Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210376 alkalommal)
Viktor
Vendég
« Új üzenet #105 Dátum: 2008. Július 07. - 10:37:40 »

Kíváncsi lennék a körülményekre is...

Engem kicsit már fáraszt a sok felelőtlen ember.

Á'propos: emlékszik valaki a pit-bullos disznókínzókra? Megszüntették a nyomozást benne, nemrég kaptam kézhez a határozatot.

Taser!

Közérthetően: a videókból nem volt megállapítható az elkövetés ideje. Ilyenkor pedig azt mond, amit akar, hogy mikor készült. Nem akarok senkinek tippeket adni, ezért így fogalmazok: sok olyan állítása volt az illetőnek, ami nehezen cáfolható...

Ez van. Eleget húztam le a büntető igazságszolgáltatásban ahhoz, hogy tudjam: nem lett volna értelme a panasznak.
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #106 Dátum: 2008. Július 07. - 20:34:01 »

OK Koszonom.
 Kb sejtettem hogy valami ilyesmivel jonnek majd elo.
Ahogy nyilatkozott itt ott nem neztem ki belole ennyit. Gondolom volt aki kiokositotta.
 ( remelem az ugyvedje jol levagta penzzel,legalabb annyi veszteseg legyen a szemetladanak) Sorozat
Sztem is jol dontottel az ember tudja hogy mikor nincs ertelme mar erolkodni. Most persze nagy pofaja lesz, hogy ot nem birtak megfogni. Ez konnyelmuve teszi es elobb utobb hibazni fog. Lehet hogy nem az igazsagszolgaltatas fogja elkapni hanem a sajat kutyai, vagy egy jokepu diszno.
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #107 Dátum: 2008. Július 07. - 20:58:17 »

Ma kaptam ezt a levelet.
Talán (végre) történik már valami a mi érdekünkben is!!!!???

Kedves Vadásztárs!
 
Megjelent a 13/2001 KöM rendelet, mely néhány számunkra (is) fontos vadfaj behozatalával kapcsolatos szabályozást érint.
 
Mellékelem a rendelet szövegét, de megróbálom összefoglalni a lényegét a vadászható vadfajokra vonatkozóan:
- az alpesi zerge engedély nélkül behozható az országba (legális elejtését tudni kell igazolni)
- a barnamedve valamennyi alfaja behozható az országba (EU- n belül: CITES EU bizonylattal, egyébként CITES export-import engedéllyel)
- a siketfajd, nyírfajd, hófajd behozható (megszűnt a korábbi oktatási és / vagy közérdekű előírás) - de behozatali és tartási engedélyt kell rá kérni (császármadár továbbra sem hozható be legálisan!)
- az alpesi kőszáli kecske és a spanyol kecsék (beceite-, rondai-, dél-keleti spanyol, gredos) behozhatók - de behozatali és tartási engedélyt kell rá kérni.
 
Vadászüdvözlettel:
 
Paller Attila
VADÁSZUTAK KFT
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Huta
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88


« Új üzenet #108 Dátum: 2008. Július 08. - 19:45:59 »

Ez tök jó, bár sosem értettem ,hogy ha valaki legálisan, igazoltan, papirokkal alátámasztva, engedéllyel lő valamit egy adott országban, akkor mi a fészkes fenéért nm hozhatja haza? Mert itthon nincs ilyen állat vagy éppen védett? Nos, a behozónál jobban ellenőrzött forrásból biztos nem kerülhetne be az országba ilyesmi trófea....

Cserébe, úgy tűnik, a szalonkázásnak vége? Vagy csak kacsa?
Naplózva

Üdv:
Huta
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #109 Dátum: 2008. Július 08. - 21:48:36 »

No, azért nem eszik azt olyan forrón. Majd meglátjuk Rodics Katalinunk hány engedélyt ad meg...
Régen rossz az, amikor nálunk valamire engedélyt kell kérni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #110 Dátum: 2008. Július 09. - 16:17:50 »

No, azért nem eszik azt olyan forrón. Majd meglátjuk Rodics Katalinunk hány engedélyt ad meg...
Régen rossz az, amikor nálunk valamire engedélyt kell kérni...

Meg mennnnyi idő kellll néki egy papírhoz...... Nem szól szám
Naplózva

Üdv End
Viktor
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2008. Július 09. - 16:38:30 »

No, azért nem eszik azt olyan forrón. Majd meglátjuk Rodics Katalinunk hány engedélyt ad meg...
Régen rossz az, amikor nálunk valamire engedélyt kell kérni...

Pedig nem tagadhatják meg az engedély kiadását, ha a feltételek megvannak.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #112 Dátum: 2008. Július 11. - 19:31:27 »

Anyamedve és bocsa lábnyomát találták Aggteleken.
http://www.fn.hu/zold/20080711/emberre_is_tamadhat_aggteleki/
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #113 Dátum: 2008. Július 24. - 11:31:08 »

Olvasom a neten, hogy az osztrákoknál, az idén már a harmadik vadászt éri villámcsapás a magaslesen. Nem mondom, hogy gyakran, de kapott már el zuhéj engem is, kibekkeltem fent, pedig igencsak csattogott az istennyila.
Aztán nemrég volt szerencsém Dr.Berta, egy az erőterekről szóló előadásán résztvenni, hát azóta máshogy látom a villámot.
Mihelyt közeledik a zivatar, iszkiri haza. Vagy legalább is be a kocsiba.
Vélemények?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #114 Dátum: 2008. Július 24. - 11:36:54 »

A másik osztrák vadászati napihír, hogy egy vadászbérlő (mellesleg vadászati felügyelő) őzbakra lőtt, de helyette egy családi ház teraszajtaját durrantotta telibe. Természetesen tök részegen.
Baja nem esett senkinek szerencsére.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Sziju
Vendég
« Új üzenet #115 Dátum: 2008. Július 24. - 12:33:17 »

Szia Horrido!
"máshogy látom a villámot.
Mihelyt közeledik a zivatar, iszkiri haza. Vagy legalább is be a kocsiba."

Tavaly les sátorban ültem, mikor jött a vihar. Tudtam, hogy a kocsi nem fog tudni feljönni értem az agyagos meredélyen, ezért amikor már vízszintesen esett az eső, sátrat, széket otthagyva, íjjal a kézben, fejlámpával futottam le a hegyről. Kopogott a fejemen a jég, villámlott, bokáig ért a víz a csúszós úton. Törtek ki a fűzfák a pataknál. Én olyan vizes voltam, hogy a vendégház földszintjén le kellett venni az összes ruhámat, és beletenni egy lavórba, mert annyira folyt belőle a víz.
Még jó, hogy pasik nem voltak ott, csak a háziasszony.  Angyal

A kísérő vadász a páromért ment először, mert ő volt messzebb. Ő mobil lessel ment fel egy  fára. A szél derékba hajlította a fát, amin ült, repült egyet, az íjászles karfája fogta meg. Megpróbált gyorsan lejönni. Mire lemászott, már bőrig ázott. Az volt a mázlija, hogy a közelben volt egy ajtó nélküli, de még tetővel rendelkező présház, és oda be tudott menekülni. Onnan nézte végig, hogy a villám belecsap a magaslesbe, aztán a szél kidönti, és utána két sor beton oszlopos, kordonos szőlősort lefektet a földre.

Szóval nem veszélytelen dolog a vihar.
Vad úgysem mozdul, és ha az ember egy 6-8 méteres magaslesen ül a tábla szélén, vagy 14 kiló fémen, mobil lesen, puskával, vagy íjjal a kézben, akkor jobb, ha lemegy, és menedéket keres. Sem túl magasan, sem fémek közelében nem jó olyankor lenni. Ha jönnek az első széllökések, és villámokat látni távolban, akkor már el kell indulni lefelé. 
Ha vihar jön, vége a vadászatnak. :'(
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #116 Dátum: 2008. Július 24. - 12:42:21 »

Szóval nem veszélytelen dolog a vihar.
Vad úgysem mozdul, ... Ha vihar jön, vége a vadászatnak. :'(

Ez se szentírás, hogy a vad nem mozdul.

Egyszer mentünk ki készülődő vihar előtt. Engem egy vadásztárssal letettek egy fedett les mellett. A fedett lesre ült a vadásztárs, én elmentem egy kissé odébb lévő nyitottra. Talán negyed órát ültem, mikor elkezdtek az első kövér esőcseppek hullani. Gondoltam, hogy ennek a fele se lesz tréfa, úgyhogy iszkiri vissza a fedettre.
Ott aztán behúzott nyakkal figyeltük a vihart, és - mivel közben be is sötétedett - a villámok fel-felvillanó fényében lehetett látni a kopaszbúzában eszegető kondát.
Érdekes élmény volt, de visszagondolva a mai eszemmel ki se mennék...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #117 Dátum: 2008. Július 24. - 12:48:28 »

Olvasom a neten, hogy az osztrákoknál, az idén már a harmadik vadászt éri villámcsapás a magaslesen. Nem mondom, hogy gyakran, de kapott már el zuhéj engem is, kibekkeltem fent, pedig igencsak csattogott az istennyila.
Aztán nemrég volt szerencsém Dr.Berta, egy az erőterekről szóló előadásán résztvenni, hát azóta máshogy látom a villámot.
Mihelyt közeledik a zivatar, iszkiri haza. Vagy legalább is be a kocsiba.
Vélemények?

Ezidáig csak fedett lesek voltak a területen, egy-két vihart megúsztam a lesen kucorogva. Az új hivatásosunk viszont valamilyen oknál fogva csakis nyitott leseket épit, így aztán értelmetlenné vált az "esőben kitartani vagy menni" kérdés. Természetesen megyek ha jön az eső, nem az elázástól félek, hanem a felszerelés miatt. Ha valaki kiszámolja hogy mekkora a kár ha mindene totál elázik (keresőtávcső, puska-céltávcső, fényképező, telefon, néha távmérő is van nálam, stb...) akkor nyilvánvaló hogy menni kell.
A villámlás már csak a hab a tortán.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #118 Dátum: 2008. Július 24. - 13:03:42 »


Ez se szentírás, hogy a vad nem mozdul.


Tavaly, május elején a lesházból (igaz, nem viharban, csak folyamatosan hulló esőben) fél órás videófilmet készítettem a szórón szemezgető kondáról.
Sokkal előbb kijöttek, mint jó időben szoktak.
A villámtól én is nagyon félek, de csendes, csepergő esőben, fedett lesre szerintem érdemes felülni, mert a felázott talaj előbb mozdítja a disznót (giliszta).
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sziju
Vendég
« Új üzenet #119 Dátum: 2008. Július 24. - 17:13:57 »

Nem mindegy, hogy csendes eső, zápor, vihar, vagy jégeső, és az sem mindegy, mennyi ideig tart. Attól függ, mozdul-e valami. Az biztos, hogy sötétben, villámlásban nem igen lövöldözne senki, ha a lesét rángatja a szél, hullanak a fejére az ágak, még akkor sem, ha látna valami vadat.

A kidőlő fák, letörő ágak életveszélyesek is lehetnek, és a drága felszerelésnek is árthat a sok víz. Az alább emlegetett viharban derült ki, hogy a fejlámpám vízálló, aminek nagyon örültem, mert anélkül nem tudtam volna lejönni a hegyről sötétben, viharban. (Annak idején dühös voltam, hogy miért ad ki a párom ennyi pénzt lámpára.) Az irányzékom és az íjam csavarjai berozsdásodtak, a sportcipőm tönkrement.
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: