Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150229 alkalommal)
clint
Vendég
« Új üzenet #420 Dátum: 2014. Március 17. - 06:53:54 »

Kedves "ZSANDÁR"

Több előttem szóló is megírta már a tutit. Lehet, hogy ezt a vételt megszívtad. Néha van ilyen.
Ha az átmeneti kúpnál van kopás, azzal nem tudsz semmit csinálni, de lehet, hogy ha a csővégből elvágatnál egy kicsit, javulna a helyzet (ha ott a gond). De előtte nézd meg a szereléket, hogy meghúzott csavararok mellett nem- e fekszik fel kicsit valahol. Volt olyan (pont egy zasti szerelékkel) hogy levettük a távcsövet és ekkor vettük észre, hogy a szerelék meghúzott állapotban lötyögött a puskán. Kis igazítással orvosoltuk. Aztán nem árt, ha a cső és a tus közé befér egypapírlap, valamint a csövet az ágyazathoz rögzítő csavarok nem lazák. Ha még ezek után se hord jól semmilyen lőszerrel, akkor passzold el a fegyvert (de jó messzire)  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #421 Dátum: 2014. Március 17. - 06:55:53 »

Kedves "ZSANDÁR"

...Ha még ezek után se hord jól semmilyen lőszerrel, akkor passzold el a fegyvert (de jó messzire)  Emelem
Itt a fórumon van Eladnám... rovat. Biztos sikered lesz. Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
clint
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2014. Március 17. - 06:57:50 »

Itt a fórumon van Eladnám... rovat. Biztos sikered lesz. Vigyorog
az tuti  Röhög
Naplózva
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #423 Dátum: 2014. Március 17. - 08:13:41 »

az okozhat pontatlanságot hogy a szereléktalp a csavarokon túl le is lett ragasztva??
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #424 Dátum: 2014. Március 17. - 08:39:05 »

az okozhat pontatlanságot hogy a szereléktalp a csavarokon túl le is lett ragasztva??

Az nemigen, inkább, ha nincs és el tud mozdulni.

Azt mindenképpen zárd ki, hogy a cső valahol az ágyazáson érintkezzen, esetleg feszüljön.

Én levenném a távcsövet, és nyílt irányzékkal keresném azt a lőszert, amit jól hord a cső. (Ha minden kétséget kizáróan jó a felszerelés, akkor persze marad)

Ha biztos vagy a kézben, akkor feltámasztva elég, ha nem, akkor padból lőnék.

 Emelem

Azért még lenne kérdés:

- mennyi idős a puska, mennyi lövés ment ki belőle?
- az előző tulaj milyen lőszerrel, milyen szórásképet tudott lőni?
- ezt megmutatta-e a vásárláskor, saját kis kezével?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #425 Dátum: 2014. Március 17. - 09:14:24 »

ezekre a kérdésekre nem kaptam választ de a puska külsőre igen szép állapotú
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #426 Dátum: 2014. Március 17. - 09:22:53 »

ezekre a kérdésekre nem kaptam választ de a puska külsőre igen szép állapotú

Használt fegyver vásárlásánál ezek kardinális kérdések, főleg az utolsó!

- mennyi idős a puska, mennyi lövés ment ki belőle?
- az előző tulaj milyen lőszerrel, milyen szórásképet tudott lőni?
- ezt megmutatta-e a vásárláskor, saját kis kezével?

Akkor elég bátor vagy, ha ezek ismerete nélkül vásároltál.
 
Egy a probléma, hogy valószínűleg nem csak nézegetni szeretnéd a szép külső állapotát, hanem használni is.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
BalazsTamas
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 143


« Új üzenet #427 Dátum: 2014. Március 17. - 09:29:56 »

ezekre a kérdésekre nem kaptam választ de a puska külsőre igen szép állapotú

Tényleg minden megbántás nélkül , erre mondják:

BALEK

Én megpróbálnám amit Voldi mondott, simán nyílt irányzékkal ,ha akkor sem ad jó szórásképet vidd vissza az eladónak.
Tudod " Kívül juj - belül fúj " .
Ez a baj manapság, pedig nem az idősebb korosztályba tartozok ,hogy a világunkban a csillogásnak dőlnek be, nem az értéket nézik.

És tényleg ne vedd személyednek amit mondtam,ne legyen problémád a fegyverrel ,de legközelebbi vásárlásnál - hülyén hangzik - ,de légy bizalmatlan .

Tamás
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #428 Dátum: 2014. Március 17. - 10:26:24 »

Szigorúan az ÉN azaz a saját véleményemet és gondolkodás módomat írnám le , a tapasztalataim alapján fegyvervásárlással kapcsolatban .

 Elég sok fegyver megfordult a kezem... de nem veszek régi fegyvert ha egy mód van rá . Ja és occón nem nagyon van jó fegyver , mert amikor elkezdi használni az ember rájön , hogy akad , hogy nem pontos , hogy rossz a távcső stb . Ma már van annyi elérhető áru alap fegyver , hogy nem is értem azokat akik megvesznek egy régi fegyver , kirpróbálatlanul mert az eladó azt mondta , hogy űberf@sza .

Üdv az OGRE Emelem

 Emelem

Nem vitaindítónak szánom, és elfogadom a Te tapasztalatodat, de nekem pont ellenkező a véleményem.
Én még soha nem vettem új fegyvert, és nem is fogok.
Szerintem lehet olcsó(bba)n jó fegyvert venni. Persze ez az "olcsó" relatív, itt inkább a magyar hirdetési portálokon látható  Meglepődött árakra gondolok...
Abban egyetértek, hogy használt fegyvert alaposan, hozzáértőnek meg kell vizsgálni stb..

Nyilván "zsandár" esetében minden, már felsorolt hibalehetőséget át kell vizsgálni, de én már láttam olyat, hogy egy puska több (~8-9) különböző gyártmányú - típusú lőszert dobált és csak a sokadik kipróbált lett jó. - Ugye RZoli?  Kacsint

 Wave
 
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #429 Dátum: 2014. Március 17. - 12:56:19 »

Nem vitaindítónak szánom, és elfogadom a Te tapasztalatodat, de nekem pont ellenkező a véleményem.
Én még soha nem vettem új fegyvert, és nem is fogok.
No akkor vitatkozzunk... Ördög
Önmagában az, hogy egy fegyver régi és használt, még semmit nem mond el a kérdéses darabról.
Lehet egy 100 éves puska tökéletes és egy vadonat új is érhet egy kalap sz@rt.
Küldött már vissza kollégám új R93-as hibás csövet a gyárba, mert minden lőszert szórt (100 méteres távon bő 5 centi volt a legjobb, ugyan akkor az én 308-as csövem 2 centi alatt tudott produkálni), kiderült, hogy elbaxta a gép az átmeneti szakaszt a kamrában.
Volt kollégánál gyári hibás Tikka is, az is újként lett vásárolva és pár tucat lövés után cserélték garanciában, hasonló okok miatt.
De ugyanakkor számtalan öreg fegyver dolgozik a környezetemben hibátlanul.
Próba nélkül fegyvert venni viszont igen nagy lutri.....aztán vagy bejön,......vagy nem....
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
forester73
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2014. Március 17. - 17:23:34 »

Anti

Nem jól fejeztem ki magamat , az occó régi fegyverekre és azok új és occó alternatíváira gondoltam . Természetesen használt , akár régi fegyverek között is meglehet találni a jót , a szinte kifogástalan állapotut ,de alapos körültekintéssel és vizsgálattal szabad csak megvenni. Azért az új az új , de én egy kicsit renitens vagyok (szintetikus tus , rozsdamentes fém , magnum kaliber stb) . Azt azért a mai napig sajnálom , hogy öreg (már elhunyt) barátom 3006-os SAKO-ját és 12-es Merkeljét nem tudtam megszerezni , pedig szerintem többre nézte mint a feleségét . De azt most is állítom , hogy ismeretlen helyről használt , régi fegyvert venni , megfelelő körültekintés nélkül felelőtlenség , lutri .  Viszont a Csabus által leírtakkal is egyetértek , mert ember v. gép hiba nélkül nincsen , de és ez a fontos , hogy cserélték a portékát és azután a spori egyenesbe volt . De mi van zsandár olvtársal ha a cső a ludas v. mi van akkor (és nem szeretném az ördögöt a falra festeni) ha az új szerzeményedről (a 375) derül ki , hogy gond van vele v. fizetés előtt áttudtad nézni esetleg lőttél is vele ??? De ez csak okoskodás kívánom , hogy jó legyen és sok örömöd legyen benne .

Üdv az OGRE
Naplózva
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #431 Dátum: 2014. Március 17. - 19:22:04 »

ehet ide valahogy képet feltölteni mer lenne egy kettő a csőröl most már tuti hogy az a fos.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #432 Dátum: 2014. Március 17. - 19:31:18 »

ehet ide valahogy képet feltölteni mer lenne egy kettő a csőröl most már tuti hogy az a fos.

Hogyan töltsünk fel képet:

http://vadaszforum.net/forum/index.php/topic,242.0.html

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Stefi
Vendég
« Új üzenet #433 Dátum: 2014. Március 18. - 07:11:44 »

ehet ide valahogy képet feltölteni mer lenne egy kettő a csőröl most már tuti hogy az a fos.

Azt csodálnám ha a monitorról meg tudnánk mondani a cső minőségét. Ha igen akkor tényleg nagyon fo@ !  Meglepődött
Erre mifelénk vannak a vasúton jó kis egyenes szakaszok azon majd kikalapáljuk .   Ördög                                                 Emelem
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #434 Dátum: 2014. Március 18. - 08:14:50 »

De azt most is állítom , hogy ismeretlen helyről használt , régi fegyvert venni , megfelelő körültekintés nélkül felelőtlenség , lutri .  Viszont a Csabus által leírtakkal is egyetértek , mert ember v. gép hiba nélkül nincsen , de és ez a fontos , hogy cserélték a portékát és azután a spori egyenesbe volt . De mi van zsandár olvtársal ha a cső a ludas v. mi van akkor (és nem szeretném az ördögöt a falra festeni) ha az új szerzeményedről (a 375) derül ki , hogy gond van vele v. fizetés előtt áttudtad nézni esetleg lőttél is vele ??? De ez csak okoskodás kívánom , hogy jó legyen és sok örömöd legyen benne .

Üdv az OGRE
Emelem

A magam részéről felelőtlenségnek nem mondanám, de persze van rizikó benne.
Van egy elméletem ezekre a „zsákbamacska” vásárlásokra, ami eddig a gyakorlatban is bevált (kitől, mit, hogyan veszek).
Ráadásul csak olyan értékű puskát veszek, aminél egy esetleges bukta is belefér. De ha gond van vele, akkor se kuka.
Mióta "feltalálták" a fegyvermestert és a csőcserét, nem esek kétségbe. Megjegyzem, a fegyver hibája miatt még soha nem kellett csövet cseréltetnem (pedig megfordult már néhány puska az én kezemben is).
A hülyebogár miatt már többször…  Kacsint

Persze az ilyen vásárlásokat másnak nem ajánlanám (nem kell a konkurrencia  Röhög). Én így csinálom.

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: