Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 417635 alkalommal)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #705 Dátum: 2011. Március 09. - 22:09:52 »

Akkor a zkm.-el nem vagy kifejezetten elégedett, mi a gond vele?

Borzalmas nehezen lehet elhúzni a ravaszt,nem állítható a keménysége,mint ahogy a prospektusok beharangozzák.
Egy szóval pocsék a sütése,nem mértem,de közel 2 kg lehet.
Szeretem ,ha finoman el lehet sütni egy puskát,mert könnyebben lövök vele 10-est  Kacsint
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #706 Dátum: 2011. Március 09. - 22:40:12 »

Borzalmas nehezen lehet elhúzni a ravaszt,nem állítható a keménysége,mint ahogy a prospektusok beharangozzák.
Egy szóval pocsék a sütése,nem mértem,de közel 2 kg lehet.
Szeretem ,ha finoman el lehet sütni egy puskát,mert könnyebben lövök vele 10-est  Kacsint

Akkor annyira nem nagy a baj, csak el kell vinni fegyvermesterhez.  Mosolyog

Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #707 Dátum: 2011. Március 10. - 08:56:19 »

Akkor annyira nem nagy a baj, csak el kell vinni fegyvermesterhez.  Mosolyog



El is vittem,kicserélt egy rugót,amitől könnyebben elsült,vizsgára majd rakom vissza az eredetit,nehogy megbukjon,de direkt elsütéshez nem finomíthat annyira az erősségén,azt mondta ennyire merte legyöngíteni.
Ez az elsütési erő is kb 2-szer 3-szor nagyobb,mint a TOZ 78-asom-é gyárilag.
Amikor odavittem,és elsütötte az öreg,azt mondta,ezzel nem lehet lőni.
Amikor elhoztam szebb szórásképet lőttem vele,de biztos lehetne jobb,csak már utána nem fektettem bele energiát.
Nem akarom ,hogy olyan könnyen elsüljön,azt sem várom tőle,hogy olyan legyen,mint egy gyorsítós,de egy Toz 78 -as sütésével felérhetne.
Lehet egy minimálisat még állítok rajta,mert megmutatta az öreg melyik rugót cserélte,de biztos sok kísérletezés lesz,nem mindegy milyen a rugó anyaga,mert lehet kigyöngül,akkor meg fejbelövöm vele magamat.Azt a rugót amit a fegymermajsztro beletett állítólag 5000.- pöngő -ért vette,ha ez igaz,akkor nem bóvli rugó.
Egyenlőre jó ahogy van,mert a Hornet a nagy szerelem,kispuskának most azt hordom.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #708 Dátum: 2011. Március 10. - 10:22:14 »

Üdv Mindenki!

pmc!

Ausztria nem a világ vége, de mit jelent ebben az esetben a "karton"? Hány db? (A 90 ajróhoz mérten remélem 500!)

Igen, már többször olvastam itt, a topicban is, hogy mire számíthatok szórás szempontjából. Ezért írtam, hogy a kíváncsiság hajt, megpróbálnám. Jelenleg a Remingtont lövöm, a Yellow jacket-et, azt, amit itt szinte mindenki leszól. Én is látom, hogy kotyog a mag, de próbáltam lőtéren, más töltényekhez képpest nekem ez sem produkált feltűnő szórást. A kezem olyan, amilyen, bár nem vagyok mesterlövész.

Az Ansütz felejtős, hajdanán lemaradtam egy jó ajánlatról (.22 Win Mag.), azóta drágállom, aztán később megvettem a TOZ-t 3, azaz Három Jó Magyar Forintért (+a műszakit nekem kellett fizetni).

Én ritkán használom lőtéren. Ha elfér a cucc között, akkor jöhet Ő is vadászni a .30-06-ossal együtt. Halk pettyenése nem riasztja a disznókat, és rókára 70m-ig elegendő, de a fejlövésnek sikerülnie kell! A nagyobb energiájú lőszer is ezért érdekel.

Persze tudom, hogy erre a célra a .22 LR nem a legjobb választás. Az én álmom a .22 Hornet, (bár még nem volt alkalmam próbálni) de jelen pillanatban nem engedhetem meg magamnak. (Az igazi álmom egy gólyós drilling 2db nagygolyós (min. 8X57 JRS) és egy kisgolyós (.22Hornet) csővel. Így nem kéne 2 fegyvert cipelni. Az álom 8-10 ezer ajró körüli áron váltható valóra. Krieghof, Blaser, Ferlach stb.)

Szóval hosszú hétvégén irány Oberwart, úgyis tervbe volt véve.

Oberwart-ba annyit adnak amennyit kérsz.
Legyen az csak 1 doboz, vagy több száz karton.
Korrektek nagyon.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #709 Dátum: 2011. Március 10. - 12:31:47 »

El is vittem,kicserélt egy rugót,amitől könnyebben elsült,vizsgára majd rakom vissza az eredetit,nehogy megbukjon,de direkt elsütéshez nem finomíthat annyira az erősségén,azt mondta ennyire merte legyöngíteni.
Ez az elsütési erő is kb 2-szer 3-szor nagyobb,mint a TOZ 78-asom-é gyárilag.
Amikor odavittem,és elsütötte az öreg,azt mondta,ezzel nem lehet lőni.
Amikor elhoztam szebb szórásképet lőttem vele,de biztos lehetne jobb,csak már utána nem fektettem bele energiát.
Nem akarom ,hogy olyan könnyen elsüljön,azt sem várom tőle,hogy olyan legyen,mint egy gyorsítós,de egy Toz 78 -as sütésével felérhetne.
Lehet egy minimálisat még állítok rajta,mert megmutatta az öreg melyik rugót cserélte,de biztos sok kísérletezés lesz,nem mindegy milyen a rugó anyaga,mert lehet kigyöngül,akkor meg fejbelövöm vele magamat.Azt a rugót amit a fegymermajsztro beletett állítólag 5000.- pöngő -ért vette,ha ez igaz,akkor nem bóvli rugó.
Egyenlőre jó ahogy van,mert a Hornet a nagy szerelem,kispuskának most azt hordom.


Érdekes, én eddig még nem találkoztam rossz sütésű CZ zkm-el, még hallomásból sem, pedig volt már egynéhány a kezemben.   Lehet, hogy valami selejteset adtak el neked?   Fejvakarás


Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #710 Dátum: 2011. Március 10. - 12:38:29 »

"ha találok valahol, akkor veszek egy 500.-as kartonnal."
Győr Hungaroarms

A probléma megoldódott,  Táncol  szombat lőtér!  Lő
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #711 Dátum: 2011. Március 10. - 15:24:40 »

A probléma megoldódott,  Táncol  szombat lőtér!  Lő
Akkor hajrá! Wave
A képre azért írtam ám, mert túl kis méretben tetted fel.
De ahogy leírtad, így már érthető a dolog, mondjuk nemtudom milyen lövö vagy de ez a lőkép még tényleg nagy.
Nekem a puskám Suhl 1001, (egy éve van nálam,előtte orosz volt azelőtt meg kínai,) a legszebb lőképet régi magyar bányagyutacsgyári patronnal produkálta.
Sajna a márkás patronaim annó elfogytak, amiket ezzel próbáltam: Remington Viper, teljesen használható 50-en jól egyberakja! Stinger,használhatatlan 25m-en 5cm! Vostok, Rex jó átlagosak.
Ami nekem minden puskával legjobban bevállt, dúvadra: Federal Classic HP Copper, Vo 390m/s, erős is pontos is. Na én meg olyat keresek, sajnos itthon még láttam, anno sógoréknál vettem 500db-ot, 1!db van már csak Rííí
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #712 Dátum: 2011. Március 10. - 16:46:39 »

Akkor hajrá! Wave
A képre azért írtam ám, mert túl kis méretben tetted fel.
De ahogy leírtad, így már érthető a dolog, mondjuk nemtudom milyen lövö vagy de ez a lőkép még tényleg nagy.
Nekem a puskám Suhl 1001, (egy éve van nálam,előtte orosz volt azelőtt meg kínai,) a legszebb lőképet régi magyar bányagyutacsgyári patronnal produkálta.
Sajna a márkás patronaim annó elfogytak, amiket ezzel próbáltam: Remington Viper, teljesen használható 50-en jól egyberakja! Stinger,használhatatlan 25m-en 5cm! Vostok, Rex jó átlagosak.
Ami nekem minden puskával legjobban bevállt, dúvadra: Federal Classic HP Copper, Vo 390m/s, erős is pontos is. Na én meg olyat keresek, sajnos itthon még láttam, anno sógoréknál vettem 500db-ot, 1!db van már csak Rííí

Elég rossz a minősége a képnek, és nagyobb méretben, csak még rosszabb, ezért inkább maradtam a kis méretnél.  Mosolyog
Nekem egy Uberti kengyelkulcsosom van, ez az első kiskaliberű puskám, a Lapua Standard Plus-al  parádésan lő, a többi amit próbáltam, azok közül egyik sem produkált kiemelkedő teljesítményt, nagyjából mindegyik szórásképe egyforma volt, 75m.-en mindegyik szórása 8cm-en belül volt.
Tehát, fémcélt borogatni azok is jók.
Most gondolkozom hogy veszek egy 22WMR kaliberű puskát, eredetileg sörétest szerettem volna venni, de ami jó lenne, azt nem tudom megfizetni, amit meg megtudnék fizetni, az valahogy nem az igazi.
Most egy CZ 455 varmint-on gondolkodom, ez még szűken beleférne a keretbe.




Szóljak ha látok Federal Classic HP Copper-t valahol?
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #713 Dátum: 2011. Március 10. - 16:48:54 »


Ami nekem minden puskával legjobban bevállt, dúvadra: Federal Classic HP Copper, Vo 390m/s, erős is pontos is. Na én meg olyat keresek, sajnos itthon még láttam, anno sógoréknál vettem 500db-ot, 1!db van már csak Rííí
Szia!    Győr Hungaroarms Én itt vettem  kb 2éve.
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #714 Dátum: 2011. Március 10. - 18:34:43 »

Szia!    Győr Hungaroarms Én itt vettem  kb 2éve.
Na f@sz@,még jó hogy győri vagyok Nem szól szám
Jobban körül kell néznem az Apáca utcában,mindig csak PMC meg Lapua lőszert láttam.
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #715 Dátum: 2011. Március 10. - 18:45:28 »

"Most gondolkozom hogy veszek egy 22WMR kaliberű puskát"
Vadászatra tágabb lehetőséget kínál mint a LR, de amióta bejött a HRM az nekem jobban tetszik.
Fene tudja... 2 peremest meg lehet kár tartani, én a LR mellé talán valami erősebbet vennék,(volt 222 de az ápgrédbe kellett az ára)
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #716 Dátum: 2011. Március 10. - 19:38:13 »

"Most gondolkozom hogy veszek egy 22WMR kaliberű puskát"
Vadászatra tágabb lehetőséget kínál mint a LR, de amióta bejött a HRM az nekem jobban tetszik.
Fene tudja... 2 peremest meg lehet kár tartani, én a LR mellé talán valami erősebbet vennék,(volt 222 de az ápgrédbe kellett az ára)

Mármint a 17 HMR?
Érdekes kaliber, egyszer kipróbálnék egy ilyen kaliberű puskát,  Mosolyog de amit olvastam róla, abból kiindulva nem vennék 17 HMR puskát.

Az az igazság, hogy én nem vadásztam eddig a 0.22-es el, nyílt irányzékkal, sörétlövésnyi távolságnál messzebb nem mernék lőni vele, mert nem szeretnék sebezni.
Ha meg sörétlövésnyi távolságról van szó, akkor azon a távon még is csak biztosabb a sörétes.  Mosolyog
Végül is, azért gondolkodom a 22WMR-on, mert biztosabb mint a 22lr, és azon a puskán lenne céltávcső is, amivel így 100m-ig bőven el lehetne nyúlkálni, ami nekem elég is lenne. 
Na meg a 22 WMR ára is bőven az elfogadható árkategórián belül van számomra.


222-223-as on is gondolkoztam, de az meg már nekem kicsit sok dúvadazni.

Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #717 Dátum: 2011. Március 10. - 20:09:03 »

Na f@sz@,még jó hogy győri vagyok Nem szól szám
Jobban körül kell néznem az Apáca utcában,mindig csak PMC meg Lapua lőszert láttam.
Ha esetleg Rex érdekelne /0.22LR/szintén Győrben és jó áron, akkor tudok adni elérhetőséget. Eladta az illető a fegyvereit, egy kivételével, ezért árulja. Ma vettem tőle 12-es sörétes lőszert 1600Ft/ doboz áron./ Nike extra, Mirge./ Ekkor ajánlotta fel, ha valakit érdekelne van neki.
 
Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #718 Dátum: 2011. Március 10. - 20:44:53 »

Fomec!
Kösz hogy szóltál, de van forrásom orosz patronra.


"de amit olvastam róla, abból kiindulva nem vennék 17 HMR puskát."
Én nem olvastam róla sokat, de amit a yout...-on láttam videókat azok meggyőzők voltak. Lehet csak a parádés lövéseket töltötték fel? Vállat von
Azt nem tudtam hogy a 22LR-on nincs üveg, anélkül valóban nem vadásznék vele én sem.
Véleményem szerint ez a kaliber(22lr) amúgy sem egy kimondott les puska. Vigyorog
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #719 Dátum: 2011. Március 10. - 21:38:30 »


"de amit olvastam róla, abból kiindulva nem vennék 17 HMR puskát."
Én nem olvastam róla sokat, de amit a yout...-on láttam videókat azok meggyőzők voltak. Lehet csak a parádés lövéseket töltötték fel? Vállat von
Azt nem tudtam hogy a 22LR-on nincs üveg, anélkül valóban nem vadásznék vele én sem.
Véleményem szerint ez a kaliber(22lr) amúgy sem egy kimondott les puska. Vigyorog

Volt szó róla itt is, nagyon gyors és könnyű a lövedéke, szélérzékeny, és állítólag egy fűszálon is el expandál, továbbá a kis lövedék tömeg miatt, hamar el is veszti az energiáját.

Furcsán is nézne ki ez céltávcsővel!  Cheesy







Naplózva
Oldalak: 1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: