Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 49   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A borz és vadászata  (Megtekintve 186201 alkalommal)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #75 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 12:41:40 »

Lehet, hogy az olasz lőszer jelzése téveszti meg a pógárt! Bion

Ha vadászni nem is,de olvasni még csak tudok...

Nem feltételeztem, hogy nem tudsz olvasni, csak az olasz lőszerek méretezésének számozása más, mint amit mi megszoktunk, azt hittem, hogy ez esetleg félrevezetett. Mosolyog Kacsint
Naplózva
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #76 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 15:21:59 »

Tegnap majdnem borzvadásszá lettem avatva... este kiültünk lesre, és kijött elém egy. Olyan közel volt(20-30m), hogy gondoltam sörétessel odasózok neki. Az meg borult is szépen. Letettem magam mellé a puskát, mire visszanézek, akkor látom, hogy  a borz feláll és elindul az erdő felé. Rálőttem még egyet, mire vágott egy kanyart, majd beugrott a sűrűbe. Fél óráig kerestük, de se egy vérnyomot, se egy szőrszálat nem találtunk, így felhagytunk a kutatással. Hejjj, pedig milyen boldog lennék ma, ha meglenne! :-\

A kezdő vadászok tipikus hibájába estél. Amíg a vad el nem csendesedik, nem árt ha rajta a puskacső. Az első lövés sokkhatásából feleszmélve már sok vad elment így. Amint mozdul küldeni kell a másik lövést. Az pedig már vagy megfogja, vagy ad annyi előnyt, hogy újra tölts.
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #77 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 08:19:28 »


Nem feltételeztem, hogy nem tudsz olvasni, csak az olasz lőszerek méretezésének számozása más, mint amit mi megszoktunk, azt hittem, hogy ez esetleg félrevezetett. Mosolyog Kacsint

Már többször írtam, hogy amikor csak lehet,akkor RC-t, vagy Armusa-t használok-nekem a Nike nagyon nem jött be-így aztán ismerem a számozását.Ördög Kacsint
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #78 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 08:21:06 »


A kezdő vadászok tipikus hibájába estél. Amíg a vad el nem csendesedik, nem árt ha rajta a puskacső. Az első lövés sokkhatásából feleszmélve már sok vad elment így. Amint mozdul küldeni kell a másik lövést. Az pedig már vagy megfogja, vagy ad annyi előnyt, hogy újra tölts.

Ez már a második vad volt,ami így ment el-többet nem hibázok ekkorát (elsőnek egy róka szökött meg így, igaz, az egy téli hajtáskor előkerült.De akkor már nem volt olyan szép a bundája...) Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #79 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 15:15:28 »


A kezdő vadászok tipikus hibájába estél. Amíg a vad el nem csendesedik, nem árt ha rajta a puskacső. Az első lövés sokkhatásából feleszmélve már sok vad elment így. Amint mozdul küldeni kell a másik lövést. Az pedig már vagy megfogja, vagy ad annyi előnyt, hogy újra tölts.

Ez már a második vad volt,ami így ment el-többet nem hibázok ekkorát (elsőnek egy róka szökött meg így, igaz, az egy téli hajtáskor előkerült.De akkor már nem volt olyan szép a bundája...) Wave

Te lenni biztos ebben ???? Bion Bion Bion Bion

felelőtlen kijelentés Nyihi
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #80 Dátum: 2008. Szeptember 20. - 18:40:02 »


Te lenni biztos ebben ???? Bion Bion Bion Bion

felelőtlen kijelentés Nyihi
...legalábbis törekszem...  Angyal
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #81 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 12:41:49 »

Tegnap majdnem borzvadásszá lettem avatva... este kiültünk lesre, és kijött elém egy. Olyan közel volt(20-30m), hogy gondoltam sörétessel odasózok neki. Az meg borult is szépen. Letettem magam mellé a puskát, mire visszanézek, akkor látom, hogy  a borz feláll és elindul az erdő felé. Rálőttem még egyet, mire vágott egy kanyart, majd beugrott a sűrűbe. Fél óráig kerestük, de se egy vérnyomot, se egy szőrszálat nem találtunk, így felhagytunk a kutatással. Hejjj, pedig milyen boldog lennék ma, ha meglenne! :-\

Szervusz Girgesz!

Érdemes lett volna valamilyen kutyával utánanézni a komának, szigorúan vezetéken, hátha kapott jó helyre is szemet. Ha meg bement kotorékba, akkor annyi, de ha nem...

 Wave
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #82 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 14:18:57 »

Tegnap majdnem borzvadásszá lettem avatva... este kiültünk lesre, és kijött elém egy. Olyan közel volt(20-30m), hogy gondoltam sörétessel odasózok neki. Az meg borult is szépen. Letettem magam mellé a puskát, mire visszanézek, akkor látom, hogy  a borz feláll és elindul az erdő felé. Rálőttem még egyet, mire vágott egy kanyart, majd beugrott a sűrűbe. Fél óráig kerestük, de se egy vérnyomot, se egy szőrszálat nem találtunk, így felhagytunk a kutatással. Hejjj, pedig milyen boldog lennék ma, ha meglenne! :-\

Szervusz Girgesz!

Érdemes lett volna valamilyen kutyával utánanézni a komának, szigorúan vezetéken, hátha kapott jó helyre is szemet. Ha meg bement kotorékba, akkor annyi, de ha nem... Wave

 Wave

Sajnos nem állt rendelkezésünkre kutya. Mind a meghívóm, mind én "kutyátlanok" vagyunk-még. De ha minden jól megy, akkor jövőre már lesz társam. Egyre többször tapasztalom, hogy eb a vadász... Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #83 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 15:43:32 »

Szia Gergő!

Nekem is eszembe jutott, hogy egy kutya nagy valószínűséggel előkerítette volna, hacsak be nem ment egy közeli kotorékba, ahogy Anti is írta. A nagyszemű sörét miatt szinte biztos, hogy nem éli túl a két lövést. Legközelebb nagyon az elejére célozz, és elég a 8-as, maximum a 6-os sörét.
Mondom én nagy okosan, aki mindkét borzomat golyóval lőttem Vigyorog
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #84 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 15:58:33 »

Szia Gergő!

Nekem is eszembe jutott, hogy egy kutya nagy valószínűséggel előkerítette volna, hacsak be nem ment egy közeli kotorékba, ahogy Anti is írta. A nagyszemű sörét miatt szinte biztos, hogy nem éli túl a két lövést. Legközelebb nagyon az elejére célozz, és elég a 8-as, maximum a 6-os sörét.
Mondom én nagy okosan, aki mindkét borzomat golyóval lőttem Vigyorog

Tudod, ott volt a golyós, de úgy gondoltam, hogy a sörétessel nagyobb az esélyem. Nos, legközelebb a golyóst fogom elővenni. Az azért csak nagyobb sebzést csinál. Mert így még csak vérzést sem találtunk.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Szik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 838


« Új üzenet #85 Dátum: 2008. Szeptember 22. - 17:36:38 »

A borz az elég szívós állat. Azért ha kell a bőre én mégis inkább a sörétet javaslom.  Wave
Naplózva

"A tapasztalatot nem az évek súlyával mérik, hanem a megszerzett tudás hasznosításának a mértékével."
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #86 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 11:10:12 »

A borz az elég szívós állat. Azért ha kell a bőre én mégis inkább a sörétet javaslom.  Wave

 Igen

Nem szép dolog ilent mondani, de feje közelét kell célozni...
Naplózva

Üdv End
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #87 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 11:27:11 »

Jegyzetelem ám!-nagyon szeretnék borzot lőni.  Nem tudom miért, de engem mindig az vonz a vadászatban, horgászatban jobban, ami mást annyira nem érdekli...
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #88 Dátum: 2008. Szeptember 23. - 21:28:33 »

Jegyzetelem ám!-nagyon szeretnék borzot lőni.  Nem tudom miért, de engem mindig az vonz a vadászatban, horgászatban jobban, ami mást annyira nem érdekli...
Én még nem lőttem. Én is szeretnék és fogok is, nem csak azért mert szép vad, hanem nálam rengeteg jár rá a szórókra és döbbenet hogy mennyi kukoricát letakarítanak.
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #89 Dátum: 2008. Szeptember 24. - 08:03:26 »


Én még nem lőttem. Én is szeretnék és fogok is, nem csak azért mert szép vad, hanem nálam rengeteg jár rá a szórókra és döbbenet hogy mennyi kukoricát letakarítanak.
Tegnap este kint voltunk etetni -és puska nélkül kiültünk egy kicsit nézelődni. Nálam volt a nyúlsípom, gondoltam gyakorlok vele egy kicsit-ha már úgysincs tétje. Már erősen sötétedett,mikor a lestől jobbra motoszkálást hallottam. Újra megfújtam a sípot, mire egy-két perc múlva kijött a les elé egy jól megtermett borz. Azt hiszem számon fogom tartani őkelmét!
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 49   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: