Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 417832 alkalommal)
Steve
Vendég
« Új üzenet #690 Dátum: 2011. Március 01. - 21:32:37 »

.....műanyag üveg.


Hűűűűűű...... Meglepődött Ördög

Laza képzavar. Kacsint Vigyorog
Naplózva
SirKán
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #691 Dátum: 2011. Március 07. - 21:54:12 »

Üdv! Emelem

Új vagyok itt, de már régóta olvasom a fórumot. Ez a topic is O.K., sokáig tartott mire a végére értem!
.22 LR-ben én is érdekelt vagyok. (TOZ-8)

Rögtön egy kérdés: Hol lehet beszerezni .22 LR-hez CCI Velocitort?
Tudom, hogy drága, de hát a kíváncsiság...
Főleg Zala megye és vonzáskörzete érdekelne. A megyeszékhelyi boltok nem tartanak.

Köszönettel: SirKán
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #692 Dátum: 2011. Március 07. - 22:41:18 »

Üdv! Emelem

Új vagyok itt, de már régóta olvasom a fórumot. Ez a topic is O.K., sokáig tartott mire a végére értem!
.22 LR-ben én is érdekelt vagyok. (TOZ-8)

Rögtön egy kérdés: Hol lehet beszerezni .22 LR-hez CCI Velocitort?
Tudom, hogy drága, de hát a kíváncsiság...
Főleg Zala megye és vonzáskörzete érdekelne. A megyeszékhelyi boltok nem tartanak.

Köszönettel: SirKán

Nem lesz egyszerű,Ausztriában pedig levágják eléd a kartonnal 90 Euroért a pultra úgy,hogy nem mindig kérik el a .........sem.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #693 Dátum: 2011. Március 07. - 22:51:18 »

Üdv! Emelem

Új vagyok itt, de már régóta olvasom a fórumot. Ez a topic is O.K., sokáig tartott mire a végére értem!
.22 LR-ben én is érdekelt vagyok. (TOZ-8)

Rögtön egy kérdés: Hol lehet beszerezni .22 LR-hez CCI Velocitort?
Tudom, hogy drága, de hát a kíváncsiság...
Főleg Zala megye és vonzáskörzete érdekelne. A megyeszékhelyi boltok nem tartanak.

Köszönettel: SirKán

Egyvalamit elfelejtettem,mégpedig azt ,hogy nem fogja jól vinni a Toz 8,mert gyors neki.Vegyél inkább standard cci lőszert,talán azt tartanak Mo-n többen is.
Az Anschütz az igen,az jól viszi a velocitort Mosolyog.
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7952


Generalbakter


« Új üzenet #694 Dátum: 2011. Március 07. - 23:22:12 »

Egyvalamit elfelejtettem,mégpedig azt ,hogy nem fogja jól vinni a Toz 8,mert gyors neki.Vegyél inkább standard cci lőszert,talán azt tartanak Mo-n többen is.
Az Anschütz az igen,az jól viszi a velocitort Mosolyog.

Szia!
Az enyém meg éppen nem, bár nekem sportpuskám van, ami  a tradicionálisan lassú töltényeket kedveli.
Éppen a CCI Standard az egyik kedvenc. 30 lövéses sorozatból lehet lőni akár 5-6 hibát is, ha minden klappol. Pesrsze néha becsúszik egy valami, ami leesik hatórába  az ötösre.... Ez a gond ezekekkel a töltényekkel, jó a szórásképp de nem megbízhatóak és sohasem tudod mikor jön egy tök.

A velocity és társai nagy szélben érhetnek valamit, vagy ha futóvadazásra adja a fejét  a pontlövész... Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Nádifarkas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 105


« Új üzenet #695 Dátum: 2011. Március 08. - 15:36:18 »

Az én favoritom .22 ben a Geco Rifle.
A toz-8 csodákat művel vele, az enyém 50-m ről 2 forintosnyi szórásképet tud, hirtelen vettem is belőlle 1000 db-ot  Táncol
A gyáli lőtéren egyszer régen lőttünk szórásképeket, különböző tipusú lőszerekkel (kb 20 féle), Egy toz-8 al egy Ansüch ???, és egy Lakefield-del. Orosz, osztrák, kanadai.
A toz-8 a cci-stingert, kb 10 cm es körbe szórta, a darazsat remingtonéktól kb 8cm, a lassú lőszereket szereti.
A Lakefield csak a Gecot nem szerette, de azt nagyon nem.
Az Ansüch mindent szeretett de a legjobban a Gecot.

Zapper gyártmányú lőszer volt a legrosszabb, 50 m ről vödörtetőnyi szóráskép, régi vashüvelyes Vostok 10 ből 5 sült el,  a Cseh Rex tip. pedig 10 ből 2-3db két óra irányába kb 10 cm ment el. A Lapuának volt egy konzervdobozra emlékeztető 500 db os kiszerelésű lőszere, azt elajándékoztuk mert senki nem tudott vele jót lőni!

Nekem ezek a gyakorlati tapasztalatok.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #696 Dátum: 2011. Március 08. - 22:39:50 »

Nekem a Lapua Standard Plus produkálta a legjobb szórásképet eddig, ha találok valahol, akkor veszek egy 500.-as kartonnal.



http://www.google.hu/url?q=http://www.ammunitionstore.com/products/22LR-Ammo-40gr-SK-Lapua-Mfg-Standard-Plus--500-Round-Box.html&sa=U&ei=pqB2TdTpN5WR4Abm8OnpBw&ved=0CBMQFjAD&usg=AFQjCNH2GHzoxTxC5FOj0WHDwphCeJGkig

Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #697 Dátum: 2011. Március 09. - 15:27:27 »


Erről a képről nekem nemsokminden "jön át" Vigyorog
Hát igen a jó öreg NDK-s SCHÖNEBECK lőszerek tudják amit kell Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 09. - 15:28:57 írta Voldemort » Naplózva
hosszupuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 320


« Új üzenet #698 Dátum: 2011. Március 09. - 15:31:18 »

"ha találok valahol, akkor veszek egy 500.-as kartonnal."
Győr Hungaroarms
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #699 Dátum: 2011. Március 09. - 17:48:36 »

Erről a képről nekem nemsokminden "jön át" Vigyorog
Hát igen a jó öreg NDK-s SCHÖNEBECK lőszerek tudják amit kell Kacsint

Két ötlövéses szórást látsz a képen, az elsőt elrángattam magasságban, a második (a bekarikázott) az már jobban sikerült.
De azt érzem, hogy lehetne kicsit jobb is, több van az én kezemben, mint a lőszer szórása. (Még feltámasztva is  Vigyorog  Stoel )

Egy 50ft.-os van mellette viszonyítási alapnak, a lő táv 75m volt.

Kösz  Emelem láttam a honlapjukon én is, de kicsit messze vannak nekem.
Holnap átmegyek Gödöllőre a Trófeába, hátha van nekik. Pár hónapja tőlük vettem a próbaadagot.



Naplózva
SirKán
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #700 Dátum: 2011. Március 09. - 20:19:13 »

Egyvalamit elfelejtettem,mégpedig azt ,hogy nem fogja jól vinni a Toz 8,mert gyors neki.Vegyél inkább standard cci lőszert,talán azt tartanak Mo-n többen is.
Az Anschütz az igen,az jól viszi a velocitort Mosolyog.

Üdv Mindenki!

pmc!

Ausztria nem a világ vége, de mit jelent ebben az esetben a "karton"? Hány db? (A 90 ajróhoz mérten remélem 500!)

Igen, már többször olvastam itt, a topicban is, hogy mire számíthatok szórás szempontjából. Ezért írtam, hogy a kíváncsiság hajt, megpróbálnám. Jelenleg a Remingtont lövöm, a Yellow jacket-et, azt, amit itt szinte mindenki leszól. Én is látom, hogy kotyog a mag, de próbáltam lőtéren, más töltényekhez képpest nekem ez sem produkált feltűnő szórást. A kezem olyan, amilyen, bár nem vagyok mesterlövész.

Az Ansütz felejtős, hajdanán lemaradtam egy jó ajánlatról (.22 Win Mag.), azóta drágállom, aztán később megvettem a TOZ-t 3, azaz Három Jó Magyar Forintért (+a műszakit nekem kellett fizetni).

Én ritkán használom lőtéren. Ha elfér a cucc között, akkor jöhet Ő is vadászni a .30-06-ossal együtt. Halk pettyenése nem riasztja a disznókat, és rókára 70m-ig elegendő, de a fejlövésnek sikerülnie kell! A nagyobb energiájú lőszer is ezért érdekel.

Persze tudom, hogy erre a célra a .22 LR nem a legjobb választás. Az én álmom a .22 Hornet, (bár még nem volt alkalmam próbálni) de jelen pillanatban nem engedhetem meg magamnak. (Az igazi álmom egy gólyós drilling 2db nagygolyós (min. 8X57 JRS) és egy kisgolyós (.22Hornet) csővel. Így nem kéne 2 fegyvert cipelni. Az álom 8-10 ezer ajró körüli áron váltható valóra. Krieghof, Blaser, Ferlach stb.)

Szóval hosszú hétvégén irány Oberwart, úgyis tervbe volt véve.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #701 Dátum: 2011. Március 09. - 20:54:47 »

Üdv Mindenki!

pmc!

Ausztria nem a világ vége, de mit jelent ebben az esetben a "karton"? Hány db? (A 90 ajróhoz mérten remélem 500!)

Igen, már többször olvastam itt, a topicban is, hogy mire számíthatok szórás szempontjából. Ezért írtam, hogy a kíváncsiság hajt, megpróbálnám. Jelenleg a Remingtont lövöm, a Yellow jacket-et, azt, amit itt szinte mindenki leszól. Én is látom, hogy kotyog a mag, de próbáltam lőtéren, más töltényekhez képpest nekem ez sem produkált feltűnő szórást. A kezem olyan, amilyen, bár nem vagyok mesterlövész.

Az Ansütz felejtős, hajdanán lemaradtam egy jó ajánlatról (.22 Win Mag.), azóta drágállom, aztán később megvettem a TOZ-t 3, azaz Három Jó Magyar Forintért (+a műszakit nekem kellett fizetni).

Én ritkán használom lőtéren. Ha elfér a cucc között, akkor jöhet Ő is vadászni a .30-06-ossal együtt. Halk pettyenése nem riasztja a disznókat, és rókára 70m-ig elegendő, de a fejlövésnek sikerülnie kell! A nagyobb energiájú lőszer is ezért érdekel.

Persze tudom, hogy erre a célra a .22 LR nem a legjobb választás. Az én álmom a .22 Hornet, (bár még nem volt alkalmam próbálni) de jelen pillanatban nem engedhetem meg magamnak. (Az igazi álmom egy gólyós drilling 2db nagygolyós (min. 8X57 JRS) és egy kisgolyós (.22Hornet) csővel. Így nem kéne 2 fegyvert cipelni. Az álom 8-10 ezer ajró körüli áron váltható valóra. Krieghof, Blaser, Ferlach stb.)

Szóval hosszú hétvégén irány Oberwart, úgyis tervbe volt véve.

Szia !

Igen 500 db az egy  karton.
Én is szerettem volna Anschütz .22 win magnumot venni,le is foglalóztam,a pofa pedig eladta másnak.Kétbillentyűs gyorsítós /schnelleres / volt,azt hiszem ma már csak direkt elsütéssel gyártják 1200 grammra állítva.
Vettem helyette egy új zkm 452 e cseh .22 win magnumot,ami persze köszönőviszonyban sincs azzal a puskával,és majd kétszer annyiba került.
Cz 527 -ben vettem egy Hornetet,na ez szép,jó,prímán hord,és elégedett vagyok vele tiszta erőből,csak ajánlani tudom.
Nemrég a vadászmester honlapon hirdettek egy Anschütz .22 wmr -t 105.000.- schnelleresben,távcsővel szerelékkel,és még 5 év műszaki volt rajta,de elkelhetett,mert már nincs fenn,valaki jól járt megint.
Naplózva
SirKán
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #702 Dátum: 2011. Március 09. - 21:10:17 »

És egy egész karton alatti mennyiséggel szóba sem állnak az emberrel?
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #703 Dátum: 2011. Március 09. - 21:54:28 »

És egy egész karton alatti mennyiséggel szóba sem állnak az emberrel?

Szerintem szóbaállnak.
Az esetemben az történt,hogy nem volt raktáron,meg kellett rendelni,de mivelhogy kétszer emiatt ki kellett mennem a sógorékhoz nem apróztam el ,egy kartonnal kértem.Miután elfogyott ,(mert persze ajánlkozott mindenki kipróbálni)megkértem egy sportlövő haveromat ,/aki kinnt dolgozik Ausztriába/hogy hozzon pár dobozzal nekem,kiraktak elé egy kartonnal,ő meg elhozta.
Mondom neki,hogy pár doboz,az 2-3 esetleg négy darabot jelent,azt mondta,hogy majd elfogy enni nem kér.
Így most is van belőle vagy 8 dobozzal,de amíg élek elfogy remélem.
Na ezért nem tudom,hogy adnának-e egyetlen dobozzal is,de nem tudom elképzelni,hogy visszautasítsanak,jól néznénk ki,ha mindenkinek vagy 500 db-ot kéne venni,vagy semmit,ilyen mentalitással már bezárhatták volna a boltot.
Jóccakát
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #704 Dátum: 2011. Március 09. - 22:02:59 »

Szia !

Igen 500 db az egy  karton.
Én is szerettem volna Anschütz .22 win magnumot venni,le is foglalóztam,a pofa pedig eladta másnak.Kétbillentyűs gyorsítós /schnelleres / volt,azt hiszem ma már csak direkt elsütéssel gyártják 1200 grammra állítva.
Vettem helyette egy új zkm 452 e cseh .22 win magnumot,ami persze köszönőviszonyban sincs azzal a puskával,és majd kétszer annyiba került.
Cz 527 -ben vettem egy Hornetet,na ez szép,jó,prímán hord,és elégedett vagyok vele tiszta erőből,csak ajánlani tudom.
Nemrég a vadászmester honlapon hirdettek egy Anschütz .22 wmr -t 105.000.- schnelleresben,távcsővel szerelékkel,és még 5 év műszaki volt rajta,de elkelhetett,mert már nincs fenn,valaki jól járt megint.

Akkor a zkm.-el nem vagy kifejezetten elégedett, mi a gond vele?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: