Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 83   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gím tarvad  (Megtekintve 258123 alkalommal)
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #555 Dátum: 2011. November 05. - 19:20:49 »

Kovi Ádi!   Emelem

Gratulálok a szép ünődhöz!  Igen
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #556 Dátum: 2011. November 05. - 22:58:48 »

Nyugalom Erik !
Szerencsére van elég kivétel is !  Igen

 Ördög  Vigyorog  Wave  Emelem
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #557 Dátum: 2011. November 06. - 10:04:13 »

Nyugalom Erik !
Szerencsére van elég kivétel is !  Igen

 Ördög  Vigyorog  Wave  Emelem

Én is úgy gondolom, sőt!
Senkit sem láttam volna, hogy itt gratulált egy infratávcsőhöz, és a kétszer hasbalőttekről is el szokták mondani a véleményüket..
Amíg ez így van, kit érdekel, hogy hányan gratulálnak?
Egyébként erős túlzásnak tartom ezt a gratulafórum gúnynevet.

Na mindegy, amúgy üdvözöl a Fricska Imre!
 Wave
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #558 Dátum: 2011. November 06. - 19:49:57 »

"Egyszerűen néhányunkkal együtt kevesli a szakmaiságot és fél,hogy a gratulák víz alá nyomják a szakmiságot!"

Időnként nem tudom eldönteni komolyan írsz e ilyet, vagy viccelsz? Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #559 Dátum: 2011. November 07. - 08:21:13 »


Időnként nem tudom eldönteni komolyan írsz e ilyet, vagy viccelsz? Fejvakarás


Vélhetően meséltem már egyik rendszeres vadászvendégemről, akinek három elvi Nobel díja van. Elolvasott minden fellelhető szakirodalmat a vadászat témakörében, szépirodalmat egy sort sem, mondván, hogy arra nincs ideje. Teljesen absztinens, de mindig kitart velünk hajnalig a valós kandallótűznél.
Egyszer egy ilyen késői órán feltette a kérdést a társaságunkban iszogató helyi állatorvosnak.
- Dezső, egyetlen fontos szakmai dolgot szeretnék kérdezni, erre sehol nem találtam adatot. Hány milliliter spermát fecskendez a fácánkakas a tyúkba, amikor megbubolja?
Dezsőn látszott, hogy hirtelen ő sem tudja eldönteni, hogy ez most poén, vagy komoly. Aztán válaszolt.
- Tudja a rosseb, Bandi. Elég, ha kokas' tudja.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #560 Dátum: 2011. November 07. - 08:29:13 »

Fiúk! Meg kell állapítanom,hogy nélkülem sokkal érdekesebb(vagy Hülyébb?) viták alakulnak ki.
Kisiklott a szerelvény!
Mindannyian tudjuk,hogy eluralkodtak a gratulák,de ennek nem kéne a szakmai beszélgetés(esetleg viták,melyek nem vérre mennek,nem ártanak senkinek,sőt szakmai fejlődést segítheti elő)rovására menni olyan mértékben,mint a fenti esetben,hogy veszekedés jelleget öltsön.


Már meg ne haragudj, de Te meg azzal veszed el az ember kedvét, hogy minden olyat, amit nem tartasz jónak, vagy tudományosan bizonyíthatónak lesöpörsz az asztalról.
Aztán - anélkül, hogy tudnád ki milyen gyakorlati tapasztalattal bír - odabújsz Karácsony Károly szoknyája alá, hogy Ő a RW-os bíráló, majd ő megmondja a tutit.
Magyarul m,i kis mezei magyarok kussoljunk, mert mi annyira azért nem konyíthatunk hozzá.
Nálam ez a meglehetősen fellengzős, kissé egoista hsz. végleg kiverte a biztosítékot, így aztán véleményem sincs többé a szarvas kérdésről.

Ezt csak azért írtam le - szándékosan nem belekeverve a gímet - hogy lássad mi is a helyzet, ugyanis nem elsősorban a "gratulák" miatt nem szólnak hozzá a topikhoz.
Olyanok, akik hidd el RW-os tagság nélkül is értenek a szarvashoz...és itt nem magamra gondolok!!!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11254


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #561 Dátum: 2011. November 07. - 09:46:30 »

Nem kell ezen összeveszni. Mindenki ért a szarvashoz,meg a focihoz és a kormányzáshoz a nőkről nem is beszélve. Mosolyog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #562 Dátum: 2011. November 07. - 10:21:24 »

Nem kell ezen összeveszni. Mindenki ért a szarvashoz,meg a focihoz és a kormányzáshoz a nőkről nem is beszélve. Mosolyog

Igen, mindenki ért hozzá, ezért esik "selejtezés" címén a 110 kg-os tehén, az 58 kg-os bikaborjú...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #563 Dátum: 2011. November 07. - 11:02:15 »

Igen, mindenki ért hozzá, ezért esik "selejtezés" címén a 110 kg-os tehén, az 58 kg-os bikaborjú...

Én nem tudom megérteni azokat, akik lőnek mindent gondolkodás nélkül. Minek vadásznak egyáltalán?! Mert abban baromi nagy élvezet lehet, hogy kiül lesre valahova, aztán az első vadat lövi ami kilép az erdőből. Kivéve persze a rókát. Azt mondjuk már el tudom képzelni, ahogy előadja, hogy "meglőttem a legnagyobb tehenet a csapatból". Nem mintha erre büszkének kéne lenni. De egy bikaborjúnál mivel dicsekszik??? Engem is elkap a remegés, mikor megjelennek a szarvasok, de mindjárt megnyugszom, amikor pl. a látási viszonyoknak "köszönhetően" nem tudom eldönteni, hogy melyiket kéne lőni.
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #564 Dátum: 2011. November 07. - 11:18:29 »

Én nem tudom megérteni azokat, akik lőnek mindent gondolkodás nélkül. Minek vadásznak egyáltalán?! Mert abban baromi nagy élvezet lehet, hogy kiül lesre valahova, aztán az első vadat lövi ami kilép az erdőből. Kivéve persze a rókát. Azt mondjuk már el tudom képzelni, ahogy előadja, hogy "meglőttem a legnagyobb tehenet a csapatból". Nem mintha erre büszkének kéne lenni. De egy bikaborjúnál mivel dicsekszik??? Engem is elkap a remegés, mikor megjelennek a szarvasok, de mindjárt megnyugszom, amikor pl. a látási viszonyoknak "köszönhetően" nem tudom eldönteni, hogy melyiket kéne lőni.

Mint tudjuk, nagy az isten állatkertje. Az egyik "legjobb" magyarázat a vezértehén meglövésére ez volt: azért lőttem meg, mert ez hozzta ki későn a rudlit, így ezután korábban fognak kijönni és könnyebb lesz lőni belőlük.

Sajnos ezt a mondatot sokan nem szokták érteni: nem biztos hogy jó ötlet egy 10 kg-os bikát borjúárban meglövetni.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #565 Dátum: 2011. November 07. - 12:55:06 »

Igen, mindenki ért hozzá, ezért esik "selejtezés" címén a 110 kg-os tehén, az 58 kg-os bikaborjú...

A testtömeg nem biztos, hogy jó támpont a selejtezésnél egész MO-t tekintve.
Svferiéknél, Horridoéknak 30+os borjak esnek.
Nálunk 50 és 60 körüliek ilyenkorra. (egy hete lőtt ÜNŐborjú 55 kg volt!!!)
Kérdem én akkor ne lőjünk egyetlen borjút sem, mert ekkorák?
Fégbock barátoméknál még ennél is nagyobb pár kg.-mal az átlagos testtömegük, ők se lőjenek?

Hasonló a helyzet szerintem mint az őznél.

Ki-ki van akadva 1-2 ember itt, amikor valaki feltesz olyan képet, amin rajta van egy 18-20 kilós suta.
Kérem tisztelettel, ha valamelyik társaságnak csak senyvedt, nyüzüge sz@r sutája van és ezeknek száma teljes mértékben kiteszi a tervet, ott abba kell hagyni a vadászatot!
Tetszik, nem tetszik mennyiségi szabályozás is van, nem csak minőségi.
Ebbe pedig bele fog esni 1-1 akár jó kiállású egyed is.
Ez pontosan olyan, mintha elkezdenénk szidni a nagyvadas társaságokat, hogy ugyan mit képzelnek magukról, hajtásokban miért lődözik agyon a kocákat, miért nem szelektálva vadásznak ott is.

Az 1-1 meglőtt 18-20 kilós sutánál, meg a hajtásban meglőtt kocánál sokkal nagyobb bajok vannak a mai magyar vadgazdálkodásban.
Milyen jó lenne ha az lenne a legnagyobb baj, hogy elesik 1-2 nagyobb suta, vagy borjú...
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #566 Dátum: 2011. November 07. - 14:54:42 »

Nekem nem azzal van bajom, ha kivesznek 1-1 jó képességű ünőt vagy sutát. Tegyék meg ott, ahol az állománynak ez nem válik kárára. De ahol mondjuk kevés a szarvas, vagy az őz és mégis lövik rögtön az elsőt, ami kiáll, mert kényszere van, vagy kell valakinek a konyhára, na azért az már nem egy normális hozzáállás. 
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #567 Dátum: 2011. November 07. - 15:49:56 »

Igen, mindenki ért hozzá, ezért esik "selejtezés" címén a 110 kg-os tehén, az 58 kg-os bikaborjú...


Természetesen igazad van, de azért a valóság az amit Wetzlar írt. Én úgy gondolom, a tarvad lelövés elsősorban ivararány szabályozás, és nem selejtezés. Természetes, az alapelvek, kiscsalád , vezértehén, stb, mindenki által ismert elvek maximálisan betartandók, de nagy baj van azon a területen, ahol 20 db borzas tehenet, vagy 30 db sovány fostos sutát lehet lőni. Ha az ember lát visszamaradt kicsi borjút, persze, válassza azt, de ilyenkor nálunk Tolnában az 58 kg-os bikaborjú nem lóg ki fölfelé a többi közül. Különösen csodálom azokat, akik évente tudnak lőni 5-6 db meddő sutát.  Kacsint Wave Wave Wave
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #568 Dátum: 2011. November 07. - 15:55:28 »

..............Különösen csodálom azokat, akik évente tudnak lőni 5-6 db meddő sutát.  Kacsint Wave Wave Wave

Hát ha nem is a klasszikus értelembe vett meddőt, de "meddő sutát" egyáltalán nem nehéz lőni még többet sem! Úgy van ez mint az egyedüli gida, csak ott előbb a sutát lövik ki mellőle! Itt  meg fordítva! Fejvakarás  Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #569 Dátum: 2011. November 07. - 16:05:24 »

Hát ha nem is a klasszikus értelembe vett meddőt, de "meddő sutát" egyáltalán nem nehéz lőni még többet sem! Úgy van ez mint az egyedüli gida, csak ott előbb a sutát lövik ki mellőle! Itt  meg fordítva! Fejvakarás  Mosolyog
hááát.... így persze igazad van.. Sam6 Kacsint
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
Oldalak: 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 83   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: