Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Őzbak 2008  (Megtekintve 113825 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9916



« Új üzenet #420 Dátum: 2008. Július 12. - 20:23:20 »

Esz a penész gratulálok Sanyi

Hegesüs Sanyi őzbakja:



Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #421 Dátum: 2008. Július 12. - 20:26:38 »

Nagyon szép!!
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Sziju
Vendég
« Új üzenet #422 Dátum: 2008. Július 12. - 20:43:45 »

Gratulálok a bakhoz! Igen
Naplózva
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #423 Dátum: 2008. Július 13. - 00:34:11 »

Esz a penész gratulálok Sanyi

Hegesüs Sanyi őzbakja:





Gratulálok! Jó bak!
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Kama
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #424 Dátum: 2008. Július 13. - 08:15:00 »

Ma reggel láttam egy bakot, akit nem igazán tudok hova tenni.

Tudom, hogy így leírás alapján nehéz, de adjatok tanácsot.

Testre az volt a benyomásom, hogy nem fiatal bak, mert a nyaka elég vastag és a feje rövidnek tűnt. Az agancsa miatt vagyok dilemmában. Villás mindkét oldalon, elég vastag, és fölfelé szinte semmit nem karcsúsodik. Szinte fekete az egész, alig-alig van rajta fenés, és az ágai is csak 2-3 cm-esek. Súlyra 250-300 között lehet.

Azon dilemmázok, hogy egy közepes képességű középkorú bak lehet-e, vagy egy visszarakott öregúr.
Többször visszapörgetve a képét inkább az utóbbi felé hajlok, de még majd asszem megnézem magamnak.  Mosolyog

Ja és egy sutát körbehajszolt néhányszor, de aztán asszem rájött, hogy még egy kissé korai, és ment a dolgára.

Reggeli vadászatom egyébként úgy fejeződött be, hogy a repcetarló sarkán összeszedtem az aratáskor a traktorista "urak" által szertehajigált kifliszacskókat, cigisdobozokat, sörösdobozokat, ásványvizes flakonokat...
Sajnos a Balkánon élünk...  :'(  Szomorú  Vállat von
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #425 Dátum: 2008. Július 13. - 08:26:24 »

Szia Kama!

Két éve volt egy bakunk, aminek az agancsa úgy nézett ki, mint egy ígéretes két éves baké! Én egyszer láttam tavasszal -még csapatban- és a teste is vékony volt! Nem is törődtem többet vele! Aratás után az egyik jó vadászcimborám sokszor arra cserkelt és négyszer megnézte a bakot, de valami gyanús lett neki a korát illetöleg. Ötödszörre bejött neki 15 méterre és azt mondja a srác, hogy a tekintetén látta, hogy ez öreg bak! Meglőtte és valóban egy nagyon vén, tövig kopott fogú bak volt! (Neki bejött!) Ha jól emlékszem, a teste mindössze 13kg volt zsigerelve, pedig nálunk 20 kg körüliek.
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #426 Dátum: 2008. Július 13. - 09:37:14 »

Köszönet a gratuláciok ért és mindenkinek ehez hasónló élményeket és trófeát kivánok.Üdv HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #427 Dátum: 2008. Július 13. - 09:58:04 »

Ma reggel láttam egy bakot, akit nem igazán tudok hova tenni.

Tudom, hogy így leírás alapján nehéz, de adjatok tanácsot.

Testre az volt a benyomásom, hogy nem fiatal bak, mert a nyaka elég vastag és a feje rövidnek tűnt. Az agancsa miatt vagyok dilemmában. Villás mindkét oldalon, elég vastag, és fölfelé szinte semmit nem karcsúsodik. Szinte fekete az egész, alig-alig van rajta fenés, és az ágai is csak 2-3 cm-esek. Súlyra 250-300 között lehet.

Azon dilemmázok, hogy egy közepes képességű középkorú bak lehet-e, vagy egy visszarakott öregúr.
Többször visszapörgetve a képét inkább az utóbbi felé hajlok, de még majd asszem megnézem magamnak.  Mosolyog

Ja és egy sutát körbehajszolt néhányszor, de aztán asszem rájött, hogy még egy kissé korai, és ment a dolgára.

Reggeli vadászatom egyébként úgy fejeződött be, hogy a repcetarló sarkán összeszedtem az aratáskor a traktorista "urak" által szertehajigált kifliszacskókat, cigisdobozokat, sörösdobozokat, ásványvizes flakonokat...
Sajnos a Balkánon élünk...  :'(  Szomorú  Vállat von

Szia Kama !
Az igazság "odaát" van ,Őz biztós korát csak lefözés útán lehet megmondani.A vékony testalkat lehet kondició romlásbol is (öregségi soványodás ,betegség miatt stb)Próbáld a teljes vadat birálni test méret,nyak fej hossz,fej tartás öszülése.Az agancs birálat hossz,szár vastagság ágak ,rózsa,agancstő,Nagyonjó segietség a spektiv ha van.Viselkedése bizalmas,vagy állandóan figyel minden mózgásra neszre reagál stb.Én szerintem kőzép korú korosztálybol egy selejt bak.Nézd meg még egyszer.Üdv HSanyi
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #428 Dátum: 2008. Július 13. - 10:08:39 »

Úgy kell bírálni, mint Hermann Ottó....Kézből.... Ördög
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #429 Dátum: 2008. Július 13. - 11:37:02 »

Sanyoi, gratulálok a bakhoz!
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #430 Dátum: 2008. Július 14. - 08:07:10 »

Gratulálok Sanyi! Igen
Nagyon jó bak!
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #431 Dátum: 2008. Július 14. - 08:26:35 »

Gratulálok Sanyi! Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #432 Dátum: 2008. Július 14. - 09:34:34 »

Esz a penész gratulálok Sanyi

Hegesüs Sanyi őzbakja:


Nagyon derék srác! Gratulálok!
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7947


Generalbakter


« Új üzenet #433 Dátum: 2008. Július 14. - 09:47:33 »

Ma reggel láttam egy bakot, akit nem igazán tudok hova tenni.

Tudom, hogy így leírás alapján nehéz, de adjatok tanácsot.

Testre az volt a benyomásom, hogy nem fiatal bak, mert a nyaka elég vastag és a feje rövidnek tűnt. Az agancsa miatt vagyok dilemmában. Villás mindkét oldalon, elég vastag, és fölfelé szinte semmit nem karcsúsodik. Szinte fekete az egész, alig-alig van rajta fenés, és az ágai is csak 2-3 cm-esek. Súlyra 250-300 között lehet.

Azon dilemmázok, hogy egy közepes képességű középkorú bak lehet-e, vagy egy visszarakott öregúr.
Többször visszapörgetve a képét inkább az utóbbi felé hajlok, de még majd asszem megnézem magamnak.  Mosolyog

Ja és egy sutát körbehajszolt néhányszor, de aztán asszem rájött, hogy még egy kissé korai, és ment a dolgára.

Reggeli vadászatom egyébként úgy fejeződött be, hogy a repcetarló sarkán összeszedtem az aratáskor a traktorista "urak" által szertehajigált kifliszacskókat, cigisdobozokat, sörösdobozokat, ásványvizes flakonokat...
Sajnos a Balkánon élünk...  :'(  Szomorú  Vállat von

Szia!
Nálunk a hegyen, öreg testen ritkán van "fiatal" agancs. Nyilván felétek is hasonló a helyzet. Ha teste öreg bakot mutat, lőd meg, ne nézegesd. Az ilyen bakot egyszer látod, utána lesegetheted... Wave
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #434 Dátum: 2008. Július 14. - 10:50:45 »

Üdv!

Megvan a bak!
(az a bak amiről legutóbb tettem fel képeket)
Bővebbet később.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: