Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 56   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: 300-as magnumok társasága  (Megtekintve 150447 alkalommal)
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #405 Dátum: 2014. Március 16. - 13:21:13 »

köszönöm  a véleményeket.
A puskát távcső és szerelék nélkül használtan vásároltam(próba csak nyilt irányzékkal 50 méterről volt 3 lövés). Azért vásároltam meg mert megbízhatónak tartom és korábban egy cz550 volt és az is bevált nagyon (mondjuk az új volt). most jöttem vissza a próbalövésekből és az ideg sz...t b...sz. A winchester lőszerrel elment a hornady val katasztrófa a S&B lőszerrel alakult de abból nem kaptam csak  4 darabot. a szerelék trajta egy komlói kifordítható szerelék és egy teljesen úz zeiss durality van rajta. eldönteni nem tudom, hogy melyik a gyenge pontja az egységnek.
Még mindig a kérdés?
Hol lőtted be, hogyan, valaki segített?
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #406 Dátum: 2014. Március 16. - 13:23:05 »

egy helyi fegyvermester szerelte fel a távcsövet és egy lőtéren próbálkozott belőni egy koma aki igen tapasztalt ezen a téren.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #407 Dátum: 2014. Március 16. - 13:46:24 »

A gyenge pontot ezek után szerintem te is belátod . Az a minimum , hogy golyós fegyver 100m-en tudjon  5 cm-es szórásképet , feltételezve a megfelelő körülményeket és a hozzáértő személyt . Az ettől nagyobb szóráskép szerintem már nem kielégítő , nem vadászias  , ugyanis ha hozzá teszed a harctéri idegességet és a nem mindig optimális  lő feltételeket akkor boritékolható a hibázás , rosszabb esetben a sebzés . Ha már ölünk , öljünk tisztán és gyorsan , hogy a vad minnél kevesebbet szenvedjen .

Üdv az OGRE
Naplózva
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #408 Dátum: 2014. Március 16. - 14:09:54 »

sajnos Ogre nem olvasok a sorokk között. i lehet a baj??:?
 milyen megbízható puska van 300 wm kaliberben
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #409 Dátum: 2014. Március 16. - 14:50:51 »

sajnos Ogre nem olvasok a sorokk között. i lehet a baj??:?
 milyen megbízható puska van 300 wm kaliberben

Új.  Kacsint
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #410 Dátum: 2014. Március 16. - 14:53:47 »

sajnos Ogre nem olvasok a sorokk között. i lehet a baj??:?
 milyen megbízható puska van 300 wm kaliberben

Üdv zsandár!

Ne ostorozd magad..  Fejvakarás ..

Ezzel sajnos, nem vagy egyedül..   Rííí ..
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #411 Dátum: 2014. Március 16. - 15:05:37 »

Ha a távcső ok . Ha a szerelék ok . Ha a fegyver agyazása ok . Akkor valószínüleg a csővel nem stimmel valami . Mert ha más-máshova de egyhelyre hordja a különböző lőszereket akkor azt mondjuk a szórása jó a csőnek de a távcsővet az adott lőszerhez kell állítani . De egy adott lőszert akkor is 5 cm-en belülre kellene hordania , olyan nincs , hogy minden lőszert szór mert akkor a cső a rossz . Az előfordúlhat , hogy a 300-as valamelyik kis súlyu lőszert szórja , de ha egy 11.7-set is akkor gond van . A gond pedig az , hogy nem a cső vége kopik ki és ez okozza a problémát , hanemaz átmeneti kúpés az utánna lévő huzagok kapják a legnagyobb hőterhelést , ez által kiég a szén és az ötvzők a csőböl és "megpuhul" az anyag ami sokkal jobban kopik (mikronokról beszélünk) nem lessz olyan éles a huzag és a lövedék ferdén kap bele , ezáltal úgymond "kalimpálni fog" a csőben -mert ugye a huzak dolga , hogy a forgás által stabilizálja a lövedéket . Amelyik huzag kopott nem tudja ezt a feladatát elvégezni és a lövedék nem stabilizáltan hagyja el a csövet . Na ezért nő meg a cső szórása . Röviden ennyi , de ne gyakorlatozz vidd el egy komoly fegyvermesterhez és vizygálja meg a fegyvert - de ne csak szemrevételezéssel .

A megbízhatóság egy érdekes fogalom nagyon fontos , a fegyver vásárlás pont olyan mint az autó vásárlás egy újban kissebb eséllyel fogsz csalódni , de többe kerül . Nem lehet okosat mondani csak okoskodni.


Üdv Én
Naplózva
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #412 Dátum: 2014. Március 16. - 15:16:26 »

én arra gondoltam hogy egy tapasztalt kézbe adom rászánom azt a kis időt ha nem akkor eladom az egészet (talán a távcső ,marad) és egy új puskával megpróbálom ezzel kapcsolatban is várnék egy két ötletet milyen tipusok között érdemes keresgélni.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #413 Dátum: 2014. Március 16. - 15:27:20 »

én arra gondoltam hogy egy tapasztalt kézbe adom rászánom azt a kis időt ha nem akkor eladom az egészet (talán a távcső ,marad) és egy új puskával megpróbálom ezzel kapcsolatban is várnék egy két ötletet milyen tipusok között érdemes keresgélni.

Miért ?

Látatlanba :
- tulméretes csővég. ( kaliberezés)
- szerelék ( bevizsgálás)
- farész ( famunka)
- lőszer ( szórásképlövés)
- céltávcső ( bevizsgálás)
- lövő ( lőkiképzés)

Bármelyik jelenség is legyen, abból nem lesz megfelelő szóráskép.

Mit lehet tenni ?

Keresni egy szakembert, aki átnézi a felsorolt lehetőségeket, egyenként kiszűri és a végén szakmailag alátámasztva, bizonyítva közli a tényt. Emelem
Naplózva
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #414 Dátum: 2014. Március 16. - 15:30:58 »

Én csak annyit fűznék hozzá, bár nem vagyok még oly tapasztalt, hogy úgy tudom, a Komlói szerelék oldható változata nem a legmegbízhatóbb. Nem árt azt sem megnézni, mert el szokott az is állítódni...hátha csak ez a gond.  Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #415 Dátum: 2014. Március 16. - 15:45:25 »

Üdv mindenkinek.
Lenne egy kérdésem lőszerhasználattal kapcsolatosan. a napokba vettem egy Zastava 300 win mag kaliberű puskát eljutottam a belövéshez de az általam vásárol Hornady lőszert ide oda rakosgatja. Tanácsot kérnék milyen lőszerrel próbálkozzak mert egy két ember azt mondta hogy ez ehet a lőszernek is a hibája.

előre is köszönöm

A "koma aki igen tapasztalt e téren"...Nekem is egy ilyen koma próbálta belőni a puskát,amikor ráraktam a távcsövet.12 lőszerből egy sem ment még körülbelül egy helyre sem...Visszavittem a puskát a régi tulajához,aki 4 lőszerből helyretette a dolgokat. 100 méteren 3 centis szóráskép. Szóval van ilyen,meg olyan koma is...Ne temesd a dolgot. A Hornadyt se átkozd,szerintem kitűnő lőszer,legalábbis a CZ szereti.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #416 Dátum: 2014. Március 16. - 18:20:31 »

én is remélem hogy egy fix szerelékkel megoldható a probléma ezen is frontot is indítottam egy vonalat. a koma ebben az esetben egy jó szakember ebben a témában de valakimnek a valakije ezért nyilatkoztam így. a fa része ellenőrizve lett én is remélek még hogy nem kell megválnom tőle mert jó kis fegyvernek tartom.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #417 Dátum: 2014. Március 16. - 18:26:15 »

én is remélem hogy egy fix szerelékkel megoldható a probléma ezen is frontot is indítottam egy vonalat. a koma ebben az esetben egy jó szakember ebben a témában de valakimnek a valakije ezért nyilatkoztam így. a fa része ellenőrizve lett én is remélek még hogy nem kell megválnom tőle mert jó kis fegyvernek tartom.

A "koma" aki nekem próbált segíteni 3 évtizede vadászik,rengeteg puskát lőtt már be.Az enyémet, neki nem sikerült... Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
zsandár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #418 Dátum: 2014. Március 16. - 18:37:25 »

én is remélem hogy csak egy rossz napja volt
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #419 Dátum: 2014. Március 16. - 20:43:48 »

én is remélem hogy egy fix szerelékkel megoldható a probléma ezen is frontot is indítottam egy vonalat. a koma ebben az esetben egy jó szakember ebben a témában de valakimnek a valakije ezért nyilatkoztam így. a fa része ellenőrizve lett én is remélek még hogy nem kell megválnom tőle mert jó kis fegyvernek tartom.

/Nekem is komlói oldható van, le biztositva ,jobb oldalról egy hernyó csavar ,és nem lehet az oldást működtetni .Nem a pontatlanság miatt lett fixálva csak nincs nyílt irányzék a fegyveren .
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 56   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: