Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 534   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak  (Megtekintve 1019705 alkalommal)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1050 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 19:34:48 »

Kama!
Gratulálok!
 Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Sziju
Vendég
« Új üzenet #1051 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 23:24:52 »

Kama!  Emelem Igen
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1052 Dátum: 2009. Szeptember 15. - 16:45:18 »

Szabad kérdeznem, hogy ki volt az Öreg vadőr?
Csak nem a Pilisbe költözött utána Csobánkára?
Szervusz!
Nem, az a vador aki bent elt a hegyekben a Galla kozeleben sajnos mar par eve meghalt. Kempf-nek hivtak. De csak neveben volt "harcos", egyebkent nagyon jo ember volt. O lovette velem az elso kanomat, es az elso bikamat is meg a 80-as evek elejen.
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #1053 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 14:12:56 »

Szervusz!
Nem, az a vador aki bent elt a hegyekben a Galla kozeleben sajnos mar par eve meghalt. Kempf-nek hivtak. De csak neveben volt "harcos", egyebkent nagyon jo ember volt. O lovette velem az elso kanomat, es az elso bikamat is meg a 80-as evek elejen.
Ismertem Őt is, néhányszor vadásztam Vele a 90-es évek elején-közepén. Nagyon jó szakembernek tartottam és nagy mókamester volt az Öreg. Utolsó éveiben lebénult az egyik oldalára.
Naplózva
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #1054 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 14:31:42 »

Ismertem Őt is, néhányszor vadásztam Vele a 90-es évek elején-közepén. Nagyon jó szakembernek tartottam és nagy mókamester volt az Öreg. Utolsó éveiben lebénult az egyik oldalára.
Szervusz!

Igen, es Gallarol Nagyborzsonybe koltozott be.

Sajnos nem tudtam ott lenni a temetesen. Nagyon szep emlekeket orzok a kozos vadaszatokrol. Az elso muflon kost is O lovette velem meg 1986-ban.

Egyszer egy nagyon kover nemet bankart vadasztatott es mar negyedik napja mentek sikertelenul. Ez meg valamikor a 80-as evek elejen tortent, es akkor orosz katonai terepjarot hasznaltunk amibol a kozel 120 kilos bankar csak nagy nehezen tudott kiszallni. A vad vagy elugrott mire a bankar kipreselte magat a kocsibol, vagy csunyan melle ment a loves. A negyedik eredmenytelen nap utan az oreg vador nezi a nemet bankar puskajat nezegeti, majd azt mondja: "Most mar tudom mi a baj! Pudvas ennek a vege!"

[:-)

Szerencsere a bankar nem ertette!

Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Lackó Róbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #1055 Dátum: 2009. Szeptember 16. - 14:35:34 »

Szervusz!

Igen, es Gallarol Nagyborzsonybe koltozott be.

Sajnos nem tudtam ott lenni a temetesen. Nagyon szep emlekeket orzok a kozos vadaszatokrol. Az elso muflon kost is O lovette velem meg 1986-ban.

Egyszer egy nagyon kover nemet bankart vadasztatott es mar negyedik napja mentek sikertelenul. Ez meg valamikor a 80-as evek elejen tortent, es akkor orosz katonai terepjarot hasznaltunk amibol a kozel 120 kilos bankar csak nagy nehezen tudott kiszallni. A vad vagy elugrott mire a bankar kipreselte magat a kocsibol, vagy csunyan melle ment a loves. A negyedik eredmenytelen nap utan az oreg vador nezi a nemet bankar puskajat nezegeti, majd azt mondja: "Most mar tudom mi a baj! Pudvas ennek a vege!"

[:-)

Szerencsere a bankar nem ertette!



 Bion Bion
Igen, ez az Ő humora..
Na, hagyjunk helyet a bakoknak!!
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1056 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 00:13:22 »

Sziasztok!

A képen látható bakokat tavasszal fizetős külföldi vendégek ejtették el társaságunk területén. A legnagyobbat szólóban is láthatjátok (536 g).

Üdv.bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Steve
Vendég
« Új üzenet #1057 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 08:29:58 »

Az ország mely részén estek ezek a bakok?

Egyéb iránt gyönyörűek, de a legnagyobb trófeában én nem látom az 536g-ot! Ez persze nem jelenti azt, hogy nem annyi! Csak nekem nem tűnik annyinak! Wave Emelem
Naplózva
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1058 Dátum: 2009. Szeptember 17. - 09:17:19 »

Szia Steve!

Békés dél-keleti részén. Teszek fel olyan képet amin látszik a súly. Sajnos idén nem volt kereslet a nagy bakokra, mindenki 400 körül, meg kisebbet akart lőni, pedig van nagy bakunk.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1059 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 13:55:48 »

Sziasztok!

Ma hoztam el a preparátortól, gondoltam megmutatom nektek.
Érdekességképpen ez az első bakom, melyet hívással sikerült terítékre hozni és 17 éves vadászpályafutásom alatt a legnagyobb is egyben(385 g).
A harmadik képen láthatjátok a maradványtestet is, közelebbi képeket a célballisztika rovatba teszek fel.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1060 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 13:58:10 »

Sziasztok!

Ma hoztam el a preparátortól, gondoltam megmutatom nektek.
Érdekességképpen ez az első bakom, melyet hívással sikerült terítékre hozni és 17 éves vadászpályafutásom alatt a legnagyobb is egyben(385 g).
A harmadik képen láthatjátok a maradványtestet is, közelebbi képeket a célballisztika rovatba teszek fel.

Üdv. bferi
Igen Emelem
Nagyon jó bak!
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #1061 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 14:15:11 »

Jó bak!  Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #1062 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 15:51:02 »

Gratulálok, szépen ki van készítve. Olyan, mint ha nem csak fehérítve, hanem polírozva is lenne a koponya. Selyem fényű.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
bferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1024


« Új üzenet #1063 Dátum: 2009. Szeptember 18. - 19:53:07 »

Nincs polírozva. Csak hidrogén-peroxid tizenvalahány %-os oldata, utána napfényen száradás, ettől szép fehér lesz.

Üdv. bferi
Naplózva

-Hát most mit csinálunk csendbiztos uram?
-Mi az anyánk keservit csinálhatnánk édes fiam? Veszünk egy nagyobb levegőt és visszamegyünk.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1064 Dátum: 2009. Szeptember 21. - 17:22:06 »

A helyzet, mint minden évben ilyenkor, a szokásos. Még négy bakunk „bent van”. A tagság lusta, egy része bikát hajt, a fiatalság meg megy ugyan a bakok után, de nem sok sikerrel. Úgy gondolom kicsit bizonytalanok még a bírálatban és egy esetleges rossz kilövéssel nem akarnak nagy leégést. Mindenféle nagy dárdás, vagy abnormálisan sokszárú bakunk, mely bírálat szempontjából sima ügy lenne, meg sajnos nem sok van. Hiába na, jó iskolába jártak a srácok.
Finoman fogalmazva magam sem jeleskedtem még az idén, de hát az a fránya idő….Legutóbbi gyűlésünkön a vadászmesterünk ismét egyszer bekeményített, azzal, hogy legalább az IB tagoktól elvár egy-egy bakot.

Vasárnap hajnalban végül is fel tudtam kelni és elindultam az erdő alján fekvő, szőlőkkel és gazfoltokkal tarkított mezei területrészünkre. Ilyentájt, szeptember vége felé már kész a kékfrankos szőlő, amit tapasztalataim szerint nagyon is szeretnek az őzek.
Felfelé menet, még erős szürkületben, az egyik frissen kaszált réten két foltot pillantottam meg. Őzek. Az út feléjük kicsit megemelkedik, majd egyenesbe megy át. Nos, erre az emelkedésre szépen oda „pókjártam”, zsákot magam elé és máris gusztáltam őket a messzelátóval. Suta bakkal, de még sötét van nagyon a bírálathoz. Az látszik, hogy fiatalka bakocska. Éppen ilyen kellene még a tervhez. Próbálom a spektívvel, de tudom előre, hogy azzal még ennyit sem fogok látni. Így is volt. Az idő és a bak segített, jó tíz perc alatt egészen közelre legelészett hozzám. Gyenge hatosban, olyan tipikusan „ha akarom lőhető, ha akarom várjunk egy évet” típusú bak. Hagyom továbblegelészni.
Ezzel a bakkal öreg barátom, aki – mióta mesterem már nincs köztünk – gyönyörűen lefőzi és elkészíti a bakjaimat, lehet ki is dobott volna egyből. Az öreg szigorú nagyon, csak érett vagy igazán selejt bakoknak örül…

Továbbmenvén a szőlők közé, máris lábdobogás és a dombélen látok is egy sutát visszanézve figyelni felém. Előreóvatoskodok a szélső sor mellé, kikandikálok, látom éppen, ahogy egy jókora bak átvonul nevezett élen. Nem is bánom nagyon, mert vaskos sötét agancsa felül elég vastagot mutatott. Utánuk megyek a sorok között, közben a sorozatos mintavétel során megállapítom, hogy minden feltétel adott ahhoz, hogy igazán kitűnő kékfrankosunk legyen az idén. Felérve az élre még látom a bakot, ahogy mereven figyel a szomszéd, gazos parcellából, de el is ugrik egyből.

A domboldal másik oldalán egy nagy rét található, melynek határa északi oldalon szálas erdő. Két bika is bőgicsél a szálas domboldalból, látni nem látni semmit, pedig gyönyörűen rálátni a rétre és az azt, az én oldalamon szegélyező gyümölcsösre.
A rét szélén továbbsétálok, kerülgetem a friss túrásokat, csodálkozom is, mert az elmúlt két-három héten a feketeszoknyások az orrukat sem dugták ki a tölgyesekből. Rengeteg a makk.
A rét második harmadán ismét két őz. Megtávcsövezem őket, két suta. Kicsit várok, hátha kibújik a ködfoltból egy bak is, de hiába. A suták is elvonulnak, én is továbbindulok a vadföldünk irányában.
A földnek az egyik része zab árvakelés, a másik része pihen. Tulajdonosa idén a megszokott díj ellenében nem adta bérbe nekünk, így szép gaztenger termett rajta.
Ebben a gazban egy vörös folt. A messzelátóm szerint egy őzsuta. Kétszer is megnézem, mert ekkora és ilyen vastagnyakú sutát ritkán látni nálunk. Az a nyak, egy derék baknak is becsületére válna. Nyilván jó néhány telet kibekkel már itt a vadföld az almafák oltalmában. Érdekes módon gida nincsen vele.

Sokáig távcsövezem, csipeget, elfekszik, fekve csipeget, jól érzi magát. Közben-közben oldalra is pásztázok és egy ilyen pislantás során, egy másik vörös foltot fedezek fel a szélső almafa alatt. Magas a gaz, feje a földön, gidának nézem egészen addig, míg hirtelen csak úgy a semmiből ugrik két nagyot és kiáll a rétre, ahol csak alig arasznyi a fű.
A gidából bak lesz, mégpedig nekem való bak.
Nyársas, sötét az agancs, mint az ördög szarva, látom már a céltávcsövön keresztül. Puska a lőboton, szálkereszt a lapocka mögött és mire a lövés visszhangja elhalkul, felettem a szálas oldalban elbődül egy szarvasbika.
Gyönyörű szeptemberi ajándék.











« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 21. - 23:12:04 írta Horrido » Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... 534   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: