Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 122   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászattal kapcsolatos hírek  (Megtekintve 210319 alkalommal)
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #615 Dátum: 2010. November 03. - 19:23:58 »

.....lőtték le a tavalyi vadászidényben......  NoNo
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #616 Dátum: 2010. November 10. - 18:22:01 »

http://zalaihirlap.hu/kozelet/20101110_zalai_trofeak_orszagos_ranglistan
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #617 Dátum: 2010. November 10. - 20:29:57 »

Az egyik nagy hazai vadászújság internetes hírlevelében jött ma a következő:
"
„Lefegyverező” sajtóközlemény
A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hivatal határozatának eleget téve, a vadászfegyverekkel kapcsolatos apróhirdetések megjelentetését kénytelenek vagyunk - átmenetileg - szüneteltetni.
Terveink szerint a 2011 januárjától induló, négy nyelvű online magazinunkban, megújított honlapunkon közlünk majd vadászfegyverek adás-vételéről szóló apróhirdetéseket. A vadászfegyverek keresletéről-kínálatáról csak azok a látogatók tájékozódhatnak majd, akik a regisztráció során megadják vadászjegyük számát.
Hiába érveltünk az NFH-nál, hogy a vadászat eszköze a vadászpuska és töltény, a rendőrség a fegyvereinket szigorúan nyilvántartja, ellenőrzi, bármely fegyver vásárlásánál külön eljárási procedúrán kell átesnünk, a honlapunk szakmai közönségnek szól, stb. - a gyakorlattól elrugaszkodott, s mindenképpen módosításra szoruló reklámtörvényre hivatkozva hozták meg határozatukat, s még hálásak lehetünk, hogy – több vadászbolttal ellentétben - nem bírságoltak meg bennünket.
Tisztelettel kérjük Olvasóink, látogatóink megértését, dolgozunk a megoldáson, s jövőre ismét ingyenesen állunk hirdetőink rendelkezésére.
"
Amugy most mindenhol ezt veszem észre: fegyverekkel foglalkozó honlapokon regisztrációhoz kötik a belépést, életkor megadásával, most a másik nagy vadászújságnak is ki kellett írnia 1. oldalra, hogy csak szakmai célú olvasóknak, stbstb. Minek ez a nagy szigorítás?? Vállat von
Akkor én tulajdonképpen jogellenesen olvasok vadászujságot??? Fejvakarás
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #618 Dátum: 2010. November 10. - 20:38:08 »

Hali !
A nézegetés még nem lehet bűn !
Ajánlatételnek sem minősül , mert ennyi az ára nem úgy mint a banki kamu hirdetéseknek . "itt nincs apró betű"
Ilyen erővel az összes akció filmet betilthatnák , mert ott nem csak a fegyvert mutogatják hanem a használatát /bár milyen barom néha/ is . Rííí
Lehet v,hogy tippet adok és az akciófilmeknek is befellegzett ?  Stoel
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #619 Dátum: 2010. November 11. - 06:06:58 »

Ilyen is van:
http://zalaihirlap.hu/kozelet/20101104_vadaszok__digitalis_irastudassal
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #620 Dátum: 2010. November 11. - 09:45:32 »


Szia!
Ez nem fog ennyibe kerülni.
E mellett oktathatnának szakmai és vállalkozási tantárgyakat is.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #621 Dátum: 2010. November 11. - 10:56:08 »

Szia!
Ez nem fog ennyibe kerülni.
E mellett oktathatnának szakmai és vállalkozási tantárgyakat is.
Üdv:HSanyi

Nyugodj meg, ennyibe fog.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #622 Dátum: 2010. November 11. - 14:32:42 »

Szia Lajos!
Én evvel tisztában vagyok,csak az EU nem mert küldik a pénzt nyakló nélkül és kb címszó alatt itt ott landol.
Biztós nem lesz számon kérés,hogy van a megyében 100 hivatásos vadász ebből angolul vagy németül alapfokon 5 középfokon 10 felső fokon 5.
Ez mennyire változik meg egy év alatt.
És még lehetne keresne a különböző témákat.
Üdv:HSanyi
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #623 Dátum: 2010. November 11. - 21:58:34 »

Inkább erdészettel kapcsolatos hír, szerintem egy jó, követendő példa, amit itt nálunk terveznek, illetve már el is kezdtek megvalósítani. Bár, lehet, hogy kicsit elfogult vagyok... Persze, nem ez az egyedüli az országban, de mivel ebben a témában benne vagyok, látom, hogy az itteniek milyen elánnal, lelkesedéssel fogtak bele, dícsérendő! Szerintem...
http://www.magyarhirlap.hu/turizmus/okoturisztikai_fejlesztesek_unios_penzbol.html
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #624 Dátum: 2010. November 11. - 22:35:49 »

Inkább erdészettel kapcsolatos hír, szerintem egy jó, követendő példa, amit itt nálunk terveznek, illetve már el is kezdtek megvalósítani. Bár, lehet, hogy kicsit elfogult vagyok... Persze, nem ez az egyedüli az országban, de mivel ebben a témában benne vagyok, látom, hogy az itteniek milyen elánnal, lelkesedéssel fogtak bele, dícsérendő! Szerintem...
http://www.magyarhirlap.hu/turizmus/okoturisztikai_fejlesztesek_unios_penzbol.html
 Emelem

Tudod Norbi, ettől tudom én a hajamat tépni ezerrel. Ezektől az erdei tanösvényektől, amik nem valók másra, minthogy a szinte önerő nélküli EU pénzt kiszórják az ablakon.
Hidd el, nem akarom az örök szkeptikust játszani, de sajnos láttam környékünkön is néhány ilyen "turisztikai fejlesztést". Tudom azt is, hogy mibe került, afelől is van sejtésem, hogy mi a hozadéka.
Gyakorlatilag a következő történik: valaki jó pénzért elkészít egy tervet. Kijelölnek egy útvonalat, annak mentén elhelyeznek néhány tájékoztató táblát, pár esőbeállót. Többnyire oda, ahol senkinek esze ágában sincs "esőbeállni". A táblák és esőbeállók élettartama általában 4-8 hónap, ennyi idő alatt kerül a furnérlemez a putri ablakára, a faanyag a sparheltekben eltüzelésre. Elkészül egy valag turisztikai kiadvány, elmennek az illetékesek néhány kiállításra, ahol minden arrajárónak a kezébe nyomnak egy ilyen színes kiadvány, amit aztán hiánytalanul összeszedhetnének a végén a kukából.
Elkészül tucatnyi monitoring, amiben száz oldalon leírják, hogy milyen fasza gyerekek vagyunk mi. mert ezt a zseniális turisztikai vonzerőt megteremtettük. Jól megél belőle egy-két évig a projektmenáger', néhány morzsa az objektumokat elkészító asztalosnak is jut.
Tudod, ennek az egésznek akkor lenne csöppnyi értelme, ha az utóellenőrzésen azt vizsgálná valaki, hogy mindez hány látogatót vonzott a vidékre. Aztán ha ez nem ér el egy bizonyos szintet, akkor tessenek a tisztelt megvalósítók visszacsengetni a befektetett összeget. De így, idegen szerszámmal való csalánverés az egész...
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #625 Dátum: 2010. November 11. - 22:56:33 »

Lajos! Sajnos marhanagy igazságokat írtál le, főleg ott a középső részben. Én, ezekről az emberekről, akik ezt a projektet csinálják, nem tudnék rosszat mondani, ezért nem is fogok, amit én látok, tapasztalok felőlük, az egy maximálisan pozitív kép, velem mindig rendesek, segítőkészek, akár ha csak a cikkben szereplő neveket említjük, akár, ha a többiekre gondolunk. De, mondom, én ezen a téren, épp ezért, nem tudok elfogulatlanul nyilatkozni. Én láttam ezeket a terveket. Ez most nem csak táblakihelyezgetésről szól, annál sokkal több. Neves szakemberek bevonásával épült ki a füvészkert, pár hete volt a megnyitó,ott voltam, tanúsíthatom, jól sikerült, zárt rész, állandó őrséggel. Sajnos, mi, itt az északi területeken élők nem tehetünk semmit a vandalizmus ellen. Amíg az etnikumok ilyen arányban lesznek jelen a környéken, addig nem. Visszatérve, két helyen ökoturisztikai célzattal erdei ház, vagy mi, épül. Ez most nem csak táblakihelyezgetés... Azt meg, hogy milyen hozadéka lesz ennek az egésznek (látogatottság, vélemények), majd az idő eldönti. Az ellen sajnos nem tehetünk semmit, hogy hosszú távon ennek a vidéknek annyi. A szakemberek próbállkoznának, de mint mondják, nem lehet minden fa (turisztikai tábla) mellé őrt állítani. Az érdektelenség meg szintén a mai kor betegsége.
Visszafizetni? Lajos! Már bocsánat, de ezt ugye te sem gondoltad komolyan?  Miből? Honnan? Ha nem jön be a dolog, írjon ki az erdészet uniós pályázatot a pénz visszafizetésére? Vagy bontsa le a házakat, adja el téglánként, hogy visszafizethesse? Honnan lenne pénz, amikor a leginkább falopással fertőzött 4-5000 ha-os erdőrészre 2 nyeszlett erdészgyerek jut??? De ez csak egy példa a sok közül. Szerintem az ilyen, és ehhez hasonló hozzáállás a buktatója minden ilyen projektnek.
Pedig a dolgozók tényleg sok időt, pénzt, energiát fektettek bele ebbe az egészbe, miközben az MFB gőzerővel kéri számon rajtuk a kimutatásokat, papírokat, összegzéseket, szakvéleményeket az átadás/átvétel kapcsán!
Örülnünk kellene, hogy ilyen dolgokra még egyáltalán idejük jut!
Magánvélemény! Emelem
Az "esőbeállni" szókapcsolat viszont tetszett! Kacsint
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #626 Dátum: 2010. November 12. - 08:24:59 »

Nekem sem az emberekkel van bajom, hanem a közpénzek átgondolatlan erherdálásával.

Számoljunk egy picit. Megépült két vendégház, közpénzből. Ne firtassuk mennyiért.
Írod, hogy állandó őrség van. Ez házanként minimum három fő. Minimálbéren, éves szinten, házanként járulékostul 4,5 milló, összesen 9 millió.
Ha 5000 Ft-ér adunk ki egy ágyat (ami azért már elég borsos), akkor az év 365 napján(!!) legalább 5 vendégnek kell ott tartózkodni, hogy csak a bérek és a közterhek megtérüljenek.
Nem számoltunk vízzel, villannyal, melegvízzel, fűtéssel, takarítószerrel, szennyvízszippantással, ágyneműmosással, eltört tányérral, leesett tetőcseréppel, csőtöréssel, értékcsökkenéssel, időszakos újrafestéssel,  a berendezési tárgyak folyamatos cseréjével, meg még az öreg ördög tudja mivel. 

Szóval szerintem ez a mutatvány addig megy, amíg a foglalkoztatásra is kap az üzemeltető közpénzt, aztán őrök a szélnek eresztve, a házakat meg az utolsó tégláig széthordja a varjú nemzetség. 


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #627 Dátum: 2010. November 12. - 10:56:53 »

Csak reménykedni tudunk sajnos, hogy nem így lesz, ahogy leírtad. De sajnos ez a racionális jövője a dolgoknak Szomorú
Reméljük, hogy az erdészeti felsővezetésben nem fog több "Benedek Fülöp" megjelenni! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #628 Dátum: 2010. November 12. - 20:59:44 »

Csak reménykedni tudunk sajnos, hogy nem így lesz, ahogy leírtad. De sajnos ez a racionális jövője a dolgoknak Szomorú
Reméljük, hogy az erdészeti felsővezetésben nem fog több "Benedek Fülöp" megjelenni! Emelem

Norbi!
Addig mindenki ártatlannak tekintendő amíg el nem ítélik!
Nagyon jól értesült lehetsz, ha így mersz véleményt mondani bárkiről!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #629 Dátum: 2010. November 12. - 21:14:09 »

Norbi!
Addig mindenki ártatlannak tekintendő amíg el nem ítélik!
Nagyon jól értesült lehetsz, ha így mersz véleményt mondani bárkiről!
Mondjuk úgy, nálam illetékesebbektől (megbízhatóaktól) hallottam már egysmást... Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 122   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: