Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Rendellenes bakok  (Megtekintve 142704 alkalommal)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #570 Dátum: 2012. Március 28. - 09:56:29 »

Elég fura agancsképződés. Olyan izé....érdekes. Nem szól szám
Sajnos nem találok róla több képet ezen a gépen.
Szemből látszik, hogy mindkét szár ugyan abban a magasságban sérült és kezdett el osztódni.
De, hogy mi történhetett vele? Vállat von
Előtte senki sem látta a bakot.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #571 Dátum: 2012. Március 28. - 10:01:25 »

Sajnos nem találok róla több képet ezen a gépen.
Szemből látszik, hogy mindkét szár ugyan abban a magasságban sérült és kezdett el osztódni.
De, hogy mi történhetett vele? Vállat von
Előtte senki sem látta a bakot.
Trófeabírálaton mit szóltak hozzá? A szár sérülése annyira egyforma magasságú ,hogy az már szinte művi. Az meg,hogy előtte senki sem látta,újabb táptalaja lehet a kétkedésnek.  Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #572 Dátum: 2012. Március 28. - 11:24:54 »

Sajnos nem találok róla több képet ezen a gépen.
Szemből látszik, hogy mindkét szár ugyan abban a magasságban sérült és kezdett el osztódni.
De, hogy mi történhetett vele? Vállat von
Előtte senki sem látta a bakot.

Szerintem nem sérülés, genetika...
Kár érte, hogy csak 4 éves (bár zárójelben hozzáteszem, hogy ha két éves lenne is, akkor is bárki meglőtte volna - köztük én is -), álmom valami "hasonló", csak matuzsálem korúban...  Wave
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #573 Dátum: 2012. Március 28. - 11:27:30 »

Szerintem nem sérülés, genetika...
Kár érte, hogy csak 4 éves (bár zárójelben hozzáteszem, hogy ha két éves lenne is, akkor is bárki meglőtte volna - köztük én is -), álmom valami "hasonló", csak matuzsálem korúban...  Wave

Amiről én tudnék ámodozni, azt tavaly meglőtted!  Ördög Vigyorog (Az sem volt gyerek.)
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #574 Dátum: 2012. Március 28. - 11:37:24 »

Trófeabírálaton mit szóltak hozzá? A szár sérülése annyira egyforma magasságú ,hogy az már szinte művi. Az meg,hogy előtte senki sem látta,újabb táptalaja lehet a kétkedésnek.  Emelem
Mit szóltak volna? Vállat von
Kétkedni pedig bárkinek jogában áll...ez ellen tenni nem lehet.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Stefi
Vendég
« Új üzenet #575 Dátum: 2012. Március 28. - 12:41:30 »


Hogy eloszlassam a kétkedést !
A bak PAUSAL árban esett a Gyulaj ZRT bikácsi területén. Akkor Prof. Dr. XY  bérelte a tarület vadászati jogát. Jelentős számban értékesítette is az éves keretet. Így keveredtünk mi is oda mert a vendégek együtt voltak elszállásolva a Kistápéi vadászházban. Fele velünk vadászott a a szomszédos területen , fele pedig a ZRT területén a személyzettel. A bérlőnek nagyon fájt a szíve hogy pausalban elment ez a bak de tudtommal egy rossz szót nem szólt a hivatásos vadásznak pedig Ő minket úgy fogadott " Itt fekszik a munkakönyvem "  egyébként én is mechanikus sérülés következményének gondolom ezt a különleges agancsot. Lehet hogy a következő évben egy sima hatos lett volna.  Az igazság az hogy mikor már feküdt akkor derült ki hogy micsoda "kincs" birtokába jutott a szerencsés vadász. Amikor nem megy olyan jól a vadásztatás és a fényviszonyok a takarás sem olyan akkor érzés, testalkat, tapasztalat, stb alapján is kimondja a vadásztató hogy " Tessék lőni " .  OOO   Ezt csak az tudja aki csinálja. Tudnék ennél cifrább történetet is mesélni de inkább megvárom a reakciókat erre is.    Emelem 
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #576 Dátum: 2012. Március 28. - 13:36:21 »

Szerintem nem sérülés, genetika...
Kár érte, hogy csak 4 éves (bár zárójelben hozzáteszem, hogy ha két éves lenne is, akkor is bárki meglőtte volna - köztük én is -), álmom valami "hasonló", csak matuzsálem korúban...  Wave
Szinte elképzelhetetlennek tartom,hogy ehhez a genetikának bármi köze lenne,de mondják meg a nagyok...
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #577 Dátum: 2012. Március 28. - 13:38:18 »

Hogy eloszlassam a kétkedést !
Szia Stefi!
A kétkedést nem kell eloszlatni.
Sokan vannak akik csak akkor érzik jól magukat, ha mások sikere mögé szabálytalanságot, csalárd magatartást, vagy egyéb  csúnya dolgokat képzelnek.
Nekik találták ki a bulvársajtót és nem véletlen, hogy az egyik legjobban profitáló sajtó- és médiatermék lett belőle.
Mi tudjuk, hogy ez a bak a természet által lettt ilyenné, más meg azt gondol róla, amit csak akar.
Részemről ennyi a hozzáfűzni való és nem több.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #578 Dátum: 2012. Március 28. - 14:04:57 »

Szia Stefi!
A kétkedést nem kell eloszlatni.
Sokan vannak akik csak akkor érzik jól magukat, ha mások sikere mögé szabálytalanságot, csalárd magatartást, vagy egyéb  csúnya dolgokat képzelnek.
Nekik találták ki a bulvársajtót és nem véletlen, hogy az egyik legjobban profitáló sajtó- és médiatermék lett belőle.
Mi tudjuk, hogy ez a bak a természet által lettt ilyenné, más meg azt gondol róla, amit csak akar.
Részemről ennyi a hozzáfűzni való és nem több.
 Emelem
Bízom benne ,hogy nem rám gondoltál a fenti sorok megírásakor,de mivel más nem tett kétkedő megjegyzést,így most magamra veszem. Nem képzelek semmiféle csalárdságot sem a bakkal kapcsolatban,de azt viszont kétlem,hogy ehhez az agancshoz a szorosan vett természetnek bármilyen köze lenne. Mert ezt az agancsot legalábbis a képek alapján valamilyen mechanikai sérülés ,ráhatás érte és az én megítélésem szerint semmilyen éles,hegyes tárgy nem lehet része a természetnek ami ilyen sérülést képes okozni. Tehát mindenféleképpen mesterséges közreműködés alakította az agancsot ilyenné. Hogy ez a tárgy mi volt azt csak a Jóisten tudja. A megjegyzés azon része pedig,hogy a bulvársajtót nekem-nekünk találták ki már csak azért sem állja meg a helyét,mivel ilyen sajtóterméket,szinte sosem-szakirodalmat viszont annál többet veszek és olvasok. Erre büszke vagyok,mert bár a természet egészét sosem lesz lehetőségem megismerni,de annak minél nagyobb részét viszont igyekszem megérteni.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #579 Dátum: 2012. Március 28. - 21:13:31 »

Itt van még pár kép a páratlan 12-es bakról. Hogy nem genetikai oka van, az egészen biztos. Lehetett korábban "teljesen normális" 6-os bak is.  Vállat von







Itt meg még pár kép az archivumból, csak úgy... Wave









Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #580 Dátum: 2012. Március 29. - 05:17:08 »

Remek bakok! Igen
Az első olyan, mint ha átlőtték volna a szárat kispuskával oldalról, középen. Először szöllő drótra gondoltam az azonos magasság miatt, de inkább lövésnek tűnik.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #581 Dátum: 2012. Március 29. - 08:00:52 »

Haj de kívánatos különleges Trófeák ezek. Ritka szerencse ilyennel összefutni és a vadászszoba méltó "díszévé" tenni.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 29. - 08:06:00 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
H. Zoli
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Új üzenet #582 Dátum: 2012. április 21. - 20:34:20 »


Sziasztok!
Ezt a kis bakot 4éve lőttem. Gondoltam, kis kedvcsinálóként megosztom veletek.   Mosolyog
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #583 Dátum: 2012. április 22. - 10:14:25 »

Nem mondom, hogy egy nagy, szabályos hatos baktól nem dobban meg a szívem, de ezek a bakok... mit ne mondjak... csorog a nyálam...  Ördög

Gratulálok az elejtőknek!  Emelem
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14842



« Új üzenet #584 Dátum: 2012. április 22. - 10:33:03 »

Gratulálok az sikeres Vadászoknak, és Kísérőiknek! Igen Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: