Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210376 alkalommal)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #735 Dátum: 2011. Március 05. - 10:30:24 »

"A helyi hírportál értesülése szerint pénzügyi gondok állhatnak a tragédia mögött, és a házaspár több órán keresztül veszekedett, mielőtt a végzetes lövések eldördültek volna. A tragédia negyed négy körül történt."

A tegnap esti híradó szerint 1-1,5 liter pálinka is bejátszott, így már más a fekvése a dolognak... Talán egyszer majd ez a szerencsétlen gyermek elmondja az okokat, ha egyáltalán egy ilyen sokk után még beszél valaha. Szomorú

A nyilatkozó kriminálpszichológus épp azt kezdte taglalni, hogy a "fegyver csak egy eszköz volt...", de itt a vágó ügyesen nyisszantott egyet, így a mondat befejezését már soha nem tudjuk meg.  Vállat von
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Tatuska
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 136


Vadász


« Új üzenet #736 Dátum: 2011. Március 07. - 21:02:13 »

szomorú történet:

http://index.hu/bulvar/2011/03/07/vemhesvaddiszno-armageddon_a_pilisben_tizenegy_aldozattal/

 Rííí  Woest
Naplózva

"Én vagyok a természet lelke, ki életet ad az Univerzumnak - Luna (kelta HoldIstennő) "
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #737 Dátum: 2011. Március 19. - 17:49:10 »

Semjén: Visszaállítjuk a vadászat presztízsét!    
Írta: Hírszerkesztő 

 
2011. március 17. csütörtök, 12:28
visszaállítjuk a vadászat presztízsét Dr. Semjén Zsolt, az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöke, hazánk miniszterelnök-helyettese nyitotta meg a 2011-es FeHoVá-t, ahol bejelentette: megkezdték a magyar vadászat presztízsének visszaállítását!

Elérték, hogy a tervezett ár feléért lehessen hozzájutni a vadjelölő krotáliákhoz, de az orvvadászat és orvhalász visszaszorítására is komoly lépéseket tettek. Semjén Zsolt a megnyitón elmondta, sikerült azt is elérniük, hogy a Vidékfejlesztési Minisztérium meghosszabbítsa a szalonka-monitoringot.

„Őszre új fegyvertörvényt nyújtunk be, amelynek köszönhetően a jövőben nem fogják vegzálni a vadászokat” – jelentette be Semjén Zsolt, amit hatalmas tapsvihar követett a közönség soraiból. További eredmény, hogy eltörölték azokat a szabályokat, melyek tiltották a vadászfegyverek reklámozását a televízióban, újságokban.

A miniszterelnök-helyettes közölte; létrehozzák a Országos Magyar Vadászati Múzeumot is, melynek a Hatvani Kastély adhat majd helyet. A központi kiállítás mellett több térségi múzeum és kiállítás megnyitását is tervezik, hogy az adott tájra jellemző vadakat, vadászati kultúrát is bárki megismerhesse.

Az országos tárlatban helyet kapnának a legnagyobb magyar trófeák, a leghíresebb magyar vadászok hagyatékának egy része, de az íjtól a puskáig a vadászfegyverek is. Bemutatnák hazánk és a világ vadásztájait is, de vadászattal kapcsolatos művészeti alkotások is kerülnének ide.

A vadászat presztízsét vissza kell állítani, defenzívából offenzívába váltani! – jelentett ki Semjén Zsolt. Hangsúlyozta; mindez csak úgy lehetséges, ha azok a művészek, „híres emberek” is vállalják vadász mivoltukat, akiknek szava számít az országban.

Forrás: Gazdakör / Gribek Dániel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #738 Dátum: 2011. Március 19. - 19:15:00 »

Semjén: Visszaállítjuk a vadászat presztízsét!    
A vadászat presztízsét vissza kell állítani, defenzívából offenzívába váltani! – jelentett ki Semjén Zsolt. Hangsúlyo
zta; mindez csak úgy lehetséges, ha azok a művészek, „híres emberek” is vállalják vadász mivoltukat, akiknek szava számít az országban.
Forrás: Gazdakör / Gribek Dániel

"presztízs (francia = "káprázat, varázslat"), Tekintély, tisztelet, becsület, befolyás.
a társadalom más tagjai által egy adott csoportnak tulajdonított társadalmi megbecsültség vagy presztízs. A rendi csoportok általában eltérő életvitellel – azaz a csoport tagjai által követett sajátos viselkedésmintával – jellemezhetőek. A rendi privilégium lehet pozitív vagy negatív."
 Fejvakarás Vállat von
Akik értették, megteremtették és gyakorlatban kezelték azt a világhírű vadállományt, - azokat már régen eltávolították ! Maradtak "azok a művészek, "híres emberek", akiknek a szava számít az országban. " ??!!!  ??? Türelmetlen
 Emelem

Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #739 Dátum: 2011. Március 19. - 19:43:15 »

Szia Karcsi!

Amikor elolvastam az volt az első gondolatom, hogy talán nem pont a "híres emberekre" kellene ezt bízni.
Az elmúlt évtizedekben pont ezek az emberek ártottak talán a legtöbbet a Vadászat ügyének. Viselkedésükkel, nyilatkozataikkal, és a kiszivárgott viselt dolgaikkal. Ott ahol a Vadászok együtt élnek a környezetükkel, részt vesznek a közösség életében nincs is ilyen ellentét. Ahol pedig (főleg nagyvárosokban) szinte senki sem ismeri egymást, nincs kapcsolat az emberek között (és sokszor még a vadászok között sem) csak a médiából lejövő "hírek" alapján alkotnak véleményt. Én pedig még arról nem olvastam., hogy Nagybajúszú Józsi bácsi a saját kertjében lőné a vadat, mert az kárt okoz, de a tízmillás terepjárójával, a jogi diplomájával megáldott "híres" emberről már igen!

Egyébként pedig a tiszteletet, megbecsülést nem visszaállítani, központi (hatalmi) szóval szokták elérni, hanem kiérdemlik. Ezt pedig másképpen kell kezdeni.
Pl. a vadásznapokon, FEHOVÁn, vadászbálokon, és mindenütt ahol nem csak a zárt világunkban vagyunk. Talán nem a legjobb megoldás amikor a vadászöltönyben lévő "spori" a HUNGEXPO A pavilonjának sarkánál "fogja a rókát", a többiek meg körbeállva harsányan röhögik! Ma délután fél egykor!!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #740 Dátum: 2011. Március 19. - 21:15:56 »

Semjén: Visszaállítjuk a vadászat presztízsét!    
Írta: Hírszerkesztő 

 
2011. március 17. csütörtök, 12:28
visszaállítjuk a vadászat presztízsét Dr. Semjén Zsolt, az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöke, hazánk miniszterelnök-helyettese nyitotta meg a 2011-es FeHoVá-t, ahol bejelentette: megkezdték a magyar vadászat presztízsének visszaállítását!

Elérték, hogy a tervezett ár feléért lehessen hozzájutni a vadjelölő krotáliákhoz, de az orvvadászat és orvhalász visszaszorítására is komoly lépéseket tettek. Semjén Zsolt a megnyitón elmondta, sikerült azt is elérniük, hogy a Vidékfejlesztési Minisztérium meghosszabbítsa a szalonka-monitoringot.
...


Szép hogy elérték, szomszédos országokban az itteni ár töredékéért lehetett hozzájutni ilyesfajta azonosítókhoz.

A Vidékfejlesztési Min. az ő közbenjárásukra hosszabbította meg a monitoringot? Mert amúgy nem akarták? Nocsak.

De nagy kár, hogy én nem tudok hinni ennek a Semjénnek, meg úgy általában semmiféle pártembernek, oldaltól függetlenül. Vállat von
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #741 Dátum: 2011. Március 19. - 21:25:15 »

Vadászati múzeum  Fejvakarás / Gondolom a Vajdahunyad-vár akkor más rendeltetést kap / , megint pénz kidobás .
Őszre új fegyvertőrvény  Fejvakarás , hozzáértőknek egy hónap is elég lenne  Igen  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #742 Dátum: 2011. Március 19. - 21:32:16 »

Várjuk meg legalább az új fegyvertörvényt, mielőtt bírálunk. Ha nem változik semmi (érdemben), én fogom leghangosabban bírálni a kormányt! Mosolyog
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4588



« Új üzenet #743 Dátum: 2011. Március 19. - 21:43:29 »

Várjuk meg legalább az új fegyvertörvényt, mielőtt bírálunk. Ha nem változik semmi (érdemben), én fogom leghangosabban bírálni a kormányt! Mosolyog

Csak nem itt...  Kacsint
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #744 Dátum: 2011. Március 19. - 21:46:46 »

Csak nem itt...  Kacsint

Igen, tudom, bocsánat! Mindenkinek szabad politizálni, csak nekem nem!  Rííí
 Vigyorog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #745 Dátum: 2011. Március 19. - 21:54:40 »

Igen, tudom, bocsánat! Mindenkinek szabad politizálni, csak nekem nem!  Rííí
 Vigyorog

Mert te egy örökös ellenzéki vagy, hivatásos kötözködő és vészmadár.  Vigyorog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #746 Dátum: 2011. Március 19. - 22:01:05 »

Mert te egy örökös ellenzéki vagy, hivatásos kötözködő és vészmadár.  Vigyorog

Ez így is van! Én a "rendszert" szidom mindig, következetesen! Azt, hogy az nem rendszer, hanem káosz, elég, ha én tudom! Szomorú
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #747 Dátum: 2011. Március 20. - 06:52:12 »

Ez így is van! Én a "rendszert" szidom mindig, következetesen! Azt, hogy az nem rendszer, hanem káosz, elég, ha én tudom! Szomorú

 Figyelmes olvasás Okos Röhög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #748 Dátum: 2011. Március 20. - 11:45:18 »

Egyébként pedig a tiszteletet, megbecsülést nem visszaállítani, központi (hatalmi) szóval szokták elérni, hanem kiérdemlik. Ezt pedig másképpen kell kezdeni.
Pl. a vadásznapokon, FEHOVÁn, vadászbálokon, és mindenütt ahol nem csak a zárt világunkban vagyunk. Talán nem a legjobb megoldás amikor a vadászöltönyben lévő "spori" a HUNGEXPO A pavilonjának sarkánál "fogja a rókát", a többiek meg körbeállva harsányan röhögik! Ma délután fél egykor!!

Megannyi nem vadász ismerős mondta 1-1 ellátogatott Fehova után, hogy mennyi ganaj részeg vadászt láttak. Tudni kéne a határt. Inni lehet, szabad, s kell is, de ne járassuk le magunkat.
Naplózva
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #749 Dátum: 2011. Március 20. - 12:26:13 »

Teljesen igazad van.  Igen
De a probléma ott kezdődik, hogy ez nem csak a vadászokra igaz.  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 [50] 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: