Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 197789 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #675 Dátum: 2013. Január 07. - 11:33:45 »

Ezt nem egészen így hallottam. Állítólag van "vadászgyárak" is, ahol tuti az "eredmény".  Vállat von

A zalai követelményeket pontosan le tudom írni, mert a lányom nemrég "vergődte" magát át rajta.

Szerintem akkor is helytálló, hogy ha felkészülsz mindegy mit kérdeznek
Elég szomorú, ha valaki úgy áll hozzá, hogy "nálunk nem szigorúak, így nem is készülök fel rendesen".

Ha valaki megtanulja és érti is amit tanult, akkor nem hiszem, hogy van olyan vizsgabizottség, ahol a szándékos buktatás a cél.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #676 Dátum: 2013. Január 07. - 12:43:34 »

Szerintem akkor is helytálló, hogy ha felkészülsz mindegy mit kérdeznek
Elég szomorú, ha valaki úgy áll hozzá, hogy "nálunk nem szigorúak, így nem is készülök fel rendesen".
Ha valaki megtanulja és érti is amit tanult, akkor nem hiszem, hogy van olyan vizsgabizottség, ahol a szándékos buktatás a cél.

Csak nem mindenki úgy gondolkozik, hogy megtanulom, hanem csak a papír kell. Amennyiben találkozol ilyen emberrel, akkor magad is tapasztalhatod az alapvető hiányosságokat. Érdekes lenne egy olyan statisztika, hogy hol milyen a "sikerszázalék".

Amúgy itt a képfelismerés a legnagyobb szűrő.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #677 Dátum: 2013. Január 07. - 16:49:00 »

Ezt nem egészen így hallottam. Állítólag van "vadászgyárak" is, ahol tuti az "eredmény".  Vállat von

A zalai követelményeket pontosan le tudom írni, mert a lányom nemrég "vergődte" magát át rajta.
Van két ismerősöm, akik a "tutira mentek" Fejér megyébe vizsgázni. Nem is tanultak, mert minek. Aztán jól meghúzták mindkettő - most már szerintük is "hál istennek". Ördög Anno nekem is felajánlotta egy illető, hogy majd lezsírozza a vizsgát. Inkább elmentem egy tanfolyamra, na meg  tanultam.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #678 Dátum: 2013. Január 07. - 16:55:14 »

Van két ismerősöm, akik a "tutira mentek" Fejér megyébe vizsgázni. Nem is tanultak, mert minek. Aztán jól meghúzták mindkettő - most már szerintük is "hál istennek". Ördög Anno nekem is felajánlotta egy illető, hogy majd lezsírozza a vizsgát. Inkább elmentem egy tanfolyamra, na meg  tanultam.

Akkor nem hüleségeket hallottam.  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
BHB
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #679 Dátum: 2013. Január 07. - 17:47:25 »

Tisztelt Mindenki!

Eddig légfegyverrel vadásztam angliában, főleg mezei nyúlra, így szerettem bele a vadászatba. Mikor hazajöttem megdöbbenve tapasztaltam, hogy itthon nem csak, hogy a légfegyveres vadászat tiltott  Woest, de a 7,5Joule feletti légfegyver már lőfegyver és fegyvertartási kell hozzá  Figyelmes olvasás. Viszont vadászni továbbra is szeretnék. Azt, hogy a vizsgát hogy tehetem le, azt már kiokoskodtam, viszont tapasztalt vadászok segítségét kérném a következőkben:
1. Nagyjából évente milyen költségekkel jár a vadászat itthon?
2. Ha megvan a vizsgám, fegyvertartásim, lővizsgám, vadászjegyem, akkor hol és hogyan tudok vadászni? Gondolom nem csak kimegyek a mezőre és durr..
3. Folytathatom-e a vadászatot a légfegyveremmel?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!!! Emelem
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #680 Dátum: 2013. Január 07. - 18:11:26 »

Tisztelt Mindenki!

Eddig légfegyverrel vadásztam angliában, főleg mezei nyúlra, így szerettem bele a vadászatba. Mikor hazajöttem megdöbbenve tapasztaltam, hogy itthon nem csak, hogy a légfegyveres vadászat tiltott  Woest, de a 7,5Joule feletti légfegyver már lőfegyver és fegyvertartási kell hozzá  Figyelmes olvasás. Viszont vadászni továbbra is szeretnék. Azt, hogy a vizsgát hogy tehetem le, azt már kiokoskodtam, viszont tapasztalt vadászok segítségét kérném a következőkben:
1. Nagyjából évente milyen költségekkel jár a vadászat itthon?
2. Ha megvan a vizsgám, fegyvertartásim, lővizsgám, vadászjegyem, akkor hol és hogyan tudok vadászni? Gondolom nem csak kimegyek a mezőre és durr..
3. Folytathatom-e a vadászatot a légfegyveremmel?

Előre is köszönöm mindenki segítségét!!! Emelem

Üdv!

Kezdem az egyszerűbb végén: légfegyverrel vadászható vafajra nem vadászhatsz.

Az első és második kérdés erősen összefügg. Ha van olyan ismerősöd, barátod, aki tagja valamelyik területes vadásztársaságnak, és téged saját vendégeként kivisz a területükre, akkor gyakorlatilag nem lesz más költséged, mint az utazás, a felszerelés (lőszer stb...).

Ha nincs ilyen ember, akkor minden vadászatot meg kell vásárolnod. Hogy az pontosan mekkora összeg, az attól függ mire, hol és mennyit akarsz vadászni. De ez a verzió semmiképp nem olcsó.
Naplózva
BHB
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #681 Dátum: 2013. Január 07. - 18:47:20 »

Köszönöm szépen!

Azt olvastam, hogy 15Joule feletti légfegyver már lőfegyvernek minősül. Ebben az esetben sem vadászhatok légfegyverrel? Technikai értelemben légfegyver, jogilag viszont már lőfegyver. Nos ismerősöm az itthon nincs sajnos. Nincsenek itthon olyan társaságok akiknél - mint mondjuk egy horgász egyesületben - közösen tartanak fent egy területet? Illetve hol tudok vadászatot vásárolni? Bocsánat, de nagyon nem ismerem az itthoni körülményeket.
Naplózva
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #682 Dátum: 2013. Január 07. - 19:21:11 »

Köszönöm szépen!

Azt olvastam, hogy 15Joule feletti légfegyver már lőfegyvernek minősül. Ebben az esetben sem vadászhatok légfegyverrel? Technikai értelemben légfegyver, jogilag viszont már lőfegyver. Nos ismerősöm az itthon nincs sajnos. Nincsenek itthon olyan társaságok akiknél - mint mondjuk egy horgász egyesületben - közösen tartanak fent egy területet? Illetve hol tudok vadászatot vásárolni? Bocsánat, de nagyon nem ismerem az itthoni körülményeket.

Szia!
Légfegyverrel akár lőfegyver, akár nem csak célba lőhetsz Magyarországon.
Van magyar vadászvizsgád, illetve vadászjegyed?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
BHB
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #683 Dátum: 2013. Január 07. - 20:52:49 »

Nos ez nagyon nem jó hír Szomorú Akkor fegyvert is vennem kell. Nincs engedélyem, sem jegyem, most fogom elkezdeni a járkálást, időpontot kérni a helyi kamaránál, de ha minden jól megy, pár hónapon belül meglesz. Ha jól tudom Budapesten havonta vannak vizsgák, úgyhogy "csak" be kell vágni a könyvet, na az már megvan. Esetleg ha már így fegyvertelenné váltam, valamilyen kezdő golyós puskát tud valaki ajánlani?
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #684 Dátum: 2013. Január 07. - 21:50:15 »

Nos ez nagyon nem jó hír Szomorú Akkor fegyvert is vennem kell. Nincs engedélyem, sem jegyem, most fogom elkezdeni a járkálást, időpontot kérni a helyi kamaránál, de ha minden jól megy, pár hónapon belül meglesz. Ha jól tudom Budapesten havonta vannak vizsgák, úgyhogy "csak" be kell vágni a könyvet, na az már megvan. Esetleg ha már így fegyvertelenné váltam, valamilyen kezdő golyós puskát tud valaki ajánlani?
Ha figyelmesen elolvasod a tankönyvet akkor sok olyan dolgot fogsz tanulni amitől az ember puskás helyett vadász lessz !
Ha még figyelmesebben elolvasod , megtanulod , hogy a vadászat "egy gyilkosság" amiért a vad életével fizet a te vadászatodért .
Ez egy kitünő sport ésszerű keretek között és kihívás . Tűrni , elviselni MEGBECSÜLNI kell a vadat . Megtisztelni és minél kevesebb szenvedést okozni !
Egyszóval "TANULNI" !
 Emelem
Naplózva
BHB
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4


« Új üzenet #685 Dátum: 2013. Január 08. - 00:13:55 »

Köszönöm, bölcs gondolatok! Előbb a könyv, ha megvan a vizsgám, ujra tanácsot kerek fegyver ügyében! Köszönöm mindenkinek!
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #686 Dátum: 2013. Január 08. - 07:34:36 »

Köszönöm, bölcs gondolatok! Előbb a könyv, ha megvan a vizsgám, ujra tanácsot kerek fegyver ügyében! Köszönöm mindenkinek!
Ráadásul van kifejezetten erre indított topik! Kacsint
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #687 Dátum: 2013. Január 29. - 18:10:10 »

Sziasztok!

Nem tudjátok, hol találnék információkat a német vadászvizsgával kapcsolatban?

Köszönöm!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #688 Dátum: 2013. Január 29. - 18:14:43 »

Sziasztok!

Nem tudjátok, hol találnék információkat a német vadászvizsgával kapcsolatban?

Köszönöm!  Emelem

Kérj segítséget Feketeerdőtől! Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Anyeska
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #689 Dátum: 2013. Január 31. - 10:01:56 »

Szervusztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy a jelenlegi vadászvizsgákon Az Állami Vadászvizsga tesztkérdései tankönyvből az 1335 db-os vagy az 1298 db-os kiadás él?
Továbbá hallottam olyat is, hogy március után nehezedni fog, csak azt nem tudom mely részei és miben.
Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: