlzottnak, ránézésre, alig van válla a hüvelynek...nagyon arányos szemrevaló muníció)?
Ruger 01-ben gondolnám például második puskának. Egyszer majd... Wave

 Emelem

Nekem szimpatikus. Kacsint
Igazából a 9-es gyüjteményem bővítése miatt vettem, nem azért mert nagy szükségem van rá.  Ördög
De a Remingon 7600 ebben a kaliberben szerintem nagyon komoly hajtáspuska.  Igen

Eddig teljes az elégedettség, három vadat lőttem vele.
Rugdosás tekintetében lehet, hogy nem én vagyok a megmondóember. :Mosolyog
Nem tűnik túl hangosnak, de én eddig csak fülesben lőttem vele lőtéren is, hajtásban is.  Vállat von 
Ha nem töltögetsz, lehet, hogy lesz néhány csodálkozó/zavarodott arc a pult túloldalán a vadászboltban, amikor ilyen lőszert kérsz.  Vigyorog Röhög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2271 Dátum: 2019. December 16. - 11:27:07 »

Emelem

Nekem szimpatikus. Kacsint
Igazából a 9-es gyüjteményem bővítése miatt vettem, nem azért mert nagy szükségem van rá.  Ördög
De a Remingon 7600 ebben a kaliberben szerintem nagyon komoly hajtáspuska.  Igen

Eddig teljes az elégedettség, három vadat lőttem vele.
Rugdosás tekintetében lehet, hogy nem én vagyok a megmondóember. :Mosolyog
Nem tűnik túl hangosnak, de én eddig csak fülesben lőttem vele lőtéren is, hajtásban is.  Vállat von 
Ha nem töltögetsz, lehet, hogy lesz néhány csodálkozó/zavarodott arc a pult túloldalán a vadászboltban, amikor ilyen lőszert kérsz.  Vigyorog Röhög

 Wave

Voltak nekem is ilyen olyan kalibereim 9 mm feletti is kettő de mindig felmerül bennem a kérdés hogy mondjuk egy egyszerű és olcsó (?) 30-06 os  14,3 grammos lövedékkel nem e elég ? Nem e ugyan úgy elhagyja magát a disznó ha betalál a gépházba .    Stoel   Ördög
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #2272 Dátum: 2019. December 16. - 16:06:09 »

Voltak nekem is ilyen olyan kalibereim 9 mm feletti is kettő de mindig felmerül bennem a kérdés hogy mondjuk egy egyszerű és olcsó (?) 30-06 os  14,3 grammos lövedékkel nem e elég ? Nem e ugyan úgy elhagyja magát a disznó ha betalál a gépházba .    Stoel   Ördög

 Wave

Senki nem mondta, hogy nem elég.  Figyelmes olvasás
Nálam a kulcsszó a "ritka - különleges" és a "gyűjteményi".  Kacsint

De azért azt remélem Te sem állítod, hogy egy 9mm feletti 16-20g-os lövedék nem "tud többet" (konkrétan nagyvad és hajtás szituációban) mint egy hasonló sebességgel repesztő .30-as 14,3g-os?  Fejvakarás


 Okos
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2273 Dátum: 2019. December 16. - 16:23:00 »

Wave

Senki nem mondta, hogy nem elég.  Figyelmes olvasás
Nálam a kulcsszó a "ritka - különleges" és a "gyűjteményi".  Kacsint

De azért azt remélem Te sem állítod, hogy egy 9mm feletti 16-20g-os lövedék nem "tud többet" (konkrétan nagyvad és hajtás szituációban) mint egy hasonló sebességgel repesztő .30-as 14,3g-os?  Fejvakarás


 Okos
 Wave

Hát persze hogy fogósabb a nagyobb átmérő  Ördög  ( tudod mire gondolok )  én most az elégséges és megfelelőről beszéltem . Na meg az egyszerűbb és olcsóbbról .  Persze kinek milyen becsípődése van . Én nagyon egyszerűen lemondtam a 9,3 asról és nem látom hiányát azóta sem . 30-06 idehaza mindenre  Igen sőt mindenre is .   ( A 30-06 még sok más kaliberrel behelyettesíthető . 308, 8x57 , 7x64 ............ )
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #2274 Dátum: 2019. December 16. - 23:28:02 »

Köszi Anti! Sokat koptasd hajtásban ezt a vasat! Kívánom neked.
Én is fülest hordok...már...ha nem marad a kocsiban.
Itt egylövetű, második puskáról volt szó, ott nem hátrány ha valami kilenc mm-es környéki.
Minek két egyforma 30-06? (Minek második, tudom. Urizálni) Vigyorog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #2275 Dátum: 2019. December 17. - 16:36:52 »

Wave

Senki nem mondta, hogy nem elég.  Figyelmes olvasás
Nálam a kulcsszó a "ritka - különleges" és a "gyűjteményi".  Kacsint

De azért azt remélem Te sem állítod, hogy egy 9mm feletti 16-20g-os lövedék nem "tud többet" (konkrétan nagyvad és hajtás szituációban) mint egy hasonló sebességgel repesztő .30-as 14,3g-os?  Fejvakarás


 Okos
 Wave

Csak , hogy az ördög ügyvédje is legyen valaki ! A vastag kugli se biztos recept ! .444 Marlin (mind a 3 itthon kapható lőszert kipróbáltam ) volt életem legnagyobb csalódása illetve a 9,3x62 nem megfelelő lövedékkel (hiába NP mag volt a Twinhead Sako csak sok bosszankodás után tudtam meg , hogy bíza "safari nosler"  rgo túl kemény a hazai vadak testéhez még a 100 kg feletti disznóba is úgy szaladt át mint ha nem is kapott volna a deznyó ) !

Ezzel szemben a 300WM-nek egy alap 180gr-es NP maggal még nem volt hazai ellenfele amit nem fektet le egy normál találatnál  , sőt olyan 60-70m-ig nem is nagyon kell elé tartani a disznónak futtában .

De szépen elrejtetted , hogy azonos sebességgel !

Sumasummárum Einstein óta minden relatív .

Üdv ÉN az Ogre (hogydudkiteló) Wave Wave Wave
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #2276 Dátum: 2019. December 17. - 16:54:28 »

Csak , hogy az ördög ügyvédje is legyen valaki ! A vastag kugli se biztos recept ! .444 Marlin (mind a 3 itthon kapható lőszert kipróbáltam ) volt életem legnagyobb csalódása illetve a 9,3x62 nem megfelelő lövedékkel (hiába NP mag volt a Twinhead Sako csak sok bosszankodás után tudtam meg , hogy bíza "safari nosler"  rgo túl kemény a hazai vadak testéhez még a 100 kg feletti disznóba is úgy szaladt át mint ha nem is kapott volna a deznyó ) !

Ezzel szemben a 300WM-nek egy alap 180gr-es NP maggal még nem volt hazai ellenfele amit nem fektet le egy normál találatnál  , sőt olyan 60-70m-ig nem is nagyon kell elé tartani a disznónak futtában .

De szépen elrejtetted , hogy azonos sebességgel !

Sumasummárum Einstein óta minden relatív .

Üdv ÉN az Ogre (hogydudkiteló) Wave Wave Wave

Szóval Te vagy az !   Taps   Nekem 9,3 x 62 ben az oryxal a 7x64 ben Sako Arrowheag II  vel voltak rossz tapasztalataim hasonló ,okok miatt . Túl kemény és kötött  nulla vér .  Emelem
Naplózva
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #2277 Dátum: 2019. December 17. - 19:01:37 »

Szóval Te vagy az !   Taps   Emelem

De ne szólj senkinek ! Röhög Röhög Röhög
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #2278 Dátum: 2019. December 17. - 22:25:18 »

Csak , hogy az ördög ügyvédje is legyen valaki ! A vastag kugli se biztos recept ! .444 Marlin (mind a 3 itthon kapható lőszert kipróbáltam ) volt életem legnagyobb csalódása illetve a 9,3x62 nem megfelelő lövedékkel (hiába NP mag volt a Twinhead Sako csak sok bosszankodás után tudtam meg , hogy bíza "safari nosler"  rgo túl kemény a hazai vadak testéhez még a 100 kg feletti disznóba is úgy szaladt át mint ha nem is kapott volna a deznyó ) !

Ezzel szemben a 300WM-nek egy alap 180gr-es NP maggal még nem volt hazai ellenfele amit nem fektet le egy normál találatnál  , sőt olyan 60-70m-ig nem is nagyon kell elé tartani a disznónak futtában .

De szépen elrejtetted , hogy azonos sebességgel !

Sumasummárum Einstein óta minden relatív .

Üdv ÉN az Ogre (hogydudkiteló) Wave Wave Wave
Miről beszélsz?
Igazvadász nem használja ezt a kalibert, aki meg igen, annak Zúgjon odaátt.
 Röhög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 874



« Új üzenet #2279 Dátum: 2019. December 18. - 12:21:29 »

Miről beszélsz?
Igazvadász nem használja ezt a kalibert, aki meg igen, annak Zúgjon odaátt.
 Röhög
[/quote]
Te is fiam .. Géza Ördög
Naplózva

Üdv Chris
Oldalak: 1 ... 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154 155 156 157 158   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: