Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 97   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: kártevők?  (Megtekintve 318712 alkalommal)
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #195 Dátum: 2010. Július 28. - 18:45:59 »

Üdv!
Éppen kérdezni akartam, hogy hol lehetne hozzájutni a filmhez, mert gondolom már nem kapható sehol, de már rátaláltam.   Táncol
Emelem
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #196 Dátum: 2010. Július 28. - 19:08:12 »

Gaben76  Wave !   Hol ?
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #197 Dátum: 2010. Július 28. - 20:32:59 »

Gaben76  Wave !   Hol ?

Pl. úgy, hogy szólsz nekem, ha kell és mikor együtt lemegyünk Bütyökékhez, akkor odaadom. Vagy ha nagyon sürgős, akkor elküldöm postán, esetleg felviszem neked Pestre, mert úgy néz ki, hogy asszony egy ideig nem köti le a szabadidőm Wave
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #198 Dátum: 2010. Július 28. - 21:34:42 »

Ja bocs, csak közben vadászni voltam.  Táncol Egy róka és egy borz bánta.

http://bacsipista.5mp.eu/web.php?a=bacsipista&o=U7FxCO7KWk
Naplózva
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #199 Dátum: 2010. Július 29. - 10:12:44 »

Engem is, érdekes és izgalmas módja a szárnyas dúvad vadászatnak.
Egy kalappal hozzá ha sikerül kijutni.                              Amíg nem mozdultak, addig nem vette őket észre a gyenge takarás ellenére sem.


Igen, teljesen az uhura koncentrált. Persze, marha nagy előny, hogy élő baglyot használtak! Megnéztem volna, hogy a műanyag uhu is ennyire leköti-e a figyelmüket?
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #200 Dátum: 2010. Július 29. - 11:12:50 »

Szervusztok!

Én a hatvanas - hetvenes években többször vadásztam uhuval, főleg szürke varjúra.
Amikor az öreg "Doki" elpusztult, a vadőrünk egy vastag női harisnyát kitömött szénával, ragasztott rá fácántyúk tollakat (nem sűrűn, csak, hogy mozgassa a szél) és tett rá két hatalmas sárga üvegszemet.
Igaz, nem jelezte messziről, hogy jön valami, e nagyon jó eredménnyel tudtuk használni azt is.
A T fára két spárga volt kötve, így tudtuk kicsit körbe forgatni. Mi azt tapasztaltuk, hogy szinte mindegy az alak, a nagy sárga szem irritálta a varjúkat, szarkákat. Még akkor is támadták, mikor évek alatt a toll már lekopott róla, és a sima harisnya maradt.
Évek óta készülök csinálni egy műuhut fácántollból, mozgatható fejjel, szárnyakkal, de hát a lustaság.....! Kacsint
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #201 Dátum: 2010. Július 29. - 11:30:12 »

Szia Attila!
Egy régi vadászkönyvben olvastam, hogy a legegyszerűbben kitömött nyúlbőrből lehet műuhut készíteni. A füleit megfelelően formára kell szabni, az oldalára fácántyúk szárnyai kerülnek, lehetőleg valamilyen mozgatható, távolról is billegtethető megoldással. A szem megfestését itt is hangsúlyozták.
Szerinted fából kifaragva, élethűen megfestve lehetne műuhut készíteni? Vagy a festett fa nagyon hamis textúra, felület a tollhoz pépest? És érdemes-e vajon uhut csinálni, mikor ritkasága miatt azt ismerik a szárnyas "kártevők" a legkevésbé, vagy valami gyakoribb fajt mintázva nagyobb a siker esélye?
(Egyébként nálam a korán kimerészkedő, tetőkön közlekedő nyest ugyanolyan felháborodást kelt a szajkók, de szinte minden egyéb madár körében.)
Üdv: Zsolt
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #202 Dátum: 2010. Július 29. - 11:43:25 »

Szia Zsolt!

Szerintem nem az ismereten alapul,hanem a ragadozó madarakban már kódolva van az éjszakai rablók gyűlölte. A nagy szem is ezt igazolja.
Én hungarocellből akarom elkészíteni, lefesteni barnára és tollal bevonni. Könnyű! Vigyorog
De az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nálunk szürke varjú nincs, és szarka is évente egy-két darab esik, ez is hozzájárult, az elkészítés elmaradásához!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #203 Dátum: 2010. Július 29. - 11:48:34 »

A német gyártmányú, egyáltalán nem természetes színű műuhu felett már láttam vércsét keringeni percekig. Szidta a "baglyot" ahogy a torkán kifért.

Valamelyik régi Nimródban is van kép a műuhu házilagos elkészítéséről, rajzzal, leírással. Ott, ha jól emlékszem, macskabőrt és fácánszárnyat használnak. Elég jól sikerült Igen
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #204 Dátum: 2010. Július 29. - 11:54:11 »

Nálunk az öreghegyen amíg volt szőlőnk, Apósom vett egy műanyag baglyot, és az riogatta a seregélyeket meg a többi madarat.
Ha megtalálom lefényképezem.
Naplózva
Norbert
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 818


Preparátor


« Új üzenet #205 Dátum: 2010. Július 29. - 12:49:43 »

Megnéztem volna, hogy a műanyag uhu is ennyire leköti-e a figyelmüket?

Azt én is megnéztem volna.

Kár hogy már nem lehet élő uhut használni,  :'(  érdekes lehetett megfigyelni, hogy a különböző jövevényekre hogy reagál, meg azok hogy reagálnak rá, meg hasonló apróságokat.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 29. - 13:13:31 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #206 Dátum: 2010. Július 29. - 12:52:05 »

Szia Zsolt!

Szerintem nem az ismereten alapul,hanem a ragadozó madarakban már kódolva van az éjszakai rablók gyűlölte. A nagy szem is ezt igazolja.
Én hungarocellből akarom elkészíteni, lefesteni barnára és tollal bevonni. Könnyű! Vigyorog
De az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nálunk szürke varjú nincs, és szarka is évente egy-két darab esik, ez is hozzájárult, az elkészítés elmaradásához!

Attila, akkor Ti nagyon példaszerűen apasztjátok őket, ha ilyen kevés van. Fából én is úgy készíteném, mint általában a faszobrokat: két darabból, a belseje kiüregelve, mint a teknő, aztán összeragasztani, összedolgozni. Így talán maradna benne hely a szárnymozgató mechanikának is  Kacsint Könnyebb is, és nem is reped el.
Csak egy jó minta kéne, hogy hogyan is néz ki az uhu, milyen a testtartása, ha csak így "napozik". Az üvegszem tényleg döntő lehet. Hungarocellből nem faragnék, mert futkos a hátamon a hideg a hangjától, hársból hamarabb összeütném.
A nagyon régi könyvek a megfelelően rejtett leshelyre helyezik a hangsúly, mindenhol lesgödröt ajánlanak, de hangsúlyozom, ez a régi gyakorlat, ugye... Kacsint

Régebben kaptam egy iskola szertárából egy kiselejtezett, megbogarasodott karvalyt, azt tűztem egy póznára a szőlőnkbe, de pillanatok alatt megszokták a seregélyek. Lehet, hogy a műuhuval is így lenne? Persze azt a vadászat után beszedné az ember.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #207 Dátum: 2010. Július 29. - 13:00:05 »

Attila, akkor Ti nagyon példaszerűen apasztjátok őket, ha ilyen kevés van.

Ez igaz! Nálunk úgy előzték meg a ragadozók elterjedését, hogy teljesen kiirtották az apróvadat!
Most az oroszlánok ellen kezdünk védekezni! Rííí Rííí Rííí
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #208 Dátum: 2010. Július 29. - 13:23:03 »

Ez igaz! Nálunk úgy előzték meg a ragadozók elterjedését, hogy teljesen kiirtották az apróvadat!
Most az oroszlánok ellen kezdünk védekezni! Rííí Rííí Rííí

Egyedi dúvadazási forma! Ilyenről még nem nagyon hallottam.  OOO  Ördög
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #209 Dátum: 2010. Július 29. - 13:42:44 »

 Röhög   Nyihi
Attila !
Régen az apróvadas terület vadőrének a szégyene volt a szarkafészek a területén !!! Ördög
A Vértesben nagyon jó eredménnyel védekeznek az oroszlánok elterjedése ellen...! Nyihi

Tatán nekem is volt élő "szolgálati" uhum, egy hatalmas tojó ! Csak heves közelharc, kappogás, sziszegés, (részemről anyázás) árán sikerült a szállító kosarába "tessékelnem"...!
Üdv
Karl  Emelem

Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 97   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: