Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadászkések  (Megtekintve 436366 alkalommal)
Csikarka
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #1965 Dátum: 2017. Január 19. - 00:02:39 »

Tisztelt Gratulálók!
Köszönöm a dicsérő szavakat, ami jóleső érzéssel tölt el. Anti fórumtárs feltett egy-két kérdést, amire megpróbálok válaszolni. Először szeretném, ha tudnátok, én amatőr vagyok a késkészítés területén és az is maradok. Jó hivatásom van, ami bizonyára hozzájárult ahhoz ,hogy úgy sikerült a kés, ahogy sikerült, meg a 61 évem alatt is sok mindent láttam.  A kés acélja magyar csapágyacél, amit narancssárga színnél függőlegesen hidraulika olajba tettem. Még mielőtt kihűlt volna, beszaladtam vele a konyhába és melegvízzel lemostam az olajat. Rögtön megcsiszoltam egy területet 5-10 mp. alatt és már tettem is az elektromos tűzhelyre megereszteni, a kés barnás színű lett. Ezeket a gépeket használtam: gyorsvágó, fúrógép, szalagcsiszoló, filckorong. A nyél anyagai: tuja, marhacsont, ébenfa, rozsdamentes alátét , hármas rézpálca és réztömb. Kétkomponensű műgyantával ragasztottam össze a nyél anyagait . Sokan kérdezték ,hogy volt-e ennek értelme.  Reméljük.

Űdv. Csikarka



















Naplózva

Idd a saját szőlőd levét és edd magad kenyerét, hogy felismerd a hamis próféták szavát. (Alkonyi László)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1966 Dátum: 2017. Január 19. - 04:41:57 »





A járólap túlélte?  Stoel
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1967 Dátum: 2017. Január 19. - 09:35:49 »

          Tisztelt Fórumtársak !

Több évi előkészület után csináltam magamnak egy vadászkést.
Most úgy érzem, hogy ez volt az első és az utolsó, mert nagy munka volt.
Csapágyacélból kovácsoltam, a kazánban hevítettem, amivel fűtök. Aztán beedzettem, a reszelő
csúszik rajta, az üveget karcolja. Természetesen megeresztés is volt. Kíváncsi vagyok mit szóltok
hozzá. Elég nagy örömöt szerzett, hogy megcsináltam. Még azért is tettem fel a fórumra, ha valaki
dédelget késkészítési álmokat, kezdjen bele,  lassan menni fog!
Üdv : Csikarka









Ha az a koponya beszélni tudna, Stoel Ördög
A kés az fáin Igen
Ja, és a havat azért ellapátolhatnád már az udvarról Tasli Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #1968 Dátum: 2017. Január 20. - 15:00:27 »

Tisztelt Gratulálók!
Köszönöm a dicsérő szavakat, ami jóleső érzéssel tölt el. Anti fórumtárs feltett egy-két kérdést, amire megpróbálok válaszolni. Először szeretném, ha tudnátok, én amatőr vagyok a késkészítés területén és az is maradok. Jó hivatásom van, ami bizonyára hozzájárult ahhoz ,hogy úgy sikerült a kés, ahogy sikerült, meg a 61 évem alatt is sok mindent láttam.  A kés acélja magyar csapágyacél, amit narancssárga színnél függőlegesen hidraulika olajba tettem. Még mielőtt kihűlt volna, beszaladtam vele a konyhába és melegvízzel lemostam az olajat. Rögtön megcsiszoltam egy területet 5-10 mp. alatt és már tettem is az elektromos tűzhelyre megereszteni, a kés barnás színű lett. Ezeket a gépeket használtam: gyorsvágó, fúrógép, szalagcsiszoló, filckorong. A nyél anyagai: tuja, marhacsont, ébenfa, rozsdamentes alátét , hármas rézpálca és réztömb. Kétkomponensű műgyantával ragasztottam össze a nyél anyagait . Sokan kérdezték ,hogy volt-e ennek értelme.  Reméljük.

Űdv. Csikarka


 Emelem

Köszönöm a beszámolót!
 Igen Ilyenre gondoltam.
A markolat összerakása nagyon jól sikerült, főleg, hogy ilyen összetett, több anyagból álló, elől hátul "baknis" változat.   Taps
A penge is szépen sikerült. (Apró hibákat azért lehet rajta látni, de ezeket max. egy profi késkészítő szemére lehetne vetni, a tiédre semmiképp.  Okos)

Csak így tovább, már ha érzel még lendületet további kések készítéséhez.  Ördög

 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1969 Dátum: 2017. Január 31. - 22:29:02 »

Használ valaki Helle vadászkést?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1970 Dátum: 2017. Február 02. - 16:52:58 »

Használ valaki Helle vadászkést?

Helle Harding.

http://www.helle.no/products/knives/harding/
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1971 Dátum: 2017. Február 02. - 18:23:37 »


Nem igazán vágom mit akartál mondani!  Fejvakarás
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Tamás
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 830



« Új üzenet #1972 Dátum: 2017. Február 04. - 07:16:44 »

Nem igazán vágom mit akartál mondani!  Fejvakarás

Azt akartam mondani, hogy igen és ilyet!
Naplózva

"Nem az a lényeg, hogy hol vadászik az ember, hanem hogy kivel."
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #1973 Dátum: 2017. Február 04. - 14:58:15 »

Üdvözlet!

Nem tipikusan vadászkés, de talán itt is megállja a helyét új késem. Talán kuriózum számba megy, nem magyar készítő késéről van szó.



 Emelem Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1974 Dátum: 2017. Február 04. - 17:56:36 »

Azt akartam mondani, hogy igen és ilyet!

Várj, kimegyek a műhelybe, hozok egy fogót.... OOO
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1975 Dátum: 2017. Február 04. - 17:59:27 »

Üdvözlet!

Nem tipikusan vadászkés, de talán itt is megállja a helyét új késem. Talán kuriózum számba megy, nem magyar készítő késéről van szó.



 Emelem Viktor

Te sem vagy egy szószátyár! Ránézésre angol gyártmány, 10cm körüli pengével. Milyen anyag a penge?
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Hakapeszi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #1976 Dátum: 2017. Február 04. - 18:25:56 »


Barátom az alábbit használja, igaz nemvadászatra, de vagy 10 éve minden panasz nélkül

http://www.hunting-shop.hu/produkty/helle-eggen-kes/HEL075/

Marttinninél sokkal jobb és erősebb is.


Használ valaki Helle vadászkést?
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #1977 Dátum: 2017. Február 04. - 18:38:19 »

Barátom az alábbit használja, igaz nemvadászatra, de vagy 10 éve minden panasz nélkül

http://www.hunting-shop.hu/produkty/helle-eggen-kes/HEL075/

Marttinninél sokkal jobb és erősebb is.



Na végre valaki, igaz kicsit szűkszavúan.  Köszönöm.  Emelem
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Csikarka
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #1978 Dátum: 2017. Február 05. - 22:02:19 »

Ha az a koponya beszélni tudna, Stoel Ördög
A kés az fáin Igen
Ja, és a havat azért ellapátolhatnád már az udvarról Tasli Ördög
A hó azért nem lett ellapátolva, hogy a kutyám beleolvadjon a háttérbe álcázás képpen. Nyáron vagyok bajban, mert zöldre kell festeni a közép - ázsiait. Kösz a késről tett pozitív véleményt. A koponyát találtam, sajnos nem beszélt! Üdv. Csikarka

Naplózva

Idd a saját szőlőd levét és edd magad kenyerét, hogy felismerd a hamis próféták szavát. (Alkonyi László)
Csikarka
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #1979 Dátum: 2017. Február 05. - 22:15:30 »

A járólap túlélte?  Stoel
Túlélte mert, mert volt alatta egy kb. 12mm-es rétegelt lemez. Üdv. Csikarka
Naplózva

Idd a saját szőlőd levét és edd magad kenyerét, hogy felismerd a hamis próféták szavát. (Alkonyi László)
Oldalak: 1 ... 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: