Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutassuk meg, mit művelnek.  (Megtekintve 99947 alkalommal)
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #360 Dátum: 2013. Július 01. - 17:44:45 »

Áááááá nem. Az a cuncimókus alias p.na! Kacsint Ördög Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #361 Dátum: 2013. Július 01. - 21:56:16 »

Hmmm! Én nyersen jobban szeretem! De hát, nem vagyunk egyformák! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Stefi
Vendég
« Új üzenet #362 Dátum: 2013. Július 02. - 08:25:48 »

A vízelvezető az nem árok, a bakhát meg nem kiemelkedés?  Vállat von

Mindegy hogy nevezzük ! A lényeg hogy az életünket megkeserítő és nem mellesleg kártékony quados  összetörje a pofáját !  Ördög

Egyébként arra gondoltam amit felénk sokan alkalmaznak hogy ekével húznak egy csíkot a nemkívánt úton (pályán) keresztbe . Na annak a mély része az árok amit kidob az eke az meg a bakhát (vagy mi ? ) .     Wave
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #363 Dátum: 2013. Július 02. - 09:03:11 »

Abban a térdig érő  ( most már derékig ) kukoricában a keresztben húzott bakhát sem látszik - Persze az szigorúan vízelvezetés céljából készült !  Stoel

Ezzel az a baj, hogy tutira a saját kombájnunk törik benne össze először. (Az aki másnak vermet ás... szindróma)

A tavasszal körbekerítettük villanypásztorral az egyik területünket. Hálózati jeladó működteti, az egyik majorépületben van a jeladó, a tábla széléig földkábellel vittük el a ménkűt.
Ugyanazok a fiúk kaszálják a majort is, akik építették a pásztort. Mondtam nekik, tegyék fel karóra a földkábel is, mert kaszáláskor bele fognak akadni. Nem kell, tudják hol megy.
Talán mondanom sem kell, hogy az első körben ronggyá tépte a szárzúzó a madzagot.

Na, ezért nem teszek "sünit" sem a területre, mert rohadtul utálok az út szélén defektet szerelni mondjuk az MTZ hátsó kerekén.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #364 Dátum: 2013. Július 02. - 10:23:49 »

Az aki másnak vermet ás... szindróma...
Na, ezért nem teszek "sünit" sem a területre, mert rohadtul utálok az út szélén defektet szerelni mondjuk az MTZ hátsó kerekén.
Ördög
A szomszédos ÁG. egyik kerületvezető igazgatója még az ántivilágban agyvérzést kapott, mert rendszeresen belegázoltak egy 15 méteres szakaszon a búzájukba, egy kátyú miatt.
Kiadta a parancsot a műhelyeseknek egy dupla deszkából és békebeli kovácsolt ácskapcsokból álló "süni" építésére.
A munkát nagy szakértelemmel és személyesen felügyelte (ahogy az egy Foximaxit végzett pártkatonától elvárható is volt Vigyorog), majd a nagy mű kihelyezésre került.
Pár nap múlva megjelent nála az ÁG Atyafőúristene kerületszemlére.
Emberünk személyesen vezette a csillivilli, zsír új Nivát (a sofőrt hátraültetve), hogy villogtassa képességeinek széles tárházát a nagyfőnök előtt.
És a nagy seggnyalás közben úgy gázolt át a birodalmi lépegetőnek is nagy falatot jelentő akadályon, mint az pitsa Ördög
Aztán gyalogoltak egy kicsit (a Nivába még nem szerelték be a CB-t), majd a nagyfőnök ráncos szemöldökkel elköszönt.
A kocsira kellett venni 4 komplett kereket, a sofőr meg kapott egy fegyelmit, mert elröhögte magát hátul Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #365 Dátum: 2013. Július 02. - 11:54:22 »

A kocsira kellett venni 4 komplett kereket, a sofőr meg kapott egy fegyelmit, mert elröhögte magát hátul Stoel


 Röhög  Azt hiszem én is fegyelmit kaptam volna !  Kacsint
Naplózva
mr.Hucul
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1101


« Új üzenet #366 Dátum: 2013. Július 02. - 19:45:39 »

 1998 ősze. millió kacsa egy szép nagy tarlóföld közepén. A kombájn az árpa felét otthagyta, a gazda meg se nem szántott se nem tarlóhántott, inkább hordta a dizelt hozzátok. Takarás sehol, megközelíteni nem lehet. Kitaláltam, hogy lesgödröt ások. Tábla közepébe ástam is egy méretes lukat, amit szépen álcáztam mindenféle gurdajjal. Esti húzáson az egyik barátom MC21-ével hat kacsát lőttem! Piszok büszke voltam magamra, de a kacsák azt a tagot az első este után kerülték mint a leprát. Én meg trehány módon megfeledkezdtem a "sírgödörről". Tavasszal összefutok egy ismerős traktorodssal, aki átkozódik mint a záporeső. Hogy ki az a vadmarha a gödröket ás a föld közepébe., mert a bal első kereke beleszakadt valami tankcsapdába és a fél első felfüggesztést ki kellett cserélni. Biztos valami rabsic ásott vermet az őzeknek - mpondtam, majd gyorsan elpályáztam, mert a tagban már volt pár feles és nagyon emlegette a szerelővasat...
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #367 Dátum: 2013. Július 02. - 20:25:39 »

1998 ősze. millió kacsa egy szép nagy tarlóföld közepén. A kombájn az árpa felét otthagyta, a gazda meg se nem szántott se nem tarlóhántott, inkább hordta a dizelt hozzátok. Takarás sehol, megközelíteni nem lehet. Kitaláltam, hogy lesgödröt ások. Tábla közepébe ástam is egy méretes lukat, amit szépen álcáztam mindenféle gurdajjal. Esti húzáson az egyik barátom MC21-ével hat kacsát lőttem! Piszok büszke voltam magamra, de a kacsák azt a tagot az első este után kerülték mint a leprát. Én meg trehány módon megfeledkezdtem a "sírgödörről". Tavasszal összefutok egy ismerős traktorodssal, aki átkozódik mint a záporeső. Hogy ki az a vadmarha a gödröket ás a föld közepébe., mert a bal első kereke beleszakadt valami tankcsapdába és a fél első felfüggesztést ki kellett cserélni. Biztos valami rabsic ásott vermet az őzeknek - mpondtam, majd gyorsan elpályáztam, mert a tagban már volt pár feles és nagyon emlegette a szerelővasat...

 Taps Taps Röhög Röhög     Emelem
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #368 Dátum: 2013. Július 03. - 19:28:57 »

http://www.szekelyhon.ro/aktualis/udvarhelyszek/oroszhegyen-a-medve-hazhoz-megy
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
siptercsanad
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


Kerületvezető vadász és erdész


« Új üzenet #369 Dátum: 2013. Július 19. - 14:12:38 »

Üdv Mindenkinek!

Villanypásztorral kapcsolatban lenne pár kérdésem! A területünkön egy kb. 60 ha-os tábla van bekerítve villanypásztorral,de sajnos nem vmi nagy védelmet ad,mert heti pár alkalommal bemennek a szarvasok. Egy telephelyre van bedugva egy LACME UBISON 5000 tipusú gép, onnan kapjuk az áramot. De nem igazán vagyok megelégedve vele,mert pl. múltkor simán megtudtam fogni a zsinórt,nem igazán csapott meg. Egyik fő kérdésem,hogy földelésnek elég egy menetes szálat leverni,vagy olvastam pár helyen, hogy 3 szálat kell leütni,egymástól 2 m-re. Melyik lehet a jobb? Várok minden egyes jó tánácsot, ami elősegítheti a sikeres védekezést. Előre is köszönöm !

Vadászüdvözlettel :
Csanád
Naplózva

Csanád
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #370 Dátum: 2013. Július 19. - 16:05:18 »

Hát a szarvas az akkor is bemegy ha jó a készülék, (vagyis inkább ugrik) Én innen úgy gondolom, (bár nem ismerem ezt a készüléket), hogy 60 ha nem bír el egy sem. Nagyon hosszú a vezeték, sok a veszteség. A legnagyobb gondot állta-lába a szakadások toldások jelentik (természetesen ha nincs a vezeték fűbe fába gallyba, paréba).
A toldásoknál sok lehet a veszteség.

Nálunk a 40 ha táblán kettő készülék van három drótra és nincs szarvas. A disznókat elég jól kint tartja.
Ez mellé kell az is hogy nem messze is van kukorica vadföld, valamint az egyik oldala kövesút + bicikliút, a másik hosszanti oldal meg kocka horgásztó, így elvileg a két végéről kell neki bejönni, de ehhez meg nyílt placcon kell menni neki 2-500 métert.
És még így is van bent kár... mikor visítva fut neki az a legszebb  Meglepődött Ördög Vadász

Szerintem nem a földelés a legnagyobb probléma. Mennyi szálat húztatok? És milyen távokon van átkötve?

 Emelem Wave
Naplózva

Üdv End
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #371 Dátum: 2013. Július 19. - 21:26:33 »

A villanypásztor egy elég kényes műfaj Ördög
Ezernyi buktatója lehet, amiért nem működik rendesen.
Most, hogy eléggé száraz a felső talajréteg, egyszerűen nem kap testet és azért nem ad át elég feszültséget.
A kézzel való tapogatás elfogadható formája a cipő-zokni le, porréteg elkapar és úgy rámarkolni..... Nyihi
Na ha ekkor sem látni a Fiastyúkot, akkor valami nem klappol.
A kötések valóban nagyon kényes pontok, de a szigetelők is elöregszenek és a hajszálrepedéseken átballag a ménkű, főleg ha párás a levegő.
Az 5ezres gép eléggé lófing a 60 Ha-hoz.
Oda jobb lenne egy 15ezres. Persze akkor, ha nem 6-8 szállal van építve.
A bebujkálás ellen jó megoldás, ha a feszültség alatti szálak közé acélszálat húzunk és azt földeljük.
Ekkor a két huzal között átbújó vad direktben kapja a rajta áthúzó impulzust, ami annyira nem szokott tetszeni nekik Stoel
Ha gím ellen készül első sorban, akkor nem szabad elspórolni a legfelső optikai szalagot sem.

Alapjában érvényes a villanypásztorra, hogy pont annyit ér az egész, amennyit a beépített legalacsonyabb minőségű alkatrésze.
Hiába a legszuperebb gép és a legjobb minőségű vezetékek, ha pl. a szigetelőkön spórolni akarunk....
Egy 60 hektáros terület már komoly felkészültséget kíván feltéve, hogy nem csak az optikája kedvéért akarunk úgy csinálni, mint ha vadkárelhárítást végeznénk.
Itt már célszerű több géppel etetni a rendszert, és a szinteket más-más gépről táplálni.
De legfőképp érdemes egyszer megfizetni egy szakembert (pl. Mátyás István, Bentley Hungaria Kft, vagy Vargyas Csaba Cont-Eco Kft)
A több évtizedes tapasztalatért kifizetett aprópénz bőven megtérül a védekezés eredményén.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #372 Dátum: 2013. Július 19. - 22:40:18 »

Kétnaponta végigjárni, a belenőtt növényeket lekaszálni. Nagyon le tudják húzni. Bekapcsolt állapotban kell ellenőrizni, meghallani a csattogást, hol megy el a ménkű.
A nyár eleje elég csapadékos volt. Fakarót használunk, lapos szigetelések vannak rajta, két facsavarral rögzítve.
Megyek az egyik ellenőrzésen körbe, hallom, hogy valahol csattog. A vezeték a levegőben, az alja tiszta, mi a fenéért húz le? A hang a karóról jön.
Közelebbről megszemlélve látom ám,  hogy egy kamikázé hangya odaégett a feszítés miatt kétszer körbetekert vezeték és a szigetelést rögzítő csavar közé. Vizes volt a karó, rögtön létrejött a zárlat. Lepiszkáltam, mindjárt nem csattogott.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #373 Dátum: 2013. Július 19. - 22:50:47 »

Kétnaponta végigjárni, a belenőtt növényeket lekaszálni. Nagyon le tudják húzni. Bekapcsolt állapotban kell ellenőrizni, meghallani a csattogást, hol megy el a ménkű.
A nyár eleje elég csapadékos volt. Fakarót használunk, lapos szigetelések vannak rajta, két facsavarral rögzítve.
Megyek az egyik ellenőrzésen körbe, hallom, hogy valahol csattog. A vezeték a levegőben, az alja tiszta, mi a fenéért húz le? A hang a karóról jön.
Közelebbről megszemlélve látom ám,  hogy egy kamikázé hangya odaégett a feszítés miatt kétszer körbetekert vezeték és a szigetelést rögzítő csavar közé. Vizes volt a karó, rögtön létrejött a zárlat. Lepiszkáltam, mindjárt nem csattogott.
Hangyára is jó?? Bekerítem a házat... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #374 Dátum: 2013. Július 20. - 04:06:44 »

Hangyára is jó?? Bekerítem a házat... Vigyorog
Légyre is, csak magasabb karó kell és kisebb sortávolság.... Vigyorog
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Oldalak: 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: