Oldalak: 1 ... 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 [543] 544 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646801 alkalommal)
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8130 Dátum: 2023. Július 15. - 12:08:34 »

Gyermekkoromban szerettem a tejbegrízt, sok kakaóval és fahéjjal. Most a szagától hányok. Spenót, sóska nálunk nem volt divat, felnőtt fejjel ettem őket, mindkettőt szeretem. A tökfőzeléket nem szerettem(pedig nagyon főzelékes vagyok), de kénytelen voltam megenni, ők voltak az erősebbek. Most én vagyok az erősebb, nem eszem meg de félve gondolok azokra az időkre amikor ez újra megfordul... Stoel
Kemény legyél mind a Rolling Stones!
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Bentshaft
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2128


vadaszijasz


« Új üzenet #8131 Dátum: 2023. Július 15. - 19:55:27 »

Tejbegríz a top 5 kaja között van, amit még soha nem kóstoltam (spenót, sóska, tökfőzelék, finomfőzelék, tejbegríz).
Spenótot néha kellett főznöm a gyerekeknek, orvosi maszkba amit befújtam az asszony méregdrága parfümével, hogy ne érezzem a szagát és napszemüvegbe, hogy nelássam a színét.
 Macs

Spenot, pedig milyen finom. Tokfozelek fasirozottal...nagy kedvenc.
Naplózva

I don't hunt in order to kill, I kill in order to have hunted.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #8132 Dátum: 2023. Július 15. - 20:32:51 »

Tejbegríz a top 5 kaja között van, amit még soha nem kóstoltam (spenót, sóska, tökfőzelék, finomfőzelék, tejbegríz).

Ha a spenót nem jön be, akkor valószínűleg a zsömlemártásért sem lennél oda, esetleg a kapormártást is kihagynád.
A tejes paradicsom levest, meg csurkalevest pedig talán még nem is kóstoltad.  Ördög

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #8133 Dátum: 2023. Július 16. - 09:50:41 »

Ha a spenót nem jön be, akkor valószínűleg a zsömlemártásért sem lennél oda, esetleg a kapormártást is kihagynád.
A tejes paradicsom levest, meg csurkalevest pedig talán még nem is kóstoltad.  Ördög


Már az olvasásuktól is kiráz a hideg, pedig a csurkalevesről még nem is hallottam.
 Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #8134 Dátum: 2023. Július 16. - 11:44:32 »

Már az olvasásuktól is kiráz a hideg...
 Ördög

35 fokban ez talán nem is olyan nagy baj.

... a csurkalevesről még nem is hallottam.
 Ördög

A zalai svábok "nemzeti(ségi) eledele".
A véres hurka egy részét nem töltik bélbe, hanem némi hagymával, fűszerekkel megfőzik levesnek. Szép lilás színe lesz (egy Fradi szurkolónak már ez elevenbe talál  Ördög), ízéről nem tudok nyilatkozni, mert egy negyedszázad arra azért nem volt elég, hogy beleüssem a kanalamat.

A tejes paradicsomlevesnek is csak a színét ismerem, olyan csodálatos gumibugyi rózsaszín.

A zsömlemártás az ízre olyasmi, mint a spenót - spenót nélkül. A külleme leginkább a hányásra emlékeztet.

Disznóöléskor szokott még készülni savanyú tüdőleves (ezt is csak egyszer kóstoltam meg, pedig a pájslit pl. nagyon szeretem - Vörös Feri nejének zsemlegombóc köretével örök emlék többünknek egy közös vadászatról) meg hájas kráfli. Utóbbi a disznó hájából készült leveles tészta, lekváros vagy diós töltelékkel, üzembiztos epebaj.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #8135 Dátum: 2023. Július 16. - 12:12:48 »

Azért hogy kiköszörüljem némiképp a kulináris kardon ejtett előbbi csorbát (de gyönyörű képzavar!) vannak nagyon finom mártások is.
Egyetértek az egyik helybeli szakács vállalkozóval abban, hogy egy ünnepi ebéd minősége nagyjából a húslevesnél és a mártásnál dől el.
A húslevesből kikerült, gerinccsontról lefejtett főtt hús nyakon öntve egy merőkanálnyi zúzamártással mennyei étel.
Ugyanilyen finom a tejszínes gombamártásban úszó főtt hús, pláne, ha a termesztett csiperkét némi  szárított vargányával megbolondítjuk.
Az erdei gombás barnamártás, sült szarvashátszínnel is ínyenc eledel.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #8136 Dátum: 2023. Július 16. - 12:35:54 »

Nab+ mára meg is ettem mindent  Ördög

 Wave Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8137 Dátum: 2023. Július 16. - 18:52:00 »

Ha a spenót nem jön be, akkor valószínűleg a zsömlemártásért sem lennél oda, esetleg a kapormártást is kihagynád.
A tejes paradicsom levest, meg csurkalevest pedig talán még nem is kóstoltad.  Ördög


A kapormártással régen a világból ki lehetett volna űzni.
Most szeretem...illetve szeretném, ha a kapor nem pusztult volna ki a kertemből. Kaszálni lehetett, aztán egy-két év alatt úgy eltűnt, hogy a kovászos uborkához valót is a boltban vettem... Fejvakarás
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #8138 Dátum: 2023. Július 16. - 21:39:34 »

A kapormártással régen a világból ki lehetett volna űzni.
Most szeretem...illetve szeretném, ha a kapor nem pusztult volna ki a kertemből. Kaszálni lehetett, aztán egy-két év alatt úgy eltűnt, hogy a kovászos uborkához valót is a boltban vettem... Fejvakarás
Én direkt ültettem magról, az se néz ki jól… Nem tudom hova tűntek a magától jövő, melligérő kaprok…🤣
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8139 Dátum: 2023. Július 16. - 22:47:05 »

Én direkt ültettem magról, az se néz ki jól… Nem tudom hova tűntek a magától jövő, melligérő kaprok…🤣
Vetettem sorba, abból semmi se lett, szórtam szét magot mielőtt motoros kapával beforgattam a földet, itt-ott bújik de elenyésző mennyiségben. Vállat von
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8140 Dátum: 2023. Július 16. - 22:49:00 »

Én direkt ültettem magról, az se néz ki jól… Nem tudom hova tűntek a magától jövő, melligérő kaprok…🤣
Itt nőnek a szomszédomban.  Vigyorog Amikor a szomszédom kapálta a zöldségest, az udvar közepén is éreztem a kapor illatát.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16601



« Új üzenet #8141 Dátum: 2023. Július 17. - 07:13:21 »

Itt nőnek a szomszédomban.  Vigyorog Amikor a szomszédom kapálta a zöldségest, az udvar közepén is éreztem a kapor illatát.
Ne villogj, Te 400 kilométerrel közelebb laksz csernobilhoz, ez sokmindent megmagyaráz.
Te sem véletlenül nőttél ekkorára Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Jager74
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1686


« Új üzenet #8142 Dátum: 2023. Július 17. - 09:25:18 »

Vetettem sorba, abból semmi se lett, szórtam szét magot mielőtt motoros kapával beforgattam a földet, itt-ott bújik de elenyésző mennyiségben. Vállat von
Próbáld csak a föld tetejére szétszórni,ne takard be! Nyilván egy részét a szomszédnak veted,mert elhordja a szél (nekem is így van kaprom  Ördög ) ,de felénk a régi öregek úgy tartották,hogy a kapormagnak fény (is) kell a csírázáshoz  Vállat von
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #8143 Dátum: 2023. Július 17. - 16:23:37 »

Ne villogj, Te 400 kilométerrel közelebb laksz csernobilhoz, ez sokmindent megmagyaráz.
Te sem véletlenül nőttél ekkorára Ördög
Röhög
 Joint
Lehet nem is kapor... Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #8144 Dátum: 2023. Július 17. - 22:30:45 »

Én direkt ültettem magról, az se néz ki jól… Nem tudom hova tűntek a magától jövő, melligérő kaprok…🤣

Nâlunk vannak a kertben. Annyi van, hogy kaszâlni lehetne.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 [543] 544 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: