Oldalak: 1 ... 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 [1434] 1435 1436 1437   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vaddisznós élményeink  (Megtekintve 2762906 alkalommal)
Lorka
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


Koma


« Új üzenet #21495 Dátum: 2023. április 23. - 21:00:00 »

Nem gagyi!

Gratula Hansi!
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #21496 Dátum: 2023. Május 08. - 08:09:12 »

Itt sem történt még semmi idén….


Gyönyörű kani, gratulálok Hansi Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2023. Május 08. - 08:22:42 írta Pyrus » Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #21497 Dátum: 2023. Május 08. - 20:24:50 »

 Nagy gratula Hansi!!
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #21498 Dátum: 2023. Május 10. - 12:13:34 »

Gratulálok! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #21499 Dátum: 2023. Június 08. - 15:06:15 »

Szép napost Mindenkinek!
Igen szép vadászatban volt részem tegnap.

Késő délután elvégeztem a hátralékos irodai munkámat, és mivel az eső is elállt, a Nap is kisütött, a sejtelmesen terjengő ködpaplan nem hagyott maradást.
Nyílott a nagy és nehéz páncélajtó, és bár a kezem elsőként a 308-as “munkapuskát” érintette, kinézve az ablakon, nagyon gyorsan átsiklott az elöltöltősre. Ha így,… hát legyen… gondoltam, és őt csúsztattam a tokba.

Kiérve a területre, először végig jártam puska nélkül a szederfákat.
Szomorúan vettem tudomásul, hogy az alacsonyabban lévő fák javarészt elfagytak. Alig van rajtuk gyümölcs, de ami van, az is eléggé gyöszös még.
Néhány kényszerérett szem itt-ott már hullik róluk, de ez nem pezsdíti meg az íjászvéremet.
Szerencsére találtam olyan, magasabban, zárt erdőben álló fát is, amin szépen van faeper, ezekre majd jó lesz odafigyelni.

Ha már kint voltam, megnéztem a három automata szórót is, mert lassan esedékes lesz a feltöltésük. És amint autóval ereszkedtem az utolsó felé, már messziről láttam a szemem sarkából, hogy valami sötétedik a hordó alatti kopasz folton. Megállok, távcső előre… hát három disznó szedegeti a kukoricát. Egy nagyobb gubancos szőrű, és két nyári fazonra vedlett kisebb, de azok is a jól kinőtt süldőfajtából.
Az út elég közel vezet el a szóróhoz, mellette pár lépésre van is egy leskosár, amiről már odalátni, és kb. 70 méteres lövésre is van belőle lehetőség, de egyrészt szeretem az ennél rövidebb lőtávot (habár a puskám 120 méterig igen pontosan lő, és 90 méterről már bakot is ejtettem vele), és szórón táplálkozó disznót amúgy sem szívesen lőnék.
Ezért lassú tempóban továbbhaladtam, és csak jó száz méterrel lejjebb álltam meg.
Magamra aggattam a szükséges felszerelést, és lassan cserkelve elindultam felfelé a szóróhoz vezető úton.
Ez egy vakút, ami a szóró után kb. 120 méterrel egy bokros katlanban ér véget.
Azt sejtettem, hogy az autó zörgésétől a disznók elmennek a szóróról, de bíztam benne, hogy hamar megnyugszanak, és a közelben maradnak.
A szelem tökéletes volt, a katlannfelől fújt le a völgynek, nekem teljesen szemből.
Alig haladtam túl a szórón, amikor egy disznó sikkantására lettem figyelmes. Jóval feljebbről jött, ezért egy kicsit megszaporáztam a lépéseimet.
De csak annyira, hogy a néhol térdig érő fűben ne keltsek nagy zajt.
Kicsivel tovább haladva megcsapta az orromat a frissen kipárolgó disznó illat is, és még néhány hangjelzést is kaptam, amiből tudhattam már, hogy eléggé közel járok hozzájuk.
És amint elértem az út végén lévő kizúzott fordulót, megláttam a koca hátát kilógni a magas siskafű és vaddohány közül.
Azonnal kiraktam és beállítottam a lőbotot, még egyszer végignéztem a puskán, torkolat szabad, kapszli a helyén, kakas félállásban, majd begyorsítottam (ez egy hangos fémes kattanással jár, ezért a kesztyűs ujjamat közben az első ravaszon tartom, így tompítva a zajt) és feltettem a puskát a lőbot villájára.
És vártam.
A koca hol előtűnt, hol beleolvadt a növényzetbe, de pár, nagyon hosszúnak tűnő perc után feltűnt közöttünk valami, ami erre-arra hajtogatta a vaddohányt. Néha hangos roppanás jelezte egy-egy csiga földi pályafutásának a lejártát, majd ehhez egyre hangosabban csatlakozott egy elégedett morgás, szinte már dörmögő hang.
Aztán a jól kinőtt, kopasz süldő pnek először csak a háta, majd az oldala is kezdett szabaddá válni, ahogyan a homokosabb részbe ért, amin egyre alacsonyabb és gyérebb a növényzet.
Amikor már látszott az egész oldala, és belépett egy galagonya bokor mögé, akkor felhúztam lőkész állapotba a kakast, és már csak arra vártam, egyre hevesebb szívritmus közepette, hogy az irányát tartva kibukkanjon a másik oldalon. De még erre várnom kellett, egészen pontosan két csigaroppantásnyit, amiket felkutatott a bokor aljában.
Nade aztán csak megjelent pont ott, ahová reméltem…
A nyílt irányzék árka és a légy egy kontúrrá válva szívódtak a lapocka mögé, és egy karakteres detonációt követően csak egy sűrű füstfelhő jelezte, hogy itt kérem lövés történt…
Feljebb az oldalban valami mozgást láttam, amit erős ágcsörgés kísért (később megtaláltam azt a komplett, kefesűrű galagonyát, amin a vakon vágtató disznó átrobbant, tetőtől-talpig vérbe borítva az egész bokrot), majd egyhelyből hallatszott egy ütemes, de egyre halkuló zörgés…
Aztán csend lett. Békés, mély, nagyon jóleső csend…
Gondolatban rágyújtottam (már évek óta nem dohányzom, de ilyenkor mindig elfog a vágy egy “győzelmi” szivarka után), majd mjndent otthagyva visszasétáltam a kocsiért, és szegény Samut felkínoztam a meredek dombra.

Mivel kezdett szürkülni, a keresésre csak a hőkamerát, a fejlámpát és a vadhúzó hevedert vittem magammal, mert teljesen biztos voltam benne, hogy a disznó jó lövéssel, már dermedten várja, hogy rátaláljak a sűrű galagonya között.
Ott, ahol a disznó állt a lövéskor, nagyon sok vér fogadott, tüdő darálékkal bőven vegyítve. Aztán egyre több vér, majd rengeteg vér jelezte a menekülés útvonalát. Egy húszéves vak kuvasz tolatva eltalált volna rajta, így nekem sem okozott nagy problémát a követése.
A világgal teljesen megbékélt emsére ott találtam rá, ahol arra számítottam is. Kb. 40 métert tett meg, míg az utolsó erőtartalékai kitartottak.
Kihúztam a bokrok közül, kicsit elüldögéltem mellette, de aztán hamar munkára kellett fognom a dolgot (magad uram, ha Olgád nincs… ahogyan azt egy levitézlett orosz nemes mondaná), hogy még lent valami élvezhető képek készülhessenek a zsákmányról…
Aztán amikor az is megvolt, akkor már csak a prózai teendők voltak hátra.

A zsigerelve 58 kilós, jó kondiban lévő emse tepertője itt sül mellettem, a többi része a hűtőkamrában várja a sorsát.

És újfent meg kell állapítanom, hogy az élet bizony szép❤
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #21500 Dátum: 2023. Június 08. - 18:36:54 »

Szép Csabi!
Ezek a nagy ólomgöbecsek deformálódnak, vagy gombásodnak is?
Asszem egyszer raktál fel egyet, az eléggé lapos lett.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
chris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 875



« Új üzenet #21501 Dátum: 2023. Június 09. - 08:29:09 »

 Emelem
Gratulálok Csaba!
Jó volt olvasni, legalább virtuálisan részt vehettem disznó vadászaton. Mifelénk még nyomok se találhatók, nem hogy lőjünk  Rííí.
Naplózva

Üdv Chris
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #21502 Dátum: 2023. Június 09. - 08:44:19 »

Ezek a nagy ólomgöbecsek deformálódnak, vagy gombásodnak is?
Asszem egyszer raktál fel egyet, az eléggé lapos lett.
Emelem

Mivel ezek teljesen homogén és osztatlan lövedékek, nincs irányított, tervezett deformációjuk.
Az, hogy miként viselkedik a vadban, leginkább a becsapódás sebességétől függ.
Én szeretem lendületesen megküldeni az ólmot, ezért ezt a 380 gr tömegű glöfnit 96 gr jóféle germán porral bájlágolom.
(Határozottan karakteresen is viselkedik lövéskor🤣)
Ennek az az eredménye, hogy kisebb távon nagyon erős a deformációja.
Mert már a becsapódástól elkezd feltorlódni a viszonylag lágy anyag.
Ilyen esetekből van néhány maradványtestem, mert olyan méretűre nő a terhelt keresztmetszeti felület,
ami nagyon gyorsan megeszi a mozgási energiát.
Ez a nehéz lövedék gyorsan veszti el a sebességét, ezért ez a hatás kb. 35-50 méterig megfigyelhető.
Utána az alakváltozás egyre kisebb lesz, így nő a mélységi hatás. Ezért van az, hogy a nagyobb távon elejtett számos
vadból még soha nem sikerült maradványtestet gyűjtenem. Ott mindig van kilövés.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Embandy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 292



« Új üzenet #21503 Dátum: 2023. Június 09. - 10:54:35 »


És újfent meg kell állapítanom, hogy az élet bizony szép❤

Nagyon jó élmény és írás; gratulálok Csabi Emelem
Naplózva

"Nedves, földszagú, ibolyás hazai erdő, takarodót fújó feketerigó, rekedten dürgő fácánkakas, estcsillag alatt korrogva szálló szalonka, de megörülnék nektek! Szalonka nélküli Március, pótolhatatlan mulasztás a vadász életében."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #21504 Dátum: 2023. Június 09. - 11:21:20 »

Emelem

Mivel ezek teljesen homogén és osztatlan lövedékek, nincs irányított, tervezett deformációjuk.
Az, hogy miként viselkedik a vadban, leginkább a becsapódás sebességétől függ.
Én szeretem lendületesen megküldeni az ólmot, ezért ezt a 380 gr tömegű glöfnit 96 gr jóféle germán porral bájlágolom.
(Határozottan karakteresen is viselkedik lövéskor🤣)
Ennek az az eredménye, hogy kisebb távon nagyon erős a deformációja.
Mert már a becsapódástól elkezd feltorlódni a viszonylag lágy anyag.
Ilyen esetekből van néhány maradványtestem, mert olyan méretűre nő a terhelt keresztmetszeti felület,
ami nagyon gyorsan megeszi a mozgási energiát.
Ez a nehéz lövedék gyorsan veszti el a sebességét, ezért ez a hatás kb. 35-50 méterig megfigyelhető.
Utána az alakváltozás egyre kisebb lesz, így nő a mélységi hatás. Ezért van az, hogy a nagyobb távon elejtett számos
vadból még soha nem sikerült maradványtestet gyűjtenem. Ott mindig van kilövés.
Érdekes, hogy qvázi fordítottan viselkedik. Mindenesetre félelmetes egy eszköz. Elöltöltőről jellemzően az ugrik be, hogy egy elavult, elfeledett technika nagyon korlátozott hatásossággal. Hát nagyon nem az. Így voltam az un. szélpuskával is, míg nem láttam és megtapasztaltam mit tud egy olyan….
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #21505 Dátum: 2023. Június 09. - 16:22:20 »

Elöltöltőről jellemzően az ugrik be, hogy egy elavult, elfeledett technika nagyon korlátozott hatásossággal. Hát nagyon nem az. Így voltam az un. szélpuskával is, míg nem láttam és megtapasztaltam mit tud egy olyan….
Ezek a fenntartások sokakban felmerülnek.
Valljuk be, hogy nem is minden alap nélkül.
Korlátozottabb pl. a hatékony lőtáv, de leginkább a nehezebb lövedékek ballisztikája és a hagyományos füstösök nyílt irányzéka miatt.
Ugyan ezért rossz látási körülmények között is kevésbé használhatóak. (A modern elöltöltő nem az én világom, azzal nem foglalkozom)
Ezen kívül én magam is sokkal nagyobb részben vagyok “benne” a vadászatban.
Az eredményes vadászat érdekében jobban meg kell ismernem a puskámat, meg kell tanulnom egyforma tölteteket készíteni.
A magam által vállalt korlátozásokat ellensúlyozandó, sokkal türelmesebbnek és találékonyabbnak kell lennem.
Ezek a látszólagos negatívumok, illetve az ezeken való túllépés, együtt egyszer csak adnak egy olyan pozitív plusz töltetet,
még az “eredménytelen” vadászatoknak is, hát még a mostanihoz hasonló alkalmaknak, amik miatt a végén azt érzem,
hogy minden befektetett perc, óra és nap bőven megérte.
Korábban csak az íjas vadászatban volt meg ez az érzés.

A szélpuska is egy félelmetes hatékonyságú fegyver.
Talán elefántot nem lőttek még vele, de erre sem mernék mérget venni😉
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #21506 Dátum: 2023. Június 09. - 19:03:05 »

Itthonról talán képet is sikerül ide varázsolni.
(Nehezen, de végül kitaláltam a picr.de jelszavamat  Ördög )


Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #21507 Dátum: 2023. Június 09. - 19:34:59 »

Itthonról talán képet is sikerül ide varázsolni.
(Nehezen, de végül kitaláltam a picr.de jelszavamat  Ördög )



Gratulálok!
Írd meg légyszí, ha hazavitted, milyen íze van a vaddisznó húsnak?
 Rííí
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #21508 Dátum: 2023. Június 10. - 09:54:52 »

Gratulálok!
Írd meg légyszí, ha hazavitted, milyen íze van a vaddisznó húsnak?
 Rííí
Emelem

Kizárólag a töpörtyűjével ápolok bizalmas kapcsolatot.
Most is azt csipegetem, egy leheletnyi hagymás kevert túró és friss kenyér társaságában😍
A teste egy gazdához került vadkár fejében, valami osztálytalálkozó okán.
Gyönyörűen megnyúztam, feldaraboltam neki, egy véres folt, egy koszos ujjlenyomat nélkül vittem neki házhoz
olyan állapotban, hogy a leggeczibb NÉBIH pennarágó is kalapot emelt volna, ha meglátja.
De közben, valamilyen csoda folytán egy vödörben összegyűlt kb. 5 kg enyhén húsos zsírszalonna….
Ha meg már így történt, bűn lett volna nem kisütni 😇😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #21509 Dátum: 2023. Június 10. - 12:31:10 »

Emelem

Kizárólag a töpörtyűjével ápolok bizalmas kapcsolatot.
Most is azt csipegetem, egy leheletnyi hagymás kevert túró és friss kenyér társaságában😍
A teste egy gazdához került vadkár fejében, valami osztálytalálkozó okán.
Gyönyörűen megnyúztam, feldaraboltam neki, egy véres folt, egy koszos ujjlenyomat nélkül vittem neki házhoz
olyan állapotban, hogy a leggeczibb NÉBIH pennarágó is kalapot emelt volna, ha meglátja.
De közben, valamilyen csoda folytán egy vödörben összegyűlt kb. 5 kg enyhén húsos zsírszalonna….
Ha meg már így történt, bűn lett volna nem kisütni 😇😁

Ez az Csabi!
Sokan mondják, hogy a hulladékgazdálkodás a jövő.
Es igen, kicsiben kell elkezdeni!
Jó étvágyat!
 Wave
Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
Oldalak: 1 ... 1414 1415 1416 1417 1418 1419 1420 1421 1422 1423 1424 1425 1426 1427 1428 1429 1430 1431 1432 1433 [1434] 1435 1436 1437   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: