Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszer újratöltés  (Megtekintve 68877 alkalommal)
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #195 Dátum: 2020. Január 28. - 14:37:57 »

Szétszedtem pár gyári lőszert. Noha a por nem ismert egyikben sem, azért nézem az abszolút mennyiséget is, de inkább az arányokat. Pl. ugyanaz a Cheditte 2-es és 4-es (mindkettő 28g) alatt mennyi por van, mi az eltérés. Kevés táblázathoz férni hozzá, mindenképpen beviszek pár sorozatot majd bevizsgáltatni, de ha valakinek van bevált receptje, megoszthatná. 16-os kaliber. Köszönet!
 Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #196 Dátum: 2020. Január 28. - 17:05:42 »

Őszintén én el sem tudom képzelni, hogy egy adott szűkítésen a töltés variálásával lehet ennyit változtatni a szórásképen.  Vállat von
Azt nézd, hogy ki írta...
A hantavilágbajnokság dobogós helyezettje...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #197 Dátum: 2020. Január 28. - 18:38:57 »

Azt nézd, hogy ki írta...
A hantavilágbajnokság dobogós helyezettje...
Nagyon tudatlanok vagytok!
Ez hívják kárpátalai zoomable reloading-nak.
 Vadász
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #198 Dátum: 2020. Január 28. - 21:10:22 »

Őszintén én el sem tudom képzelni, hogy egy adott szűkítésen a töltés variálásával lehet ennyit változtatni a szórásképen.  Vállat von
Csipegettem némi információt a témában.
Azok alapján elkezdtem játszadozni a fojtás anyagával, méretével, akár többféle fojtás kombinációját
használva egy töltéshez.
Vannak egyértelmű változások a szórásképben, de átütő horderejű változást nem tudtam még elérni.

Sörétkosár híján a feladat közel megoldhatatlan paradoxonnak tűnhet:
A lehető legnagyobb átütő erőt és energiát kihozni a sörétrajból, de mindezt olyan módon, hogy a csőszájnál a sörétraj közepén,
az oda csapódó nemez fojtás ne verje szét a söréteket, mint a fehér snooker golyó a színeseket Fejvakarás Vállat von

Jelenleg a fő csapásirányt a gríz (igen, közönséges búzadara), mint puffer anyag jelenti.
Az elméletem az, hogy egy nagyobb mennyiségű (a lőpor töltet űrméretével azonos) gríz a fojtás és a sörétek között  azt eredményezi,
hogy amikor a csőszájat elhagyja a sörétraj, akkor az utána kirepülő, lényegesen kisebb fajsúlyú, ráadásul a légellenállás miatt gyorsan fellazuló
gríz felhő lefékezi a nehezebb nemez fojtást, így az már nem találkozik a sörétekkel.

Hogy mi lesz a gyakorlatban, az kiderül az első száraz napon.
De kosarat nem szeretnék használni. Nem illene a regimódi fegyver lelkéhez.
Amúgy fácánozásokon egész jól muzsikált, 3 apróvad vadászatunkon 4 kakast sikerült vele lőnöm Igen
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #199 Dátum: 2020. Január 29. - 23:36:23 »

Naplózva
uzbence
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149



« Új üzenet #200 Dátum: 2020. Január 29. - 23:38:07 »

Szerintem nem!  Anno én különféle vastagságú filcet használtam, a tér kitöltésére, de ez szinte mellékes is.  A zárólapot pár csepp viasszal, vagy gyertyával rögzítettem. A rézhüvelyről elég hamar leszoktam, mert akár hogy szállítottam, kezeltem, mindég volt egy-egy ami menet közben kiborult. Arról nem is beszélve, hogy a viasz, gyertya felrakodott a csőre, ráégett, és nehéz volt kipucolni.  Szlovákiában lehetett (talán most is lehet) papírhüvelyt venni, azokat töltöttem.    Fejvakarás

Olyat is láttam, hogy  leperemezi a réz hüvelyt a mókus.
RCBS Cowboy Die matricával. Úgy egy keményebb papír fedlap már simán megtartja.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #201 Dátum: 2020. Január 29. - 23:46:15 »

Olyat is láttam, hogy  leperemezi a réz hüvelyt a mókus.
RCBS Cowboy Die matricával. Úgy egy keményebb papír fedlap már simán megtartja.
Vacakoltok ezzel, sok értelme nincsen, vagy csak olyan hobbi, nosztalgia?   Ördög
Tőccsük be az ólom vízvezetékcsövet, az lehozza a libát hatvanról.... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #202 Dátum: 2020. Január 30. - 00:01:17 »

Vacakoltok ezzel, sok értelme nincsen, vagy csak olyan hobbi, nosztalgia?   Ördög
Tőccsük be az ólom vízvezetékcsövet, az lehozza a libát hatvanról.... Ördög
Tasli
Szegény apád most forog a sírjában, szégyelld magad...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #203 Dátum: 2020. Január 30. - 08:49:06 »

Tasli
Szegény apád most forog a sírjában, szégyelld magad...
Az öreg is csak gyöngygojót töltött, mert nem lehetett rendeset kapni.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #204 Dátum: 2020. Január 30. - 17:48:01 »

Csipegettem némi információt a témában.
Azok alapján elkezdtem játszadozni a fojtás anyagával, méretével, akár többféle fojtás kombinációját
használva egy töltéshez.
Vannak egyértelmű változások a szórásképben, de átütő horderejű változást nem tudtam még elérni.

Sörétkosár híján a feladat közel megoldhatatlan paradoxonnak tűnhet:
A lehető legnagyobb átütő erőt és energiát kihozni a sörétrajból, de mindezt olyan módon, hogy a csőszájnál a sörétraj közepén,
az oda csapódó nemez fojtás ne verje szét a söréteket, mint a fehér snooker golyó a színeseket Fejvakarás Vállat von

Jelenleg a fő csapásirányt a gríz (igen, közönséges búzadara), mint puffer anyag jelenti.
Az elméletem az, hogy egy nagyobb mennyiségű (a lőpor töltet űrméretével azonos) gríz a fojtás és a sörétek között  azt eredményezi,
hogy amikor a csőszájat elhagyja a sörétraj, akkor az utána kirepülő, lényegesen kisebb fajsúlyú, ráadásul a légellenállás miatt gyorsan fellazuló
gríz felhő lefékezi a nehezebb nemez fojtást, így az már nem találkozik a sörétekkel.

Hogy mi lesz a gyakorlatban, az kiderül az első száraz napon.
De kosarat nem szeretnék használni. Nem illene a regimódi fegyver lelkéhez.
Amúgy fácánozásokon egész jól muzsikált, 3 apróvad vadászatunkon 4 kakast sikerült vele lőnöm Igen

 Többezer sörétes töltényt töltögettem már vadász pályafutásom alatt, sokat kisérleteztem, próbáltam a legjobb szórásképet és a minél nagyobb lőtávot elérni. Nekem ez a sörét átmérő növelésével sikerült, azaz magyarul jó pár nyulat elejtettem 60 -70 méterről 5 miliméteres söréttel, a por mennyiségén nem változtattam, parafinos filc fojtás jó erőssen bepréselve, utánna kb 7-8 mm laza papír, például papírzsebkendő darabok éppen, hogy megpréselve, utánna a sörét, fedőlap, peremezés. Kicsit röhejes a konfetti hullás a lövés után Mosolyog, de az eredmény megéri.Még annyit, hogy a filc fojtást is én készítettem, parafinoztam, kicsit vastagabbak a gyárinál. Kacsint
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #205 Dátum: 2020. Január 30. - 18:59:34 »

Többezer sörétes töltényt töltögettem már vadász pályafutásom alatt, sokat kisérleteztem, próbáltam a legjobb szórásképet és a minél nagyobb lőtávot elérni. Nekem ez a sörét átmérő növelésével sikerült, azaz magyarul jó pár nyulat elejtettem 60 -70 méterről 5 miliméteres söréttel, a por mennyiségén nem változtattam, parafinos filc fojtás jó erőssen bepréselve, utánna kb 7-8 mm laza papír, például papírzsebkendő darabok éppen, hogy megpréselve, utánna a sörét, fedőlap, peremezés. Kicsit röhejes a konfetti hullás a lövés után Mosolyog, de az eredmény megéri.Még annyit, hogy a filc fojtást is én készítettem, parafinoztam, kicsit vastagabbak a gyárinál. Kacsint
Szerintem az ötmilis sörétért itthon falhoz állítanának.
Amúgy társasvadászatra, ismerve a hazai nimródok felkészültségét, fegyelmét stb. erőst ellenjavallott...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #206 Dátum: 2020. Január 31. - 14:30:49 »

Szerintem az ötmilis sörétért itthon falhoz állítanának.
Amúgy társasvadászatra, ismerve a hazai nimródok felkészültségét, fegyelmét stb. erőst ellenjavallott...

Nem is azért írtam, hogy most mindenki nekiálljon 5milis patronok gyártásának, hanem a hatékony lőtáv megnöveléséről, hogy a libát is meglehessen lőni nagyobb távolságról. Nem azért mondom, de én  magyar vadásztól kaptam egy doboz 5 miliméteres Rotweil töltényt libázni. Mosolyog
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #207 Dátum: 2020. Január 31. - 15:53:48 »

Nem is azért írtam, hogy most mindenki nekiálljon 5milis patronok gyártásának, hanem a hatékony lőtáv megnöveléséről, hogy a libát is meglehessen lőni nagyobb távolságról. Nem azért mondom, de én  magyar vadásztól kaptam egy doboz 5 miliméteres Rotweil töltényt libázni. Mosolyog
Jó ötlet, de sajnos itthon egyelőre csak 3,5 mm-es, 8-as sörétet tudtam venni.
Ha van valakinek öregebb sörétje készleten (6-os, 4-es) szívesen átvennék 1-2 kilót.
Vagy adnék érte 2 mm-est (korongot lőni, fürjezni, szalonkázni, nehezéknek Ördög ) mert abból van vagy 10 kiló.
De van 3 mm-es 10-es sörétem is bőven, azt is tudok adni érte.
A 2 mm-est majd beolvasztom, aztán lesz belőle lövedék az .54-es kölökágyúba Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #208 Dátum: 2020. Január 31. - 17:47:22 »

Nem is azért írtam, hogy most mindenki nekiálljon 5milis patronok gyártásának, hanem a hatékony lőtáv megnöveléséről, hogy a libát is meglehessen lőni nagyobb távolságról. Nem azért mondom, de én  magyar vadásztól kaptam egy doboz 5 miliméteres Rotweil töltényt libázni. Mosolyog
Szerintem 6,2-es SSSG—t, 27 szemest kaptál.... Ördög a Rottweil ilyet tud. Stoel   Vagy a 8,6-sg/lg expresszt, ami a klasszikus, KILENCSZEMES!  Taps Isten irgalmazzon, ha betöltöd... Igen
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Forester73
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209



« Új üzenet #209 Dátum: 2020. Január 31. - 17:56:27 »

Gengszter korzó ! Micsoda fertő ! Borzalom !  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

" A 3006-t sohasem hiba választani !"
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: