Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 981   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Golyós fegyverekről általában  (Megtekintve 1755416 alkalommal)
Shelby
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #435 Dátum: 2008. Július 16. - 21:55:30 »

Olvasok, olvasok....Többet tanultan itt a fórumon 2 nap alatt, mint a tanfolyamon!!

Forend felvetésére válaszolva: egy Tikka az álmaim netovábbja! Viszont itt ahol lakom Zalában, 357k-ra taksálnak egy Varmint 308W-t!!
Ha tudtok olcsóbban, szívesen veszem az infót! Erre szeretnék tenni egy 8x56 S&B-t, vil.pont, és kifogyott a persely.....
Elolvastam az Optika topicot, ez alapján döntöttem így. Ezt az összeállítást kellene kihozni okosan....


A fegyverbehozatallal kapcsolatban hol találok infót? Végülis egy német vadásznak én gondozom a házát, megoldható lenne a behozatal.
A gond az, hogy a rend éber őrei nem tudnak tisztán és érthetően beszélni!! Hiába kérdeztem rá többször, jött azzal, hogy még fegyvertartásim sincs, mit kapkodok???????  Úgyhogy most így állunk...

Miért akarsz mindenáron Varmint fegyvert?
Úgy vagyok vele, mint a nőkkel. Először csak az alakja fog meg! Aztán kiderül, hogy tényleg olyan jó-e, mint amennyire tetszett.
Nem akarok mindenáron Varmintot, csak egyszerűen tetszik a tusa kialakítása, a pofadék ..........
Annyi biztos, hogy a Bajor tus nekem nem tetszik. Inkább az amerikai típusu egyenes.

Csak ennyi...
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #436 Dátum: 2008. Július 16. - 23:57:29 »

Olvasok, olvasok....Többet tanultan itt a fórumon 2 nap alatt, mint a tanfolyamon!!

Forend felvetésére válaszolva: egy Tikka az álmaim netovábbja! Viszont itt ahol lakom Zalában, 357k-ra taksálnak egy Varmint 308W-t!!
Ha tudtok olcsóbban, szívesen veszem az infót! Erre szeretnék tenni egy 8x56 S&B-t, vil.pont, és kifogyott a persely.....
Elolvastam az Optika topicot, ez alapján döntöttem így. Ezt az összeállítást kellene kihozni okosan....


A fegyverbehozatallal kapcsolatban hol találok infót? Végülis egy német vadásznak én gondozom a házát, megoldható lenne a behozatal.
A gond az, hogy a rend éber őrei nem tudnak tisztán és érthetően beszélni!! Hiába kérdeztem rá többször, jött azzal, hogy még fegyvertartásim sincs, mit kapkodok???????  Úgyhogy most így állunk...

Miért akarsz mindenáron Varmint fegyvert?
Úgy vagyok vele, mint a nőkkel. Először csak az alakja fog meg! Aztán kiderül, hogy tényleg olyan jó-e, mint amennyire tetszett.
Nem akarok mindenáron Varmintot, csak egyszerűen tetszik a tusa kialakítása, a pofadék ..........
Annyi biztos, hogy a Bajor tus nekem nem tetszik. Inkább az amerikai típusu egyenes.

Csak ennyi...

Végül is a varminterek megfelelő kaliberrel nagyvad vadászatára is megfelelnek. Viszont általában legalább fél kilóval nehezebbek és a súlypont is máshol val mint egy normál golyósnál - persze van aki ezt szereti, mint pl. Anti Barátom. Drágábbak is jóval, valóban egy CZ lesz belőle, ha mindenképp ragaszkodsz a kategóriához. Ez a pontosság ára, ezek a fegyverek tökéletesen pontosak, de ennek igazából 300 m felett van jelentősége. A hazai vadászati szituációk többségében ennek semmi jelentősége, a vadászias lőtáv általában max. 200 méter. Ezen a távon viszont a hagyományos fegyverek majdnem ugyanolyan pontosak, a bagatell különbségeknek gyakorlati jelentősége nincs, a normál vadászati helyzetekben (pláne pl. cserkelésnél, vagy utánkeresésnél) a hosszú, nehéz cső hátrány lehet.

A választott kalibered ellen sem lehet kifogásom, magam is ezt használom nagy megelégedettséggel. Végül is valahol ez olyan mint a cici. Kinek a nagy, kinek a kicsi jön be... :N
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #437 Dátum: 2008. Július 17. - 10:39:32 »

"Végül is valahol ez olyan mint a cici. Kinek a nagy, kinek a kicsi jön be...  :N"

Na meg kinek milyen jut....,ugyebár ez sem elhanyagolható... Mosolyog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #438 Dátum: 2008. Július 17. - 11:04:58 »

Olvasok, olvasok....Többet tanultan itt a fórumon 2 nap alatt, mint a tanfolyamon!!

Forend felvetésére válaszolva: egy Tikka az álmaim netovábbja! Viszont itt ahol lakom Zalában, 357k-ra taksálnak egy Varmint 308W-t!!
Ha tudtok olcsóbban, szívesen veszem az infót! Erre szeretnék tenni egy 8x56 S&B-t, vil.pont, és kifogyott a persely.....
Elolvastam az Optika topicot, ez alapján döntöttem így. Ezt az összeállítást kellene kihozni okosan....


A fegyverbehozatallal kapcsolatban hol találok infót? Végülis egy német vadásznak én gondozom a házát, megoldható lenne a behozatal.
A gond az, hogy a rend éber őrei nem tudnak tisztán és érthetően beszélni!! Hiába kérdeztem rá többször, jött azzal, hogy még fegyvertartásim sincs, mit kapkodok???????  Úgyhogy most így állunk...

Miért akarsz mindenáron Varmint fegyvert?
Úgy vagyok vele, mint a nőkkel. Először csak az alakja fog meg! Aztán kiderül, hogy tényleg olyan jó-e, mint amennyire tetszett.
Nem akarok mindenáron Varmintot, csak egyszerűen tetszik a tusa kialakítása, a pofadék ..........
Annyi biztos, hogy a Bajor tus nekem nem tetszik. Inkább az amerikai típusu egyenes.

Csak ennyi...

Remington varmint fegyvert kapsz olcsóbban is, és nem hiszem hogy lőpontosságban a CZ alatt lenne.

Egyébként ezek eléggé speciális fegyverek, nem a nálunk szokásos vadászati módokra lettek kitalálva. Ha szinte kizárólag lesről vadászol akkor lehet értelme, vagy ha rendszeresen készülsz 200m fölé lőni. Egyébként cserkelésnél, szórón, hajtásban egyértelműen hátrányosabb mint a hagyományos európai kialakitású fegyverek. Pont amiatt amit Viktor is írt.

Nemrég volt téma hogy milyen pontosságú fegyver alkalmas vadászatra. Most is azt mondom, ezt nem kell túllihegni. Csak azért nem érdemes drágább fegyvert venni, mert mondjuk 300m-en 10-15mm-el szűkebb a szórása. (a standard és a varmint CZ esetében ilyesmit tudok elképzelni)
Gyakorlatban egy keresztben álló rókán az eltalálandó felület nagysága -a példány nagyságától függően- 5-6cm x 10-12cm. Szerintem a forgalomban levő új puskák bármelyikével el lehet találni 200m-ről, megfelelő lőszerrel, lőpadból ekkora célt. Ettől kezdve már csak a lövőn múlik.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #439 Dátum: 2008. Július 17. - 11:57:20 »

"Végül is valahol ez olyan mint a cici. Kinek a nagy, kinek a kicsi jön be...  :N"

Na meg kinek milyen jut....,ugyebár ez sem elhanyagolható... Mosolyog

Na ja... a legrosszabb, ha bal kézzel szeretjük fogni a cicit, P.Zoli Kartárs a tanú rá... Vigyorog
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #440 Dátum: 2008. Július 17. - 11:58:35 »

Olvasok, olvasok....Többet tanultan itt a fórumon 2 nap alatt, mint a tanfolyamon!!

Forend felvetésére válaszolva: egy Tikka az álmaim netovábbja! Viszont itt ahol lakom Zalában, 357k-ra taksálnak egy Varmint 308W-t!!
Ha tudtok olcsóbban, szívesen veszem az infót! Erre szeretnék tenni egy 8x56 S&B-t, vil.pont, és kifogyott a persely.....
Elolvastam az Optika topicot, ez alapján döntöttem így. Ezt az összeállítást kellene kihozni okosan....


A fegyverbehozatallal kapcsolatban hol találok infót? Végülis egy német vadásznak én gondozom a házát, megoldható lenne a behozatal.
A gond az, hogy a rend éber őrei nem tudnak tisztán és érthetően beszélni!! Hiába kérdeztem rá többször, jött azzal, hogy még fegyvertartásim sincs, mit kapkodok???????  Úgyhogy most így állunk...

Miért akarsz mindenáron Varmint fegyvert?
Úgy vagyok vele, mint a nőkkel. Először csak az alakja fog meg! Aztán kiderül, hogy tényleg olyan jó-e, mint amennyire tetszett.
Nem akarok mindenáron Varmintot, csak egyszerűen tetszik a tusa kialakítása, a pofadék ..........
Annyi biztos, hogy a Bajor tus nekem nem tetszik. Inkább az amerikai típusu egyenes.

Csak ennyi...

Remington varmint fegyvert kapsz olcsóbban is, és nem hiszem hogy lőpontosságban a CZ alatt lenne.

Egyébként ezek eléggé speciális fegyverek, nem a nálunk szokásos vadászati módokra lettek kitalálva. Ha szinte kizárólag lesről vadászol akkor lehet értelme, vagy ha rendszeresen készülsz 200m fölé lőni. Egyébként cserkelésnél, szórón, hajtásban egyértelműen hátrányosabb mint a hagyományos európai kialakitású fegyverek. Pont amiatt amit Viktor is írt.

Nemrég volt téma hogy milyen pontosságú fegyver alkalmas vadászatra. Most is azt mondom, ezt nem kell túllihegni. Csak azért nem érdemes drágább fegyvert venni, mert mondjuk 300m-en 10-15mm-el szűkebb a szórása. (a standard és a varmint CZ esetében ilyesmit tudok elképzelni)
Gyakorlatban egy keresztben álló rókán az eltalálandó felület nagysága -a példány nagyságától függően- 5-6cm x 10-12cm. Szerintem a forgalomban levő új puskák bármelyikével el lehet találni 200m-ről, megfelelő lőszerrel, lőpadból ekkora célt. Ettől kezdve már csak a lövőn múlik.


 Igen Igen Igen
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #441 Dátum: 2008. Július 17. - 13:28:46 »


Na ja... a legrosszabb, ha bal kézzel szeretjük fogni a cicit, P.Zoli Kartárs a tanú rá... Vigyorog

Hahó!
Hát a cicit és a ...cit én is jobb kézzel simogatom, egyedül a fegyvert fogom balbul! Bion
Naplózva
Shelby
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #442 Dátum: 2008. Július 17. - 13:46:51 »

Most konkrétan ott vagyok, ahol a part szakad. De legalább látom a végét!
Nagyon sokat segítettetek a véleményeitekkel, elgondolkoztatóak.....
Ahogy jan is írta, nagyrészt lesről fogok vadászni. Kivéve a mai délelőtöt, mivel kergettem a disznókat a kukoricában (kevés sikerrel).
Időközben kiderült, hogy vadásztársam jóbarátja akciózza a tikkát. Úgyhogy most alkudozás kezdődik....  Vigyorog Menő
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #443 Dátum: 2008. Július 17. - 14:29:56 »


Na ja... a legrosszabb, ha bal kézzel szeretjük fogni a cicit, P.Zoli Kartárs a tanú rá... Vigyorog

Hahó!
Hát a cicit és a ...cit én is jobb kézzel simogatom, egyedül a fegyvert fogom balbul! Bion

Én van hogy két ujjal, de van hogy két kéz is kevés... esete válogatja... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #444 Dátum: 2008. Július 17. - 17:01:21 »

Most konkrétan ott vagyok, ahol a part szakad. De legalább látom a végét!
Nagyon sokat segítettetek a véleményeitekkel, elgondolkoztatóak.....
Ahogy jan is írta, nagyrészt lesről fogok vadászni. Kivéve a mai délelőtöt, mivel kergettem a disznókat a kukoricában (kevés sikerrel).
Időközben kiderült, hogy vadásztársam jóbarátja akciózza a tikkát. Úgyhogy most alkudozás kezdődik....  Vigyorog Menő

Egy klaszissssal jobban szereted majd mint egy Varmint puskát, a többiek leírták már pár soron, de varmint fegyvert csak akkor érdemes megvenni ha ki tudod használni, vagyis inkább úgy helyes ha amatör szinten versenyezni szeretnél.

Mivel Wetzlar is beköszönt, így még egy márkát feldobnék, Voere Mauser Nyihi Bion

Az optikában megtaláltad az egyik legjobbat....
 Wave
Naplózva

Üdv End
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #445 Dátum: 2008. Július 22. - 00:14:04 »

Sziasztok!

A múlt hetet északon  "nyaraltam".
Egy kis ízelitő egy koppenhágai vadászboltból:
 Elképesztő a puskabőség, volt miből válogatni.
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #446 Dátum: 2008. Július 22. - 00:15:43 »

Egy kis finomság Wetzlarnak:
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #447 Dátum: 2008. Július 22. - 00:17:35 »

A dán vadászati múzeumban is voltak csemegék:
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Viktor
Vendég
« Új üzenet #448 Dátum: 2008. Július 22. - 07:05:04 »

Gyönyörű! Gyönnyörrrűűűű!!!! Taps
Naplózva
zsoma001
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7


« Új üzenet #449 Dátum: 2008. Július 22. - 19:01:51 »

üdv mindenkinek lene pár kérdésem remington 700asok közül melyik a legjobb fajta ?  és milyen távcsö ilene hozá?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... 981   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: