Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 113   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: A kisgolyós:0,22  (Megtekintve 415703 alkalommal)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1215 Dátum: 2014. Július 22. - 22:09:37 »

Olvasd tovább!
Szia Bütyök !

Megnéztem az én puskámon,hogyan is van rögzítve,és én azt látom hogy egy vékony stift van keresztülütve az irányzékon,és azt kellenne kipüfölni.A céltávcsőhöz közeli irányzékot én már vettem le,ott két stiftet kell kipüfölni,de nem könnyű,mert nagyon vékony,és erős szerszám szükségeltetik.


Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1216 Dátum: 2014. Július 22. - 22:10:28 »

Ehhez "padiátverő" kell, és ha a fegyver mögött állsz jobbról balra kell kiütni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1217 Dátum: 2014. Július 22. - 22:26:50 »

A stiftet kiütöttem ,nagyon könnyen kijött,azon az első körben túljutottam.Vékony fúrószárral átkocogtattam.
Viszont nem mozdul meg az irányzék.
Bronzkalapáccsal megpróbáltam előre (torkolat felé) lekocogtatni,de ne sikerült. Átmelegítettem légfúvóval,de az istennek nem mozdul meg.
Nagyon nem merem erőltetni,sajnálom ütni a cájgot.
Kínomban arra jutottam,hogy inkább hosszába végigvágom,aztán megnyitom.
Valaki küzdötte le valahogy ?
Atombiztosan felrakták azt megmondom.Jól rá van gyógyulva.
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1218 Dátum: 2014. Július 22. - 22:29:37 »

A stiftet kiütöttem ,nagyon könnyen kijött,azon az első körben túljutottam.Vékony fúrószárral átkocogtattam.
Viszont nem mozdul meg az irányzék.
Bronzkalapáccsal megpróbáltam előre (torkolat felé) lekocogtatni,de ne sikerült. Átmelegítettem légfúvóval,de az istennek nem mozdul meg.
Nagyon nem merem erőltetni,sajnálom ütni a cájgot.
Kínomban arra jutottam,hogy inkább hosszába végigvágom,aztán megnyitom.
Valaki küzdötte le valahogy ?
Atombiztosan felrakták azt megmondom.Jól rá van gyógyulva.

Szerintem 7,62 fórumtárs segít neked is,de ne idegesítsd fel mert bszott jól lő... Vigyorog
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1219 Dátum: 2014. Július 22. - 22:37:17 »

Szerintem 7,62 fórumtárs segít neked is,de ne idegesítsd fel mert bszott jól lő... Vigyorog
Tudom,"most"voltam Nagytétényen a vadászversenyen,találkoztam vele.
Holnap felhíkálom,aztán mond rá majd valamit.
Kösz a tippet.
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1220 Dátum: 2014. Július 23. - 23:59:52 »

Megosztom,hátha valakinek jól jön még az infó.
Leszedtem az első irányzékot a toz 78/4 puskáról.
Végigvágtam hosszába fűrészlappal,és fogóval letekertem.
A cső vége le van esztergálva kuposra,és fel van rá ütve az irányzék.Alatta pedig rozsdás.
Most egy "lépcső"van az utolsó kb 5 cm-en (csak elülső irányzékkal együtt van meg a torkolatig a csőkeresztmetszet csökkenés egyenletesen)
Csúnyának csúnya,de legalább nem szép Vigyorog.
Esztergáltatok egy perselyt,és ráhúzom,majd hidegbarnítom,és majd valahogy kinéz.
Összbenyomásilag szebb lesz irányzékok nélkül a puska szerintem.
Az alacsonyra szerelt távcsőbe pedig nem köszön vissza.

Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #1221 Dátum: 2014. Október 07. - 09:24:33 »

Szép Jó Napot Uraim,

Dúvadazás céljából újítanék egy 0,22 - es kispuskát, és az alábbi fegyver, puska párosítást néztem ki.

Fegyver: Marlin XT-22R LR
http://www.magnumvadasz.hu/s/shop.php?op=look&gr=1&id=PROD120827145242
Távcső: Delta Classic 3-9x40
http://www.vadasztavcso.hu/product.php?id_product=544

Érdeklődnék, van e valakinek bármilyen személyes tapasztalata ezek közül bármelyikkel ...  Előre is köszönöm.

Üdv.:

Károly.
Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1222 Dátum: 2014. Október 07. - 19:22:47 »

Szép Jó Napot Uraim,

Dúvadazás céljából újítanék egy 0,22 - es kispuskát, és az alábbi fegyver, puska párosítást néztem ki.

Fegyver: Marlin XT-22R LR
http://www.magnumvadasz.hu/s/shop.php?op=look&gr=1&id=PROD120827145242
Távcső: Delta Classic 3-9x40
http://www.vadasztavcso.hu/product.php?id_product=544

Érdeklődnék, van e valakinek bármilyen személyes tapasztalata ezek közül bármelyikkel ...  Előre is köszönöm.

Üdv.:

Károly.

Szia Károly!
.22 Lr  gyakorlásra megfelelő,nagyon jó vele "játszani",de megfelelőbb a .22 Magnum a te céljaidnak.
Amerikai helyett cseh puskát vennék.Ég és föld.
Mondjuk egy zkm .22 Magnumot.
Ezzel is lesz,hogy elmegy a ravazdi.
A .22LR -nél már ennek 50  méter fölött is  nagy a kockázata.(Persze elpusztul majd valahol,de az már nem az igazi,meg aztán kínlódik nyomorult stb.)
Vér nem lesz.
A .22 WMR-rel ez kitolható úgy 100 méterig,de kb 120-ról is lőttem vele rókát (meg lett,nyakon lett lőve).
Sokáig erőltettem a dúvadazást .22 Magnummal,de ma már azzal lövöm a dúvadat is,ami nálam van,nem készíttetek ki bőrt.
Ilyen távcső (delta) van a kispuskámon ( .22 LR Toz 78/4)
Használható,és olcsó.
Ilyen céltávcsövet vettem a .22  Magnumra is,majd lecseréltem,és azóta  egy 6x42-es S&B feszít rajta.
Nem volt drága,enni sem kér,de nem használom,szerintem nem is fogom,ha netán érdekel írj privátot.Kifogástalan állapotban van.

 Emelem
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #1223 Dátum: 2014. Október 07. - 19:50:34 »

Szia Károly!
.22 Lr  gyakorlásra megfelelő,nagyon jó vele "játszani",de megfelelőbb a .22 Magnum a te céljaidnak.
Amerikai helyett cseh puskát vennék.Ég és föld.
Mondjuk egy zkm .22 Magnumot.
Ezzel is lesz,hogy elmegy a ravazdi.
A .22LR -nél már ennek 50  méter fölött is  nagy a kockázata.(Persze elpusztul majd valahol,de az már nem az igazi,meg aztán kínlódik nyomorult stb.)
Vér nem lesz.
A .22 WMR-rel ez kitolható úgy 100 méterig,de kb 120-ról is lőttem vele rókát (meg lett,nyakon lett lőve).
Sokáig erőltettem a dúvadazást .22 Magnummal,de ma már azzal lövöm a dúvadat is,ami nálam van,nem készíttetek ki bőrt.
Ilyen távcső (delta) van a kispuskámon ( .22 LR Toz 78/4)
Használható,és olcsó.
Ilyen céltávcsövet vettem a .22  Magnumra is,majd lecseréltem,és azóta  egy 6x42-es S&B feszít rajta.
Nem volt drága,enni sem kér,de nem használom,szerintem nem is fogom,ha netán érdekel írj privátot.Kifogástalan állapotban van.

 Emelem


_________________________________

Szia,

Köszönöm válaszod, minden benne volt amire kíváncsi voltam Mosolyog  1 hónap múlva nyílik lőtér a közelünkben  Taps, így gyakorlásra, és Szarka, szajkó és dolmi témakörbe gondoltam újítani. Mosolyog Csináltam 4-5 leshelyet, horhosokban, katykós részeken, jó beszállófával a közelben, szigorúan  domb háttérrel Mosolyog  Nyihi

Az egyetlen kérdésem a WM - hez, hogy bal vagy jobb kezes, mivel én balkezes vagyok, igy nehezen találok puskát ... az egyetlen balos model a Savage Mark II. G Lh - t például rendelés esetén 6-8 hónapra hozzák... új autóra nem kell ennyit várni ....  Fejvakarás

Üdv.:
Károly.

Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1241


« Új üzenet #1224 Dátum: 2014. Október 07. - 20:38:37 »

_________________________________

Szia,

Köszönöm válaszod, minden benne volt amire kíváncsi voltam Mosolyog  1 hónap múlva nyílik lőtér a közelünkben  Taps, így gyakorlásra, és Szarka, szajkó és dolmi témakörbe gondoltam újítani. Mosolyog Csináltam 4-5 leshelyet, horhosokban, katykós részeken, jó beszállófával a közelben, szigorúan  domb háttérrel Mosolyog  Nyihi

Az egyetlen kérdésem a WM - hez, hogy bal vagy jobb kezes, mivel én balkezes vagyok, igy nehezen találok puskát ... az egyetlen balos model a Savage Mark II. G Lh - t például rendelés esetén 6-8 hónapra hozzák... új autóra nem kell ennyit várni ....  Fejvakarás

Üdv.:
Károly.


Helló !
Az én ZKM-em nem eladó.
Egyébként jobbos.
Csak a távcsőre gondoltam.
Meg persze most is azt mondom,hogy jobb vadászati célra a peremgyújtásúak közül a .22 WMR.(Van mindkettő.)
Dögtéren szoktam vele csettegtetni.

22 Lr lőlapra való.
A 17 HMR nem tetszik?Az is jobb,mint a .22 LR.
http://www.czub.cz/en/catalog/80-rimfire-rifles-cz/MS/CZ_452-2E_ZKM_LH_AMERICAN.aspx
Ha érdekel,akkor tudok adni telefonszámot,olyanét,aki ilyennel dúvadazik,kérdezd meg milyen,nekem áradozik róla,sok rókát lőtt vele.
Állítólag csak összecsuklanak a ravazdik.Jól expandál.

Ugyanilyen szituációban mellbelőttem rókát .22 Lr RWS high velocity HP-vel kb. 35-40 méterről,elfeküdt,majd felkelt,és faképnél hagyott.

 
Naplózva
rókarezisztens Fácán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48



« Új üzenet #1225 Dátum: 2014. Október 09. - 09:06:02 »

Szia Mosolyog

Remek videó, és még szebb elejtés  Taps

Rókára, pontosabban minden les kiülésnél, van velem a 8x57 mellett egy .223 -as , tavaly márciusban vettem, remekül szolgál.  Mosolyog  A 0,22 es gyakorolni kell, de egyenlőre balos nincs még a Savage - ből sem, a Kanadai raktárban...

Üdv.:

Károly.


Helló !
Az én ZKM-em nem eladó.
Egyébként jobbos.
Csak a távcsőre gondoltam.
Meg persze most is azt mondom,hogy jobb vadászati célra a peremgyújtásúak közül a .22 WMR.(Van mindkettő.)
Dögtéren szoktam vele csettegtetni.

22 Lr lőlapra való.
A 17 HMR nem tetszik?Az is jobb,mint a .22 LR.
http://www.czub.cz/en/catalog/80-rimfire-rifles-cz/MS/CZ_452-2E_ZKM_LH_AMERICAN.aspx
Ha érdekel,akkor tudok adni telefonszámot,olyanét,aki ilyennel dúvadazik,kérdezd meg milyen,nekem áradozik róla,sok rókát lőtt vele.
Állítólag csak összecsuklanak a ravazdik.Jól expandál.

Ugyanilyen szituációban mellbelőttem rókát .22 Lr RWS high velocity HP-vel kb. 35-40 méterről,elfeküdt,majd felkelt,és faképnél hagyott.

 

Naplózva

A vadon alja, mint barlang, setét.
A kan ős oltárnak dönti nyakát.
Szökellő szarvas agancsa tartja
nagy villájában a holdat magát.
Photomanus
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


zöldfülű vadász


« Új üzenet #1226 Dátum: 2014. December 02. - 18:57:41 »

Üdv a vadászuraknak  Emelem

Lőtéri precízkedéshez keresek 0.22lr puskát, akár egylövetű, sport verzióban is (Walther, Krico, Suhl, Anschütz).

Köszönöm
Naplózva

...ha megnövök, vadász leszek...
fickok92
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 141


« Új üzenet #1227 Dátum: 2015. Január 14. - 08:57:21 »

SZIASZTOK
Kispuska vásárlás előtt állok.
CZ ZKM 455 Std  és a  CZ 513 farmer között vacilálok. Stoel
Szerintetek melyiket lenne érdemes választani ha már pénzt ad érte az ember ?
Előre is köszönöm
 Emelem
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #1228 Dátum: 2015. Január 19. - 21:56:39 »

SZIASZTOK
Kispuska vásárlás előtt állok.
CZ ZKM 455 Std  és a  CZ 513 farmer között vacilálok. Stoel
Szerintetek melyiket lenne érdemes választani ha már pénzt ad érte az ember ?
Előre is köszönöm
 Emelem


Szia!

A CZ 513 Farmerrel van személyes tapasztalatom. Pontos, megbízható kis szerkezet, a lőszerek terén Rem. Hornet, Rem. Cyclone, CCI Velocitor, AKAH és REX lettek lőve belőle, nem volt velük kapcsolatosan válogatós... A sütését én rühelltem - de gondolom az finomítható...

 Emelem S.Peti
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Zolimester
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1410



« Új üzenet #1229 Dátum: 2015. Február 01. - 01:43:15 »

Urak!

Aki 22 WMR-t használ, mit tapasztalt az S&B lőszerekkel?
Vagy bármi mással, ami olcsóbb az Rws-nél, és nem FMJ?

Köszönöm!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 [82] 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 113   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: