Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 100   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: .308 Winchester  (Megtekintve 316939 alkalommal)
szabi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 119



« Új üzenet #690 Dátum: 2013. Június 01. - 15:59:09 »

Köszönöm a választ!  Emelem
Naplózva

„Bár az ősember ösztönös hajlamát a civilizáció megfékezte bennem, vadászszenvedélyemmel nem bír!”
(Guy de Maupassant)
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #691 Dátum: 2013. Június 03. - 20:23:16 »

Szia Antallacika!
A PÜ-d megtelt ,itt válaszolok.
Legalább többen bekapcsolódnak a témába,én is kiváncsi vagyok,ki használ 10.7 g-os doppelkernt ebben a kaliberben,mik a tapasztalatai vele.

A sako superhammerheadot használtam 30.06-osban.Én személy szerint szerettem.
Elég kemény lövedék,nincs maradványtestem,mindent átvitt.
Egyetlen  szarvasnál nem volt vér,egyébként jól dolgozott,volt olyan szarvas,amit keresztüllőve annyi vér volt,hogy ihajj.
A .308-asommal  lőttem Geco lőszerrel bikát,nem volt kimenet.
 A bikát 50 méterről lőttem,menekülési táv 50-60 méter volt.Vér semmi nem volt (bordaközi találat belövésnél,és az első combban állt meg a mag),akkor olyant se vegyél.
Amit én ajánlani tudok,anélkül,hogy próbáltam volna(más monyával a csalánt effekt),az az RWS .308 WIN DK 10,7G.
A doppelkernt német nyelvterületen csak úgy emlegetik,hogy splitter grenade (repeszgránát).
A lényege az,hogy az elülső rész becsapódáskor deformálódik,továbbmenve a szirmok leszakadnak,mint a repeszek,a hátsó keményebb rész pedig elvileg átüti a vadat.
Ez keresztülviszi a vadat,és rendet is rak rendesen állítólag.
Valaki egyszer megfogalmazta,hogy "jó-jó ez a lőszer,de én csak elejteni,nem megsemmisíteni akarom a vadat",azt hiszem ez elmond mindent .
Nagyon goromba lőszer hírében áll ,én nem használtam,de szerintem próbáld ki,és meséld el nekem is ,milyen volt.
Most próbálgatom a .308-asba a 13 grammos sako hammerheadot,én meg majd megírom a tapsztalataimat ,igaz még nem lőttem vele semmit,de ami késik nem múlik.

Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #692 Dátum: 2013. Június 03. - 21:11:52 »

Nagyon leült a Fórum. Legalább is a szakmai része. (a hülyeség azért pörög ….. Ördög Ördög)
Pedig, látszik, hogy záporoznak ám a kérdések… csak a színfalak mögött. Én is kaptam, és látom más is kap rendesen.
Csak hát nem ez lenne a lényeg.  OOO
A lényeg az lenne, hogy a fórumtársak MERJÉK vagy AKARJÁK  a kérdéseiket NYILVÁNOSAN feltenni, és azok akik tudják a választ, vagy azt hiszik, hogy tudnak rá válaszolni, tegyék meg, és pedig oly módon tegyék ezt, hogy ne ijesszék el a kérdezőket.  Kacsint Mosolyog
(csak úgy eszembe jutott a ladik fenekének szurkozása közben…. minden megtörténhet, még a patakunk is kiönthet idén)
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #693 Dátum: 2013. Június 03. - 21:25:28 »

Nagyon leült a Fórum. Legalább is a szakmai része. (a hülyeség azért pörög ….. Ördög Ördög)
Pedig, látszik, hogy záporoznak ám a kérdések… csak a színfalak mögött. Én is kaptam, és látom más is kap rendesen.
Csak hát nem ez lenne a lényeg.  OOO
A lényeg az lenne, hogy a fórumtársak MERJÉK vagy AKARJÁK  a kérdéseiket NYILVÁNOSAN feltenni, és azok akik tudják a választ, vagy azt hiszik, hogy tudnak rá válaszolni, tegyék meg, és pedig oly módon tegyék ezt, hogy ne ijesszék el a kérdezőket.  Kacsint Mosolyog
(csak úgy eszembe jutott a ladik fenekének szurkozása közben…. minden megtörténhet, még a patakunk is kiönthet idén)

Milyen hülyeség pörög? Vállat von
Engem még hülyék nem kerestek még sosem,csak érdeklődők.
Naplózva
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #694 Dátum: 2013. Június 03. - 21:42:55 »

Milyen hülyeség pörög? Vállat von
Engem még hülyék nem kerestek még sosem,csak érdeklődők.

Szándékosan értesz félre?
Vagy csak kötözködni akarsz?  Fejvakarás
Nézd meg az értelmező szótárban a „hülyeség” és a „hülye” közötti különbséget!
Hűtsd le magad! Nem hozzád szóltam, a jelenséget hangsúlyoztam ki csupán!!!  Ami szerintem sajnálatos.
A hülyeség alatt a vicces disputákat értettem.
És hozzászólásommal általában azt, hogy a Fórum (általam elképzelt) céljával ellentétben színfalak mögötti párbeszédek nem a köz okulását szolgálják….
Ennyi.
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #695 Dátum: 2013. Június 03. - 22:00:03 »

Szándékosan értesz félre?
Vagy csak kötözködni akarsz?  Fejvakarás
Nézd meg az értelmező szótárban a „hülyeség” és a „hülye” közötti különbséget!
Hűtsd le magad! Nem hozzád szóltam, a jelenséget hangsúlyoztam ki csupán!!!  Ami szerintem sajnálatos.
A hülyeség alatt a vicces disputákat értettem.
És hozzászólásommal általában azt, hogy a Fórum (általam elképzelt) céljával ellentétben színfalak mögötti párbeszédek nem a köz okulását szolgálják….
Ennyi.


Ne idegeskedj!
Én mindent értek.
Őrizd meg a nyugalmadat!
Naplózva
Antallacika
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #696 Dátum: 2013. Június 03. - 22:20:22 »

Szia Antallacika!
A PÜ-d megtelt ,itt válaszolok.
Legalább többen bekapcsolódnak a témába,én is kiváncsi vagyok,ki használ 10.7 g-os doppelkernt ebben a kaliberben,mik a tapasztalatai vele.

A sako superhammerheadot használtam 30.06-osban.Én személy szerint szerettem.
Elég kemény lövedék,nincs maradványtestem,mindent átvitt.
Egyetlen  szarvasnál nem volt vér,egyébként jól dolgozott,volt olyan szarvas,amit keresztüllőve annyi vér volt,hogy ihajj.
A .308-asommal  lőttem Geco lőszerrel bikát,nem volt kimenet.
 A bikát 50 méterről lőttem,menekülési táv 50-60 méter volt.Vér semmi nem volt (bordaközi találat belövésnél,és az első combban állt meg a mag),akkor olyant se vegyél.
Amit én ajánlani tudok,anélkül,hogy próbáltam volna(más monyával a csalánt effekt),az az RWS .308 WIN DK 10,7G.
A doppelkernt német nyelvterületen csak úgy emlegetik,hogy splitter grenade (repeszgránát).
A lényege az,hogy az elülső rész becsapódáskor deformálódik,továbbmenve a szirmok leszakadnak,mint a repeszek,a hátsó keményebb rész pedig elvileg átüti a vadat.
Ez keresztülviszi a vadat,és rendet is rak rendesen állítólag.
Valaki egyszer megfogalmazta,hogy "jó-jó ez a lőszer,de én csak elejteni,nem megsemmisíteni akarom a vadat",azt hiszem ez elmond mindent .
Nagyon goromba lőszer hírében áll ,én nem használtam,de szerintem próbáld ki,és meséld el nekem is ,milyen volt.
Most próbálgatom a .308-asba a 13 grammos sako hammerheadot,én meg majd megírom a tapsztalataimat ,igaz még nem lőttem vele semmit,de ami késik nem múlik.


Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #697 Dátum: 2013. Június 04. - 09:12:14 »

Tegnap este kipróbáltam a 308-ban egy régi nagy kedvencemet.
RWS H-Mantel Kupferhohlspitz, 180gr.
8x57 IS és IRS kaliberekben igen jól muzsikált, nagyon kedveltem.
Most bizonyíthatott a kis meggymagosból is Kacsint
Egy 60-65 kg körüli, igen jó kondiban lévő kansüldőt sikerült elsőként lőnöm vele.
A lőtáv 90 méter volt.
Erősen lapocka mögé helyeztem a kuglit (falunapi adománynak lett lőve), tiszta borda be/ borda ki találat volt a teljesen keresztben álló disznón, pont a test vízszintes középvonalán.
Csak a tüdőt roncsolta, de azt nagyon.
Bemenet kalibernyi, kimenet kb. 2 cm .
A rálövés helyén kb. 3 méternyi hosszban elkenődött vér és tüdődarálékot találtam a vaddohányra felkenődve és a földön, majd az első lépéstől kezdve jól követhető, kétoldali vérzés volt.
Természetesen a kimeneti oldalon erősebb, de ha csak a jobb oldalon vérzik, az is elég lett volna a szemre való kereséshez.
A búzába tört utolsó 15 méteren már a nyom mellett mentem, mert nem akartam tökig összevérezni magam. Itt már ment a vérzés jobbról-balról és ahogy fújta az orrán, tiszta vörös volt a nyomsáv 1 méter szélesen.
A menekülési táv kb. 40 méter volt.
Azt hiszem, megvan a következő "Vásár- és ünnepnapi" lőszerem Igen
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Antallacika
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #698 Dátum: 2013. Június 08. - 16:50:09 »

Szia Antallacika!
A PÜ-d megtelt ,itt válaszolok.
Legalább többen bekapcsolódnak a témába,én is kiváncsi vagyok,ki használ 10.7 g-os doppelkernt ebben a kaliberben,mik a tapasztalatai vele.

A sako superhammerheadot használtam 30.06-osban.Én személy szerint szerettem.
Elég kemény lövedék,nincs maradványtestem,mindent átvitt.
Egyetlen  szarvasnál nem volt vér,egyébként jól dolgozott,volt olyan szarvas,amit keresztüllőve annyi vér volt,hogy ihajj.
A .308-asommal  lőttem Geco lőszerrel bikát,nem volt kimenet.
 A bikát 50 méterről lőttem,menekülési táv 50-60 méter volt.Vér semmi nem volt (bordaközi találat belövésnél,és az első combban állt meg a mag),akkor olyant se vegyél.
Amit én ajánlani tudok,anélkül,hogy próbáltam volna(más monyával a csalánt effekt),az az RWS .308 WIN DK 10,7G.
A doppelkernt német nyelvterületen csak úgy emlegetik,hogy splitter grenade (repeszgránát).
A lényege az,hogy az elülső rész becsapódáskor deformálódik,továbbmenve a szirmok leszakadnak,mint a repeszek,a hátsó keményebb rész pedig elvileg átüti a vadat.
Ez keresztülviszi a vadat,és rendet is rak rendesen állítólag.
Valaki egyszer megfogalmazta,hogy "jó-jó ez a lőszer,de én csak elejteni,nem megsemmisíteni akarom a vadat",azt hiszem ez elmond mindent .
Nagyon goromba lőszer hírében áll ,én nem használtam,de szerintem próbáld ki,és meséld el nekem is ,milyen volt.
Most próbálgatom a .308-asba a 13 grammos sako hammerheadot,én meg majd megírom a tapsztalataimat ,igaz még nem lőttem vele semmit,de ami késik nem múlik.


Szia Pmc!

Köszönöm szépen a válaszod.
Nekem a 308-ban a Sako SHH jól működött.
Azóta is bánom,hogy amikor elfogyott váltottam a Codyra ami nekem nem vált be.
Ugyanígy nem jött be a SAKO AROWHEAD II.
Igaz amit meglőttem az megis lett de semmi vért nem produkált.
Használtam GECOt is azzal sem volt különösebb bajom igaz a legnagyobb vadam ezzel a lőszerrel egy kb 90 kg-os kan volt.
Őzre 30-O6 ban csak ezt használom.
Azt hiszem maradok a SAKO SHH-nál.
Vagy ha váltok akkor kipróbálom az RWS EVO-t
Egyik cimbora 7x64-ben használja azt mondja amit ezzel meglőtt azt nem kellett keresni.
DE még a LAPUA MEGA 13 g-os is érdekes lehet.

Üdv

 
Naplózva
pmc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 648


« Új üzenet #699 Dátum: 2013. Június 08. - 17:58:40 »

Szia Pmc!

Köszönöm szépen a válaszod.
Nekem a 308-ban a Sako SHH jól működött.
Azóta is bánom,hogy amikor elfogyott váltottam a Codyra ami nekem nem vált be.
Ugyanígy nem jött be a SAKO AROWHEAD II.
Igaz amit meglőttem az megis lett de semmi vért nem produkált.
Használtam GECOt is azzal sem volt különösebb bajom igaz a legnagyobb vadam ezzel a lőszerrel egy kb 90 kg-os kan volt.
Őzre 30-O6 ban csak ezt használom.
Azt hiszem maradok a SAKO SHH-nál.
Vagy ha váltok akkor kipróbálom az RWS EVO-t
Egyik cimbora 7x64-ben használja azt mondja amit ezzel meglőtt azt nem kellett keresni.
DE még a LAPUA MEGA 13 g-os is érdekes lehet.

Üdv

 

A Lapua Mega a 13 grammjával ha becsap valahova ....
Nosler Partitiont gyárt hozzá a Federal,a belövés kicsit nagyobb volt nekem legutóbb (disznó 80 kg) ,mint a kilövés,az eleje elműködött ,ami maradt a magból ,az keresztűlhúzta a vadat,vér volt,menekülési táv kb 40 méter.
Nem tudok neked képet felrakni a telefonomról,mert még nem tudom a módját,de volt vér rendesen .
Bordáknál ,magasabban a  gerinc alatt be,kilövés persze túloldalt bordáknál ki,alacsonyabban (lesről magasról lőttem) volt,tehát kitalált a vér a kilövésnél rendesen . A rálövésnél is találtam vért.
Aztán lehet máskor meg másképp viselkedik majd más találatnál,más távolságnál,nagyobb vadnál.
Énszerintem jó kaliber ez a .308.
Normális lőszerrel ,mint ahogy az általad használt SHH is ,nem szabad,hogy baj legyen,jól meg kell lőni,aztán annyit nem megy el,hogy ne találj rá,ha meg nincs elég vér,mentél utána,és nem leled belátható távolságon belül ,akkor kutya kell.
Nekem volt olyan vadam,ami 1 km után is vérzett,a rálövés után vártam vagy fél órát,tudtam volna követni,de egyre fogyott a vér,nem hogy több lett volna,követhettem volna ,de meddig ?
Most már tudom,hogy ha nincs 100 méteren belül,akkor kutya kell,nem kell üldözni,mert kimegy a világból,meg a kutya is had tanuljon.
Ez a disznó kutyával lett meg,élt még ,és attól a ponttól ahol feladtam a keresést még több,mint 1 km-re,nem is rossz lövéssel,és nem is nagy jószág volt.
Ez van.
Naplózva
Gergusz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 109


« Új üzenet #700 Dátum: 2013. Június 15. - 21:07:10 »

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata Barnes X lőszer/lövedékkel kapcsolatban .308- kaliberben?
Azt hallottam, hogy elég kemény a lövedék.
Ti mit tudtok, tapasztaltatok?
Naplózva

"Mert a békét nem lehet csinálni. Az van, s azt csupán megtalálni lehet."
schw
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #701 Dátum: 2013. Július 18. - 08:51:23 »

Szia Pmc!

Köszönöm szépen a válaszod.
Nekem a 308-ban a Sako SHH jól működött.
Azóta is bánom,hogy amikor elfogyott váltottam a Codyra ami nekem nem vált be.
Ugyanígy nem jött be a SAKO AROWHEAD II.
Igaz amit meglőttem az megis lett de semmi vért nem produkált.
Használtam GECOt is azzal sem volt különösebb bajom igaz a legnagyobb vadam ezzel a lőszerrel egy kb 90 kg-os kan volt.
Őzre 30-O6 ban csak ezt használom.
Azt hiszem maradok a SAKO SHH-nál.
Vagy ha váltok akkor kipróbálom az RWS EVO-t
Egyik cimbora 7x64-ben használja azt mondja amit ezzel meglőtt azt nem kellett keresni.
DE még a LAPUA MEGA 13 g-os is érdekes lehet.

Üdv

 

Javaslom nézd meg még a Hornady Interbond-ot. Én erre cseréltem le a Sako SHH-t...
Naplózva
Antallacika
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Új üzenet #702 Dátum: 2013. Július 18. - 16:51:28 »

Javaslom nézd meg még a Hornady Interbond-ot. Én erre cseréltem le a Sako SHH-t...
Szia !

Köszönöm szépen!
Tapasztalatod a SAKO SHH-hoz viszonyítva?

Üdv!
Naplózva
schw
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 52


« Új üzenet #703 Dátum: 2013. Július 18. - 17:19:12 »

Szia !

Köszönöm szépen!
Tapasztalatod a SAKO SHH-hoz viszonyítva?

Üdv!

Én a Tikka T3-hoz Sakot SHH-t használtam. Aztán észrevettem, hogy a 2011-ben valamilyen oknál fogva csökkentette a Sako a lőszerek teljesítményét (közel 10%-kal).
Ekkor próbáltam ki a Hornady Interbondot.
Előnyök:
- "szereti a fegyver csöve"
- Lehet kapni és nem kell rá várni (Pont most nem lehet, mert Obama felkavarta az USA piacot)
- gyors és erős lőszer (4000 J felett indít, 855 m/s)
- a mag és köpeny kémiailag van összekötve
- disznót, szarvast mindig átütötte, utánkeresni egyszer sem kellett
- tetszik, hogy az elején van az a kis műanyag "trip", mert így ki nem kenődik az ólom a lőszer csúcsán
Hátrány:
12 ezer Ft/doboz

Röviden ennyi. Én csak javasolni tudom!

Nagy kalappal!
Naplózva
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #704 Dátum: 2013. Augusztus 06. - 21:51:51 »

Talán már volt, de érdekes lehet

http://www.all4shooters.com/de/Artikel/Buechsen/Varmint_Gewehre_.308_Win-Buechsen/
Naplózva
Oldalak: 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... 100   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: