Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Border Terrier  (Megtekintve 62927 alkalommal)
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #75 Dátum: 2011. November 29. - 22:45:19 »

Szia Tatuska!
Az állatorvosok véleménye jelenleg megoszlik, van, aki szerint az első tüzelés előtt, mások szerint az első és a második tüzelés közt az ideális elvégezni a műtétet - de abban mindegyik egyetért, hogy lehetőleg még a második tüzelés előtt!!
A műtét jellegét tekintve is megoszlanak a vélemények, van, aki csak a petefészkeket veszi ki, van, aki a méhet is. Az én vizslám az első és a második tüzelés közt lett műtve, ovariohysterectomiával, azaz a méh is kikerült (nekem ez a szimpatikusabb).
A mellékhatások:
- nem idegesít évente kétszer a tüzelés minden velejárójával meg a nemkívánatos szaporulattal, nem kell kihagynod heteket a vadászszezonban
- elmarad az álvemhesség és az ezzel is összefüggő emlődaganatok
- nem lesz gennyes méhgyulladása
- úgy általában esélyes, hogy évekkel meghosszabbítod az életét...

Ami a munkát illeti, az én vizslámra sok mindent lehet mondani, de azt aztán nem, hogy nincs kedve dolgozni. A STOP gombot néha nehéz megtalálni rajta  Ördög ennek megfelelően nincs is elhízva.

A border egyébként felnőtt korában hajlamos a hízásra, akár ivaros, akár nem! Erre oda kell figyelni. Most, hogy hetente kap munkát a kutyám, alig bírom etetni, de nyáron még a levegőtől is hízott...

Sopronban van két jó rendelő is, beszélj velük, kérdezd meg ők hogyan csinálják, mikor javasolják.

Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #76 Dátum: 2011. November 29. - 22:49:29 »

Vacika ! Kár hogy nem gyakoroltál vércsapán Mesével .Szerintem jól menne az is neki de legalább havonta kétszer kéne csapát fektetni. Szép ez a kiszemelt kan. Feltűnő hogy ez a fajta milyen egyöntetű , nehéz megkülönböztetni egyiket a másiktól.
Tatuska ! Az ivartalanítást még ivarérés előtt lett volna jó megcsinálni. Lehet hogy kihatással lesz a kutya alakjára (elhízás) és munkájára is. Az évi kétszeri tüzelés elég kellemetlen vérnyomokat hagy a lakásban.

Hát igen. Megmondom őszintén, se időm, se kedvem már ezzel ilyen szinten foglalkozni. Majd az utóddal  Kacsint

Na akkor ezt a képet nézd meg, háttérben Mese, előtérben a vőlegény, Aris:

Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #77 Dátum: 2011. November 29. - 23:10:58 »

Mese: Nemesházi-Fantom Esina (Fűzfatövi Cserkész x Bona Hubert Prusánky)
HCH és szerb CH várományos (eddig lusta voltam kiváltani ezeket...)
vaddisznós VAV max pontszámmal,
szlovák vaddisznós VAV max pontszámmal illetve "best work"
Katymár kupa föld feletti egyéb terrierek kat. II. hely,
most ez a föld feletti nemzetközi hogyishíjják III. díjban,
tenyészszemle,
kotorékra bevadászva...

Aris Sobesické lesy (Bad Bandit Lovecké Srdce x Alma od Manetínskych lesu)
azt hiszem már szlovák CH és klubchampion, van pár FGY, CACIB de ezeket nem nagyon kérdeztem, mert annyira nem érdekelnek.
szlovák vaddisznós VAV max pontszámmal,
kotorékmunkában (MSBL) CACIT, meg pár első díjas munka (BL),
földfeletti nemzetközi III. díjban,
tenyészszemle.

Tavaszra tervezzük a párosítást, ha a kormány, az Isten és a szakszervezet is úgy akarja...

Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #78 Dátum: 2011. November 30. - 00:17:51 »

Mese: Nemesházi-Fantom Esina (Fűzfatövi Cserkész x Bona Hubert Prusánky)
HCH és szerb CH várományos (eddig lusta voltam kiváltani ezeket...)
vaddisznós VAV max pontszámmal,
szlovák vaddisznós VAV max pontszámmal illetve "best work"
Katymár kupa föld feletti egyéb terrierek kat. II. hely,
most ez a föld feletti nemzetközi hogyishíjják III. díjban,
tenyészszemle,
kotorékra bevadászva...

Aris Sobesické lesy (Bad Bandit Lovecké Srdce x Alma od Manetínskych lesu)
azt hiszem már szlovák CH és klubchampion, van pár FGY, CACIB de ezeket nem nagyon kérdeztem, mert annyira nem érdekelnek.
szlovák vaddisznós VAV max pontszámmal,
kotorékmunkában (MSBL) CACIT, meg pár első díjas munka (BL),
földfeletti nemzetközi III. díjban,
tenyészszemle.

Tavaszra tervezzük a párosítást, ha a kormány, az Isten és a szakszervezet is úgy akarja...



Köszönöm a választ. Húúúú ezek a szlovák nevek. Megjegyezhetetlenek  Woest
Még csak most ismerkedek a fajtával, de egyszerű. Főleg, hogy saját kútfőből próbálom kitalálni, hogy melyik küllemre az ideális, legalábbis az én szememnek. Ami nem biztos, hogy jó. Mikor kérdeztem egy neves küllembírót, kiderült, hogy nem úgy kell nézni ahogy gondoltam pl a szögeléseket. Főleg, hogy itthon nem sikerült még bírálatot végignéznem, mert pont együtt volt a Tacskóval vagy másik napon voltak a terrierek. De folyamatosan keresek videókat bírálatokról. Azt biztosan tudom már, hogy a blue jobban tetszik a grizzlynél. Szeretnék egy blue kant. De ez a jövő zenéje.


Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #79 Dátum: 2011. November 30. - 00:53:32 »

Vajon ez típusos fej? Nekem nagyon tetszik, de lehet, hogy nem az igazi:





Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #80 Dátum: 2011. November 30. - 04:59:14 »

Vajon ez típusos fej? Nekem nagyon tetszik, de lehet, hogy nem az igazi:






segítek Mosolyog Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #81 Dátum: 2011. November 30. - 09:47:22 »

Senkit nem akarok megbántani, de nem biztos, hogy jó, ha hazai bírók bírálatait nézed...és persze ugyanígy járhatsz külföldivel. Sok az all-round bíró, és nem igazán vannak tisztában a border standardjével. Már ha önmagában a méretet nézed, általában mind standard feletti (nem éred át a mellkasukat). A szlovákok is egyetértettek ezzel, mikor erről beszélgettünk, de az ő nézőpontjuk az: ők itt élnek Szlovákiában, ők itt dolgoznak a kutyáikkal, általában nagyvadra, így nem bánják a nagyobb méretet...hát, ez is egy nézőpont.
Bírálatkor nem szabadna elfeledkezni arról, hogy ez a fajta kotorékkutya.

Amit betettél kép, nekem speciel így fotón nem tetszik annyira (ettől még lehet, hogy standard!). De képről nem lehet ítélkezni, mert sok esetben nem adja vissza, vagy mást mutat.
Én az igazi gömböc fejeket szeretem, ami olyan, mint az unicumos üveg  Ördög de ez persze szubjektív, több típus van, ami mind befér a standard által előírt 2 : 1 arányú fejbe.
Az biztos, hogy eddig minden bíró kiemelte Mese fejét, és próbáltam hasonló fejtípusú kant keresni hozzá. Abban csak reménykedni tudok, hogy ezt a fejet majd örökítik is...

Ami szintén szubjektív véleményem: nekem attól border a border, hogy van benne egyfajta báj. Civilben egy "cuki kiskutya". Ha ezt nem látom egy kutyában, akkor már nem tetszik annyira. De mondom, ez szubjektív...
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #82 Dátum: 2011. November 30. - 09:48:39 »

Köszi Norbi!  Emelem
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #83 Dátum: 2011. November 30. - 11:18:09 »

segítek Mosolyog Emelem

Bocsi, de most ezt nem értem.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #84 Dátum: 2011. November 30. - 11:34:01 »

Senkit nem akarok megbántani, de nem biztos, hogy jó, ha hazai bírók bírálatait nézed...és persze ugyanígy járhatsz külföldivel. Sok az all-round bíró, és nem igazán vannak tisztában a border standardjével. Már ha önmagában a méretet nézed, általában mind standard feletti (nem éred át a mellkasukat). A szlovákok is egyetértettek ezzel, mikor erről beszélgettünk, de az ő nézőpontjuk az: ők itt élnek Szlovákiában, ők itt dolgoznak a kutyáikkal, általában nagyvadra, így nem bánják a nagyobb méretet...hát, ez is egy nézőpont.
Bírálatkor nem szabadna elfeledkezni arról, hogy ez a fajta kotorékkutya.

Amit betettél kép, nekem speciel így fotón nem tetszik annyira (ettől még lehet, hogy standard!). De képről nem lehet ítélkezni, mert sok esetben nem adja vissza, vagy mást mutat.
Én az igazi gömböc fejeket szeretem, ami olyan, mint az unicumos üveg  Ördög de ez persze szubjektív, több típus van, ami mind befér a standard által előírt 2 : 1 arányú fejbe.
Az biztos, hogy eddig minden bíró kiemelte Mese fejét, és próbáltam hasonló fejtípusú kant keresni hozzá. Abban csak reménykedni tudok, hogy ezt a fejet majd örökítik is...

Ami szintén szubjektív véleményem: nekem attól border a border, hogy van benne egyfajta báj. Civilben egy "cuki kiskutya". Ha ezt nem látom egy kutyában, akkor már nem tetszik annyira. De mondom, ez szubjektív...

Tényleg szubjektív. Meg biztos adódik abból, hogy Te lány vagy, de nekem pl a brutális fej tetszik, nekem egy terrier ne legyen cuki  Nyihi. Pont az a bajom sok borderrel, hogy nem kifejezett a fangja és rövid is. Nem tudják elég nagyra nyitni a pofájukat. Pl egy Tacskó sokkal nagyobbat harap. Szerencsére Tacskóm még nem verekedett Borderrel, de nem akarom megnézni. Amikor két border szuka összeugrott, olyan volt mint egy cica bunyó. Volt rajtuk seb, de nem volt komoly és lehet, hogy jó ideje verekedtek, mert hang nélkül csinálták. Véletlenül vettem észre. Két tacskó verekedésénél sajnos ha nem lép közbe az ember, az egyik ott marad és ez percek kérdése csak  Woest  Tasli
 Nekem azért tetszik kevésbé az a kan amit találtál, mert a képen kanosabb a Te kutyád feje mint a kané. De lehet, hogy csak a kép csal.
Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #85 Dátum: 2011. November 30. - 11:47:15 »

Bocsi, de most ezt nem értem.
Ezek szerint csak nálam nem látszottak a képek a hsz.-odban. Fejvakarás Vállat von
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Stefi
Vendég
« Új üzenet #86 Dátum: 2011. November 30. - 15:46:56 »


Én az igazi gömböc fejeket szeretem, ami olyan, mint az unicumos üveg  Ördög

 Táncol Igen                         Röhög
Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #87 Dátum: 2011. November 30. - 22:03:19 »

Tényleg szubjektív. Meg biztos adódik abból, hogy Te lány vagy, de nekem pl a brutális fej tetszik, nekem egy terrier ne legyen cuki  Nyihi. Pont az a bajom sok borderrel, hogy nem kifejezett a fangja és rövid is. Nem tudják elég nagyra nyitni a pofájukat. Pl egy Tacskó sokkal nagyobbat harap. Szerencsére Tacskóm még nem verekedett Borderrel, de nem akarom megnézni. Amikor két border szuka összeugrott, olyan volt mint egy cica bunyó. Volt rajtuk seb, de nem volt komoly és lehet, hogy jó ideje verekedtek, mert hang nélkül csinálták. Véletlenül vettem észre. Két tacskó verekedésénél sajnos ha nem lép közbe az ember, az egyik ott marad és ez percek kérdése csak  Woest  Tasli
 Nekem azért tetszik kevésbé az a kan amit találtál, mert a képen kanosabb a Te kutyád feje mint a kané. De lehet, hogy csak a kép csal.

Azért azt ne felejtsd el, eredeti hazájában NEM volt feladata a róka letorkozása! Ugrasztós kutyák, viszonylag kis mérettel. A sziklás hegyvidéken eleve hamvában holt ötlet lenne az ásás.
Ismerek icipici kutyácskát, Russellman parsonja, talán már száz is megvan az általa kidolgozott rókák száma. Persze, akinek nem ez a munkastílus a kedves, az tartson mást...

A kant meg láttam munkában, rókán, minden volt, csak nem cicás  Ördög
A fotón a hátulsó kutya a szukám. Nekem nem tűnik kanosnak a feje...igaz, nincs letrimmelve, ellentétben a kannal. Talán emiatt látod így...?

Naplózva
vacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 72


« Új üzenet #88 Dátum: 2011. November 30. - 22:04:28 »

Táncol Igen                         Röhög

Ugye, hogy ugye?  Piál
Naplózva
manipulus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1179


Vadásztacskó vezető


WWW
« Új üzenet #89 Dátum: 2011. November 30. - 23:40:16 »

Azért azt ne felejtsd el, eredeti hazájában NEM volt feladata a róka letorkozása! Ugrasztós kutyák, viszonylag kis mérettel. A sziklás hegyvidéken eleve hamvában holt ötlet lenne az ásás.
Ismerek icipici kutyácskát, Russellman parsonja, talán már száz is megvan az általa kidolgozott rókák száma. Persze, akinek nem ez a munkastílus a kedves, az tartson mást...

A kant meg láttam munkában, rókán, minden volt, csak nem cicás  Ördög
A fotón a hátulsó kutya a szukám. Nekem nem tűnik kanosnak a feje...igaz, nincs letrimmelve, ellentétben a kannal. Talán emiatt látod így...?



Nem szeretem én sem a torkozós kutyákat, a Tacskóim is inkább ugrasztanak, de van olyan helyzet amikor nincs más lehetőség. Akkor egy kis kutya kis pofával nem tudja megtartani a fogást. Pedig lehet, hogy ezen múlik az élete. Dolgoztam párszor együtt a Silverrel, ismerem a munka módszerét.

Tudom, hogy a hátsó a Te kutyád. Nekem nem tűnik nagyon trimmeltnek a kan. Inkább azt mondanább, hogy a Te kutyád feje szögletesebb, erősebb a stoppja. A kannak meg inkább kerekebb a feje, finomabb vonalú. De tényleg élőben kellene látni.

Naplózva

Nem láttam még vadat, mely szánná magát.
A madár fagyottan zuhan le az ágról,
de sosem gondolt rá, hogy sajnálja magát.

www.vadaszkutyaiskola.freewb.hu
http://manipulus.ewk.hu/
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: