Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210365 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1005 Dátum: 2012. Február 15. - 13:11:48 »

Nincs valakinek jó kapcsolata kormánypárti képviselővel? Lehetne esetleg egy módosító javaslat az ügyben, hogy az fegyverorvosit és a jogosítvány orvosíját kössék össze.  Vállat von
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #1006 Dátum: 2012. Február 15. - 13:17:58 »

Nincs valakinek jó kapcsolata kormánypárti képviselővel? Lehetne esetleg egy módosító javaslat az ügyben, hogy az fegyverorvosit és a jogosítvány orvosíját kössék össze.  Vállat von

 Meglepődött Meglepődött Meglepődött  Te ilyenen gondolkozol, miközben tegnap az egyik Fideszes honpapa azt nyilatkozta, hogy szerinte ebben a kábítószeres világban, ahol ennyire terjed és ennyien használják, minden évben orvosi vizsgálatra kell küldeni a fegyvertartókat! Rííí
Naplózva
Gyui69
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #1007 Dátum: 2012. Február 15. - 13:39:08 »

Szerintem a honpapának /prof az öreg/ a zsebén járt az esze! Plussz bevétel, Úgyis szegény!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1008 Dátum: 2012. Február 15. - 18:51:35 »

Meglepődött Meglepődött Meglepődött  Te ilyenen gondolkozol, miközben tegnap az egyik Fideszes honpapa azt nyilatkozta, hogy szerinte ebben a kábítószeres világban, ahol ennyire terjed és ennyien használják, minden évben orvosi vizsgálatra kell küldeni a fegyvertartókat! Rííí

Nekem ennek a honpapának a NKA (hogy klasszikust idézzek!) jutott eszembe!
Ezen az alapon minden gépkocsivezető, veszélyes munkakőrben dolgozó, sőt minden ember naponta lehetne orvoshoz zavarni! Mert eddig ugyan nem fogyasztott semmit, de lehet, hogy holnaptól igen! Tényleg barmokkal van tele Országházunk! Vagy talán saját magából indult ki?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1009 Dátum: 2012. Február 16. - 19:02:04 »

"A Vidékfejlesztési Minisztérium által koordinált szakmai párbeszéd nyomán létrejött megállapodásban az MME mellett részt vettek az Országos Magyar Vadászati Védegylet, az Országos Magyar Vadászkamara, a WWF Magyarország, a Szent István Egyetem, illetve a Nyugat-magyarországi Egyetem képviselői is. A szakmai grémiumot a Magyar Természettudományi Múzeum, illetve a Magyar Tudományos Akadémia kutatóintézeteinek képviselői is segítették."



http://www.mme.hu/component/content/article/15-legfrissebb-hirek/1725-vedett-marad-az-ev-madara.html


Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #1010 Dátum: 2012. Február 16. - 19:12:00 »

Hát, ennyit jelent ha valaki felkészült, és meg tudja védeni az érdekeit!  Majd egyszer-talán?- a vadászati vezetőink is elérik ezt a szintet! :Mosolyog
Ha így haladunk pár év múlva, a fácán, a mezei nyúl, a balkáni gerle, ........sem lesznek vadászhatóak! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #1011 Dátum: 2012. Február 16. - 19:38:39 »

Hát, ennyit jelent ha valaki felkészült, és meg tudja védeni az érdekeit! 

Igen, Attila, ez a dolog kulcsa. Ha összevetem a Semjén-levelet szakmai, tartalmi szempontból az arra született válaszokkal, hát..., nem hajszálnyi a különbség. Nem így kéne ezt csinálni, hanem ésszel, megalapozott érvekkel.

(És az MME talán szerencsésebben választja meg a főkolomposait...)
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
harkazoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 284


« Új üzenet #1012 Dátum: 2012. Február 17. - 10:20:38 »

Hír a Fehováról:

http://www.agromonitor.hu/index.php/mezo/35-mezo/6511-presztizsrombolo-allatkinzok-hormonkezelt-zbakokra-rendeztek-fizets-vadaszatot-
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1013 Dátum: 2012. Február 17. - 10:22:57 »

http://tudomany.postr.hu/vadaszhato-a-nyari-lud-vedett-lett-a-menyet
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1014 Dátum: 2012. Február 17. - 10:31:53 »

Bocsánat,-látom,hogy már ugyanez a tartalom volt egyszer,csak elgondolkodtam az ott látható hozzászólásokon és így sikerült beszúrni ezt a linket... OOO
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1015 Dátum: 2012. Február 17. - 10:58:53 »



Semjén elmondta, egy évvel ezelőtt, ugyanitt, két dolgot hirdetett meg: egyfelől, hogy Magyarország ismét vadászati nagyhatalom legyen, másfelől, hogy visszaszerezzék a vadászat, a vadászok becsületét, s a társadalom különbséget tudjon tenni a puskás ember és az igaz vadász között.


"De te csak hidd, ha neked úgy jó
Hogy ez a vétkeseknek jár.
Milyen bíró dönti el
Hogy ki a bűnös és kinek is fáj?"

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1016 Dátum: 2012. Február 17. - 11:17:46 »

Akkor, nem lesz vadászható a szárcsa sem?
Illetve a Nyári lúd vadászidénye, megfog egyezni a két másik lúdéval, vagy " megszorítással" lesz vadászható ( "a megerősödött állományú nyári lúd vadászata – szigorú szabályozás és gyakori felülvizsgálat mellett – lehetséges" ) ?
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #1017 Dátum: 2012. Február 17. - 11:33:18 »

Akkor, nem lesz vadászható a szárcsa sem?
Illetve a Nyári lúd vadászidénye, megfog egyezni a két másik lúdéval, vagy " megszorítással" lesz vadászható ( "a megerősödött állományú nyári lúd vadászata – szigorú szabályozás és gyakori felülvizsgálat mellett – lehetséges" ) ?

A szárcsa, ha jól tudom, nem réce faj és nem is indokolt a védettsége sem. Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Forma4
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 543


Szivacs


« Új üzenet #1018 Dátum: 2012. Február 17. - 11:44:49 »

A szárcsa, ha jól tudom, nem réce faj és nem is indokolt a védettsége sem. Wave

..Mert abban az értelmes könyvekben együtt tanították  Stoel...na ez az iskolapad, és a valós élet közt a különbség Nem szól szám

Köszi a választ Emelem Vigyorog
Naplózva

A vadászvizsgám meg van,... nem azt jelenti, hogy vadász vagyok...csak a lehetőséget kaptam meg, hogy vadász...jó vadász válhassék belőlem !

...ha küzdesz, veszíthetsz...ha nem küzdesz, vesztettél !
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1019 Dátum: 2012. Február 17. - 11:45:21 »

A szárcsa az guvatféle, a nyárilúd meg lehet hogy monitoringos lesz?
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 [68] 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: