Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 318609 alkalommal)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #525 Dátum: 2012. április 06. - 20:14:12 »

Urak, köszönöm!  Emelem

Még sötétben beálltunk egy ismert, száraz tetejű nyárfa közelébe a barátommal, aki nem vadászik, csak gyakran el szokott kísérni. Ketten közel 360 fokot tarthattunk szemmel.
A nyárfára szívesen szállnak a varjak-szarkák, ezt már rég kifigyeltem és többször ki is használtam.
Most a két szarka jött elsőnek (a közelünkben éjszakáztak valamelyik bokorban, ezért is jó volt még sötétben érkezni) és szerencsémre sikerült mindkettőt meglőni. Egy hirtelen jött ötlettől vezérelve hanyatt fektetve kitettem őket a nyílt területre, a zsombékos fű tetejére, gondolván, hogy a varjakat kicsit be lehet majd csapni velük.
Aztán időnként a nyúlsíróval hívtam egy-egy rövidet, ha hallótávolságban varjúkárogást hallottam. Majd minden hívásra jött egy szürke. De kettő-három magától is arra tévedt. Egy sajnos  korán észrevett és elfordult, egyet pedig elhibáztam.
Olyan 1/4 8 környékén hagytuk el a leshelyet.

Öreg kutyám is nagyon élvezte a dolgot, de már ebben is megfájdult a dereka. Hiába, 10 éves elmúlt, ez labradornál nagy kor...
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #526 Dátum: 2012. április 06. - 21:43:36 »

Gratulálok Péter!
Mindig öröm olvasni a vadászataidról!
 Emelem
Naplózva

Erdő az én templomom...
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #527 Dátum: 2012. április 06. - 23:07:38 »

Múlt héten megjött a különengedély a szárnyas kártevőkre. Alig vártam már, hogy kijussak egyik hajnalban. Ma végre sikerült. Úgy gondolom, megérte
A jobb csőben 2 mm-es RC Champion Skeet (24 gr), a balban 2,5 mm-es Saga Sporting  (28 gr) "dolgozott".

Megérte bizony!
Gratulálok Péter!  Emelem
Én és a bátyám még a szalonkák bűvöletében élünk,( egyet nagyon szeretnék az új húszassal elejteni) utána meg jön a bakok figyelése...
A vadőreink szerencsére napra készek, de azért én is betettem már a kocsiba a spektívet...
Sajnos egyre gyakrabban kimarad nálam a szárnyas kártevők tavaszi gyérítése, de a kevés szabadidő, és lehetőség ellenére, azért amikor csak lehet megpróbálok a "körmükre" nézni.
Csak így tovább drusza!  Igen Wave
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #528 Dátum: 2012. április 07. - 02:08:46 »

Peti,  Igen Igen Igen Emelem
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #529 Dátum: 2012. április 07. - 21:12:12 »

Ez Igen!
Szép eredmény!
Gratulálok Peti! Emelem
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #530 Dátum: 2012. április 08. - 10:17:30 »

Gratulálok Peti!  Igen Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #531 Dátum: 2012. április 09. - 11:11:46 »

 Meghajol  Emelem


Nemrég jöttem haza, sétáltunk egyet a területen. Jelentem, a szürkék megkezdték a kotlást!  Táncol 
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #532 Dátum: 2012. április 10. - 13:31:05 »

 Igen Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #533 Dátum: 2012. április 10. - 13:51:25 »

Múlt héten megjött a különengedély a szárnyas kártevőkre. Alig vártam már, hogy kijussak egyik hajnalban. Ma végre sikerült. Úgy gondolom, megérte:
Peti, ha kissé megkésve is, de gratulálok!  Igen
Nekünk is megjött az engedély. Ezidáig a rókák körmére próbáltam nézni, inkább kevesebb, mint több szerencsével, de nemsokára a varjaké, szarkáké lesznek a hajnalok. Talán Istenes Antit is sikerül kicsalogatnom...
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #534 Dátum: 2012. április 10. - 14:50:08 »

Peti, ha kissé megkésve is, de gratulálok!  Igen
Nekünk is megjött az engedély. Ezidáig a rókák körmére próbáltam nézni, inkább kevesebb, mint több szerencsével, de nemsokára a varjaké, szarkáké lesznek a hajnalok. Talán Istenes Antit is sikerül kicsalogatnom...
 Emelem

Köszönöm!

Egy nagy kalappal Nektek is, ha mentek!

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #535 Dátum: 2012. április 13. - 21:53:25 »

A kis 20-as bemutatkozott ma este.
A délutáni őzbakfigyelés után beálltam az egyik kiserdőnk tisztására esti leskelődésre.
Kicsit a kíváncsiság is hajtott, látok-e esetleg szalonkát, vagy talán egy bakot, de jöhet róka, vagy dolmányos is... (szeretik ezt az erdőt)
A húzás idő elején hang nélkül, komótosan párban érkeztek a madarak.
Megvártam míg elég közel érnek, hátha sikerül lőnöm egy szép dublét, de a mozdulatra begyorsítottak és elfordultak így egyre kellett kettőt lőnöm:
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #536 Dátum: 2012. április 14. - 00:14:36 »

A kis 20-as bemutatkozott ma este.
Emelem

Dániában vagyok, ahol feltűnően sok a dolmányos varnya.
Vendéglátónkkal a helyi viszonyokról beszélgettünk ( Piál ) Vigyorog, panaszkodott, hogy évek óta nem lőtt vadfácánt.
Kérdem tőle, hogy az nem jutott-e eszükbe, hogy a sok szürke közé kartácsoljanak? Mert ennyi gyászhuszár mellett nincsen az a gondos fácántyúk, amelyik meg tudná védeni a fészkét.
Erre szomorúan mondja, hogy sajnos a szürke itt bizony szigorúan védett, mert a zöldek szerint csak a talajlakó pajorokat eszi, így 100%-ban hasznot hajt Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #537 Dátum: 2012. április 14. - 06:53:21 »

A kis 20-as bemutatkozott ma este.


 Igen  Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #538 Dátum: 2012. április 14. - 12:33:07 »

A mai csepergős, borult, szeles délelőtt ideálisnak látszott egy kis fészekvizithez. P.Csaba fórumtársunk szakszerűen ugrasztgatta ki a varjakat egymás után, nem volt nagyon nehéz dolgom. A szajkó nem fészekből ugrott, csak későn akart menekülni.


Ha így folytatódik, elfogy a kvóta...  Ördög

 Emelem
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Wipe
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1308



« Új üzenet #539 Dátum: 2012. április 14. - 13:08:16 »

A mai csepergős, borult, szeles délelőtt ideálisnak látszott egy kis fészekvizithez. P.Csaba fórumtársunk szakszerűen ugrasztgatta ki a varjakat egymás után, nem volt nagyon nehéz dolgom. A szajkó nem fészekből ugrott, csak későn akart menekülni.

Nagyon bele lendültél Péterem!  Emelem  Taps  Táncol
Ha véletlenül kifogynátok a dolmányosokból, szólj nyugodtan, viszünk párat!!!  Angyal  Nyihi Nyihi Nyihi
Nem! Kedves druszám, nem kell hálálkodnod, az árat majd megbeszéljük utána...  Piál   Wave  Ördög Ördög Ördög
Naplózva

A földet nem a szüleinktől örököltük, hanem az unokáinktól kaptuk kölcsön!
Oldalak: 1 ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: