Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Sörétes lőszer újratöltés  (Megtekintve 68525 alkalommal)
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #135 Dátum: 2016. December 21. - 22:07:22 »

Üdv. Na ki emlékszik még erre? Sajnos én még igen kis pulya voltam.
Banyeg valami hasonló dobozra emlékszem, de azon már nem volt semmilyen felirat.Még infót, ha lehet. Emelem
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #136 Dátum: 2016. December 21. - 22:16:42 »

Egy öreg vadásztársamtól kaptam. A legjobb az benne, hogy nem üres.
Naplózva
vadasz75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1813


« Új üzenet #137 Dátum: 2016. December 21. - 22:46:57 »

Egy öreg vadásztársamtól kaptam. A legjobb az benne, hogy nem üres.
Mázlista deznyó!!!! Vigyorog
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #138 Dátum: 2016. December 22. - 11:50:46 »

Tisztelt kollégák! Eladó lett 16-os ki és becsappantyúzóm peremezőm. Adok hozzá még egy doboz békebeli papír hüvelyt is és pár darab 28 grammos gyöngygolyót.
 
Naplózva
Leskua
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 49


« Új üzenet #139 Dátum: 2016. December 22. - 11:52:33 »

 
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #140 Dátum: 2016. December 24. - 10:31:51 »

Üdv. Na ki emlékszik még erre? Sajnos én még igen kis pulya voltam.

Vagy 15 éve készítettem egy riportot a lembergi Krecset (Kerecsen) lőszergyár igazgatójával. Elmondta, hogy üzemükben először orosz Szokolt használtak, majd egy kedves kárpátaljai magyar vadász jóvoltából (na ki lehetett:)) kapcsolatba kerültek Balatonfűzfővel és áttértek a licensz alapján gyártott Rex-re. Zongorázni lehetett a különbséget. Az ukrán kollégák "ölték" egymást a patronjaikért és nem hiába, mert ahogy mondta "tudtak valamit azok a világháború előtti magyar vegyészek".
U.I.: a Rex por tényleg volt már a II. VH előtt is? Manapság hozzáférhető? Csak azért kérdem mert a Krecset patronokat már jó ideje nem forgalmazzák és erről a Fűzfő Ukrajna kapcsolattartásról is megszakadtak az infók.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #141 Dátum: 2017. Január 02. - 16:35:07 »

Kölesd és Borjád községek között az útról látható egy magas elhagyatott torony. Az állítólag sörét készítő üzem volt - kb 30 méter magasból cseppent az ólom a vizes medencébe.
Többször elhatároztam hogy megnézem lefényképezem amíg lehet eme ipartörténeti érdekességet. Ha meg lesz felteszem a képeket.

Szerintem ezek a Lesuka által készített sörétek is alkalmasak lehetnek kiindulva abból hogy a II. világháború után egy sajnos már eltávozott idős vadász elmondása szerint drótból csípőfogóval aprítottak sörétet és felfúrt hadi mausereket alakítottak át "sörétessé"  :Mosolyog   és azzal is lepottyant a fácán. Az éles szélű drótdarab "csak úgy tépte a tollát".  Röhög

Az orosz gyalogvadászok között még mindig divat lehet a sörétes patron töltögetése . Ott rézhüvelyt , kilóra kapható sörétet és lőport , saját öntésű "brekekét" viaszt és pravdát használtak a mesterek. Főleg akkor volt divat ez mikor földi halandónak csak sörétes fegyvere lehetett és leginkább azok között akik távoli területen élve egy évben egyszer kétszer jutottak be a városba.  Emelem


Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #142 Dátum: 2017. Január 02. - 21:39:13 »

Vagy 15 éve készítettem egy riportot a lembergi Krecset (Kerecsen) lőszergyár igazgatójával. Elmondta, hogy üzemükben először orosz Szokolt használtak, majd egy kedves kárpátaljai magyar vadász jóvoltából (na ki lehetett:)) kapcsolatba kerültek Balatonfűzfővel és áttértek a licensz alapján gyártott Rex-re. Zongorázni lehetett a különbséget. Az ukrán kollégák "ölték" egymást a patronjaikért és nem hiába, mert ahogy mondta "tudtak valamit azok a világháború előtti magyar vegyészek".
U.I.: a Rex por tényleg volt már a II. VH előtt is? Manapság hozzáférhető? Csak azért kérdem mert a Krecset patronokat már jó ideje nem forgalmazzák és erről a Fűzfő Ukrajna kapcsolattartásról is megszakadtak az infók.

A Rex az csehslovák cucc volt.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #143 Dátum: 2017. Január 02. - 21:54:56 »

A Rex az csehslovák cucc volt.

Én úgy emlékszek, hogy Fűzfőn gyártották, anno a szürke dobozra is az volt írva.  Az biztos, hogy  Apám mindég onnan szerezte be!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #144 Dátum: 2017. Január 03. - 09:16:43 »

Igen fűzfőn. A végén hengeres piros fekete dobozban volt. Mindjárt bogarászok elő fotókat.
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #145 Dátum: 2017. Január 03. - 09:28:34 »

Igen fűzfőn. A végén hengeres piros fekete dobozban volt. Mindjárt bogarászok elő fotókat.

Volt zöld téglalap alakú műanyag dobozban is sokáig, nagyon jó volt.
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #146 Dátum: 2017. Január 03. - 09:46:01 »

A képen látható dobozon is Nitrokémia Ipartelepek szerepel gyártóként.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Lorka
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1671


Koma


« Új üzenet #147 Dátum: 2017. Január 03. - 09:51:45 »




 Emelem
Naplózva

Nem az a lényeg, hogy mire vadászik az ember hanem hogy kivel.
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16592



« Új üzenet #148 Dátum: 2017. Január 03. - 12:21:51 »

A Rex az csehslovák cucc volt.
Kevered a 22-es lőszerrel, az valóban csehszlovák portéka volt.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #149 Dátum: 2017. Január 03. - 13:50:21 »

Kevered a 22-es lőszerrel, az valóban csehszlovák portéka volt.

Az lehet! Igazatok van!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: