Oldalak: 1 ... 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 [740] 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 ... 876   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Céltávcsövek  (Megtekintve 1455836 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11085 Dátum: 2017. Június 24. - 09:26:36 »

Túllépve a távlövészeti fingfűrészelésen, "Álljunk meg egy szóra"😉
Arra vagyok kíváncsi, hogy téged, magyar ember létedre (bátorkodom
feltételezni az írásod alapján) miért zavar, hogy valaki egy  kifejező, vadászok által régóta használt szót használ egy alkatrész
megnevezésére, az MHSZ és a MNH berkein belül elharapózott, műmájer, technokrata okádék helyett?
Bocsánat az  OffTopic miatt  Stoel
 Emelem

Csaba!   Igen   Emelem

Attila!   Röhög   Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11086 Dátum: 2017. Június 24. - 10:12:12 »

Nem értem ezt a fingreszelést. Az idézet végén egy ikon van aminek a jelentése "róka"!
Tehát az idézet mondat így szól:  "Céloztam. A szél miatt 10-15 cm-re hátrébb fogtam, és meghúztam a  rókát"  Mindenkinek joga van azt csinálni a rókával amit akar. Van aki megnyúzza, van aki megeszi, van aki "meghúzza" a rókát. Mi ezzel a gond?   Röhög Stoel Stoel Stoel


 Röhög Röhög Röhög
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #11087 Dátum: 2017. Június 25. - 10:40:14 »

Csak nem Őőőő????????  Ördög
Volt ő már Cheyenne,
Ezen a helyen...
Volt rosszarcú western hős,
Modora bársony,vagy néha selyem:
Nem tudjuk szingli-e, vagy nős...
Puskára szíj kell,rossz szó a ravasz,
Ez-mint ő- folyton visszatér...
Bumeráng ember,egy újabb tavasz:
Sorba állt megint a lófaszért...
 Ördög

Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11088 Dátum: 2017. Június 25. - 10:47:29 »

Volt ő már Cheyenne,
Ezen a helyen...
Volt rosszarcú western hős,
Modora bársony,vagy néha selyem:
Nem tudjuk szingli-e, vagy nős...
Puskára szíj kell,rossz szó a ravasz,
Ez-mint ő- folyton visszatér...
Bumeráng ember,egy újabb tavasz:
Sorba állt megint a lófaszért...
 Ördög


Szépen rímbe szedéd, informatív  's üde.
De ez a szerencsétlen nem több,
Mint egy szorgalmasan hülye.
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11089 Dátum: 2017. Június 25. - 12:36:27 »

Volt ő már Cheyenne,
Ezen a helyen...
Volt rosszarcú western hős,
Modora bársony,vagy néha selyem:
Nem tudjuk szingli-e, vagy nős...
Puskára szíj kell,rossz szó a ravasz,
Ez-mint ő- folyton visszatér...
Bumeráng ember,egy újabb tavasz:
Sorba állt megint a lófaszért...
 Ördög



 Taps Taps Taps Taps
Naplózva
ingerelt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1315



« Új üzenet #11090 Dátum: 2017. Június 25. - 17:17:13 »

Csak nem Őőőő????????  Ördög


Naplózva

Az élet szép, csak igyekezz kihasználni embertársaidnak!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11091 Dátum: 2017. Június 25. - 19:41:38 »

Volt ő már Cheyenne,
Ezen a helyen...
Volt rosszarcú western hős,
Modora bársony,vagy néha selyem:
Nem tudjuk szingli-e, vagy nős...
Puskára szíj kell,rossz szó a ravasz,
Ez-mint ő- folyton visszatér...
Bumeráng ember,egy újabb tavasz:
Sorba állt megint a lófaszért...
 Ördög

Tanár Úr!   Emelem


Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #11092 Dátum: 2017. Június 26. - 11:03:08 »

Nem értem ezt a fingreszelést. Az idézet végén egy ikon van aminek a jelentése "róka"!
Tehát az idézet mondat így szól:  "Céloztam. A szél miatt 10-15 cm-re hátrébb fogtam, és meghúztam a  rókát"  Mindenkinek joga van azt csinálni a rókával amit akar. Van aki megnyúzza, van aki megeszi, van aki "meghúzza" a rókát. Mi ezzel a gond?   Röhög Stoel Stoel Stoel

Igen Igen Igen  Jómagamnak is ez az olvasata jött át. Csak nem akartam ismeretlenül kekeckedni vele. No meg semmi közöm hozzá ki, kit (mit) húz meg. De gustibus.... ugye. Wave
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
maklinc84
Vendég
« Új üzenet #11093 Dátum: 2017. Június 26. - 13:14:58 »

Tisztelt Uraim!  Emelem , kedves vaskohászok...


Amennyire jól emlékszem..., az 500+ távlövésről szólt a csevej...   Annak is, a "nem laboratóriumi", hanem a HEGYI körülmények közötti eredményes kivitelezéséről.  Kaptam itt azóta, hideget meleget...

Ezért, ezek után...,  csak olyan fórumtársakkal szeretném folytatni a téma további boncolgatását, akik képesek minimum egy jó megoldást produkálni, 10 különböző nehézségű, harmadfokú változó-ismeretlenes egyenlet hibátlan megoldására.

Addig is köszönöm eddigi türelmeteket, megértéseteket.  Wave

Naplózva
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11094 Dátum: 2017. Június 26. - 14:17:36 »

Tisztelt Uraim!  Emelem , kedves vaskohászok...
Amennyire jól emlékszem..., az 500+ távlövésről szólt a csevej...   Annak is, a "nem laboratóriumi", hanem a HEGYI körülmények közötti eredményes kivitelezéséről.  Kaptam itt azóta, hideget meleget...

Ezért, ezek után...,  csak olyan fórumtársakkal szeretném folytatni a téma további boncolgatását, akik képesek minimum egy jó megoldást produkálni, 10 különböző nehézségű, harmadfokú változó-ismeretlenes egyenlet hibátlan megoldására.

Addig is köszönöm eddigi türelmeteket, megértéseteket.  Wave

Kérdeztem korábban is, nem nagyon fejtetted ki a válaszodat. Akkor Te most konkrétan arra volnál kíváncsi, hogy használnak-e, és ha igen, milyen ballisztikai programot 500 m feletti lövéshez?

Inkább előre kinyomtatott ballisztikai táblázatokat használnak az adott lőszerhez, vadászathoz legalábbis túlnyomó részt. Abban sosem merül le az akksi többek között. Lehet, hogy aki lőlapra lő, annak több ideje van okostelefonnal netán még PDA-val baszkódni. Okostelefonra egy rahedli ilyen generikus alkalmazás van fent a Google áruházban fizetős is meg nem fizetős is, meg jó néhány lőszergyártó honlapján is ingyenes, azok mondjuk túlnyomórészt csak a saját magjaikhoz gyártanak ilyet. A céltávcső gyártók is egyre többen adnak ki ilyet, a Zeiss-é például utóbb egész jó (szintén a Google áruházból, ingyenes)

Illetve a hegyen fel/lefelé lövéshez még milyen segédeszközök jöhetnek szóba?

Szögméréshez ill. a szorzótényező leolvasásához pl. http://www.snipertools.com/aci-and-mounts.html

A szélmérőt ha jól láttam, nagyjából érintettük, bár azzal mindig csak a kiinduló ponton uralkodó szél sebességét tudod megállapítani (pl. Kestrel). A hátralévő 500 m-en - főleg úgy, hogy semmi "vizuális segédlet" nincs odáig, csak a levegő, eléggé kockázatos, nagy gyakorlatot igényel.

Változó-ismeretlenes egyenletről viszont még nem hallottam...  Vállat von
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11095 Dátum: 2017. Június 27. - 08:56:15 »

Lehet, hogy aki lőlapra lő, annak több ideje van okostelefonnal netán még PDA-val baszkódni.

Sosem voltam hegyi vadászaton, és sosem lőttem 500 m fölé - meg nem is fogok.
Viszont elég sok hegyi vadászatról szóló beszámolót elolvastam.
Nem sokban írták, hogy hűde kapkodni kellett a lövéssel. Ott azért jellemzően van idő lövés előtt ezt-azt mérni, és ennek megfelelően eltekergetni az eltekergetnivalót.

Meg aki oda eljut, rááldozza a rahedli pénzt, tud is 500 m környékére lövöldözni, az nem nagyon fog egy elkapkodott lövéssel sebzést kockáztatni, hogy aztán - jó esetben - "találjanak" neki egy kost...

De ez részemről - sajnos - csak a partvonalon kívüli gyepmester bekiabálása.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Makkmarci
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 3149



« Új üzenet #11096 Dátum: 2017. Június 27. - 10:02:23 »

Sosem voltam hegyi vadászaton, és sosem lőttem 500 m fölé - meg nem is fogok.
Viszont elég sok hegyi vadászatról szóló beszámolót elolvastam.
Nem sokban írták, hogy hűde kapkodni kellett a lövéssel. Ott azért jellemzően van idő lövés előtt ezt-azt mérni, és ennek megfelelően eltekergetni az eltekergetnivalót.

Meg aki oda eljut, rááldozza a rahedli pénzt, tud is 500 m környékére lövöldözni, az nem nagyon fog egy elkapkodott lövéssel sebzést kockáztatni, hogy aztán - jó esetben - "találjanak" neki egy kost...

De ez részemről - sajnos - csak a partvonalon kívüli gyepmester bekiabálása.

Nem azt mondtam, hogy nem kell tekergetni, csak azt, hogy nem igen fognak szoftvert használni a tekergetést kikalkulálni.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #11097 Dátum: 2017. Június 27. - 16:06:43 »

Vagyunk itt néhányan, akik megtanultunk távolságot becsülni. NYÍLT irányzékkal meg A1-es szálkereszttel fix nagyítású távcsővel lőni. Most is odadobom a lövést a róka elé kéccázra és eetanálom... általában... de jobbára... és/vagy inkább mint nem... Nagyon ritkán lövök kétszáz méternél messzebbre, de benne van a kezemben, hogy akkor mennyire kell fölé és/vagy mellé idébb-odább tartani...
Aki vadászni akar, tanuljon meg távolságot becsülni. A többi hókuszpók... SZERINTEM.
Ha valaki hegyekben vadászik és rendszeresen kell lőnie a másik oldalba nagy távolságokra, az ugyanígy lehet ezzel... Gondolom én.
Ha egyszer kétszer életében kerül oda, akkor pedig vagy hallgat a kísérőre, vagy viszi magával a sok úri huncutságot...  Ördög
UFF.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #11098 Dátum: 2017. Június 27. - 18:01:57 »


Aki vadászni akar, tanuljon meg távolságot becsülni. A többi hókuszpók... SZERINTEM.
Ha valaki hegyekben vadászik és rendszeresen kell lőnie a másik oldalba nagy távolságokra, az ugyanígy lehet ezzel... Gondolom én.
Volt időszak, amikor igencsak kijutott a jóból, már ami a hegyi vadászatot illeti.
Én is lőhettem ezt-azt, de ami legalább annyira nagy élmény volt, nagyon sok vadászaton ott lehettem kísérőként.
Állandó kísérőnk (Onkel Alfréd Emelem) szemébe be volt építve egy lézeres távmérő, aminek két állása volt.
A "lőni" és a "túl messze van".
Mikor valaki elővette a távmérőt, az öreg csak nézte, hogy mit játszik vele, mert ő megmondta előre, hogy melyik lesz a két kategória közül  Ördög
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3507



« Új üzenet #11099 Dátum: 2017. Június 28. - 10:11:40 »

Volt időszak, amikor igencsak kijutott a jóból, már ami a hegyi vadászatot illeti.
Én is lőhettem ezt-azt, de ami legalább annyira nagy élmény volt, nagyon sok vadászaton ott lehettem kísérőként.
Állandó kísérőnk (Onkel Alfréd Emelem) szemébe be volt építve egy lézeres távmérő, aminek két állása volt.
A "lőni" és a "túl messze van".
Mikor valaki elővette a távmérőt, az öreg csak nézte, hogy mit játszik vele, mert ő megmondta előre, hogy melyik lesz a két kategória közül  Ördög

Nyolcadikosokkal dobattam kislabdát múltkorában. Van kinn velem mindig egy gyerek aki visszadobálja a labdákat. Azt mondja, Tanár úr, meg se nézte hol esett le csak bemondta mennyi. Mert tudom anélkül is. Jóvoggyék má (ezzel azt hiszem fény derült a származására is). Tudod mit? Játsszunk olyat,hogy te megnézed mennyi, én meg megmondom. 60-70 méterig méterre jó vagyok. A végén elnézést kért. Honnan tudja maga ezt? Láttam már pár labdát leesni.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Oldalak: 1 ... 720 721 722 723 724 725 726 727 728 729 730 731 732 733 734 735 736 737 738 739 [740] 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 ... 876   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: