Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 6,5-es kaliber  (Megtekintve 165947 alkalommal)
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #195 Dátum: 2012. Július 02. - 19:43:37 »


Egyébként kíváncsi volnék ezek után, hogy Neked milyen kaliberű golyós fegyvered van.

Maradok tisztelettel: Jakubecz Róbert


Neki?  Fejvakarás Asszem .300 winmag, de kevesli  Nyihi  Múltkor is írta, hogy 290-ről nem maradt helyben a bak. Pedig jó lövés volt.... egy nemrossz-tripodról.  Angyal  Nyihi  Röhög

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Vadaszmester
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #196 Dátum: 2012. Július 02. - 19:47:30 »

Neki?  Fejvakarás Asszem .300 winmag, de kevesli  Nyihi  Múltkor is írta, hogy 290-ről nem maradt helyben a bak. Pedig jó lövés volt.... egy nemrossz-tripodról.  Angyal  Nyihi  Röhög



Azt hittem, hogy vadászatról beszélgetünk.  Vállat von
Naplózva
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #197 Dátum: 2012. Július 02. - 20:07:35 »

Neki?  Fejvakarás Asszem .300 winmag, de kevesli  Nyihi  Múltkor is írta, hogy 290-ről nem maradt helyben a bak. Pedig jó lövés volt.... egy nemrossz-tripodról.  Angyal  Nyihi  Röhög


Majd lecseréli egy 375-ösre!  Taps Annak még a dörrenésétől is helyben marad a bak, sőt a bika is!  Ördög
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #198 Dátum: 2012. Július 02. - 20:21:36 »

Azt hittem, hogy vadászatról beszélgetünk.  Vállat von

Amióta feljöttél a fórumra csak kötözködsz. Próbáld meg felvenni az itteni stílust, és nem beszólogatni mindenkinek. Ha igényled a tiszteletet, próbáld meg te is megadni itt a fórumon, mert elbúcsúzunk egymástól!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #199 Dátum: 2012. Július 02. - 20:31:58 »

Amióta feljöttél a fórumra csak kötözködsz. Próbáld meg felvenni az itteni stílust, és nem beszólogatni mindenkinek. Ha igényled a tiszteletet, próbáld meg te is megadni itt a fórumon, mert elbúcsúzunk egymástól!

Attila!  Igen
BP  Emelem
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #200 Dátum: 2012. Július 02. - 20:36:24 »

Vadászmester!

Amikor én idejöttem, azt hittem nem szívesen látnak, mindenki nagyképű, stb...stb...
Azóta rájöttem a "csapat" nagy része igen barátságos, segítőkész ember! De van egy szabály! Ha Rómában jársz, viselkedj úgy mint a Rómaiak!  Wave
Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #201 Dátum: 2012. Július 02. - 21:15:29 »

 Szervusz Vadászmester!

Igaza van  Horridonak ez a kaliber max őzre rókára jó. Ismerősöm rendelkezik egy ilyen kaliberű fegyverrel lőszertípussal. Hát jót nem tudok róla mondani az őzet megtépi lapocka mögötti lövéssel is. A disznó 100-150 métert is elmegy tőle a szarvas szintúgy. Arról nem is beszélve hogy a fele húst kidobhatod akár hol lövöd meg mert akkora bevérzést csinál hogy ihaj. Azért mert Hídvégi Béla ilyennel vadászik hegyi kecskére mert elég nagy távolságról is igen pontos mint a többi magnum meg rendelkezik azon a távon a nagy sokkhatással. Láttam 60 kg-os süldőt 200 méterig ment lapocka lövéssel a lapockában egy ép csont nem maradt de a szív tüdő tele volt repesszel. Ha viszont fejbe vagy nyaktövön lövöd akkor helyben marad de erre képes egy 222 Remington is.
Naplózva
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #202 Dátum: 2012. Július 02. - 21:20:28 »

Ja egy valami lemaradt. Lőttünk vele bőgéskor bikát nem nagyon 105 kg volt zsigerelve. 1. lövés lapocka szalad a bika lassít megáll 2. lövés lapocka mögé egy fordulatot tett a bika és ballagott tovább 120 m-re megállt 3. lövés nyak összecsuklott és még kellett a 4. lövés fültőre közelről. Egyik lövedék sem ütötte át a másik oldali bordát.

Üdv:tornay  Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #203 Dátum: 2012. Július 02. - 21:34:49 »

I Azért mert Hídvégi Béla ilyennel vadászik hegyi kecskére
Üdv!
Ez biztos?
Csak azért kérdezem, mert tudomásom szerint többnyire 300 Win mag kalibert használ. De lehet átsiklottam felette, pedig a könyvei többségét olvastam. Ha meg tudod mondani hol írt a 257-ről megköszönöm!
Üdv: monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #204 Dátum: 2012. Július 02. - 21:57:31 »

Szervusz!
http://www.vadaszat.net/vadszoba/hidvegi.htm  itt is írja "Hegyi vadászatra a nagyon egyenes röppályájú kalibereket szeretem, van egy .257-es Weatherby Magnumom 24-es nagyítású távcsõvel, amivel 400 méternél messzebbrõl lõttem markhort."
http://www.bhidvegi.hu/cikk_iran.htm
http://www.bhidvegi.hu/cikk_spanyol_desszert.htm

Ezeket találtam hirtelen.

tornay  Emelem
Naplózva
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #205 Dátum: 2012. Július 02. - 22:00:49 »

Bocs megtaláltam a 257-est (Vadászként a csúcsokon)
Csak bennem a törött agyú Heym maradt meg valahogyan ebből a könyvből. Meg írja itt is, hogy a nagyobb testű hegyi vadra - argali stb a 300-ast használja. A Vadászálmok birodalmában 287 oldalán meg kifejezetten a 300-as mellett tör lándzsát, mint az egyik igen alkalmas kaliber mellett amellyel végig lehet vadászni a világot.
Öregszem már, mert felejtek rendesen ezekszerint  Mosolyog

Üdv: monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
monticola
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 328



« Új üzenet #206 Dátum: 2012. Július 02. - 22:02:52 »

Szervusz!
http://www.vadaszat.net/vadszoba/hidvegi.htm  itt is írja "Hegyi vadászatra a nagyon egyenes röppályájú kalibereket szeretem, van egy .257-es Weatherby Magnumom 24-es nagyítású távcsõvel, amivel 400 méternél messzebbrõl lõttem markhort."
http://www.bhidvegi.hu/cikk_iran.htm
http://www.bhidvegi.hu/cikk_spanyol_desszert.htm

Ezeket találtam hirtelen.

tornay  Emelem

Köszönöm szépen a linkeket, rendes vagy, hogy utánanéztél!
Én meg régimódian a könyvespolcot túrtam eddig!
monti  Emelem
Naplózva

"S kezedben érzed azt a remegést, mely egyidős az emberrel, az ölés készségét, ezt a tilalmas vonzást, ezt a mindennél erősebb szenvedélyt, ezt az ingert, mely nem jó és nem rossz, hanem minden élet egyik titkos ingere: erősebbnek lenni, mint a másik, ügyesebbnek lenni, mester maradni, nem hibázni."
tornay
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 139



« Új üzenet #207 Dátum: 2012. Július 02. - 22:06:47 »

Nincs mit máskor is.
Naplózva
Vadaszmester
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12



« Új üzenet #208 Dátum: 2012. Július 02. - 22:16:53 »

Amióta feljöttél a fórumra csak kötözködsz. Próbáld meg felvenni az itteni stílust, és nem beszólogatni mindenkinek. Ha igényled a tiszteletet, próbáld meg te is megadni itt a fórumon, mert elbúcsúzunk egymástól!

Ezen kijelentés kapcsán kérem visszaolvasni azokat a hozzászólásokat, amelyekre reagáltam. Kezdődött a .308Win. topicban ...... amikor "valaki" azt feszegette, hogy elég-e a 40 oldal hozzászólás a fenti kaliberről. Ezt követően kezdődtek a furkálódó beszólások. Ezek figyelembevételével kérem kerülni az olyan kijelenést, hogy "elbúcsúzunk egymástól". A moderátor nem azért van, hogy visszaéljen a törlés lehetőségével. Szerintem...











Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #209 Dátum: 2012. Július 02. - 22:20:41 »

Ezen kijelentés kapcsán kérem visszaolvasni azokat a hozzászólásokat, amelyekre reagáltam. Kezdődött a .308Win. topicban ...... amikor "valaki" azt feszegette, hogy elég-e a 40 oldal hozzászólás a fenti kaliberről. Ezt követően kezdődtek a furkálódó beszólások. Ezek figyelembevételével kérem kerülni az olyan kijelenést, hogy "elbúcsúzunk egymástól". A moderátor nem azért van, hogy visszaéljen a törlés lehetőségével. Szerintem...

Kedves Barátom!
Ne égesd már magad, könyörgöm! Hülyét csinálsz magadból, és ha figyelmeztet valaki, megsértődsz!
Vadászüdvözlettel sanyooo





« Utoljára szerkesztve: 2012. Július 02. - 22:26:34 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: