Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210368 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #360 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 19:44:05 »

Sajnos én érzem ennek a visszásságát is, - mondjuk méregzöld kezekbe került törvénynyel-, egy hátra csúszott lövés!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #361 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 19:56:32 »

Biztosan a Ti eszetek jobban jár az enyémnél!
Az én döngölt kis agyammal úgy gondolom, egyértelműen az orvvadászatról, a tiltott eszközzel történt vadászatról/halászatról van szó, nem a törvényes keretek között történt sebzésről!
Ha egy hibás lövésért bárkit felelősségre lehetne vonni, akkor mindenki rács mögé kerülne aki levág egy baromfit, disznót, marhát, kivesz a vízből agy halat, vagy eltapos egy bogarat  stb.
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #362 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 20:17:44 »

 
És a növény evés ???  Ördög pl .ha bleharapunk egy burgonyába és utána csiráztatjuk ? Vetés után él tovább? Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #363 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 20:18:15 »

Biztosan a Ti eszetek jobban jár az enyémnél!
Az én döngölt kis agyammal úgy gondolom, egyértelműen az orvvadászatról, a tiltott eszközzel történt vadászatról/halászatról van szó, nem a törvényes keretek között történt sebzésről!
Ha egy hibás lövésért bárkit felelősségre lehetne vonni, akkor mindenki rács mögé kerülne aki levág egy baromfit, disznót, marhát, kivesz a vízből agy halat, vagy eltapos egy bogarat  stb.

Egy méregzöld esetében komolyan kell magyarázni a sebzést is. Nekik az sima állatkínzás. Ne legyen igazam!
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Egon
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 940



« Új üzenet #364 Dátum: 2009. Augusztus 26. - 22:21:51 »

Csak azt tudnám, mi a f...sz köze van ennek a javaslatnak, a javaslattevő vagyonnyilatkozatához? Fejvakarás Vállat von  Ez már szerintem betegség!  Vállat von
Van ebben az országban jó néhány ember, aki vadásznak vallja magát, még ennél is több jövedelemmel, és talán a fizetését is azért kapja, mégsem tesz semmit, nincs egy épkézláb gondolata.
Nekem édes mindegy, hogy ki, milyen színben foglalkozik a vadászok, helyzetével, de végre a sok negatívum után, van valami pozitív is.
 
Én a lényeget itt látom:
"Legfőbb Ügyészség álláspontja szerint a tiltott eszközökkel történt vadászat és halászat esetében a kínzás megállapításához nem kell igazolni, hogy az állat valóban szenvedett-e."
 
Ennek ismerete pedig egy új,  más lehetőséget is ad az orvvadászok/orvhalászok felelősségre vonásában! Két bűncselekmény több mint egy! Esetleg ez a jól fizetett Kamarának is eszébe juthatott volna!



Attila!

Lehet, hogy elkerülte a figyelmedet de a 361 hsz-ban van egy idézet a képviselő egyéb foglalkozásáról. Tehát ennek a tükrében nem a f...szozás a helyén való pláne nem tőled. Ja és ehhez semmi köze a színekhez, legalábbis számomra viszont ez a hozzászólásod alapján neked egyáltalán nem mindegy.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Augusztus 27. - 21:24:16 írta Sziju » Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #365 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 11:37:47 »

Ha egy hibás lövésért bárkit felelősségre lehetne vonni, akkor mindenki rács mögé kerülne aki levág egy baromfit, disznót, marhát, kivesz a vízből agy halat, vagy eltapos egy bogarat  stb.

A Lajtától nyugatra az (az Angol Királyi Állatvédelmi Egyesület (RSPCA), a világ legrégebbi és legnagyobb állatvédelmi intézménye ellenőrzi, hogy a vágóhidakra az állatokat kellő körültekintéssel és szenvedés nélkül szállították e és ott szintén szenvedés nélküli és méltóságában nem sértve veszik el az életét. Ha nem ezt találja akkor kezdeményezheti a vágóhíd bezárását és a büntetőjogi felelősségre vonást is.

 Ok rendben van ne szállítsák viz és kaja nélkül 70 fokos kamionban összezsúfolva őket , de Hogyan a fenébe lehet egy csirke nyakát méltósággal és szenvedés nélkül elvágni?   Emlékszem, hogy anno elég komoly vitákat kellett a miatt is folytatni, hogy a házi disznóölés  ( késsel ) az nálunk hagyomány és nem lehet rá az RSPCA elveit alkalmazni ( először elaltatni majd árammal kivégezni a disznót)
Innen jött az a dolog is, hogy a hollandoknál a vadlibákat elgázosították és nem lelőtték ( mert az fájdalmas)
De ott  kavartak a rókavadászat betiltása mellett is mert az a rókának aránytalanúl nagy testi és lelki szenvedést okoz.


Innen már tényleg nincs messze az, hogy a sebzés is állatkínzásnak minősül.

Lacusra utalva ( növények )
"Akkor lehetünk elégedettek, ha nem csak a hatóság, hanem a társadalom is egyértelműen elítéli az orvvadászatot, az orvhalászatot, a veszélyeztetett állatok, növények törvénytelen tartását", hívta föl a figyelmet Márkus Ferenc, a WWF Magyarország igazgatója a kampánynyitó rendezvényen. "

Eddig azt hittem csak vadkendert lehet törvénytelenül tartani de nem valószínű, hogy ők erre gondoltak volna.

De volt pld konferencia a  (8.) Nemzetközi Konferencia a Társállatok Jóllétéről 2006. október 25-27. Ljubljana, Szlovénia.


Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #366 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 11:50:03 »

Ehhez a hírhez csak egy kis adalék azokról a cuki, csini kis állatkákról, akiket olyan jó lenne  Ölel... Én személy szerint  Hány-ok az ilyentől.
Hozzászólások egy cikkhez.
http://www.borsonline.hu/forum.php?op=cikkhez&cid=23318
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #367 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 11:51:20 »

"veszélyeztetett állatok, növények törvénytelen tartását"

Ez együtt értendő. Tehát a védett/veszélyeztetett állatokra, növényekre vonatkozik. Bizonyos esetekben védett növény tartása is lehet törvénybe ütköző, ezt szerintem bővebben a Term. védelmi törvényben fejtik ki.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #368 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 12:02:41 »

Személy szerint úgy gondolom, hogy mindenkinek a saját háza táján kellene kezdeni a söprögetést. Aki naponta látja Pesten a mamikákat 38 kilós hordó-foxikat sétátaltatva, meg a kedves piros suzukis tulajt, aki behánnya a csomagtartóba az almot, oszt elengedi valahol a város alatt, akkor nem feltétlen ismételten és sokadszorra a vadászokkal kellene kezdeni a piszkálódást. A József Attilán láttam öregasszonyt toportyánt (!!!! ???) sétáltatni, mikor megláttam azt hittem seggreülök. Persze, igenis legyen megtorolva a hurkolás, no de azért azt szankcionálni, hogy a lövés elcsúszik... Ennyi erővel be kellene tiltani pl. a bőgést, mert bizony a bikának olykor sérülései keletkeznek. Nem?
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #369 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 12:16:47 »

Sziasztok

Jan :
Értem én csak a   Bion lemaradt. Minden esetre a logikája kicsit visszás. Ha van egy növény ami védett és a kipusztulás szélén van, akkor inkább örülni kellene annak, hogy van egy vagy több ember aki nevelgeti, védi ( tartja). Én így gondolom.
 Állat az más tészta mert ott elég nehéz ( sőt lehetetlen) megvalósítani a természetes életkörülményeket az esetek nagy részében.

Tomek:
Pár napja zöld ingben és zöld nadrágban vágtam keresztül az egyik városszéli lakótelepen.Meglepetésemre jópár anyuka és üldögélő nyugdíjas megszólitott, hogy a rókák miatt jöttem -e mert :
1.0 verzió megmutatják, hol lehet őket agyonlőni
2,0 verzió nehogy bántani merjem őket mert milyen kis cukik együtt játszanak a gyerekekkel.
Amikor kiderült, hogy nem az erdészettől jöttem ( szemmel láthatóen nem hitték el ), még akkor is kérdezősködtek hogy mit lehetne a rókák kiírtásával vagy megtartásával kapcsolatban tenni. Hihetetlen volt , hogy ezek a felnőttnek mondott emberek, milyen fokú tudatlanságot árultak el  magukról ( mindkét oldal). (Manapság amikor tényleg az engem érdeklő információk 70 % -a egy klikeléssel ingyen  elérhető. Fejvakarás
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #370 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 12:58:35 »

Üdv . Wave

 Én csak arra akartam utalni, hogy állatvédők ,zőldek stb. az egyik oldalon védik az állatokat. Miközben füre lépnek növényt esznek .Ja  és növényi rostból készült ruhát hordanak .Aki ennyire " zöld" az ne egyen semmit ami élö ,vagy szerves anyag  Ördög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #371 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 13:18:06 »


Pár napja zöld ingben és zöld nadrágban vágtam keresztül az egyik városszéli lakótelepen.


Egyetlen golyóérett panelt sem láttál?  Bion

Lehet, hogy a korral hülyülök, de egyre inkább hajlamos vagyok elhinni az összeesküvés elméleteket.
Nevezetesen azt, hogy mindez egy jól átgondolt világgazdasági stratégia része. Azé a folyamaté, amely jogszabályokon, médián keresztül ellehetetleníti a manufaktúrát és igyekszik MINDENT és MINDENKIT a multik hatáskörébe vonni.
Szünjön meg a kisvágóhíd. Lehetőleg úgy, hogy az a társadalom javára szolgáló intézkedésnek látszódjon, ezért olyan állatjóléti és higiéniai jogszabályokat alkottatunk, ami kis és közepes vállalkozás szintjén betarthatatlan. /ez a folyamat már befejeződött!/ Mindez nem elég, szünjön meg a háztáji vágás is, hogy a paraszt is kénytelen legyen a hipermarketben megvenni a húst. Szünjön meg egyáltalán minden, a "nagy futószalagot" elkerülő termelési és beszerzési csatorna, mert amíg ezek léteznek, addig lesz ember, aki különbséget tud tenni hús és cafrang, tej és fehér víz, kakaó és "reggeli ital", csirke és "ötvennapalattfelfújtszárnyashalliszt", kenyér és annak látszó tárgy között. Ha mindez megszünt, akkor olyan maszatot és annyiért teszünk az emberiség asztalára, amilyet és amennyiért akarunk.
Akciósan, mert akkor még boldogabb "pógár".


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #372 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 14:53:18 »

Sziasztok

Jan :
Értem én csak a   Bion lemaradt. Minden esetre a logikája kicsit visszás. Ha van egy növény ami védett és a kipusztulás szélén van, akkor inkább örülni kellene annak, hogy van egy vagy több ember aki nevelgeti, védi ( tartja). Én így gondolom.
 Állat az más tészta mert ott elég nehéz ( sőt lehetetlen) megvalósítani a természetes életkörülményeket az esetek nagy részében.



Ezzel csak az a baj, hogy ilyen "védettnövénymagot" nem lehet kapni a sarki közértben. A védett növények nevelgetése úgy kezdődik, hogy kimegy a pógár az erdőbe oszt kiás egy csomót. Hazaviszi, elpusztul mert nem neki való a talaj, a fényviszonyok, a mikroklíma stb...
A ruscus meg fogy, az erdei ciklámen is fogy...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #373 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 22:37:40 »

Persze, hogy nem lehet kapni mert a Közért Vállalatot 1994ben felszámolták az ABC/ Csemege lánccal együtt. Régen jártál már városban Bion Bion Bion Bion
 Most már van CBA meg olcsón gazdaságos  Tecsó, meg mösszijó Ósön meg a jóKora meg a zsarubolt (COOP)
Pár éve az egyik  szupermarketben árultak vmi védett orchideát.Volt belőle balhé ( ződek felplakonlták, áruház lánc kivonta, egy hét múlva az összes virágboltban lehetett venni) Tasli
Egyébként meg jogos amit írsz de elenőrzött keretek között lehetne néhány megszállottnak lehetőséget adni, hogy védett növényeket termesszen A hóvirágnál pld meg lehetett tenni mert azt a piac kikényszerítette.

Lajos amiről írsz annak azt elegánsan globalizációnak hívják.
 
Ui:

A Ruscus Hypoglossumnak van az egyik  legjobb  és legkifejezőbb  magyar növényneve Lövökónyelvű csodabogyó. Bion Bion Bion Bion ( bár ebben a formájában nem sokan ismerik ) Tasli
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #374 Dátum: 2009. Augusztus 27. - 22:38:55 »

No valahogy lemaradt egy egy betű  helyesen Lövökónyelvű csodabogyó
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: