Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutassuk meg, mit művelnek.  (Megtekintve 99956 alkalommal)
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #285 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 15:17:46 »

Tegnap kaptam meg e-mailban a Természetvédelmi hatóságtól a seregély gyérítési engedélyt. Naponta EGY darab seregélyt lehet elejteni. Woest Ezzel a db számmal valószínűleg nem esik visszafordíthatatlan kár az állományukban, írták a határozattban. Türelmetlenül
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #286 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 15:25:33 »

Tegnap kaptam meg e-mailban a Természetvédelmi hatóságtól a seregély gyérítési engedélyt. Naponta EGY darab seregélyt lehet elejteni. Woest Ezzel a db számmal valószínűleg nem esik visszafordíthatatlan kár az állományukban, írták a határozattban. Türelmetlenül

És lelőni? Kacsint    Stoel
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #287 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 15:34:35 »

Tegnap kaptam meg e-mailban a Természetvédelmi hatóságtól a seregély gyérítési engedélyt. Naponta EGY darab seregélyt lehet elejteni. Woest Ezzel a db számmal valószínűleg nem esik visszafordíthatatlan kár az állományukban, írták a határozattban. Türelmetlenül

És azt még nem is tudják a hivatalban, hogy májra tömöd őket! Akkor milyen védelmet kapnának!  Röhög
Bár szerintem a csúcs Burgenlandban volt, ahol motoros repülőgépekkel "hessegették" őket a szőlő ültetvényekről! Ha nem látom nem hiszem el, lakókocsikba települtek a pilóták, lajtos kocsi benzin állt rendelkezésükre. Bizonyára a zöldek ott is megsiratták volna szegény madárkákat, ha a gaz vadászok legyilkoltak volna közülük pár darabot.  Vállat von
Naplózva
k.vajk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 453



« Új üzenet #288 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 16:59:25 »

Tegnap kaptam meg e-mailban a Természetvédelmi hatóságtól a seregély gyérítési engedélyt. Naponta EGY darab seregélyt lehet elejteni. Woest Ezzel a db számmal valószínűleg nem esik visszafordíthatatlan kár az állományukban, írták a határozattban. Türelmetlenül

Teljesen jogosnak,és igazságosnak találom  Ördög Ördög Ördög
Áááááá,ezek elmebetegek...1 darabot??? Nem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #289 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 19:46:20 »

És azt még nem is tudják a hivatalban, hogy májra tömöd őket! Akkor milyen védelmet kapnának!  Röhög
Bár szerintem a csúcs Burgenlandban volt, ahol motoros repülőgépekkel "hessegették" őket a szőlő ültetvényekről! Ha nem látom nem hiszem el, lakókocsikba települtek a pilóták, lajtos kocsi benzin állt rendelkezésükre. Bizonyára a zöldek ott is megsiratták volna szegény madárkákat, ha a gaz vadászok legyilkoltak volna közülük pár darabot.  Vállat von
Druszám, ez a májra tömés eddig még nem jutott az eszembe! Ördög
Egyébiránt az egyik "jóvágásújózsi" a Nemzeti Parktól javasolta, hogy az osztrák példát kövessem, miszerint béreljek én is egy kisrepülőt.
Mondtam is neki, ha majd annyi pénzt kapok az almámért, mint tőlem 15 km-re, akkor menni fog a dolog.
Naplózva
Győző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301


« Új üzenet #290 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 21:20:17 »

Tegnap kaptam meg e-mailban a Természetvédelmi hatóságtól a seregély gyérítési engedélyt. Naponta EGY darab seregélyt lehet elejteni. Woest Ezzel a db számmal valószínűleg nem esik visszafordíthatatlan kár az állományukban, írták a határozattban. Türelmetlenül

Erről egy Mátyás király mese jutott az eszembe: " Kaptál ajándékot meg nem is :-) "
Naplózva

A róka, sakál és a farkas az erdész és mezőgazdász legjobb barátja.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #291 Dátum: 2012. Szeptember 22. - 22:19:45 »

Druszám, ez a májra tömés eddig még nem jutott az eszembe! Ördög
Egyébiránt az egyik "jóvágásújózsi" a Nemzeti Parktól javasolta, hogy az osztrák példát kövessem, miszerint béreljek én is egy kisrepülőt.
Mondtam is neki, ha majd annyi pénzt kapok az almámért, mint tőlem 15 km-re, akkor menni fog a dolog.
Bérelj egy nagyon kisrepülőt: egy sólyom megteszi. Wave
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
kikinda
nótaguberátor és idomár
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 171


kikindai pipafüstös


WWW
« Új üzenet #292 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 10:06:51 »

Egy jó sólyom.... jeligére!

Nekünk sajnos nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Mi repcét (kísérleti terület) próbáltunk megvédeni érés környékén először mindenféle veréb-méretű madártól, majd érésben házigalambtól, vadgerlétől és mindenféle veréb-méretű madártól (seregély ebben a csapatban nem játszik).
Az elején próbálkoztunk az egy_solymász_1-2_sólyom felállással, majd a 2 solymász, a 3-4 sólyom, a héja, a sólymokon belül több féle, stb. Hát nem sikerült.

Még csak azt sem tudom megmondani, hogy ezért, vagy azért. A solymásznak ugyan megvolt a munkaideje, de picivel előtte és utána is ott volt/maradt, de hát a nap többi része szabad volt. Ha egy-két nap bármilyen oknál fogva kimaradt, nagoyn vidám lakmározás következett be. A kistestű madarakra a sólyom nem tett mély benyomást, bár egy kicsit meglibbentek. A héja ügyesen végzi dolgát, de vagy fasor mellé kell mozgatni a repcetáblát, vagy csak nagyon behatárolt területre terjedt ki az ő tisztelete.

A legsikeresebb távoltartási technika a galambokkal szemben az idei évben volt megfigyelhető. Egy - szerintem talán - hamvas rétihéja leülőhelyének választotta az egyik táblánk közepét júliusban - augusztusban. Szinte fél napokat is ült ott. Galamb pedig egy szem sem a környéken, pedig repcetarló és naprafogó lábon a közvetlen közelben. No, segitettünk a hívatlan pásztornak, hisz értünk mi ahhoz. Kitettünk számára néhány alacsonyabb és egy magasabb T-fát. Azóta nem jött vissza.....
Naplózva

látom, hosszú útra készülsz, búcsúzni jöttél, menj, ha menned kell
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #293 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 20:34:42 »

Bérelj egy nagyon kisrepülőt: egy sólyom megteszi. Wave
Igen, ezt is javasolták. De kit, mikor?
A seregélyek nálam a falu szélen éjszakáznak,- a nemzetiparkos szerint  északról jöttek-, ahol költöttek a nyáron. Aztán fél nyolc körül kezdenek aktivizálódni. Na ekkor már mindenképpen kint kell lennem, beüzemelt gázágyúval, sörétes puskával, meg a kutyával. Ekkor félórát kell ott jönni menni fel s alá. Ilyenkor aztán trenírozom a kutyát, a seregélyek pedig más célpontot keresnek. A következő időpont a délután 2-3 óra, na akkor ismét próbálkoznak. Ha ezt is abszolváltam, akkor megúsztam a károkozást. 
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #294 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 19:48:11 »

Tegnap kaptam meg e-mailban a Természetvédelmi hatóságtól a seregély gyérítési engedélyt. Naponta EGY darab seregélyt lehet elejteni. Woest Ezzel a db számmal valószínűleg nem esik visszafordíthatatlan kár az állományukban, írták a határozattban. Türelmetlenül

Mit akarsz?!

Még ilyen bőkezű hatóságot!
Nálunk csak riasztani lehet.
Csak durranhat a puska - sörét nem mehet ki belőle.

Nem is gyérítési, hanem riasztási engedély a neve.
De legalább meg szokott jönni időben...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Pinti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Új üzenet #295 Dátum: 2012. December 04. - 13:46:08 »

Szép darabot letaroltak a disznók.
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #296 Dátum: 2012. December 04. - 17:52:01 »

Mit akarsz?!

Még ilyen bőkezű hatóságot!

Szia!
Sőt egy rossz szavam sem lehet rájuk, még a rendelet módosításról is küldtek értesítést. A hülye jogszabályról pedig nem ők tehetnek, viszont nagyon empatikusak voltak és gyorsak.
Egyébként könnyítettek a dolgon: 13/2001. (V.9.) KöM rendelet
(5)10 A seregély (Sturnus vulgaris) gyérítését engedély nélkül végezheti a külön jogszabályok alapján kijelölt vadászatra jogosult, a hegyközség területén működő hegyőr, valamint az ott mezőőri szolgálatot ellátó személy, kizárólag a szőlő- és gyümölcsültetvényekben, valamint csemegekukorica-táblákon, azok termésének megóvása, illetve az azokban keletkező károk mérséklése érdekében, amennyiben tevékenységét
a) az ingatlan tulajdonosával, illetve jogszerű használójával megállapodást kötve,

b) védett természeti területeken, illetve különleges madárvédelmi területeken kívül,

c) augusztus 1. és október 31. között,

d) a vadászat rendje megsértésének nem minősülő, valamint nem tiltott vadászati eszközökkel és módszerrel, valamint

e) az okszerű vadgazdálkodás akadályozása nélkül

végzi.

(6) A vadászatra jogosult, valamint a (3) bekezdés szerinti halászati őr és az (5) bekezdés szerinti hegyőr, valamint mezőőr a (3) és az (5) bekezdés szerinti gyérítést végző személyekről (a vadászjegyük számának feltüntetésével), a gyérítések helyéről, idejéről, módjáról, valamint az elejtett madarak számáról a tárgyidőszakot követően, február 28-ig köteles jelentést küldeni az illetékes természetvédelmi hatóságnak.
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #297 Dátum: 2012. December 05. - 13:01:30 »

Szép darabot letaroltak a disznók.







Mindent a maga idejében.... Stoel Ördög
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 05. - 13:30:01 írta galoscsabus » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #298 Dátum: 2012. December 05. - 13:31:26 »

Mindent a maga idejében.... Stoel Ördög
Most miért?
"Ki a hóbul, be a ződ kukoricába...." Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #299 Dátum: 2012. December 07. - 14:00:31 »

http://index.hu/tudomany/2012/12/07/patkanysikolyt_vet_be_az_aak_a_vadak_ellen/

Nem biztos hogy ide kellene raknom, de most ezt találtam. Emelem
Naplózva

Üdv End
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: