Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutassuk meg, mit művelnek.  (Megtekintve 99956 alkalommal)
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #105 Dátum: 2010. Január 25. - 16:08:10 »

Még 2005-ben történt meg barátommal hogy hajtáson voltunk és a kutya eltűnt a hajtáson
és átment a szomszéd területre és ott meg másnap agyon lőtték a szomszédok  Fejvakarás, mert hajkurászta a bikákat !
Erről mi a véleményetek ?? Wave
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #106 Dátum: 2010. Január 25. - 16:13:03 »

Ja és azt az elfelejtetem hozzá irni hogy egy fajtiszta gondozott trimmelt kutya volt szóval nem kóbor eb kinézete volt !!
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #107 Dátum: 2010. Január 25. - 16:18:57 »

Necces a kérdés de én kilöttem volna.
De a barátod nem tudom szólt-e a szomszédoknak,kutyán egyértelmű jelzés volt-e stb.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #108 Dátum: 2010. Január 25. - 16:26:47 »

Szerintem az ilyesmit nem társasvadászaton kell rendezni...
Meg lehet őket találni másnap is...a hivatásosnak.
   Peti !  Már nem ezen a területen vadásznak az ebek. De ami a lényeg,hogy társas vadászaton bent a körben, fácántelep mellett nincs az a marha aki ma lő az ilyenekre....-nem kell a balhé..
ennyi. Okos
Naplózva
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #109 Dátum: 2010. Január 25. - 16:35:19 »

Necces a kérdés de én kilöttem volna.
De a barátod nem tudom szólt-e a szomszédoknak,kutyán egyértelmű jelzés volt-e stb.



Ö hát a welsh-terrieren csak egy sima nyakörv volt szóval nem rikitó-sárga vagy valami ilyesmi 
amikor már szólva lett másnap hogy nem-e látták a kutyát
akkor már közölték hogy egy kollégájuk agyon lőtt egyett !!
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #110 Dátum: 2010. Január 25. - 16:38:07 »

csak egy sima nyakörv volt szóval nem rikitó-sárga vagy valami ilyesmi 

Na ez volt az első hiba hajtáson jobb ha rajt van.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #111 Dátum: 2010. Január 25. - 18:12:50 »

Ja és azt az elfelejtetem hozzá irni hogy egy fajtiszta gondozott trimmelt kutya volt szóval nem kóbor eb kinézete volt !!

Fajta tiszta. Kacsint
Naplózva
kisvadasz1
Vendég
« Új üzenet #112 Dátum: 2010. Január 25. - 22:51:47 »

Sakac

Neccesnek necces, de netalántán emlékszel é az ősi törvényre, mely nem íródott papírra, de bizony az igaz vadász mindíg betartotta.

Vadászember, vadászkutyát agyon soha nemlő!

A kóbor eb, az más tészta. Ott nincs helye irgalomnak. De látszik az eben, hogy kóbor avagy sem.

Bütyök

Elkellene gondolkodnotok esetleg, hogy azokat a "kedves" telefon utánkapkodó és feljelentgető "vadászokat" ezek után, sporttásaknak nevezitek é.
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #113 Dátum: 2010. Január 26. - 05:42:28 »

Sakac

Neccesnek necces, de netalántán emlékszel é az ősi törvényre, mely nem íródott papírra, de bizony az igaz vadász mindíg betartotta.

Vadászember, vadászkutyát agyon soha nemlő!

Valóban. DE  "mert hajkurászta a bikákat" ez volt az elmondásban. Ezért irtam hogy necces csak a leirtakra tudunk támaszkodni.
1: hajtásból lépett meg a kutya jelölve nem volt
2: hajkurászta a bikákat
3: a területen idegen kutya
4: hiába vadászkutya HA (és ez nem szemrehányás) nevelve van nem lép meg nem hajtja-űzi a vadat parancs nélkül. Belegondolsz mennyi kutya van szélnek eresztve,abból fajtára nézve nézve mennyi lehet a "vadász kutya" ?
Szinte száz hogy kilöttem volna.
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Urr Antal
Vendég
« Új üzenet #114 Dátum: 2010. Január 26. - 09:45:24 »

Valóban. DE  "mert hajkurászta a bikákat" ez volt az elmondásban. Ezért irtam hogy necces csak a leirtakra tudunk támaszkodni.
1: hajtásból lépett meg a kutya jelölve nem volt
2: hajkurászta a bikákat
3: a területen idegen kutya
4: hiába vadászkutya HA (és ez nem szemrehányás) nevelve van nem lép meg nem hajtja-űzi a vadat parancs nélkül. Belegondolsz mennyi kutya van szélnek eresztve,abból fajtára nézve nézve mennyi lehet a "vadász kutya" ?
Szinte száz hogy kilöttem volna.

Szia Sakac!

Kilőtted volna, akkor kilőtted volna, szíved joga, amiket most írok véletlenül se fogd fel bírálatként!

Én se lövök vadászkutyát soha, pedig jó pár kutyát felborítottam, míg vadőrként dolgoztam.
A vadászkutya eltűnhet úgy is, hogy nincs nyakörv rajta. Pl. egyszer az egyik tacskó vadásztárs a kotorékból kiugrott és általam elhibázott róka után lelépett. 2 nap múlva találtam meg, vagy 2 kilométerre...
Volt olyan, hogy 3 kutyát láttam rabsickodni, 1 labrador és 1 öreg magyar vizsla társaságában egy keverék eb is volt. Az hamar beborult az árokba, a másik kettőt pedig sikerült megfogni, és a nyakörv alapján visszakerültek gazdájukhoz. Mondjuk szarul éreztem magam, amikor a 3. kutyáról kérdezett...

A vadászkutya nem csak parancsra vadászik, ez a vérében van, és alkalomadtán, ha lehetősége van rá, maszekol egy kicsit.

Egy volt kollégám kis csapzott, ámde kitűnő tacskója is erre fázott rá. Esténként az öreglány csapott egy kört a vadászházból kilépve az erdőben...mígnem egy fiatal kolléga rühös rókának nézte a sötétban, és agyonlőtte szegényt...
Hát mit mondjak, nem lettem volna a helyében!

Elmondom mikor fogadtam meg, hogy soha nem lövök vadászebre. Még gyakornok koromban kint ültem a még gyári elsütésű IZS ,222-essel, nyílt irányzékkal egy magaslesen. Jött egy vizsla estefelé. Egyértelműen gazda nélkül volt. Rálőttem, a gyakorlatlanságom és a technika miatt valahol a combján találhattam el, és a kutya nyüszítve elszaladt!
Akkor jutott eszembe, hogy kollégám mondta, hogy esetleg kijönnek estére récére vadászni este...ahol ültem , az alatt voltak a tavak a közelben...
Hát leizzadtam hirtelen rendesen...mi lesz ebből, ha az ő kutyája elszökött és én belelőttem... ???

Másnap reggel finoman rákérdeztem, amikor találkoztunk, hogy ugyan hogy' zajlott a kacsázás?

Nagy megkönnyebbülésemre közölte, hogy nem is mentek ki...
Azóta én ugyan rá nem lövök vadászkutyára...
Persze lehetnek kivételek azért...pl. egy kollégától hallottam, hogy elkóborolt erdélyi kopók dámokat, köztük bikát is szedtek szét napok alatt...ha nem lehet elérni a gazdát, akkor azért itt valahogy meg kell akadályozni a további vérengzést.   Emelem Wave
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9923



« Új üzenet #115 Dátum: 2010. Január 26. - 10:05:17 »

Nem mondom hogy nincs igazad sőt.
Necces nem voltam jelen, nem láttam, nem ismerem a területet lehetne sorolni.
Én csak a hibákat-tényeket próbáltam felsorolni ha mindezt összeadom akkor a végeredmény sajnos adott.
Anno én is löttem ki kutyát macskát,nálam is volt egy vizsla amit a suta mögül vettem ki. Se nyakörv se semmi rajt...mind a mai napig gondolok rá egy percet mikor kimegyek fotozni mert a "sírja" környékére is járok.
De azt mondom hogy helyesen cselekedtem ott és akkor. Még ha a szívem mást is mond.....
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #116 Dátum: 2010. Január 27. - 15:04:31 »

Mit művelnek...!
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #117 Dátum: 2010. Január 29. - 08:19:57 »

Nem csak a rügyeket, már az ágakat is lerágják...

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #118 Dátum: 2010. Január 29. - 14:02:38 »

Azért ha ilyet látnék vadgazdaként, tán megfordulna a fejemben, hogy a környékre ledobnék egy bála szénát...
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #119 Dátum: 2010. Január 29. - 14:10:47 »

Azért ha ilyet látnék vadgazdaként, tán megfordulna a fejemben, hogy a környékre ledobnék egy bála szénát...

A túristáknak ??? Bion Bion Bion
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: