Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210387 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #780 Dátum: 2011. Március 24. - 17:34:09 »

"Ez a vadlétszám ma akadálya a természetszerű erdőgazdálkodásnak, a minőségi vadgazdálkodásnak, jelentős károkat okoz a mezőgazdaságnak, jelentős költségnövelő tényező az élet számos területén, egyik jelentős tényezője a közúti baleseteknek. Ezért nemzeti érdek a nagyvadlétszám apasztása.

--A túlszaporodott vadlétszám csökkentéséhez több és nagyobb terítékű vadászatra, van szükség. A vadlétszámot, mindaddig apasztani kell, míg a vadkár már elviselhetővé válik. Ennek meg kell teremteni az érdekeltségi rendszerét, igazgatási feltételeit."
 Meglepődött Kalapal Sorozat Rííí
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #781 Dátum: 2011. Március 24. - 20:15:11 »


 Fejvakarás



A cikk első mondata azért biztató.
"Viszonylag nagy létszámú, több mint 30 fős társaság gyűlt össze..."
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #782 Dátum: 2011. Március 24. - 20:16:43 »


"elő kell segíteni, hogy több magyar vadász legyen Magyarországon, könnyebben lehessen fegyverhez jutni, fegyvert tartani, képzésekkel elő kell segíteni, hogy többen szerezhessenek vadászvizsgát."

Én inkább ezen hördültem föl...  Fejvakarás

Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #783 Dátum: 2011. Március 24. - 20:37:45 »

Én igazából semmi olyat nem találtam a cikkben, amit valahol már ne hallottam volna. Azért linkeltem be, mert azt reméltem, hogy segítetek eldönteni, hogy ezeknek a meg nem nevezett szervezeteknek milyen befolyása lehet, mire lehet számítani, ha kitartóan ismételgetik a tételeiket.
Máskülönben meg ebben az országban 30 fő már sok is, ennél jóval kisebb klikkek is ki tudnak brusztolni olyan dolgokat, amik átmennek, vagy mindennek a tetejébe még esetleg az alkotmányban is benne lesznek.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #784 Dátum: 2011. Március 24. - 20:49:09 »

Kisebb klikkek?
Egy javaslat is elég, csak nem mindegy ki mondja! OOO
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #785 Dátum: 2011. Március 25. - 07:18:17 »


 Fejvakarás

..."A jelenlegi vadásztársasági rendszert fel kell számolni. Meg kell teremteni a vadgazdálkodás egyéni és anyagi felelősségrendszerét. A vadgazdálkodói jogot megfelelő végzettséggel és anyagi biztosítékokkal rendelkező magánszemélyek és gazdasági társaságok kaphassanak. Ez a jog visszavonható legyen."

Teljes cikk:
http://www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=27019&PHPSESSID=8c61017b1bb704687c9410af8b518cce



Szerintem nem eszik ilyen forrón a kását. Túl sok igen nagy tiszteletnek örvendő kékvérű szereti a mufloncsigát, meg a dámlapátot  Ördög
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #786 Dátum: 2011. Március 25. - 09:36:15 »

"elő kell segíteni, hogy több magyar vadász legyen Magyarországon, könnyebben lehessen fegyverhez jutni, fegyvert tartani, képzésekkel elő kell segíteni, hogy többen szerezhessenek vadászvizsgát."

Én inkább ezen hördültem föl...  Fejvakarás



Miért baj ez?
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #787 Dátum: 2011. Március 25. - 09:42:14 »

Miért baj ez?

Talán mert a mennyiség a minőség rovására megy...  Ördög
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #788 Dátum: 2011. Március 25. - 09:45:47 »

Talán mert a mennyiség a minőség rovására megy...  Ördög

Mit lehet még ezen a "minőségen" rontani?  Fejvakarás
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #789 Dátum: 2011. Március 25. - 09:51:34 »

Mit lehet még ezen a "minőségen" rontani?  Fejvakarás

Csak hogy a médiában legjobban preferáltat említsem:
többszörösen annyian lövöldözik egymást (vagy minket) meg vadászatokon, mint most.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #790 Dátum: 2011. Március 25. - 09:58:26 »

Csak hogy a médiában legjobban preferáltat említsem:
többszörösen annyian lövöldözik egymást (vagy minket) meg vadászatokon, mint most.

Nem értem. Azt akarod mondani, hogy ha több vadász van, többen lövik agyon egymást? Mert, ha igen, akkor vitatkozhatnánk ezen.
Ha így lenne a rendőrség 90%-át le kéne szerelni, mint a legfelfegyverzettebb dilettáns csoportot. Vagy az egészet.
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #791 Dátum: 2011. Március 25. - 10:10:02 »

Ezek a jóembereket nemigen érdekli maga a vadászat, mert az tőlük idegen. Azt valamiféle vadmennyiség karbantartói funkciónak gondolják, ezért akarják azt átadni annak az érdekcsoportnak, aki a vadászat jelenlegi, és elsősorban erkölcsi (lelki) válságát idézte elő, így azért felelősnek tekinthető. A vadászatot árunak tekinti, ami megvásárolható, és annak összes egyéb sallangját legszívesebben elfelejti, mert csak nyűg.
(Tisztelet a mindig jelen levő kivételeknek.)
Ez viszont senkit sem érdekel, és ezért pontosan illeszkedik a nagy büdös világfolyamatba.
Mi annyit tehetünk, hogy nem állunk ebbe a sorba, akkor sem, ha ezért elvesztjük a vadászati lehetőségeinket, aminek - amennyiben ez a folyamat tovább zajlik - elég nagy a valószínűsége. Az EU-ban is meglehetősen nagy vadászat ellenesség tapasztalható. ami még rátesz egy lapáttal.
Én úgy gondolom, hogy ez ellen a jelenség ellen csak alulról építkezve lehet valamit tenni, kis mikroközösségek szintjén és elsősorban vadászati kultúrával. Aztán, ha szerencsénk van, ez majd szétsugárzik és talán hatással lesz a tágabb környezetünkre is. Nincs más út, felül mindent rombolnak, példának okáért ilyen idióta - szerintem sugallott - javaslatokkal, aminek súlya szerintem pillanatnyilag egyáltalán nincs, de hivatkozási alapot teremt, és ezt sokkal nagyobb gondnak tartom.
Nagyon remélem, hogy néhány pontban nincs igazam.
L.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #792 Dátum: 2011. Március 25. - 10:14:58 »

"Mi annyit tehetünk, hogy nem állunk ebbe a sorba, akkor sem, ha ezért elvesztjük a vadászati lehetőségeinket, aminek - amennyiben ez a folyamat tovább zajlik - elég nagy a valószínűsége."

Igen, de azon elgondolkoztál-e, hogy a nem vadászó vadász "vadász"-e egyáltalán, bármennyire etikus is? Na meg könnyű úgy etikusan vadászni, ha nem vadászik az ember!
Naplózva
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #793 Dátum: 2011. Március 25. - 10:29:40 »

"Mi annyit tehetünk, hogy nem állunk ebbe a sorba, akkor sem, ha ezért elvesztjük a vadászati lehetőségeinket, aminek - amennyiben ez a folyamat tovább zajlik - elég nagy a valószínűsége."

Igen, de azon elgondolkoztál-e, hogy a nem vadászó vadász "vadász"-e egyáltalán, bármennyire etikus is? Na meg könnyű úgy etikusan vadászni, ha nem vadászik az ember!

Én úgy gondolom, hogy nem a puska és a tevékenység teszi a vadászt (ezért nincs is igaz vadász, csak igaz ember, aki akkor is az, mikor üzletet köt, meg akkor is, ha történetesen vadászik). Etikusan, vagy nem úgy  vadászni roppant könnyű. Máshogyan nem is lehet, csak úgy, ahogy az emberből "jön". Nem lehet fogvicsorgatva etikus az ember.
Azt kellene belátnunk, és halálosan komolyan vennünk, hogy nem mindegy mit, és hogyan tesz az ember, mert a tevékenység, és a közben előálló lelkiállapot sokkal több annál, ami közvetlenül tapasztalható. Minden tettnek és gondolatnak rendkívül komoly ereje van, na mit gondoltok, miért olyan fontos a médiák fölötti hatalom?
Üdv.
L.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #794 Dátum: 2011. Március 25. - 10:42:12 »

na mit gondoltok, miért olyan fontos a médiák fölötti hatalom?
Üdv.
L.
A média a legjobb eszköz a birkaterelgetésre...!
 Karl
Naplózva
Oldalak: 1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: