Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 197769 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #780 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 10:25:14 »

Mi a baj a szárnyasokkal ?
Levesnek és sütve egész finomak ! Vigyorog
Naplózva
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #781 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 10:50:39 »

Mi a baj a szárnyasokkal ?
Levesnek és sütve egész finomak ! Vigyorog

Héját és társait még nem ettem Mosolyog
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #782 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 11:00:15 »

Héját és társait még nem ettem Mosolyog
Kánya pörkölt ? Stoel  Vigyorog
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #783 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 11:02:14 »

A vad felismeréssel és trófeabírálattal nem is lett volna gond, csak bekerült a szórásba egy két szárnyas dög Mosolyog  

Konkrétan mi? (Ha szabad tudni.)
Víziszárnyas?
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #784 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 11:25:36 »

Konkrétan mi? (Ha szabad tudni.)
Víziszárnyas?

Egy héja és egy karvaly volt amit nem sikerült.
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #785 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 11:27:13 »

Dög???  Fejvakarás
Lehet, hogy ilyen hozzáállással nem is árt, ha mész még egy-két kört, mire levizsgázol.
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Grus grus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 269



« Új üzenet #786 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 12:11:03 »

Dög???  Fejvakarás
Lehet, hogy ilyen hozzáállással nem is árt, ha mész még egy-két kört, mire levizsgázol.


Péter,maximálisan egyetértek! Igen

 Emelem
Naplózva

"Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem. Ősi harc ez, kutatási vágy, megfigyelés, tudásszomj, kalandkeresés, gyűjtési szenvedély, erdők, mezők, nádasok szeretete."
(Fekete István)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #787 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 12:25:56 »

Dög???  Fejvakarás
Lehet, hogy ilyen hozzáállással nem is árt, ha mész még egy-két kört, mire levizsgázol.

Nem akartam írni, de nekem is bökte a szemem.
Peti.  Igen  Emelem
Naplózva
Amras
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 24



« Új üzenet #788 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 12:39:35 »

Dög???  Fejvakarás
Lehet, hogy ilyen hozzáállással nem is árt, ha mész még egy-két kört, mire levizsgázol.

A hozásállással semmi probléma, személy szerint nem rajongok a madarakért, csupán csak ennyi. Van aki a macskát nem szereti van aki a kutyát nem szereti ennyi.
Nem kívánok a jövőben szárnyasokra vadászni, maradok az agyaggalambnál. Ettől függetlenül felismerem őket.
Az, hogy a vizsga így sikerült az csak is az én hibám és ezt teljes mértékben belátom, nem is hibáztattam senki mást.
A teljes anyagból tisztességesen felkészültem (egyénileg), kijártam apóssal vadászni nagyon sokat, így a nagyvad bírálata és az apróvad és víziszárnyasok nem is okozott problémát.
A ragadozó madarakra nem fordítottam elég időt.
 Stoel
Naplózva

A vadászat életforma, amely kötelez.
Régi igazság: vadászok nélkül nem lenne vad sem.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #789 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 12:45:25 »

Hát a szarvas meg az őz között is nagy a külömbség ! Ördög
Röhög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Pali85
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 545



« Új üzenet #790 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 13:39:53 »

Nem tudom, ki, hogy van vele, de nekem személyes igényem, hogy felismerjem a "vadászat mellékszereplőit" -Schmidt Egon után szabadon- és ha látok valami rovart, vagy növényt addig lapozgatom a határozókat, amíg legalább valami tágabb taxonometriai szinten el nem tudom helyezni őket. Nem azért mert muszáj, hanem mert bosszant, ha nem ismerem. Számomra a vízimadarak a mumusok, egyszerűen nem tudom fejből felismerni.
Naplózva
alengyel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 37


« Új üzenet #791 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 14:11:13 »

Üdv!  Emelem

Kalappal a vizsgához, ha tényleg komolyan veszed akkor nem lehet gond.
Viszont a miheztartás végett egy kis szösszenet amikor én vizsgáztam. Voltunk vagy 20-an és ebből csak 2 ember nem járt tanfolyamra akiknek nem is sikerült.
Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nincs esélyed, de biztos nehezebb a felkészülés egyénileg.
Majd tájékoztass róla, hogy milyen volt, és remélhetőleg a sikerről is beszámolhatsz.  Wave

Sziasztok!
Én júniusban vizsgáztam Szombathelyen. Ha jól emlékszem 44-en voltunk és 28-an elvéreztek. Volt aki a gyakorlatin, főként a koronglövészetnél, de leginkább a teszt és a képismeret volt szelektáló. A 44 induló közül én voltam az egyetlen aki nem járt tanfolyamra, de otthon minden szabad időm a tanulásra fordítottam. Aminek az lett az eredménye, hogy az írásbelin 1 pontot vesztettem, a többin pedig nem bírtam hibázni  Vigyorog A számomra kérdéses dolgokban kaptam segítséget ismerős vadászoktól meg a "googli" is sok mindenben segített! Úgyhogy önszorgalomból is sikerül, ha az ember úgy áll hozzá!
Remélem jövőre már vadászsikerekről is beszámolhatok Nektek. (Most a család új jövevényére kell fordítanom minden energiát és anyagi "felesleget", aki remélhetőleg épségben, egészségben hamarosan megszületik )
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #792 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 16:28:31 »

A hozásállással semmi probléma, személy szerint nem rajongok a madarakért, csupán csak ennyi. Van aki a macskát nem szereti van aki a kutyát nem szereti ennyi.
Nem kívánok a jövőben szárnyasokra vadászni, maradok az agyaggalambnál. Ettől függetlenül felismerem őket.
Az, hogy a vizsga így sikerült az csak is az én hibám és ezt teljes mértékben belátom, nem is hibáztattam senki mást.
A teljes anyagból tisztességesen felkészültem (egyénileg), kijártam apóssal vadászni nagyon sokat, így a nagyvad bírálata és az apróvad és víziszárnyasok nem is okozott problémát.
A ragadozó madarakra nem fordítottam elég időt.
 Stoel

Nem a vizsgával vagy a felkészüléssel van gondom, amíg az ominózus "dög" szót nem olvastam, sajnáltam is, hogy nem sikerült.

A hozzáállást úgy értettem, hogy igen furcsa egy vizsgára készülő vadászjelölt - de bármely vadász szájából is - azt hallani akármelyik vadra, hogy: dög! Én úgy gondolom, hogy aki így beszél a vadról, az lehet elméletben tökéletesen felkészült tanuló, lehet akár jó lövő, eredményes vadász is, de valami hiányzik belőle... És ha ezt soha nem veszi észre, ha soha nem érzi át, hogy az élőlénynek, a vadnak is tisztelet jár, akkor legfeljebb csak puskás ember lesz, de igazi vadász nemigen...

Örülnék, ha nem lenne igazam...

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
mokar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #793 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 20:07:08 »

A hozásállással semmi probléma, személy szerint nem rajongok a madarakért, csupán csak ennyi. Van aki a macskát nem szereti van aki a kutyát nem szereti ennyi.
Nem kívánok a jövőben szárnyasokra vadászni, maradok az agyaggalambnál. Ettől függetlenül felismerem őket.
Az, hogy a vizsga így sikerült az csak is az én hibám és ezt teljes mértékben belátom, nem is hibáztattam senki mást.
A teljes anyagból tisztességesen felkészültem (egyénileg), kijártam apóssal vadászni nagyon sokat, így a nagyvad bírálata és az apróvad és víziszárnyasok nem is okozott problémát.
A ragadozó madarakra nem fordítottam elég időt.
 Stoel
Üdvözlöm Amras !
Rajongani/nem rajongani pl: énekesekért, politikusokért kell.... Wave
Aki vadászni szeretne (és őn vadász szeretne lenni önként ) tudni kell felismerni a vadfajokat !
Vadászat = sok-sok gondoskodás, tisztelet és alázat a vadnak ! S.Peti Emelem
Naplózva

„Az senkit sem zavar, ha valaki nem talál, de senki nem tolerál egy veszélyesen lövöldözőt!”
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #794 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 20:10:07 »

Nem a vizsgával vagy a felkészüléssel van gondom, amíg az ominózus "dög" szót nem olvastam, sajnáltam is, hogy nem sikerült.

A hozzáállást úgy értettem, hogy igen furcsa egy vizsgára készülő vadászjelölt - de bármely vadász szájából is - azt hallani akármelyik vadra, hogy: dög! Én úgy gondolom, hogy aki így beszél a vadról, az lehet elméletben tökéletesen felkészült tanuló, lehet akár jó lövő, eredményes vadász is, de valami hiányzik belőle... És ha ezt soha nem veszi észre, ha soha nem érzi át, hogy az élőlénynek, a vadnak is tisztelet jár, akkor legfeljebb csak puskás ember lesz, de igazi vadász nemigen...

Örülnék, ha nem lenne igazam...

 Emelem

Szia Peti !
Talán a fiatalok idővel megtanulják tisztelni a vadat ha meghalják a sebzett nyúl ,őz vagy bármilyen vad "sírását" és átérzik a szenvedését .
Ha látják a vad haláltusáját akkor lesznek igazi vadászok ,mert ezt látni és érezni kell. Ezt internetről és tankönyvből nem lehet megtanulni !
Talán itt lenne sokak elvárása , hogy nem a fegyver elsütése a lényeg hanem a hatékonyság . Minél kevesebb szenvedése a vadnak .
Tehát ha valamelyik vadász társaság alkalmasnak tartja a vadász jelöltet vadász vizsgára akkor mehessen csak vizsgázni . De ez csak utópia .
Most bárki elmehet vizsgázni , de vadász kevés emberből lessz !
 Emelem
 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: