Oldalak: 1 ... 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 [526] 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Tepsifüles magazin  (Megtekintve 646780 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7875 Dátum: 2020. December 23. - 15:39:04 »

Üdv Urak!

Mióta megvan a vákuumozó és a szuvájd rúd, sikerült ezt-azt köppesztenem a segítségükkel.
De a mai kacsamelly, az visz mindent, mint a piros hetes Igen

Éjfél előtt raktam be 56,5 °C-on 4 órára, a külön vákuumozott két darabot.
Só, rózsabors, fokhagyma és friss rozmaring került a húsra.
Reggel 7-kor 34°C fokos vízből tettem be a hűtő aljába a csomagokat.
6 óra pihenés után, jól felhevített, vastag talpú teflonserpenyőbe raktam, egy csipetnyi vajra.
Első körben 1,5 - 1,5 percet kapott oldalanként, olyan jó sistergősen.
Aztán kissé vissza vettem a lángból, és adtam neki még 1-1 percet.
Végül, csipesszel megtartva, a keskeny oldalak is kaptak fél-fél percet, újból erős lángon.
A végén, letakarva köppedt magában 7-8 percet.
A kertben szedtem frissen fagyálló krumplit, abból jó vajas, tejes püré készült.
Pazar elő-karácsonyi lakoma kerekedett belőle.

Eddig már készültek egészen jól élvezhető tarják, fácánmellek, egy kissé túlsütött kacsamellen is túl vagyok, de ez most magasan viszi a pálmát!
Néhány vastag, hasonlóan fűszerezett dám hátszín szelet is várja a sorát a hűtő aljában, szerintem 25-én fognak szerepet kapni. Már előre, izgatottan várom őket is!







Mindenkinek Boldog Karácsonyt! Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
hegyomlás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 133



« Új üzenet #7876 Dátum: 2020. December 23. - 15:51:25 »

 Taps Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7877 Dátum: 2020. December 23. - 16:45:26 »

Nagyon jól néz ki Csaba!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #7878 Dátum: 2020. December 23. - 17:59:11 »

Jól néz ki! Igen Nekem nem lenne türelmem egy áltó napig buzizni vele. Ördög Becsapom a sütőbe, egy óra fólia alatt, majd egy 10 perc fólia nélkül és fertig.  Kacsint
Milyen krumpli az, amit karácsonykor szüretelsz?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7879 Dátum: 2020. December 23. - 19:25:07 »

Jól néz ki! Igen Nekem nem lenne türelmem egy áltó napig buzizni vele. Ördög Becsapom a sütőbe, egy óra fólia alatt, majd egy 10 perc fólia nélkül és fertig.  Kacsint
Milyen krumpli az, amit karácsonykor szüretelsz?

A Tescoban vette csak kinn felejtette. Most meg púposkodik, hogy fagyálló meg kert.  Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #7880 Dátum: 2020. December 23. - 19:27:02 »

A Tescoban vette csak kinn felejtette. Most meg púposkodik, hogy fagyálló meg kert.  Ördög

Vagy fagyállóval locsolta a nyáron.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7881 Dátum: 2020. December 23. - 20:16:00 »

Jól néz ki! Igen Nekem nem lenne türelmem egy áltó napig buzizni vele. Ördög Becsapom a sütőbe, egy óra fólia alatt, majd egy 10 perc fólia nélkül és fertig.  Kacsint
Milyen krumpli az, amit karácsonykor szüretelsz?
Hosszú ideig tart összességében, de alig kell vele foglalkozni.
Elaggódik magában, a végén a sütésnél kell odakoncentrálni azt a 6-7 percet.
Eddig a 4x5 perces kacsamell pártján voltam (tüzes serpenyőben 5-5 perc a két oldalnak, és még 5 az előmelegített sütőben a bőrével felfelé, majd alufóliába csomagolva
5 perc pihentetés.
De ez a mostani, a szaftosságával, az ízével, az aromáival teljesen elcsavarta a fejem Ördög

Nagyon rá vagyok gerjedve a vákuumban érlelődő dám steak darabokra is, alig várom már, hogy foglalkozzak velük is Ördög

A kolompér meg egy germán fajta, kékes-lilás héja van neki, elég mélyre kell vetni, és mélyről kell szedni is.
Dupla tőtávon fejlődik rendesen, sok locsolással, de egy bokor alól lazán kijön 1-1,5 kiló, és nagyon épek a szemek ilyenkor is,
csak egy kicsit hepehupás a felülete, ami miatt pucolni nem egy leányálom.
De a "húsa" hófehér, nincsenek barna foltjai, nem igazán szereti a lótetű, ami nem utolsó szempont.
Nagy krumpli fogyasztók vagyunk, idén termeltem 5 fajtát, 120 méter hosszú ágyásban, a pincében ahová nézek, krumpli van Vigyorog
Tavasszal vetek majd megint ilyent is, csinálok fotót a csomagolásáról.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7882 Dátum: 2020. December 26. - 18:17:01 »

Nagyon rá vagyok gerjedve a vákuumban érlelődő dám steak darabokra is, alig várom már, hogy foglalkozzak velük is Ördög

Még érlelődnek, vagy már végük? Mi lett az eredmény? Én ma csináltam őzet (szegény ember őzet főz), 65 fokon (az asszonynak ez is véres....), nem lett rossz az állaga, legközelebb magamnak kipróbálom azért 60-on is.

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7883 Dátum: 2020. December 26. - 21:05:13 »

Még érlelődnek, vagy már végük? Mi lett az eredmény? Én ma csináltam őzet (szegény ember őzet főz), 65 fokon (az asszonynak ez is véres....), nem lett rossz az állaga, legközelebb magamnak kipróbálom azért 60-on is.


Ma este került sorra.
Hát......nem lett olyan sz@r! Ördög
A dámban az a jó, hogy nem "szagos" a húsa.
Nekem az őz és a gím túl aromás, amit a zacskóba zárt hőkezelés talán még inkább kiemel.

Soknak tartom azt a 60 °C hőt.
Ott már erősen bomlik a hemoglobin, így oda a szép, rózsaszín kinézet.
56,5 fokon mentek 4 órát, utána egy teáskanál vajon kaptak sistergős 2-2 percet oldalanként, és 10 perc pihenőt letakarva.
Nem hiszem, hogy dám combból ennél többet ki lehet hozni.
Német cimborám is tolta befelé, mint egy hómaró, és nekem is nagyon bejött.👍
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #7884 Dátum: 2020. December 26. - 22:27:16 »


......
Soknak tartom azt a 60 °C hőt.
Ott már erősen bomlik a hemoglobin, így oda a szép, rózsaszín kinézet.
56,5 fokon mentek 4 órát,...

Váljék egészségetekre! 

Ez mind szép és jó, de azt árulja már el nekem valaki, hogy a náthás pi...ba találjátok ki, hogy egy adott húshoz sok a 60 fok, és nem 56 vagy 57 C° kell, hanem 56,5!?  Mi van, ha az egyik szelet 4 mm vastagabb, vagy 2,6 dekával több????????       :Mosolyog Meglepődött Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7885 Dátum: 2020. December 27. - 06:25:20 »

Váljék egészségetekre! 

Ez mind szép és jó, de azt árulja már el nekem valaki, hogy a náthás pi...ba találjátok ki, hogy egy adott húshoz sok a 60 fok, és nem 56 vagy 57 C° kell, hanem 56,5!?  Mi van, ha az egyik szelet 4 mm vastagabb, vagy 2,6 dekával több????????       :Mosolyog Meglepődött Fejvakarás
Sokat vacilláltam, hogy alá menjek-e durván 0,2 fokkal, egészen 56,3-ig, vagy akár megkockáztassam az 56,8-at, de végül a Jupiter-Szaturnusz együttállás, a sok évre visszamenőleg
igazolt napi átlag hőmérséklet és nem utolsó sorban a facebookon bemutatott karácsonyi eljegyzésekre, egységnyi időn belül leadott lájkok számának köbgyöke arra sarkallt,
hogy semmi ne tántoríthasson el az 56,5 °C használatától.
Még biztos, ami ziher alapon felhívtam a jósnőmet és a horoszkóp-tanácsadómat is, és csak megerősítést kaptam tőlük, így már semmi kétely nem állhatott az utunkba....
56,5 °C ..... egy új remény....   Angyal Piál Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7886 Dátum: 2020. December 27. - 08:41:12 »

Váljék egészségetekre! 

Ez mind szép és jó, de azt árulja már el nekem valaki, hogy a náthás pi...ba találjátok ki, hogy egy adott húshoz sok a 60 fok, és nem 56 vagy 57 C° kell, hanem 56,5!?  Mi van, ha az egyik szelet 4 mm vastagabb, vagy 2,6 dekával több????????       :Mosolyog Meglepődött Fejvakarás
Nem számít a szelet vastagsága és tömege (ha nem nagyságrandi eltérés van), négy óra alatt az egész szelet átveszi azt a hőmérsékletet, amiben áztatod (egész csülöknek persze kevés ennyi idő). Ez a lényege a szuvidolásnak. Az, hogy 56 vagy 57 pedig sokban függ a Csaba által felsorolt tényezőktől, illetve az egyéni izléstől: az a biztos, ha kipróbálod neked melyik jön be.
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7887 Dátum: 2020. December 27. - 08:49:36 »

Ma este került sorra.
Hát......nem lett olyan sz@r! Ördög
A dámban az a jó, hogy nem "szagos" a húsa.
Nekem az őz és a gím túl aromás, amit a zacskóba zárt hőkezelés talán még inkább kiemel.

Soknak tartom azt a 60 °C hőt.
Ott már erősen bomlik a hemoglobin, így oda a szép, rózsaszín kinézet.
56,5 fokon mentek 4 órát, utána egy teáskanál vajon kaptak sistergős 2-2 percet oldalanként, és 10 perc pihenőt letakarva.
Nem hiszem, hogy dám combból ennél többet ki lehet hozni.
Német cimborám is tolta befelé, mint egy hómaró, és nekem is nagyon bejött.👍
A nép nevében köszönöm a beszámolót. Amint beugrik az udvarba egy dám és szeppukut követ el a barackfa alatt kipróbálom én is, addig marad at őz. A héten ettünk tescos csirkét meg lidlis szűzpecsenyét is szuvid, azok se voltak rosszak magukhoz képest, de jó mellettük a változatosság.

A szarvast egy amerikai oldalon 130 farenheitre mondta az illető, szóval kicsit tekerheted még lejjebb is azt a hőt ha szánalmasan száraz lett volna 56,5-en, csak nem mered bevallani  Ördög  Szerintem 56,5 az valahol az ideális környékén lehet.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #7888 Dátum: 2020. December 27. - 14:04:16 »

Annyit emlegetitek itt ezt a szuvájdolást Vigyor hogy a végén én is csatlakozom a klánhoz!
Ebédre sütögettem egy kis szarvas steak-et ahogy szoktam, só-bors és vajon megkérgez, 10 perc pihenő aztán. Kajat
Nálam minden nagyobb darab őz vagy szarvas hús így végzi, nagyon szeretem így elkészítve!  Vigyorog
De ha ez még lehet ettől jobb is, akkor beruházok egy ilyen pokolgépre.  Ördög
Naplózva
Borzgróf
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 673


« Új üzenet #7889 Dátum: 2020. December 27. - 14:36:29 »

Annyit emlegetitek itt ezt a szuvájdolást Vigyor hogy a végén én is csatlakozom a klánhoz!
Ebédre sütögettem egy kis szarvas steak-et ahogy szoktam, só-bors és vajon megkérgez, 10 perc pihenő aztán. Kajat
Nálam minden nagyobb darab őz vagy szarvas hús így végzi, nagyon szeretem így elkészítve!  Vigyorog
De ha ez még lehet ettől jobb is, akkor beruházok egy ilyen pokolgépre.  Ördög
Nem fogsz csalódni, csak javasolni tudom.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 [526] 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: