Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Kengyelkulcsosok!  (Megtekintve 112644 alkalommal)
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #435 Dátum: 2013. Március 22. - 22:12:17 »

.. Türelmetlenül  Türelmetlenül  Türelmetlenül ..  ..   Ördög  Ördög  Ördög ..

Ne haragudj! Figyelmetlen voltam.

1895-ösöket Kasselben mindig szoktam látni igen borsos áron. Nekem legjobban a végig ágyazott 7m62x54 változata tetszik, de sajnos igen drága darabok mind. Ritkán látni jót 3e ájró alatt.

Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #436 Dátum: 2013. Március 22. - 22:13:49 »

Ne haragudj! Figyelmetlen voltam.

1895-ösöket Kasselben mindig szoktam látni igen borsos áron. Nekem legjobban a végig ágyazott 7m62x54 változata tetszik, de sajnos igen drága darabok mind. Ritkán látni jót 3e ájró alatt.

Üdv
SC

http://www.egun.de/market/item.php?id=4167252

Mondjuk a kivarrt vasakat én annyira nem komálom...
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #437 Dátum: 2013. Március 22. - 22:18:51 »

Én is felhúztam a kakasos fegyveremmel a sárkányomat,tudom miről beszélsz ,jó volt(talán neki is). Ördög

A nemzetközi jog szerint meg kell hallgatni a másik felet is!  Angyal
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #438 Dátum: 2013. Március 22. - 22:24:07 »

Ne haragudj! Figyelmetlen voltam.

1895-ösöket Kasselben mindig szoktam látni igen borsos áron. Nekem legjobban a végig ágyazott 7m62x54 változata tetszik, de sajnos igen drága darabok mind. Ritkán látni jót 3e ájró alatt.

Üdv
SC

Jól emlékszem, hogy ennek az alap kalibere a .405 Win. volt? Na egy olyat elfogadnék! Mosolyog
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #439 Dátum: 2013. Március 22. - 22:49:50 »

 a szakirodalom szerint a 405 és a 30-40 voltak az elsők valóban. És én sem utasítanám vissza az biztos. Mosolyog
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #440 Dátum: 2013. Március 23. - 07:52:08 »

Ne haragudj! Figyelmetlen voltam.

1895-ösöket Kasselben mindig szoktam látni igen borsos áron. Nekem legjobban a végig ágyazott 7m62x54 változata tetszik, de sajnos igen drága darabok mind. Ritkán látni jót 3e ájró alatt.

Üdv
SC

Köszönöm SC!

..A fentieket értelmezve, amennyiben birtokolni is szeretnék egyet, ..az EREDETI terv alapján legyártott darabból.., 
..mielőbb abba kell hagynom a dohányzást, ..és nemártana áttérnem, a paleloid táplálkozásra sem..  :Mosolyog ..   Rííí ........

..Ennek tudatában megkérek minden jelenlévő és regisztrált Fórumozót, hogy semmilyen ezirányú.., a Fegyverrel kapcsolatos  információját,  ne rejtse véka alá!..   

A legjobban annak örülnék, ha egy  Boldog Tulajdonos jelentkezne......, és szóba is állna velem..     Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #441 Dátum: 2013. Március 23. - 08:56:14 »

El is felejtettem közben linkelni két új videónkat:

Az elsőn egy 19. századi szerszámmal töltök lőszert a 44-40-es Winchesterhez:
http://www.kapszli.hu/hu/news/148

A másodikban pedig kipróbálom a primitív szerszámmal töltött cuccot, és összehasonlítom a szórását a precíz modern szerszámokkal töltött lőszerrel:
http://www.kapszli.hu/hu/news/164

Üdv
SC
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #442 Dátum: 2013. április 08. - 12:00:21 »

Uraim!

Monstre cikk a 45/70-es 1886 alsókulcsos puskáról:

http://www.kapszli.hu/hu/news/169

Jó szórakozást!

SC
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #443 Dátum: 2013. április 08. - 14:11:42 »

Uraim!

Monstre cikk a 45/70-es 1886 alsókulcsos puskáról:

http://www.kapszli.hu/hu/news/169

Jó szórakozást!

SC
"A kutyás utánkeresés azonban egészen más tészta. A biztosan, gyorsan, pontosan működő fegyver vadásztársam – kutyám – életét, és a saját tesi épségem megőrzését jelentheti. Itt nincs helye sem hobbizásnak, sem spórolásnak. A sebzett disznó keresése nem vicc, nem játék. E célra csak gyári lőszert fogok használni. A füstös lőpor természetesen ilyen célra nem igazán praktikus, hiszen a sebzett vadra gyakran kell több lövést leadni, s ilyenkor nem kellemes ha várni kell a füstfelleg eloszlására."
 Emelem
 Fejvakarás Nem bízol a saját magad töltötte lőszerben? Tölthetnél gyér-füstű lőporral is. Vállat von
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #444 Dátum: 2013. április 08. - 18:22:48 »

"A kutyás utánkeresés azonban egészen más tészta. A biztosan, gyorsan, pontosan működő fegyver vadásztársam – kutyám – életét, és a saját tesi épségem megőrzését jelentheti. Itt nincs helye sem hobbizásnak, sem spórolásnak. A sebzett disznó keresése nem vicc, nem játék. E célra csak gyári lőszert fogok használni. A füstös lőpor természetesen ilyen célra nem igazán praktikus, hiszen a sebzett vadra gyakran kell több lövést leadni, s ilyenkor nem kellemes ha várni kell a füstfelleg eloszlására."
 Emelem
 Fejvakarás Nem bízol a saját magad töltötte lőszerben? Tölthetnél gyér-füstű lőporral is. Vállat von
 Wave

Jó kérdés.  Vigyorog Wave
Kíváncsi vagyok a válaszra, mert a lőtéren a történelmi lövészek esküdtek rá, hogy a gyári lőszerek minősége nem éri el a maguk töltötte lőszerekét. A beszélgetésből úgy tűnt, logikus amit mondanak.
Ott persze szintén a feketelőporos lőszerekről volt szó, de gondolom ez áll a modern lőporokra is.



 Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #445 Dátum: 2013. április 08. - 20:45:12 »

"A kutyás utánkeresés azonban egészen más tészta. A biztosan, gyorsan, pontosan működő fegyver vadásztársam – kutyám – életét, és a saját tesi épségem megőrzését jelentheti. Itt nincs helye sem hobbizásnak, sem spórolásnak. A sebzett disznó keresése nem vicc, nem játék. E célra csak gyári lőszert fogok használni. A füstös lőpor természetesen ilyen célra nem igazán praktikus, hiszen a sebzett vadra gyakran kell több lövést leadni, s ilyenkor nem kellemes ha várni kell a füstfelleg eloszlására."
 Emelem
 Fejvakarás Nem bízol a saját magad töltötte lőszerben? Tölthetnél gyér-füstű lőporral is. Vállat von
 Wave

De, bízom benne normál vadászatról, céllövészetről van szó, és pontosabbat is töltök, mint a gyári. Ellenben volt már elcsettenésem saját lőszerrel (kb. 500 lövésből egy), amit vérebezés közben egyáltalán nem szeretnék megtapasztani, mert az rossz esetben a kutyám életébe kerülhet. Normál vadászatnál max mérges leszek, sportlövészet során meg legfeljebb félreteszem a csettes lőszert.
Naplózva
Anti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2681



« Új üzenet #446 Dátum: 2013. április 08. - 22:29:09 »

De, bízom benne normál vadászatról, céllövészetről van szó, és pontosabbat is töltök, mint a gyári. Ellenben volt már elcsettenésem saját lőszerrel (kb. 500 lövésből egy), amit vérebezés közben egyáltalán nem szeretnék megtapasztani, mert az rossz esetben a kutyám életébe kerülhet. Normál vadászatnál max mérges leszek, sportlövészet során meg legfeljebb félreteszem a csettes lőszert.

Szerintem gyári lőszernél is lehet ilyen (vagy rosszabb) csettes arány. De kívánom, hogy nálad ne legyen!
 Wave
Naplózva

"kilenc és fölötte"
I shot the sheriff, but I did not shoot the deputy...
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #447 Dátum: 2013. április 08. - 22:35:22 »

De, bízom benne normál vadászatról, céllövészetről van szó, és pontosabbat is töltök, mint a gyári. Ellenben volt már elcsettenésem saját lőszerrel (kb. 500 lövésből egy), amit vérebezés közben egyáltalán nem szeretnék megtapasztani, mert az rossz esetben a kutyám életébe kerülhet. Normál vadászatnál max mérges leszek, sportlövészet során meg legfeljebb félreteszem a csettes lőszert.

Azt én sem értem, hogy miért gondolod, a gyári lőszerelemekből Te rosszabb patront töltesz, mint amit dobozban veszel??? Amellett, hogy rossz politika, vagy "üzleti érzék" Mosolyog ilyet mondani olyan valakinek, aki lőszertöltő gépek, lőszerelemek kereskedelmével (is) foglalkozik!  Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #448 Dátum: 2013. április 08. - 23:34:30 »

Azt én sem értem, hogy miért gondolod, a gyári lőszerelemekből Te rosszabb patront töltesz, mint amit dobozban veszel??? Amellett, hogy rossz politika, vagy "üzleti érzék" Mosolyog ilyet mondani olyan valakinek, aki lőszertöltő gépek, lőszerelemek kereskedelmével (is) foglalkozik!  Vigyorog
 Emelem

Ezzel nem a gépeket, meg a lőszertöltést minősítem, max a saját munkámat.  Vigyorog

Gyári lőszerrel még nem volt elcsettenésem soha. Bár lehet, hogy az beszél belőlem, hogy még én is kezdő vagyok a témában, hiába etettem már azóta meg egy vagon lőszert a Winchesterrel és a Rolling Blockkal.  Vigyorog Ha a következő 500-ból nem lesz elcsett, akkor utánkeresésre is azt használom majd. Egyébként pont a 45/70-nek sohasem volt még gond, csak a 44-40-eseimmel.

Naplózva
Space Cowboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290



« Új üzenet #449 Dátum: 2013. április 25. - 22:05:45 »

Érkezett hozzánk a Pedersolitól 444 Marlin űrméretben rövid csövű alsókulcsos. Ha minden jól megy a jövő hét elején mind először lőtéren, aztán vadászaton is kipróbáljuk.

Naplózva
Oldalak: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 [30] 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: