Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 316939 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #795 Dátum: 2014. Március 23. - 11:42:49 »

Szia !
Kérdezhetek egyet?
A te .308 win. cz550-ed kivehető táras?
Az enyém nem,és amikor nem " izomból " töltök ,akkor az utolsó 2 cm-en nehezen tudom előrenyomni a zárdugattyút,ill lezárni a kart.
Ezt minden márkájú lőszerrel így csinálja.
Amikor egy lőszert nagyon sokszor csőre töltöm,akkor fémsorja van a töltényűr elejénél,(gyalulja kicsit).
Próbáld ki ,hogy nem lendületesen töltesz,hanem lassan tolod előre a kart,az utolsó 2 centin meg kell "erőszakolni" az eszközt (legalábbis nálam).
Volt a puskám egy nagyon ügyes,jó fegyvermesternél,de ezen nem tudott segíteni ,ill. egy picit finomodott a járása.
Ha a tied nem akad,akkor megpróbálom máshoz elvinni az enyémet.Ha a tied is akad,akkor így jártam,ezek ilyenek gyárilag.
A 30.06 Cz-ből átrakom a zárdugattyút,akkor sokkal simábban megy,de akkor sem tökéletes,de nagyágrendekkel jobb.
A 30.06-osom úgy teszi csőre a lőszert ,mint az álom,a tárleredukált .308-as pedig akad,nem kicsit.
A kukákok az elejét redukálták le a tárnak,nem a végét,és a tár elengedi a lőszert idejekorán,ami a rövidebb mivoltánál fogva még ekkor keresztbe is áll.
Amikor úgy töltöm,hogy jó lendületesen,akkor minden a helyére kerül.
Volt Zastavám,még az is finomabban rakosgatta a lőszert csőre.

Köszi

    Vállat von   Ezek fegyverek nem szűz kisasszonyok ! (de azok se mind szeretik ha nagyon finomkodnak velük)   Ördög 
Sokféle tolózárast próbáltam már de még a legmárkásabbak se úgy viselkednek egy normál lendületes rátöltésnél és egy lassú ba@ogatásnál . Ez utóbbi estben gyakran félremegy megszorul a lőszer mert szerintem a lassú esetleg megállított mozgásnál már más helyzetet vesz fel a patron. Ha valaki nagyon kímélni akarja az első lőszert amit tízszer - hússzor is betárazunk mire egyszer a csövön keresztül hagyja el a puskát - az kissé a föld felé  engedve a csövet eressze be a töltényűrbe a lőszert és utána tolja rá a tolózárat. A többit meg a tár rendszerének megfelelően tárazza be.    Emelem
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #796 Dátum: 2014. Március 23. - 12:25:32 »

         Az nem lehet hogy a hüvelyvonó karom kicsit erősebb, vagy kicsit más az alakja a zárfejnél elöl, és nehezebben pattan be a helyére a hüvelytalp!       Nekem a k98-as mausernél volt ilyen probléma ,a csőbe rakott lőszerre nem tudtam rázárni a zárdugatyút  , ott a hüvelyvonó volt a ludas ,  egy nagyon finom tűreszelő +polírozás orvosolta a dolgot.
Szia Bull!
Próbáltunk rá pár darab hüvelyvonót,a szitu ugyanaz maradt.Reszeltünk,stb. nem lett jó.
Úgy néz ki,amit lehetett megtettünk.


Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #797 Dátum: 2014. Március 23. - 12:38:13 »

    Vállat von   Ezek fegyverek nem szűz kisasszonyok ! (de azok se mind szeretik ha nagyon finomkodnak velük)   Ördög 
Sokféle tolózárast próbáltam már de még a legmárkásabbak se úgy viselkednek egy normál lendületes rátöltésnél és egy lassú ba@ogatásnál . Ez utóbbi estben gyakran félremegy megszorul a lőszer mert szerintem a lassú esetleg megállított mozgásnál már más helyzetet vesz fel a patron. Ha valaki nagyon kímélni akarja az első lőszert amit tízszer - hússzor is betárazunk mire egyszer a csövön keresztül hagyja el a puskát - az kissé a föld felé  engedve a csövet eressze be a töltényűrbe a lőszert és utána tolja rá a tolózárat. A többit meg a tár rendszerének megfelelően tárazza be.    Emelem

Szia Stefi!
A cz 550 -em .243-asban (eladtam Kisbérre vadőr srácnak ,lehet itt van köztünk) kivehető táras volt.
Nagyon finoman csőre lehetett tenni a lőszert.Hibázás után,ha nem ment el a vad,olyan csendben lassan finoman lehetett újratölteni,hogy csak na.
Cz 550-esem 30.06-osban (nemsokára elviszi az új gazdija) úgy adogat ,olyan prímán ,finoman tölt,hogy öröm nézni.
Ha átteszem a 308 -asba a 30.06 zárdugattyúját,akkor sokkal jobban csőre tudom tölteni,alig észrevehetően akad.
A Mauser M12-esem zárdugattyúja úgy jár,mint valami álom,a tár úgy adogat,mint a nagykönyvben meg van írva,miliméterről milliméterre lassan tolva is tökéletes(tudom,hogy 2-szer annyiba kerül,mint a CZ,nem is várom el a Cz-től,hogy olyan legyen,de legalább az eddig vásárolt Cz puskáim szintjén mozogjon)
A mostani .308-asomat nagyon lendületesen kell kezelni,ha elfelejtem,mert nem ehhez szoktam az elmúlt 17 évbn,akkor megakad,és erőből tolom,egyszer csak nagy csettenést követően helyére megy.
Ismerem én a Cz550-eket,Zastavákat,és tudom mi a különbség,ha jól,vagy rosszul működik.
Standard zárdugattyúval ,rossz helyen leredukált tárral alighanem ez ilyen vacakul adogat.
Csak arra vagyok kiváncsi ,hogy egyedi az eset,vagy csak én szívok vele.Ha egyedi az eset,akkor megpróbálok tovább küzdeni vele,hogy rendesebben működjön.
 Emelem
 
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #798 Dátum: 2014. Március 23. - 12:45:14 »

Ha valaki nagyon kímélni akarja az első lőszert amit tízszer - hússzor is betárazunk mire egyszer a csövön keresztül hagyja el a puskát - az kissé a föld felé  engedve a csövet eressze be a töltényűrbe a lőszert és utána tolja rá a tolózárat. A többit meg a tár rendszerének megfelelően tárazza be.    Emelem

A CZ 550 -es ezt nem engedi meg.
Ha beleteszed a töltényűrbe a lőszert,akkor már nem fogja meg a hüvelyvonó.
Az én 308-asom akkor ha a lőszert beteszed a vonó alá a zárdugattyú végére,és helyére tolod,akkor is megszorul,olyan,mintha a tok oldalának feszítené a hüvelyvonót a lőszerhüvely talpa.
A mauser M12-be a tár tetejére (nem a tárba)ejted szó szerint akármilyen hanyagul  a lőszert ,előrenyomod a zárdugattyút,és mint a vaj csőre megy,és lezárható a kar.
Nem várom ezt el a CZ-től,mert ezt a szintet nem fogják a csehek megugrani sosem.
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #799 Dátum: 2014. Március 23. - 13:29:13 »

Ha valaki nagyon kímélni akarja az első lőszert amit tízszer - hússzor is betárazunk mire egyszer a csövön keresztül hagyja el a puskát - az kissé a föld felé  engedve a csövet eressze be a töltényűrbe a lőszert és utána tolja rá a tolózárat. A többit meg a tár rendszerének megfelelően tárazza be.    Emelem

A CZ 550 -es ezt nem engedi meg.
Ha beleteszed a töltényűrbe a lőszert,akkor már nem fogja meg a hüvelyvonó.
Az én 308-asom akkor ha a lőszert beteszed a vonó alá a zárdugattyú végére,és helyére tolod,akkor is megszorul,olyan,mintha a tok oldalának feszítené a hüvelyvonót a lőszerhüvely talpa.
A mauser M12-be a tár tetejére (nem a tárba)ejted szó szerint akármilyen hanyagul  a lőszert ,előrenyomod a zárdugattyút,és mint a vaj csőre megy,és lezárható a kar.
Nem várom ezt el a CZ-től,mert ezt a szintet nem fogják a csehek megugrani sosem.

Én is hasonlitgatom a CZ-t és a Steyr-t de azt a rettenetes nagy különbséget nem tapasztalom. A fémrészeket pedig nyugodtan lehet kicsit alakítgatni polírozni az néha csodákra képes . Egyébként szerintem a saját tapasztalatod igazolja hogy azzal a konkrét fegyverrel nem stimmel valami .                   Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #800 Dátum: 2014. Március 23. - 13:54:36 »

A mauser M12-be a tár tetejére (nem a tárba)ejted szó szerint akármilyen hanyagul  a lőszert ,előrenyomod a zárdugattyút,és mint a vaj csőre megy,és lezárható a kar.
A Tikkám is így üzemelt.
Ha nem volt idő a tárral vacakolni, csak be kellett dobni egy lőszert az ablakon (lehetőleg bogyóval előrefelé Kacsint ) és már lehetett is rátolni a zárat Igen
A cseh puskákat másért szeretjük Angyal
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #801 Dátum: 2014. Március 23. - 14:54:35 »

Ha valaki nagyon kímélni akarja az első lőszert amit tízszer - hússzor is betárazunk mire egyszer a csövön keresztül hagyja el a puskát - az kissé a föld felé  engedve a csövet eressze be a töltényűrbe a lőszert és utána tolja rá a tolózárat. A többit meg a tár rendszerének megfelelően tárazza be.    Emelem

A CZ 550 -es ezt nem engedi meg.
Ha beleteszed a töltényűrbe a lőszert,akkor már nem fogja meg a hüvelyvonó.
Az én 308-asom akkor ha a lőszert beteszed a vonó alá a zárdugattyú végére,és helyére tolod,akkor is megszorul,olyan,mintha a tok oldalának feszítené a hüvelyvonót a lőszerhüvely talpa.
A mauser M12-be a tár tetejére (nem a tárba)ejted szó szerint akármilyen hanyagul  a lőszert ,előrenyomod a zárdugattyút,és mint a vaj csőre megy,és lezárható a kar.
Nem várom ezt el a CZ-től,mert ezt a szintet nem fogják a csehek megugrani sosem.

Ezt a szintet nem csak a csehek, hanem senki sem fogja megugrani, aki eredeti M98 zárszerkezetet, vagy az elvét alkalmazza.
A töltés módja nem probléma, Pali bácsi direkte ilyenre csinálta a lőszer adogatását a tárból, angolból erőltetve visszafordítva – „controlled feeding”- ellenőrzött töltés , tehát úgy kell működnie, ahogy írod. Ezzel nincs mit tenni……. A zár elejének végig érintkeznie kell a hüvely (lőszer) talpával, és be kell a hüvely peremnek csúsznia a hüvelyvonó karom és a zárfej vége közé. Nagy baj van, ha nem így történik, mert esély van arra is, hogy nem zár a dugattyú, vagy ha nagyon erőltetik, akkor letörik a hüvelyvonó karom! Ezzel viszont minimális esély van arra, hogy beszorul a hüvely, és nem tud a pógár üríteni. Ez főleg veszélyes vadak vadászatánál lehet fontos forró, dzsuvás környezetben. Ami ugye most minden fórumtársnak azonnali égető megoldandó probléma.   Vigyorog
Ilyen a jó öreg ZKK, CZ, és természetesen maga az eredeti Oberndorfi Mauser zár és számos utánzata.
Igazából akkor van baj, ha ezeket a fegyvereket nem csak tárból lehet könnyedén tölteni, mert akkor az eredeti elgondolásba csúszott hiba, és ami befele könnyedén történik, az előbb utóbb kifelé is meg fog, és nem fog üríteni megbízhatóan a rendszer.

A másik – és ezt már problémának gondolom -, ha valaki spórolni akar egy másik (rövid) méretű zár sorozatgyártásán. A 308-nak és a 243-nak külön zárméret dukálna! Ezt azért tudom átérezni, mert hasonló problémával küzdök, egy hosszú zárban kellene megbízhatóan működtetnem egy közepes méretű, vagy még rövidebb lőszer adagolását, ami csak úgy megy, ha kifejezetten hegyes lőszert töltök a fegyverbe. Nálad ez nem játszik, mert a te puskádban csak az utolsó pár centinél van szorulás.

A harmadik, az viszont egyedi dolog… azt írod, hogy a 30-06-os zárral jobban működik. Hát össze kéne hasonlítani a két zárdugattyút, és ahol a 308-é egy kicsit nagyobb, vagy vastagabb, ott polírozni kellene………..
Kivéve a zárat is, a patront is bele próbálgatva végig kellene modellezned, hogy a lőszer pereme nem feszíti-e meg nagyon a hüvelyvonó karmot, és a miatt nem lehet-e szorulás…..
 Emelem
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #802 Dátum: 2014. Március 23. - 14:58:17 »

A cseh puskákat másért szeretjük Angyal
 Wave

Megkérdezhetem esetleg, hogy miért?
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #803 Dátum: 2014. Március 23. - 16:02:36 »

Megkérdezhetem esetleg, hogy miért?
Megkérdezheted.
 Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #804 Dátum: 2014. Március 23. - 17:27:33 »

Megkérdezheted.
 Ördög
Kösz, rendes srác vagy....
 Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #805 Dátum: 2014. Március 23. - 18:02:15 »

Kösz, rendes srác vagy....
 Emelem
Provokász vazze... Ördög

Na jó, megmondom miért szeretem a cseh puskát.
Azért, mert amikor aktívan ZKK-val vadásztam, akkor végig tudtam inni úgy 3 napot úgy, hogy közben nem kellett megállni pihenni Piál.
Azért, mert amikor aktívan ZKK-val vadásztam, akkor nem volt gond ha minden reggel más nő mellett ébredtem fel (már ha egyáltalán aludtunk is Ördög) Angyal.
Azért, mert amikor aktívan ZKK-val vadásztam, akkor ha a főnököm odaszólt este, hogy "Faszikám! Holnap délig kell húscsomagba tíz dám fejbe, vagy nyakon", akkor tudta, hogy ezzel el is van intézve, mert lehetett bármi, a kért mennyiség pontosan landolt a hűtőháznál.
Azért, mert amikor aktívan ZKK-val vadásztam, akkor hiába nem tudtam hírből sem, hogy mi az a világító pontos céltávcső, meg a hasonló úri huncutságok, sőt sokszor nyílt irányzékkal teljesítettem a nem kicsinyke elejtési tervemet, mégis teljesen elégedett és boldog voltam Igen
Bár folytathatnám még, de azt hiszem ennyi is elég Stoel
Remélem kielégítettelek (na nem "Úgy" Ördög)
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #806 Dátum: 2014. Március 23. - 18:11:38 »

Gondolom Attila nem ilyen válaszra várt.  Kacsint Ördög
Ráadásul a történet jó részében a ZKK csak mellékszereplő volt.  Vigyorog
Naplózva
maxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #807 Dátum: 2014. Március 23. - 18:54:23 »

Provokász vazze... Ördög

Na jó, megmondom miért szeretem a cseh puskát.
Azért, mert amikor aktívan ZKK-val vadásztam, akkor végig tudtam inni úgy 3 napot úgy, hogy közben nem kellett megállni pihenni Piál.
Azért, mert amikor aktívan ZKK-val vadásztam, akkor nem volt gond ha minden reggel más nő mellett ébredtem fel (már ha egyáltalán aludtunk is Ördög) Angyal.
Azért, mert amikor aktívan ZKK-val vadásztam, akkor ha a főnököm odaszólt este, hogy "Faszikám! Holnap délig kell húscsomagba tíz dám fejbe, vagy nyakon", akkor tudta, hogy ezzel el is van intézve, mert lehetett bármi, a kért mennyiség pontosan landolt a hűtőháznál.
Azért, mert amikor aktívan ZKK-val vadásztam, akkor hiába nem tudtam hírből sem, hogy mi az a világító pontos céltávcső, meg a hasonló úri huncutságok, sőt sokszor nyílt irányzékkal teljesítettem a nem kicsinyke elejtési tervemet, mégis teljesen elégedett és boldog voltam Igen
Bár folytathatnám még, de azt hiszem ennyi is elég Stoel
Remélem kielégítettelek (na nem "Úgy" Ördög)
 Wave

a zkk mit ivott általában? Es a csajok mit szóltak a zkk hoz az agyban??  Stoel
Naplózva
lacika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1244


« Új üzenet #808 Dátum: 2014. Március 23. - 19:03:23 »

a zkk mit ivott általában? Es a csajok mit szóltak a zkk hoz az agyban??  Stoel

Ha az is ott volt,akkor mindent szabadott  Vigyorog.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #809 Dátum: 2014. Március 23. - 19:16:21 »

Gondolom Attila nem ilyen válaszra várt.  Kacsint Ördög
Ráadásul a történet jó részében a ZKK csak mellékszereplő volt.  Vigyorog

Tulajdonképpen, ha jobban belegondolok, kár is volt megkérdezni.... hisz a kérdés szinte borítékolta a választ!
Csak el kellett volna magamban gondolkoznom egy kicsit.
Valószínűleg én is ezt mondtam volna, ha valaki megkérdezi, hogy miért szeretem a Trabantot!
És másban is igazad van! 25 éve MINDEN tárgy csak mellékszereplő volt. Csak akkor még ezt nem tudta az ember. Most már, hogy tudja, hogy csak feldughatja a tárgyait az ember, mert nem ez a lényeg, most már dolgok nem jönnek vissza....

Hát ennyit arról, hogy miért szeretem a ZKK-t a .308-as topikban 2014-ben...  OOO Vigyorog Vigyorog  Piál
És Csaba, Neked is... Piál
Naplózva
Oldalak: 1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 [54] 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: