Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 62   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Muflonkos  (Megtekintve 294785 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #285 Dátum: 2010. Október 15. - 10:20:48 »

Tehát hibáztál.

Mert ha a kos fölött ment el a lövésed, akkor fölé lőttél.

Bocs a nyelvészkedésért, és egy kalappal!  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #286 Dátum: 2010. Október 15. - 13:00:09 »

Ma megyek ismét rá próbálok a kosokra remélem megtörik végre ez a 8 éve tartó átok.
Már nyolc éve járok a kosok után de még csak messziről sikerült látnom őket.
Tavaly már nem bírtam és rálőttem egyre nagyából 250 méterről ,de sajnos felé lőttem!

Kalappal a vadászathoz!
Merre hajkurászod a kosokat?
 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #287 Dátum: 2010. Október 15. - 22:07:37 »

Turpi!
Ha én vadász lennék 100%, hogy első alkalommal lövettetnék veled kost. Felénk annyi van itt Nógrádban. A múlt hónapban is többször elém került  egy kb száz fős nyáj.  Vagy 40 kossal. Volt hogy 20-30 méterről figyelhettem őket. De még azokon kívül is láttam több kis csapatot.

Sok szerencsét a vadászathoz!
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #288 Dátum: 2010. Október 16. - 08:54:29 »

"Sok szerencsét a vadászathoz!"

Ezt nem kellett volna! Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #289 Dátum: 2010. Október 16. - 17:02:03 »

első alkalommal lövettetnék veled

Akkor hadd nyelvészkedjek még egy kicsit. Vigyorog

Szóval: Ha te vagy a kísérő, és te mondod a vendégnek, hogy bittesliccen, akkor te lövetsz.
Ha te - mondjuk - a kísérő főnöke vagy, és mondod a kísérőnek, hogy ezzel a faszival lövessen valamit - na ekkor lövettetsz.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #290 Dátum: 2010. Október 16. - 17:45:30 »

Akkor hadd nyelvészkedjek még egy kicsit. Vigyorog

Szóval: Ha te vagy a kísérő, és te mondod a vendégnek, hogy bittesliccen, akkor te lövetsz.
Ha te - mondjuk - a kísérő főnöke vagy, és mondod a kísérőnek, hogy ezzel a faszival lövessen valamit - na ekkor lövettetsz.

Én lövetnék a a vendéggel, arra gondoltam. Rosszul fogalmaztam az előző hozzászólásomban.  Igen Nyelvtanból 5-ös kapsz!  Kacsint
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Turpi
Vendég
« Új üzenet #291 Dátum: 2010. Október 17. - 19:21:55 »

Most jöttem meg a vadászatból.
Gyönyörű volt.
Sikeresen elejtettem életem nagy kossát.
Pontos méreteket, majd a bírálat után.
Azt hiszem ezzel be is fejezemtem a puskával való muflon vadászatot, nyolc éves fejezet zárult le a vadászéletemben, a mostani hétvégével.
Fotót nem tudok felrakni, de ha valamelyikőtök tud, akkor küldjetek egy e-mail címet és elküldöm, hogy felrakjátok.
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #292 Dátum: 2010. Október 17. - 19:28:47 »

Most jöttem meg a vadászatból.
Gyönyörű volt.
Sikeresen elejtettem életem nagy kossát.
Pontos méreteket, majd a bírálat után.
Azt hiszem ezzel be is fejezemtem a puskával való muflon vadászatot, nyolc éves fejezet zárult le a vadászéletemben, a mostani hétvégével.
Fotót nem tudok felrakni, de ha valamelyikőtök tud, akkor küldjetek egy e-mail címet és elküldöm, hogy felrakjátok.

admin@vadaszforum.net
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #293 Dátum: 2010. Október 17. - 19:31:42 »

Gratulálok!  Emelem

Történetet kérünk izibe'!
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #294 Dátum: 2010. Október 17. - 20:08:32 »

TURPI fentebb említett kosa!   Emelem  Emelem



Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Turpi
Vendég
« Új üzenet #295 Dátum: 2010. Október 17. - 20:35:30 »

3 eredménytelen cserkelés után, szombat este már azon gondolkodtam, hogy elindulok haza. Vendéglátóm rábeszélt, maradjak még, reggel megpróbáljuk még egyszer.
Reggel negyed 7-re beszéltük meg az indulást. Mire a területre értünk, már szépen ki is világosodott. Nagyjából fél óra cserkelés után az egyik távolabbi katlanból bégetést véltünk felfedezni. Óvatosan abba az irányba folytattuk a cserkelést. Igen lassan haladtunk, gyakran megállva, mivel az avar igencsak hangosan zörgött a lépteink nyomán, ezzel téve nehezebbé a dolgunkat. Közel másfél óra cserkeléssel sikerült beérni a nyájat. Mivel a bégetés a szemközti hegyoldalból egy helyről jött, így letelepedtünk és hosszasan kutattuk át távcsöveinkkel a szemközti hegyoldalt. Jó fél-háromnegyed óra hosszáig szinte semmit nem láttunk a muflonokból. Ekkor úgy határozott kísérőm, hogy megpróbálunk még közelebb menni. Újabb 50 méter cserkelés után egy magas sziklapárkány tetején lévő gyepfolton pillantottuk meg a túlsó oldalon az első muflonokat. Ekkor ismét távcsöveinkkel kutattuk át a hegyoldalt. A párkányt körül vevő gyepes, bokros részeken 15-20 jerkét és bárányt, valamint 6-7 nagy kost fedeztünk fel. Az elejtett kivételével igazi kímélendő, szélesen kifelé pöndörödő szarvú kosok voltak, nagyjából 60cm és 90cm között. Amikor kísérőm mutatta, melyik kost kellene meglőni, igen csak meghökkentem, mert nagyoltam a kost. De azt mondta ,ez még bele fér az ő baráti meghívásába. Ezek után még közelebb lopakodtunk, majd a kostól cirka 250m-re egy szikla párkányra ültünk le. Egyszerűen nem lehetett közelebb férkőzni a nyájhoz. Lőbotot vettünk elő és miután sikerült stabilan feltámasztani a fegyvert, már a céltávcsövön keresztül figyeltem tovább a kost. 20 percig kellett várnom célra tartva, mire a kos ágaktól mentes helyen keresztbe állva megállapodott. Ekkor a lapockára tettem a keresztet és elengedtem a lövedéket. A kos térdre rogyva jelezte a találatot, majd egy hátra arc után levetette magát a párkányról. Míg meg nem találtuk, addig végig azon aggódtam, hogy biztosan letörtek a csigák a zuhanástól, hisz majd 20 métert zuhant. Életem eddigi legszebb vadászatán vagyok túl, amit soha nem felejtek el!!! Emelem
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 17. - 21:38:01 írta Pyrus » Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #296 Dátum: 2010. Október 17. - 22:00:58 »

Gratulálok, Turpi!
Ez aztán a fejedelmi "baráti meghívás"!
Amatőr korbecslőként első ránézésre tág határokkal 6-8 év közé tippelem.
A szinek viszont valahogy minha mást mondanának... Vállat von
Jó lenne egy szemből-fotó, hogy tovább tudjunk csemegézni, szűkíteni a tippeket!


 Emelem Effendi


« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 17. - 22:52:34 írta Horrido » Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #297 Dátum: 2010. Október 17. - 22:22:04 »

Turpi!
Gratulálok! Taps Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #298 Dátum: 2010. Október 18. - 02:02:59 »

Ajha, de szerencsés valaki, gratulálok, ez valóban szépre sikeredett! Igen Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #299 Dátum: 2010. Október 18. - 09:24:25 »

 Igen Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... 62   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: