Oldalak: 1 ... 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... 224   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Hullott Agancs  (Megtekintve 802978 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2490 Dátum: 2014. Február 25. - 13:59:48 »

Ebben nem értünk egyet!

Ez az , ami (többek között ! ) engem sosem érdekelt !!!  Én voltam a vadgazdálkodásért felelős fővadász , az volt amit én mondtam . A társasági életet meg az elnök irányította .  Még a márciusi vadlétszám becslésre se mentem ki !  Én leadtam írásban , hogy mennyi vad él a területen , - - -  az elnök meg kozmetikázott . . . !  De becsületére váljon , az általam bemondott vadmennyiséggel való kiemelkedő gazdálkodáshoz mindig(!) megkaptam az igényelt pénzt !!!      Emelem
Naplózva
svk
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 488



« Új üzenet #2491 Dátum: 2014. Február 25. - 14:26:16 »

Ma ismét szerencsével jártam Mosolyog 9 bikát sikerült látnom 3 részben. Egyik egy 3-as rudli volt, két 3. agancsú és egy 6 kiló forma bikával. Ők előbb észrevettek engem, mint én őket és elszaladtak.. :Mosolyog Majd mentem tovább, kis idő múlva megint láttam őket, a nagyobbik bika már tar volt. Megvártam míg kikerülnek, majd a nyomukat megkeresve mentem végig és semmit nem találtam  He?  Aztán hazaindulva ebbe botlottam.  Mosolyog

Nem néztem valami nagynak, múltkor alaposan fölésaccoltam, erre 2 kg-ot tippeltem.


A mérleg 2,69 kg-nál állt meg.  Mosolyog
Naplózva

Üdv! Viko.
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #2492 Dátum: 2014. Február 25. - 20:06:14 »

Idézet
Én voltam a vadgazdálkodásért felelős fővadász , az volt amit én mondtam . A társasági életet meg az elnök irányította .  Még a márciusi vadlétszám becslésre se mentem ki !  Én leadtam írásban , hogy mennyi vad él a területen , - - -  az elnök meg kozmetikázott . . . !  De becsületére váljon , az általam bemondott vadmennyiséggel való kiemelkedő gazdálkodáshoz mindig(!) megkaptam az igényelt pénzt !!! 

A vadlétszám becslése az egy dolog (ennek megállapítására manapság nem divat a területet járni, valóban csak kozmetika alapján van megállapítva), viszont ha a minőségről ill. annak alakulásáról szeretnénk viszonylag objektív képet kapni (valamint magáról a törzsállományról), annak aligha van kézzelfoghatóbb bizonyítéka a levetett agancsnál. Akár érdekel akár nem. Itt nem az számít,hogy ki mit mond, beszél az agancs, ha szakértő kezekbe kerül.
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2493 Dátum: 2014. Február 25. - 20:16:05 »

A vadlétszám becslése az egy dolog (ennek megállapítására manapság nem divat a területet járni, valóban csak kozmetika alapján van megállapítva), viszont ha a minőségről ill. annak alakulásáról szeretnénk viszonylag objektív képet kapni (valamint magáról a törzsállományról), annak aligha van kézzelfoghatóbb bizonyítéka a levetett agancsnál. Akár érdekel akár nem. Itt nem az számít,hogy ki mit mond, beszél az agancs, ha szakértő kezekbe kerül.

Azért vannak más módszerek is a hullot agancson kívűl.  Kacsint

Az a baj, hogy az agancsozók által összeszedett agancsok a legritkább esetben kerülnek szakértő kezekbe, inkább a felvásárlóknak nevezett orgazdákhoz "vándorolnak".
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #2494 Dátum: 2014. Február 25. - 20:16:46 »

A vadlétszám becslése az egy dolog (ennek megállapítására manapság nem divat a területet járni, valóban csak kozmetika alapján van megállapítva), viszont ha a minőségről ill. annak alakulásáról szeretnénk viszonylag objektív képet kapni (valamint magáról a törzsállományról), annak aligha van kézzelfoghatóbb bizonyítéka a levetett agancsnál. Akár érdekel akár nem. Itt nem az számít,hogy ki mit mond, beszél az agancs, ha szakértő kezekbe kerül.
Az elaprózódott területeken a megtalált agancs arról ad képet, milyen bikáiTOK vannak agancshullatáskor(neked meg még három szomszédodnak). Egyáltalán nem biztos, hogy nálad rakják föl a következőt vagy nálad fognak bőgni. Viszont agancshullatásig volt három hónapod amikor nem volt takarás az erdőn és ha jól kezelt etetőid vannak vagy akkora a nyugalom, hogy világossal kint érde a szarvasokat a tarlókon, vetéseken, kigyönyörködhetted magad a "törzsállományodban". Ez egy kicsit biztosabb mint az, hogy a három területen keresztülhajszolt bikák épp hol dobják le az agancsot.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #2495 Dátum: 2014. Február 25. - 20:40:50 »

Idézet
Az elaprózódott területeken a megtalált agancs arról ad képet, milyen bikáiTOK vannak agancshullatáskor(neked meg még három szomszédodnak). Egyáltalán nem biztos, hogy nálad rakják föl a következőt vagy nálad fognak bőgni. Viszont agancshullatásig volt három hónapod amikor nem volt takarás az erdőn és ha jól kezelt etetőid vannak vagy akkora a nyugalom, hogy világossal kint érde a szarvasokat a tarlókon, vetéseken, kigyönyörködhetted magad a "törzsállományodban". Ez egy kicsit biztosabb mint az, hogy a három területen keresztülhajszolt bikák épp hol dobják le az agancsot.

Ezt magam is így gondolom és nagyon örülnék neki, ha világos nappal gyönyörködhetnék a szarvasAINKban. Ami az elaprózódott területeket illeti, egy területen belüli törzsállománnyal (úgy gondolom) ma nem sok társaság büszkélkedhet, viszont, ha a vad a példaként említett három szomszédon belül mozog, tehát visszatérő, azzal szerintem érdemes foglalkozni  egy társaság szintjén (gazdálkodni viszont csak együttműködve lehet) legalábbis a korösszetételről, minőségének alakulásáról a hullott agancsból reális képet kaphatunk ami nem utolsó sorban a mi munkánkat is minősíti . Ehhez viszont egy szaporodási ciklus meggyőződésem szerint nem elegendő.
Naplózva
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #2496 Dátum: 2014. Február 25. - 21:03:13 »

Idézet
Az a baj, hogy az agancsozók által összeszedett agancsok a legritkább esetben kerülnek szakértő kezekbe, inkább a felvásárlóknak nevezett orgazdákhoz "vándorolnak".

Éppen erre próbáltam rávilágítani amikor azt írtam, hogy a hullott agancs begyűjtésénél a vadászoknak kéne aktívabbnak lenni. Talán akkor a terület zavartsága is kisebb lenne! A szarvas gazdálkodás szempontjából én fontosnak tartanám.
Naplózva
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #2497 Dátum: 2014. Február 25. - 21:05:41 »

Idézet
Azért vannak más módszerek is a hullot agancson kívűl.  Kacsint

Például?
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2498 Dátum: 2014. Február 25. - 21:21:22 »

A szarvasállomány felméréséhez egy év elég , a javításhoz minimum öt év kell ! A tönkretételhez elég három is ... !   Nyihi
Naplózva
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2499 Dátum: 2014. Február 25. - 21:57:07 »

Például?

Például, amit Boar írt, bőgésben is eléggé sok bikát meg lehet figyelni, egyszerűen minél kisebb zavarással és nyitott szemmel kell a területet járni, meg kell tanulni "olvasni" a nyomokból, jelekből. Ehhez egy "dolog" szükséges, kinn kell lenni, szinte ott kell élni. Ebben a jóértelembe vett vadászok is tudnak segíteni információkkal.

Az agancsokról még annyit, hogy mire igazából illene "gyűjteni", addigra már nincs mit.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2500 Dátum: 2014. Február 25. - 21:58:22 »

A szarvasállomány felméréséhez egy év elég , a javításhoz minimum öt év kell ! A tönkretételhez elég három is ... !   Nyihi

Károly bátyánk, mostmár nem biztos, hogy elég lenne az az öt év.  Rííí
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #2501 Dátum: 2014. Február 25. - 22:47:27 »

"pati" !
Te nagyon jól tudod , hogy miről beszélek .  Igen   Ha csak a te kíséreteddel és a te engedélyeddel lőhetnek szarvasra (tehénre is !) , akkor a minimum öt év összejön !  Én 5,5 - 6,5 kilós állományból öt év múlva lövettem az első 10 kilós bikát . Utána évente három - négy  9 - 10 kilósat .
Persze " mostmár nem biztos, hogy elég lenne az az öt év. "

   Tiszteleg  Kézfogás  Emelem
Naplózva
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2502 Dátum: 2014. Február 26. - 08:16:22 »


Íme:











Én azért kíváncsi lennék rá egy másik perspektívából is... Stoel Érdekes... Fejvakarás Ha megoldható... Fejvakarás Érdekes "vadhajtások" vannak Felétek a bokrokon... Ördög  Stoel  Igen
A közel múlt egyik reggelén nekem is sikerült "meglepni" egy "erdő járót"...Meglepődött a "pógár" mikor kilépett az erdőből és szembe találkozott egy állvánnyal... Nyihi ...éppen őzeket nézegettem és próbáltam "lekapni őket...Hirtelen azt sem tudta, hogy mit szóljon... Nyihi Ördög

                                                                                                                                 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #2503 Dátum: 2014. Február 26. - 08:30:32 »

Tegnap délután ismét volt időm egy kicsit tekeregni óvatosban, hátha meglelem a torz párját. Azt sajnos nem talátam meg, másik 3-at viszont igen.


2,9 - 2,6 kg











Ő pedig 2,3






Naplózva

Üdv: Bence
Hunter74
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25


« Új üzenet #2504 Dátum: 2014. Február 26. - 11:23:19 »

Idézet
Például, amit Boar írt, bőgésben is eléggé sok bikát meg lehet figyelni, egyszerűen minél kisebb zavarással és nyitott szemmel kell a területet járni, meg kell tanulni "olvasni" a nyomokból, jelekből. Ehhez egy "dolog" szükséges, kinn kell lenni, szinte ott kell élni. Ebben a jóértelembe vett vadászok is tudnak segíteni információkkal.

Az agancsokról még annyit, hogy mire igazából illene "gyűjteni", addigra már nincs mit.

Nézetazonosságunkról kiadhatnánk a platformot.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 [167] 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 ... 224   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: