Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 221811 alkalommal)
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #540 Dátum: 2012. Május 05. - 21:57:32 »

Jó tett helyébe...
Én pedig megspórolom az államnak a nyugdíjadat... Ördög
Azért nem kell egyből a Dunának menni! Majd kapsz egy kis kölyök pezsgőt Öcsi!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #541 Dátum: 2012. Május 05. - 22:03:22 »

Azért nem kell egyből a Dunának menni! Majd kapsz egy kis kölyök pezsgőt Öcsi!
Drága barátom, nem a pezsgő fog pukkanni... Lő
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #542 Dátum: 2012. Május 13. - 14:57:58 »

Békési Zoltán - Csarnai Erzsébet - Házi Pálinka Főzés

http://data.hu/get/5108037/Hazi_Palinka_Fozes.zip
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #543 Dátum: 2012. Május 17. - 08:08:44 »

Van egy csomó törköly pálinkám, amit szeretnék ízesíteni. Egy nagyobb részéből majd dió pálinka készül, de bodza virág  is jó erre a célra  állítólag.
Valaki próbált már ilyent?
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #544 Dátum: 2012. Május 17. - 11:53:57 »

Szigorúan magánvélemény:
A jó törkölyön bármilyen ízesítés csak ront.
A rossz törkölyön meg nem javít, legfeljebb elleplezni igyekszik a hibáit, de ritkán sikerül.
Diólikőrnek alkalmasabb alapanyagnak tartok egy semlegesebb párlatot (pl. egy visszafogott ízvilágú almát), az alapból elég karakteres törköly át fog ütni bármilyen ízesítésen.
A törkölyben (mivel a "lé" már a cefrézés előtt lecsurgatásra került róla) bármely cefrénél magasabb arányban van jelen a gyümölcshéj, határozott ízével, illatával.  

Somát (gondolom rendszeresen olvassa ezt a rovatot) ezúton szeretném megkérni, hogy ha a körülmények engedik, próbálja meg idén a csicsókából a diólikőrt. Nagyon kíváncsi lennék a végtermékre. Jó kis párlat az tisztán is, de érdekelne, hogyan érik össze az alapíze a dióéval. Olyan érzésem van, hogy harmónikus itóka kerekedhet belőle.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #545 Dátum: 2012. Május 17. - 12:58:38 »

Szigorúan magánvélemény:
A jó törkölyön bármilyen ízesítés csak ront.
A rossz törkölyön meg nem javít, legfeljebb elleplezni igyekszik a hibáit, de ritkán sikerül.
Diólikőrnek alkalmasabb alapanyagnak tartok egy semlegesebb párlatot (pl. egy visszafogott ízvilágú almát), az alapból elég karakteres törköly át fog ütni bármilyen ízesítésen.
A törkölyben (mivel a "lé" már a cefrézés előtt lecsurgatásra került róla) bármely cefrénél magasabb arányban van jelen a gyümölcshéj, határozott ízével, illatával.   

Somát (gondolom rendszeresen olvassa ezt a rovatot) ezúton szeretném megkérni, hogy ha a körülmények engedik, próbálja meg idén a csicsókából a diólikőrt. Nagyon kíváncsi lennék a végtermékre. Jó kis párlat az tisztán is, de érdekelne, hogyan érik össze az alapíze a dióéval. Olyan érzésem van, hogy harmónikus itóka kerekedhet belőle.


Lajos! Szakértelmed előtt  Emelem.
Osztom véleményed! Törkölyből nem lesz jó a likőr, mert "átüt"!
A csicsókán én is gondolkodom, de tartok tőle, hogy az is visszabeszél a likőrből.
Pár literen mindenképpen kipróbálom.

Trója!
Ha nagyon sok van és nem tudsz vele mit csinálni, akkor el kell cserélni almára vagy potyóka szilvára és abból kell csinálni likőrt.
Végső esetben pedig a harmadik főzés jöhet szóba, mert akkor már sokat veszít az aromából.
De a legjobb az lenne, ha jövőre elhoznád a Fórumtalira.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #546 Dátum: 2012. Május 17. - 14:59:51 »

Szigorúan magánvélemény:
A jó törkölyön bármilyen ízesítés csak ront.
A rossz törkölyön meg nem javít, legfeljebb elleplezni igyekszik a hibáit, de ritkán sikerül.
Diólikőrnek alkalmasabb alapanyagnak tartok egy semlegesebb párlatot (pl. egy visszafogott ízvilágú almát), az alapból elég karakteres törköly át fog ütni bármilyen ízesítésen.
A törkölyben (mivel a "lé" már a cefrézés előtt lecsurgatásra került róla) bármely cefrénél magasabb arányban van jelen a gyümölcshéj, határozott ízével, illatával.  

Somát (gondolom rendszeresen olvassa ezt a rovatot) ezúton szeretném megkérni, hogy ha a körülmények engedik, próbálja meg idén a csicsókából a diólikőrt. Nagyon kíváncsi lennék a végtermékre. Jó kis párlat az tisztán is, de érdekelne, hogyan érik össze az alapíze a dióéval. Olyan érzésem van, hogy harmónikus itóka kerekedhet belőle.

Mézes pálinkának jó a törköly. Még a rossz törköly is. A méz sokmindent elfed, kisimít.
Diólikőrt csináljon az, akinek nem fagyott el a diója, és használjon hozzá almapálinkát.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #547 Dátum: 2012. Május 17. - 15:31:28 »

Almám nincs, törkölyöm van, ami nem is rossz, csak én nem szeretem! /15 év teljes alkoholmentesség után a saját főzésű -meg a nem saját főzésű- :eplpálinkákat megkostolgatom  Tasli/
Gondoltam bodza virággal kutyulok valamit,talán iható lesz!
Esetleg valaki, vagy a szomszédja, próbálta-kóstolta írjon róla pár sort!
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #548 Dátum: 2012. Május 17. - 15:44:44 »

Mézes pálinkának jó a törköly. Még a rossz törköly is. A méz sokmindent elfed, kisimít.
Diólikőrt csináljon az, akinek nem fagyott el a diója, és használjon hozzá almapálinkát.
A méz a teába való, nem a pálinkába! De ezt olyannak aki a hallevest is halászlénak nevezi, annak hiába magyarázom az ilyet!
Bár lehet, hogy a Te "halászlédon" a méz sokat javítana!  Röhög
A diófám nem fagyott el és még van egy kis gumicsizmám is, de ennek ellenére a csicsókából csinálok egy kis likőrt.
Szerintem a törköly az úgy jó, ahogy van! Már ha jó! Egy jó törköly aromáját nem tudod elvenni, de nem is kell, esetleg petróleummal lehetne.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #549 Dátum: 2012. Május 17. - 16:03:07 »

A méz a teába való, nem a pálinkába! De ezt olyannak aki a hallevest is halászlénak nevezi, annak hiába magyarázom az ilyet!
Bár lehet, hogy a Te "halászlédon" a méz sokat javítana!  Röhög
A diófám nem fagyott el és még van egy kis gumicsizmám is, de ennek ellenére a csicsókából csinálok egy kis likőrt.
Szerintem a törköly az úgy jó, ahogy van! Már ha jó! Egy jó törköly aromáját nem tudod elvenni, de nem is kell, esetleg petróleummal lehetne.
Nem baj, hogy nem értesz hozzá, csak ne dicsekedj vele... Tasli
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #550 Dátum: 2012. Május 17. - 20:35:08 »

Lajos! Szakértelmed előtt  Emelem.
 Törkölyből nem lesz jó a likőr, mert "átüt"!

 Nagyon  tévedsz  Édesapám !
 Boldog emlékű  üknagyanyám,  aki  báró Rhédey Baranyi  leszármazott volt és  még a nagy anyjától  tanulta a  dió  pálinka  receptjét,  csakis  törkölyből csinálta. Fogyasztotta  is, minden  nap 2 centet. Élt is 98 évet.
  Én is tanúsíthatom, hogy nem  érzik  át  az  íze. Igaz  csak  egyszer csináltam  törkölyből, mert utána nem  volt jó minőségű törkölyöm, azóta csakis  borpárlatból. Emelem
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #551 Dátum: 2012. Május 17. - 21:01:47 »

Nagyon  tévedsz  Édesapám !
 Boldog emlékű  üknagyanyám,  aki  báró Rhédey Baranyi  leszármazott volt és  még a nagy anyjától  tanulta a  dió  pálinka  receptjét,  csakis  törkölyből csinálta. Fogyasztotta  is, minden  nap 2 centet. Élt is 98 évet.
  Én is tanúsíthatom, hogy nem  érzik  át  az  íze. Igaz  csak  egyszer csináltam  törkölyből, mert utána nem  volt jó minőségű törkölyöm, azóta csakis  borpárlatból. Emelem

Akkor nem ugyanazt értjük törköly pálinka alatt. Én is ittam már törkölyből készült likőrt, én kiéreztem belőle.
Nekem így is ízlett, de nekem az egyik kedvencem a törköly, és inkább tisztán iszom.
Szerintem aki nem szereti a törkölyt az még jobban ki fogja érezni az alap ízt.
Bár lehet, hogy ha elég bitument teszel a likőrödben akkor az elnyomja, pláne, ha egy kis petróleummal is megfejeled. Ördög
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16591



« Új üzenet #552 Dátum: 2012. Május 17. - 21:49:32 »

Akkor nem ugyanazt értjük törköly pálinka alatt. Én is ittam már törkölyből készült likőrt, én kiéreztem belőle.
Nekem így is ízlett, de nekem az egyik kedvencem a törköly, és inkább tisztán iszom.
Szerintem aki nem szereti a törkölyt az még jobban ki fogja érezni az alap ízt.
Bár lehet, hogy ha elég bitument teszel a likőrödben akkor az elnyomja, pláne, ha egy kis petróleummal is megfejeled. Ördög
Attól, hogy olyan gumicsizmából főzöd a pálinkát amiben a rabszolgák a szőlőt taposták, még nem lesz törkölypálinka...
 Ördög Ördög Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #553 Dátum: 2012. Május 17. - 22:01:25 »

Attól, hogy olyan gumicsizmából főzöd a pálinkát amiben a rabszolgák a szőlőt taposták, még nem lesz törkölypálinka...
 Ördög Ördög Ördög

Hát akkó mibő?
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9988



« Új üzenet #554 Dátum: 2012. Május 17. - 22:53:58 »

Nagyon  tévedsz  Édesapám !
 Boldog emlékű  üknagyanyám,  aki  báró Rhédey Baranyi  leszármazott volt és  még a nagy anyjától  tanulta a  dió  pálinka  receptjét,  csakis  törkölyből csinálta. Fogyasztotta  is, minden  nap 2 centet. Élt is 98 évet.
  Én is tanúsíthatom, hogy nem  érzik  át  az  íze. Igaz  csak  egyszer csináltam  törkölyből, mert utána nem  volt jó minőségű törkölyöm, azóta csakis  borpárlatból. Emelem

A jó törkölynek nagyon intenzív alapzöngéje van. Igencsak függ a szőlőtől, mert egy Irsai Olivér nyilván tolakodóbb íz és illatvilág, mint mondjuk egy Veltellini.
Nem mondom persze, hogy ettől rossz lesz a likőr, csak jó eséllyel leuralja a diót.
A borpárlat már egészen más, az nagyságrendekkel semlegesebb párlatot ad.

Tavalyelőtt megmaradt fél liter, tokaji Hárslevelűből készült törkölyöm. Hozzáöntöttem két és fél liter saját desztillációjú pálinkához, ami szinte semleges tiszta szesz volt. Ebből készítettem a diólikőrt. Magam is éreztem benne a törkölyt, de amikor elvittem egy baráti társaságba és az egyik vájt nyelvű kóstoló rögtön azzal kezdte, hogy törkölyalapon készült, akkor megbizonyosodtam, hogy nem csak a tudatalattim dolgozik. 
Ismétlem: ettől még finom volt.

Azt hallottam a múltkor, hogy a pálinkák közül egyedül a törkölynek lúgos a kémhatása és ezért használják borkóstolókon fojtásnak. Nem tudom, igaz-e, lakmuszt papírt nem szoktam beledugdosni.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: