Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászvizsga  (Megtekintve 197755 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #630 Dátum: 2012. Október 11. - 18:46:12 »

Ha mindened megvan , még aznap.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #631 Dátum: 2012. Október 11. - 19:14:40 »

 
Ha mindened megvan , még aznap.

Ez igaz! Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #632 Dátum: 2012. Október 11. - 20:12:37 »

Ha mindened megvan , még aznap.

Valamiért úgy érzem nem arra kaptam választ, amire kíváncsi vagyok.  Mosolyog  Vállat von

Arra volnék igazából kíváncsi, hogy először beviszem a papírokat a rendőrségre, majd kijönnek ellenőrizni a szekrényt és csak azután adják ki az engedélyt? ...vagy nem is jól tudom?
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #633 Dátum: 2012. Október 11. - 20:15:08 »

Valamiért úgy érzem nem arra kaptam választ, amire kíváncsi vagyok.  Mosolyog  Vállat von

Arra volnék igazából kíváncsi, hogy először beviszem a papírokat a rendőrségre, majd kijönnek ellenőrizni a szekrényt és csak azután adják ki az engedélyt? ...vagy nem is jól tudom?
Hát türelem !  Ördög Majd jönnek ! Ördög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11259


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #634 Dátum: 2012. Október 11. - 20:39:59 »

Valamiért úgy érzem nem arra kaptam választ, amire kíváncsi vagyok.  Mosolyog  Vállat von

Arra volnék igazából kíváncsi, hogy először beviszem a papírokat a rendőrségre, majd kijönnek ellenőrizni a szekrényt és csak azután adják ki az engedélyt? ...vagy nem is jól tudom?
Ha mindened megvan felhívod a lakóhelyed szerint illetékes fegyverügyest,megkérdezed mikor van bent. Ha oké az időpont bemész és rendezitek a papírmunkát. A szekrény ellenőrzése,ellenszenvesség vagy régi barátság és sok pálinka függvényében Ördög  1-től néhány napon belül mozoghat,de van akinél több időt vesz igénybe. Ha elkészült a jegyzőkönyv a nagyi sublótjáról, és befizetted az első puska után a 6000 Ft-ot,akkor a fegyverügyes kiadja a megszerzésit. Van akinek azonnal van akinek később.  Valahogy így.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #635 Dátum: 2012. Október 11. - 20:46:31 »

Valamiért úgy érzem nem arra kaptam választ, amire kíváncsi vagyok.  Mosolyog  Vállat von

Arra volnék igazából kíváncsi, hogy először beviszem a papírokat a rendőrségre, majd kijönnek ellenőrizni a szekrényt és csak azután adják ki az engedélyt? ...vagy nem is jól tudom?
Hát  igazából az első alkalommal valahogy két hónap lett . Rííí    Fejvakarás
Most már valahogy az évek és a sok kiló papír után könnyebb !! Vigyorog Vigyorog
 
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 11. - 21:10:13 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
krisaaaak
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 36



« Új üzenet #636 Dátum: 2012. Október 11. - 21:35:05 »

Sziasztok

Ha minden szükséges papír rendelkezésre áll, akkor mennyi időre várható, hogy a rendőrségtől magkapom az első fegyver megszerzésijét? Biztos vagyok benne, hogy ez "szerv-függő" is, de egy általános időintervallum biztosan van.


Köszönöm.


Üdv;
Dani
Szia!
30 napjuk van rá (ha jól tudom), nekem majdnem ki is használták ezt az időt. 2012 június végére lett meg minden papiros, és júli 26.-án kaptam meg a határozatot (egy pár nappal az után, mikortól is használt fegyvert csak friss műszakival...).
Bár lehet, hogy csak el voltak havazva!
Üdv
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #637 Dátum: 2012. Október 12. - 09:15:50 »

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.  Emelem

Ha tényleg max 30 nap az nagyon jó hír. Lefoglalóztam az első puskámat és természetesen szeretném minél előbb a szekrényemben tudni.  Vigyorog



Üdv;
Dani
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #638 Dátum: 2012. Október 12. - 11:05:50 »

A héten vizsgáztam lövészetből és döbbenten láttam, hogy mindenkit átengedtek. A golyós lövészeten a lőállásban kérdezte egy srác, hogy hova tegye a lőszert?
Volt aki a sörétes vizsga előtt nem lőtt még korongra sosem.

El vagyok képedve, hogy 1-2 hónapon belül ezek az emberek akár saját fegyverrel a kézben már (társas) vadászaton is részt vehetnek.

Talán felmerülhet a kérdés, hogy a vizsgabizottság mennyire volt a helyzet magaslatán, nem kéne önként feloszlatni önmagukat.

Az ilyen "érdekes" vizsgázók veszélyesek önmagukra és másokra is egyaránt.

Azok akik meg asszisztáltak a vizsgabizonyítvány "érdekes" kiadásához szintén "zenészek". Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #639 Dátum: 2012. Október 12. - 12:10:00 »

Talán felmerülhet a kérdés, hogy a vizsgabizottság mennyire volt a helyzet magaslatán, nem kéne önként feloszlatni önmagukat.

Az ilyen "érdekes" vizsgázók veszélyesek önmagukra és másokra is egyaránt.

Azok akik meg asszisztáltak a vizsgabizonyítvány "érdekes" kiadásához szintén "zenészek". Emelem

...és ez az elméleti vizsgán sem volt másképp. Mondjuk az, hogy nem tanult, legalább nem közveszélyes.
Naplózva
Tomika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 32


« Új üzenet #640 Dátum: 2012. Október 13. - 11:26:45 »

Talán felmerülhet a kérdés, hogy a vizsgabizottság mennyire volt a helyzet magaslatán, nem kéne önként feloszlatni önmagukat.

Az ilyen "érdekes" vizsgázók veszélyesek önmagukra és másokra is egyaránt.

Azok akik meg asszisztáltak a vizsgabizonyítvány "érdekes" kiadásához szintén "zenészek". Emelem


És igen valószínű, hogy az idei apróvad vadászaton már lőn fognak, mert ők azok, akiket nem érdekel semmi csak önös érdekeik.
Nem tudják a fegyvert kezelni biztonságosan, nem ismerik a vadászetikát, ellövik előled a fácánt(ha eltalálják), leguggolva várják a nyulat stb.
Disznóhajtásban meg össze-vissza lőnek és elhagyják a helyüket ( csak ellenőrizve az esetleges lövést)!!!!
Valamelyik vadászújságban olvastam a Szollár András cikkét, aki a legnagyobb problémának tartja, hogy erőltetik a 8 korongot, miközben az alapvető biztonságos fegyverkezelést  sem tanítják meg.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #641 Dátum: 2012. Október 13. - 12:25:58 »

... leguggolva várják a nyulat stb.
Nem értem mi ezzel a probléma! A C. Tabel A mindenes vadászkutya c. könyvében azt ajánlja a kutya behívásánál, hogyha nem akar hozzád jönni az eb, akkor guggolj le, ütögesd a térded! Lehet ezt a trükköt akarják alkalmazni a nyúl behívására is! Stoel Ördög
Naplózva
hahnbarna
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 347



WWW
« Új üzenet #642 Dátum: 2012. Október 13. - 22:47:39 »


Ha tényleg max 30 nap az nagyon jó hír.


Én is azt hittem, de indoklás nélkül még harmincat rádobhatnak. Hivatalosan. Nálam meg is tették, egyemaztakislelküket... De csak az elsővel várattak kicsit, a többi egy-két héten belül ment. Persze a tűkön ülés nekem is megvolt...  Nyihi Kitartás!

 Wave Emelem
Naplózva

Üdv,
Barna
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #643 Dátum: 2012. Október 14. - 19:28:26 »

Én is azt hittem, de indoklás nélkül még harmincat rádobhatnak. Hivatalosan. Nálam meg is tették, egyemaztakislelküket... De csak az elsővel várattak kicsit, a többi egy-két héten belül ment. Persze a tűkön ülés nekem is megvolt...  Nyihi Kitartás!

 Wave Emelem

Köszi, más úgy sem marad.  Vigyorog
Naplózva
Ace Ventura
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2



« Új üzenet #644 Dátum: 2012. November 13. - 23:43:20 »

Üdvözletem Mindenkinek!

Teljesen új vagyok a fórumon, de olvasni már régóta olvasom a topicokat. Ezt a témát találtam a legalkalmasabbnak, hogy feltegyem a kérdésem. Magamról annyit, hogy teljesen kezdő vagyok vadász témában, olyannyira, hogy most szeretnék tanfolyamra jelentkezni. A jogi hátteret, követelményeket ismerem, a vadászkamara oldalán található információkat végignéztem.
Sajnos tanfolyamokról viszonylag kevés információt találtam a neten. Ebben szeretnék segítséget kérni, ha valaki tudna esetleg javasolni jó tanfolyam lehetőséget Csongrád megyében, esetleg Szegeden (itt lakom). A szempontjaim szerint olyat keresek, ahol tanulni is lehet. ( nem "csak" a vizsga letétele lenne a cél)
Ha valaki tud segíteni, azt előre is nagyon köszönöm  Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: