Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210365 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #480 Dátum: 2010. Március 10. - 11:42:19 »

Ha belefogunk mindenképpen kell, hogy a teljes fórum "lakóközösség" véleményét tükrözze!
Ezért még mielőtt elkezdünk kéziratokat gyártani, én személy szerint kíváncsi lennék a fórum tagság szélesebb véleményére! Ez pont olyan kérdés amiben nem nagyon lehet "tartózkodni".... :Mosolyog
Nyílvá nem kötelező hozzászólni sem, de ha van vélemény ki vele! Kacsint
 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=0&na_step=30&t=9200058&na_order=

A "népszava"! Itt is vannak "érdekes"  vélemények!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #481 Dátum: 2010. Március 10. - 12:37:46 »

Ha belefogunk mindenképpen kell, hogy a teljes fórum "lakóközösség" véleményét tükrözze!
Ezért még mielőtt elkezdünk kéziratokat gyártani, én személy szerint kíváncsi lennék a fórum tagság szélesebb véleményére! Ez pont olyan kérdés amiben nem nagyon lehet "tartózkodni".... :Mosolyog
Nyílvá nem kötelező hozzászólni sem, de ha van vélemény ki vele! Kacsint
 

 Igen Igen

Engem duplán érint, mint sportlövő, 9-es parákat otthon tartó, jelenlegi alfaellenség..... bár van II.oszt osrszágos minősítésem.
Kérdés mi számít minősítésnek. Újabban már vannak lájtos, 10 lövéses, kétkezes versenyszámok, ahol nem nehéz meglőni.
Sportfegyver? Mire vonatkozik ez a szigorítás? Csak maroklőfegyverre, vagy kispuskára, nagyöbű sportpuskára, koronglövőfegyverekre is?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #482 Dátum: 2010. Március 10. - 12:43:40 »

Igen Igen

Engem duplán érint, mint sportlövő, 9-es parákat otthon tartó, jelenlegi alfaellenség..... bár van II.oszt osrszágos minősítésem.
Kérdés mi számít minősítésnek. Újabban már vannak lájtos, 10 lövéses, kétkezes versenyszámok, ahol nem nehéz meglőni.
Sportfegyver? Mire vonatkozik ez a szigorítás? Csak maroklőfegyverre, vagy kispuskára, nagyöbű sportpuskára, koronglövőfegyverekre is?
Akkor neked van mitől parázni... Fejvakarás
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Steve
Vendég
« Új üzenet #483 Dátum: 2010. Március 10. - 12:44:39 »

Igen Igen

Engem duplán érint, mint sportlövő, 9-es parákat otthon tartó, jelenlegi alfaellenség..... bár van II.oszt osrszágos minősítésem.
Kérdés mi számít minősítésnek. Újabban már vannak lájtos, 10 lövéses, kétkezes versenyszámok, ahol nem nehéz meglőni.
Sportfegyver? Mire vonatkozik ez a szigorítás? Csak maroklőfegyverre, vagy kispuskára, nagyöbű sportpuskára, koronglövőfegyverekre is?

No látod a te eseted egy ízig-vérig jó magyar logikai bukfenc.....! Meglepődött
A vadász fegyverek tartására a tv. szerint alkalmas vagy, DE a sport célú fegyverek terására már nem......,SŐT!!!!  A KÖZELLENSÉG!
De lehet, hogy a vadászfegyvereid miatt minősített alfaellenség..... Fej a falba Burn
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #484 Dátum: 2010. Március 10. - 12:54:29 »

Akkor neked van mitől parázni... Fejvakarás


Mitől?

Ha be kell vinni a klubba tárolásra, hát be kell. Mint írtam a minősítésem megvan és tag is vagyok 15 éve.
Amúgy is csak a marokfegyverekről lehet szó, a sportpuskáimat,  levizsgáztattam vadászfegyvernek......
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #485 Dátum: 2010. Március 10. - 12:57:00 »

Mitől?

Ha be kell vinni a klubba tárolásra, hát be kell. Mint írtam a minősítésem megvan és tag is vagyok 15 éve.
Amúgy is csak a marokfegyverekről lehet szó, a sportpuskáimat,  levizsgáztattam vadászfegyvernek......
Attól kell paráznod, hogy van parád... :Mosolyog
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #486 Dátum: 2010. Március 10. - 13:04:24 »

Mitől?

Ha be kell vinni a klubba tárolásra, hát be kell. Mint írtam a minősítésem megvan és tag is vagyok 15 éve.
Amúgy is csak a marokfegyverekről lehet szó, a sportpuskáimat,  levizsgáztattam vadászfegyvernek......
NO-NO!!!!
Biztos vagy Te abban, hogy akinek le kell adni a sport célra tartott marokfegyvert az tarthat otthon annál veszélyesebb vadászfegyvert? Itt még a törvény egy kis finomításra vár! Fej a falba
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #487 Dátum: 2010. Március 10. - 13:37:13 »

Az meg megint más kérdés, hogy a minősítési szinteket is évente határozzák meg, és a mostani másodosztályi szintet le lehet jövőre vinni a mostani 4. osztály szintjére akár, csak névleg maradna 2. , és ki van húzva a törvény méregfoga.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #488 Dátum: 2010. Március 10. - 15:59:25 »

Az oké hogy a társadalommal megpróbálnak beetetni valamit. Nekünk a torkunkon letolni még amit lehet.


DE mi van akkor ha jön egy külföldi és vadászni akar a törvények rá is vonatkoznak. Lobogtassa a pszihómókus papírját??? Ugyan már elmegy máshová, és honnan lesz pénz a társaságok fennmaradására?
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #489 Dátum: 2010. Március 10. - 16:00:29 »

Az oké hogy a társadalommal megpróbálnak beetetni valamit. Nekünk a torkunkon letolni még amit lehet.


DE mi van akkor ha jön egy külföldi és vadászni akar a törvények rá is vonatkoznak. Lobogtassa a pszihómókus papírját??? Ugyan már elmegy máshová, és honnan lesz pénz a társaságok fennmaradására?
Passssz... Vállat von
Külföldről idegbetegek is jöhetnek mészárolni.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9920



« Új üzenet #490 Dátum: 2010. Március 10. - 16:05:12 »

Passssz... Vállat von
Külföldről idegbetegek is jöhetnek mészárolni.
De ha itt vadásznak az itteni törvények rájuk is vonatkoznak.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #491 Dátum: 2010. Március 10. - 17:30:00 »

Üdv ! Alkotmányossági hiba , mert nem érvényesül az egyenlő bánásmódban való elbírálás  ,./ lehet nem pontos a meghatározás/ .,
Ugyanis ,ha egy vadász csak úgy használhatja magyarországon a vadászfegyvert ,ha megfelel a fegyvertartási tv.k.,,Vagyis pszichológiai alkalmassági 
vizsgálaton alkalmas ,.ha ez nem áll fenn ,akkor nem kap fegyvertartásí eng ,ergo nem is használhatja .Mivel a tv.betüje mindenkire érvényes kell .,hogy legyen külföldi vadásznak is a Magyar tv.rendeletnek -nek ,megkell felelni. Ha kivételt tesznek akkor ""egyenlő bánásmódban """ jog sérül.
Nem jól látom  ????   Fejvakarás Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #492 Dátum: 2010. Március 10. - 18:43:16 »

http://index.hu/belfold/2010/03/10/szigoritjak_a_fegyvertartas_szabalyait/
Ez már agymenés.... Rííí
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Steve
Vendég
« Új üzenet #493 Dátum: 2010. Március 10. - 18:47:39 »

Gyerekek!

Ha akartok foglaljatok légyszíves állást a hangunk hallatása/nem hallatása mellet ahogyan azt Voldi lentebb kifejtette!
Mert alapvetően nem az volt a kérdés, hogy felháborító-e ez a skandallum, hanem az, hogy az országos kamara lapítása, és a példaként felhozott Békés megyei kamara vérlázító kinyilatkoztatásával szemben szerinetm nekünk igen is ki kellene állni a sportlövők ilyenténképp való megbélyegzése és a jelenleg minket érintő tervezttel szemben!
Azon kellene elgondolkodnunk, hogy eme közösség képes-e együtt gondolkodni, szolidalitást vállani a sportolókkal?! Mert akár tetszik, akár nem a harmatos libafing sem választ tőle el bennünket vadászokat, hogy ránk is ránk huzzanak valami pont ilyen lehetetlen és ellehetetlenítő törvényt!
Természetesen kussolhatunk mi is az országos kamara példáját követve, de akkor ne is tartsunk a későbbiekben igényt arra a morális jogunkra, hogy véleményt alkotunk a saját sorsunkkat érintő kérdésekben!
Én nem tudom, hogy ennek a fórumnak mennyire van véleményformáló, esetleg bármit befolyásoló ereje, de ha kinyílvánítjuk a véleményünk valamilyen formában akkor már sokkal többet tettünk magunkért meg a sportolókért mint a vadászat országos vezetői.
Mondjuk annál nem nehéz..... Wave
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #494 Dátum: 2010. Március 10. - 18:54:19 »


Ezek beszari, kampány hajhász politikusok. Nincs semmilyen morális, és szakmai alapja ennek az ámokfutásnak....
Aljas , látens szavazt gyüjtés....szánalmas. Nem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: