Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210404 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1020 Dátum: 2012. Február 17. - 11:47:25 »

..Mert abban az értelmes könyvekben együtt tanították  Stoel...na ez az iskolapad, és a valós élet közt a különbség Nem szól szám
Már ne haragudj,de elég tré helyen tanulhattál...Milyen könyvben? A Vadásziskolában? Szerintem nem azzal van a gond.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1021 Dátum: 2012. Február 17. - 11:49:13 »

Néhány Vt. felkötheti a gatyáját.
"Az egyeztetésben részt vevő szervezetek a szakmai érvek elemzését követően arra jutottak, hogy a megerősödött állományú nyári lúd vadászata – szigorú szabályozás és gyakori felülvizsgálat mellett – lehetséges"
Vadászható tehát vadkár lesz bőven. Lőni azt majd megmondják, hogy hol, mikor, ki, stb.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1022 Dátum: 2012. Február 17. - 11:52:47 »

Néhány Vt. felkötheti a gatyáját.
"Az egyeztetésben részt vevő szervezetek a szakmai érvek elemzését követően arra jutottak, hogy a megerősödött állományú nyári lúd vadászata – szigorú szabályozás és gyakori felülvizsgálat mellett – lehetséges"
Vadászható tehát vadkár lesz bőven. Lőni azt majd megmondják, hogy hol, mikor, ki, stb.

Idáig nem csinált vadkárt? Csak azután csinálja,hogy rájött, vadászható?
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1023 Dátum: 2012. Február 17. - 12:33:46 »

Idáig nem csinált vadkárt? Csak azután csinálja,hogy rájött, vadászható?

Ami felkerül a vadászható vadak listájára az a vad. Ami kárt csinál az a vadkár. Ha nem vadászható, akkor a károkozása nem vadászatra jogosultat terheli.
Nem véletlenül került le róla a kárókatona.

Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1024 Dátum: 2012. Február 17. - 12:37:20 »

Ami felkerül a vadászható vadak listájára az a vad. Ami kárt csinál az a vadkár. Ha nem vadászható, akkor a károkozása nem vadászatra jogosultat terheli.
Nem véletlenül került le róla a kárókatona.

Tehát, amíg védett volt a nyári lúd, az állam fizette a vadkárt? Vagy a természetvédők?

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #1025 Dátum: 2012. Február 17. - 12:38:10 »

A nyári lúd eddig is "étkezési lúd" néven szerepelt , - - - mert az olasz nem merte elvinni ... !   Ördög Ördög Ördög

 Emelem
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1026 Dátum: 2012. Február 17. - 12:42:55 »

Tehát, amíg védett volt a nyári lúd, az állam fizette a vadkárt? Vagy a természetvédők?



Senki. A védett állat által okozott kárt az elszenvedő "benyeli". Ha nem viseli, kérheti a hatóság segítségét a továbbiak megelőzésében. (Lásd: hód!)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1027 Dátum: 2012. Február 17. - 12:44:10 »

Senki. A védett állat által okozott kárt az elszenvedő "benyeli". Ha nem viseli, kérheti a hatóság segítségét a továbbiak megelőzésében. (Lásd: hód!)

Én is így tudtam, de attól kárt még csinált szépen.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #1028 Dátum: 2012. Február 17. - 13:25:54 »

Én is így tudtam, de attól kárt még csinált szépen.

Nem mindegy ki fizeti a révészt.

Ha engednék rendesen vadászni, nem lenne számottevő kára. Szerintem. De ebből az írásból nem azt vettem ki.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1029 Dátum: 2012. Február 17. - 20:10:09 »

..Mert abban az értelmes könyvekben együtt tanították  Stoel...na ez az iskolapad, és a valós élet közt a különbség Nem szól szám


Már ne haragudj,de elég tré helyen tanulhattál...Milyen könyvben? A Vadásziskolában? Szerintem nem azzal van a gond.
Bocsánat ez így lett volna eredetileg,de amúgy meg mindegy...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1030 Dátum: 2012. Február 17. - 20:52:27 »

Nem mindegy ki fizeti a révészt.

Ha engednék rendesen vadászni, nem lenne számottevő kára. Szerintem. De ebből az írásból nem azt vettem ki.

Vaddisznót engedik rendesen vadászni, mégis van számottevő kára.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1031 Dátum: 2012. Február 19. - 09:28:54 »

"Lazítanák a fegyvertartás szabályait

A képviselők ezt követően (2012-02-20), várhatóan már az esti órákban kezdhetik el a fegyvertartás szabályain lazító kormánypárti javaslat tárgyalását. A Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Pintér Sándor belügyminiszter által jegyzett indítvány több könnyítést is tartalmaz a vadászok és a sportlövők szempontjából: a korábbi tiltás feloldását kezdeményezve engedélyezhetik például a házilagos lőszerszerelést és újratöltést azoknak, akik eredményesen elvégezték az ehhez szükséges tanfolyamot. "
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1032 Dátum: 2012. Február 19. - 09:32:16 »

"Lazítanák a fegyvertartás szabályait

A képviselők ezt követően (2012-02-20), várhatóan már az esti órákban kezdhetik el a fegyvertartás szabályain lazító kormánypárti javaslat tárgyalását. A Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Pintér Sándor belügyminiszter által jegyzett indítvány több könnyítést is tartalmaz a vadászok és a sportlövők szempontjából: a korábbi tiltás feloldását kezdeményezve engedélyezhetik például a házilagos lőszerszerelést és újratöltést azoknak, akik eredményesen elvégezték az ehhez szükséges tanfolyamot. "

"Úgy legyen!"
Ismered a viccet a korteskedő politikusokról, meg a paraszt bácsiról? "Én ezeknek már nem hiszek!"  Vigyorog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1033 Dátum: 2012. Február 19. - 09:36:01 »

"Úgy legyen!"
Ismered a viccet a korteskedő politikusokról, meg a paraszt bácsiról? "Én ezeknek már nem hiszek!"  Vigyorog

Nem is kell hinni, várjuk meg a végét!

Csak nehogy úgy járj aztán, mint az egyszeri párttitkár az állatkertben meglátván az elefántot: " -Márpedig ilyen állat nincs!"  kijelentésével.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #1034 Dátum: 2012. Február 19. - 09:37:45 »

Nem is kell hinni, várjuk meg a végét!

Csak nehogy úgy járj aztán, mint az egyszeri párttitkár az állatkertben meglátván az elefántot: " -Márpedig ilyen állat nincs!"  kijelentésével.

50 éve hallom, hogy csak egy kicsit várjak még a jóra!  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: