Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Nyest  (Megtekintve 64859 alkalommal)
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #120 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 13:59:14 »

 Ajaj, nagy a baj. A tegnap mélységes búbánatomban, hogy szegény kézisek buktak a svédek ellen vigaszképp magamhoz vettem némi nyírfapálinkát, ehhez mérten hajcsikáltam. Pontosabban hajcsikáltam volna de azok a fránya kutyák 10 körül irgalmatlan hajcihőt csaptak a gazdasági udvaron. Lámpa kézbe, rövid gondolkodás, hogy milyen ütőhangszert vegyek kézbe arra az esetre, ha a kertem végében lakozó "svéd-norvég-izlandi" populáció szeretné tiszteletét tenni a tyúkólak körül és el kellene húzni a nótájukat, majd előre. A kert felől gyanús zajok szüremkednek, de a fődön semmi. Pontosabban semmi értékelhető, de az egyik szilvafáról potyog a gyümölcs. Odavillantok, hát uram fia egy nyest. Teljes lelki nyugalommal tömte a fejét. A szilvát nem sajnálom tőle de ha megkívánja a csibepecsenyét drasztikus módszerekhez fogok folyamodni. Ja és mi van ha jövőre a szilva desztillált levét is megkívánja.     
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #121 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 14:32:20 »

Ajaj, nagy a baj. A tegnap mélységes búbánatomban, hogy szegény kézisek buktak a svédek ellen vigaszképp magamhoz vettem némi nyírfapálinkát, ehhez mérten hajcsikáltam. Pontosabban hajcsikáltam volna de azok a fránya kutyák 10 körül irgalmatlan hajcihőt csaptak a gazdasági udvaron. Lámpa kézbe, rövid gondolkodás, hogy milyen ütőhangszert vegyek kézbe arra az esetre, ha a kertem végében lakozó "svéd-norvég-izlandi" populáció szeretné tiszteletét tenni a tyúkólak körül és el kellene húzni a nótájukat, majd előre. A kert felől gyanús zajok szüremkednek, de a fődön semmi. Pontosabban semmi értékelhető, de az egyik szilvafáról potyog a gyümölcs. Odavillantok, hát uram fia egy nyest. Teljes lelki nyugalommal tömte a fejét. A szilvát nem sajnálom tőle de ha megkívánja a csibepecsenyét drasztikus módszerekhez fogok folyamodni. Ja és mi van ha jövőre a szilva desztillált levét is megkívánja.     
Akkor ez fanyest volt... Ördög
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #122 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 14:42:12 »

 Egészen pontosan szilva-fa, de ha még egyszer megzavarja szendergésem jön a ládacsapda meg a súlyos somfa-furkó
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #123 Dátum: 2012. Augusztus 11. - 17:20:44 »

Sajnos a fényképezőgépem elemei lemerültek....

Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
Genfi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1042



« Új üzenet #124 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 16:03:07 »

Par hete Somogyorszagban sakalt probaltam hivni es O jott be a hivasra haromszor is:





Az elso video:

https://label.web.cern.ch/label/Vadaszforum/Labod-1.wmv
Naplózva

Magyarország dús ország volt,
Van termése, kincse, vadja,
De amit a bús nép szerzett,
Víg uraság zsebre rakja. (Ady Endre)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7948


Generalbakter


« Új üzenet #125 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 18:26:52 »

Esténként egyre gyakrabban hallgatom a riasztását egy hangja alapján öreg baknak, mely a házunkkal szembeni öreg gyümölcsösbe jár be rendszerint. Elmúlt héten egy este kiléptem a hátsó kapun és a kertek végében elkezdtem sípolni, hátha az ottani dzsindzsásban lakozik az öregúr.
Sutahangra semmi, majd a harmadik gidahangra zörgés a szemközti mogyorósból...... Egy perc kínos szünet után kibúvik a koma és félsrégen felágaskodik. Elengedem az első ravaszt és a felső csőben lévő Hornet elsöpri. Elégtétel a sok frissenmosott motorháztetőre szart cseresznyemagért és egérszőrért.
Nagyon komoly kannyest, elhiszem, hogy volt már dolga kisgidával.



Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #126 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 18:55:52 »

Így lett nyugodt az ested:
a kannyested,lenyested.
 Vigyorog Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #127 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 21:11:42 »





  Hansi, tényleg szép  öreg  nyest Igen
 Téli bundája  biztos  gyönyörű lett  volna, de lőni  kell  őket, nagyon  sikeres  ragadozók,  tojás, fióka, csibe, énekesmadár mindenféle kis  állat, nyúlfi, gida szerepel az étlapjukon. Nagyon  nem  szeretem  őket mióta kiirtották  a kerületemben  a mókusokat. Csak gratulálni tudok. Emelem
    Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Hunor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 61



« Új üzenet #128 Dátum: 2013. Augusztus 07. - 09:48:43 »

   Nagyon  nem  szeretem  őket mióta kiirtották  a kerületemben  a mókusokat.
Üdv!

Szerintem a mókus elfogására a nyest nem képes,viszont közeli rokona,a nyuszt igen.Ő sokkal ügyesebben,és gyorsabban mozog a fákon,és kedvenc csemegéje a mókus.Viszont kiirtani biztos nem irtják ki a mókusokat ők sem,legfeljebb egy egészséges szinten tartják az állományt.A jó öreg természet precízen gondoskodik minden faj,helyes létszámáról!A problémák akkor keletkeznek,ha az ember ebbe a kényes egyensúlyba belepiszkál!

 Emelem
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9528


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #129 Dátum: 2013. Augusztus 07. - 10:03:27 »

A problémák akkor keletkeznek,ha az ember ebbe a kényes egyensúlyba belepiszkál!


Gyanús is volt nekem az a mics a múltkor!  Röhög

Aztán meg csodálkozik, hogy nincs mókus!  Stoel
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #130 Dátum: 2013. Augusztus 07. - 10:12:23 »

Gyanús is volt nekem az a mics a múltkor!  Röhög

Aztán meg csodálkozik, hogy nincs mókus!  Stoel

Bakker Voldi!
Jövőhétre nekem is mics vacsorát ígért. Akkor azon a napon ne vacsorázzak? Vállat von Ördög
Naplózva

Üdv:Kapszli
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #131 Dátum: 2013. Augusztus 07. - 10:16:36 »

Csaba! Emelem

Ha csak a nyesthúst utálod akkor egyél nyugodtan, mert jövő héten Lehel macskából készíti! Táncol Röhög

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #132 Dátum: 2013. Augusztus 07. - 11:32:57 »

Csaba! Emelem

Ha csak a nyesthúst utálod akkor egyél nyugodtan, mert jövő héten Lehel macskából készíti! Táncol Röhög

 Wave

Attila!

..A fentieket értelmezve.., a jövőhéttől már.....  Röhög ..
Egyébként meg.., finom lehet az a Karmuca, ..mivel a népnyelv szerint.., tejet, meg vajat eszik..  Ördög ..
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #133 Dátum: 2013. Augusztus 07. - 14:30:58 »

Üdv!

Szerintem a mókus elfogására a nyest nem képes,viszont közeli rokona,a nyuszt igen.Ő sokkal ügyesebben,és gyorsabban mozog a fákon,és kedvenc csemegéje a mókus.Viszont kiirtani biztos nem irtják ki a mókusokat ők sem,legfeljebb egy egészséges szinten tartják az állományt.A jó öreg természet precízen gondoskodik minden faj,helyes létszámáról!A problémák akkor keletkeznek,ha az ember ebbe a kényes egyensúlyba belepiszkál!

 Emelem

 Kedves  Hunor!
 Én  elhiszem  amit  te  állítasz  a nyestekről, meg, hogy  nem  irtják  ki, és  hidd  el nem  az  észt  akarom  osztani, meg, hogy  a természet gondoskodik, DE  engedd meg, hogy  véleményt  nyilvánítsak, és  még egyszer mondom csak  saját  tapasztalat  ugyanazon  erdőségben,  ahol idestova 32 éve  napi  rendszerességgel  járok  úgy  eltűntek a  mókusok  mintha  soha  nem is  lettek  volna.  Ez  csak azóta igaz  mitől  a területen évente több  nyest  lett lőve  mint  róka. Nyusztot  sajnos még  ezen  a területen  nem  láttam,  viszont  lőttem  már de  tőlünk  40 kilométere. Na  meg  saját  szememmel  láttam  mikor  a  nyest elkapta  a mókust, de  akkor  nem  volt  fegyver  nálam. Az  a nyest lehet  nem  tudta, hogy  a nyestek  nem  tudják megfogni  a mókust.

Gyanús is volt nekem az a mics a múltkor!  Röhög

Aztán meg csodálkozik, hogy nincs mókus!  Stoel
  Bakker  Voldi   , hogy  te  milyen  ínyencségeket szeretnél  enni. Tasli

Bakker Voldi!
Jövőhétre nekem is mics vacsorát ígért. Akkor azon a napon ne vacsorázzak? Vállat von Ördög
Vacsorázhatsz  kedves  barátom,  de  csak pirítóst kamilla teával! Nehogy  eligyad  előlem  a sert! Piál Piál

   Üdv.  Lehel
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #134 Dátum: 2013. Augusztus 07. - 14:34:43 »

Miért, lesz sör? Vállat von
Málna szöp szódával és jéggel! Vigyorog
Naplózva

Üdv:Kapszli
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: